Şimdi Ara

NÜFUS CÜZDANIMI KAYBETTİM NE YAPMALIYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gazeteye ilan vs veriliyormuş nasıl yapacağım onu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CBE59604 -- 22 Şubat 2016; 11:30:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Artık ilan vermenee gerek yok,bağlı olduğun nüfus dairesine git gerekli olan belgeleri sana söylerler. 100 lira mi ne cezası olması lazım belki zamlanmis olabilir onu da nüfus dairesinden öğren. Kısacası bağlı olduğun nüfus dairesine git sana ne yapman gerektiğini söylerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Def Leppard

Gazeteye ilan vs veriliyormuş nasıl yapacağım onu?

Hoş geldin arkadaşım Karakolu gidip bildirmek gerekiyor galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Pabliato

Artık ilan vermenee gerek yok,bağlı olduğun nüfus dairesine git gerekli olan belgeleri sana söylerler. 100 lira mi ne cezası olması lazım belki zamlanmis olabilir onu da nüfus dairesinden öğren. Kısacası bağlı olduğun nüfus dairesine git sana ne yapman gerektiğini söylerler.

Anladım hocam. Karakola gitmem gerekiyor mu peki?

• Bulmalısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla gidiyosun. Sana kimlik gibi geçici bir belge veriyolar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Def Leppard

quote:

Orijinalden alıntı: Pabliato

Artık ilan vermenee gerek yok,bağlı olduğun nüfus dairesine git gerekli olan belgeleri sana söylerler. 100 lira mi ne cezası olması lazım belki zamlanmis olabilir onu da nüfus dairesinden öğren. Kısacası bağlı olduğun nüfus dairesine git sana ne yapman gerektiğini söylerler.

Anladım hocam. Karakola gitmem gerekiyor mu peki?

2014 yılında kaybettigimde karakola gitmistim, gerek yok demişlerdi. Babam , elimde bir tutanak olsun diye zorla tutanak tutturmuştu. Polisler gerek yok demişti ama.
    Oyle gazete ilanı felan eskide kaldı hep. Millet eskisi gibi sanıyor. Ben komple cüzdanı dusurmustum ehliyet,kimlik gitti. Kimligi ertesi günü, Ehliyeti 2 sene sonra çıkardım .

Elini çabuk tutarsan bugün nüfus cüzdanını cikarabilirsin.

• Nüfus müdürlüğüne gidip cezasını ödeyip yeni kimlik cıkarttırabilirsiniz. Gazeteye ilan eskidenmiş.

• onlar eskide kaldı 6 ay içinde çekilmiş fotograf ile bağlı oldugun nufus müdürlüğüne gidiyorsun kimliğin kaybettiğini söylüyorsun 70 tl ücret ödüyorsun sonra yeni kimliğini 30 dakika içinde veriyorlar eğer sıra varsa bu süre uzayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exclusive.Gamer -- 22 Şubat 2016; 12:10:34 >
  • bende bi 6-7 sene önce falan kaybetmiştim sanırım. mecbur cezasını ödeyip yeniden çıkarttık, sonra evde çıkmıştı
  • Cezasını ödememek için karakola çalındı de sahil kentindeysen denize girerken şezlongdan çalınmış vesaire de ceza ödemezsin
  • MrCnR06 kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu demek için girmiştim.

• Annemin yaklaşık 7-8 sene önce çalınan kimliği üzerinden yapılan dolandırıcılıklar sebebiyle yakın bir zamana kadar hala davalarla uğraşıyor idik, yeni kurtuldu başımız. Aman diyeyim hocam ihmal etme, çok mühim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.