Şimdi Ara

'NTLDR eksik' hatası (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
4
Favori
205.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya aynı sorun az önce bana oldu ama dosya silinmesinden değil. Şimdi benim PC'ye amvo virüsü girdi. Acayip isimlerde dosyalar cirit atmaya başladı sistem yöneticisinde. Hepsinin virüs olduğunu anladım internette araştırıp. Bu NTLDR isimli görevi de öyle birşey sandım ve görevi sonlandır dedim ve msconfige girip başlangıçtan sildim dosyayı. Sonra bir baktım ki ABOOOVV. PC'yi açmadan MSCONFİG menüsündeki başlangıç kısmına bir şekilde girmenin yolunu bulup tekrar NTLDRyi düzeltmenin yolunu bulmalıyım. Bilen varsa lütfen PM atsın.
  • Yapacağın işlem çok basit endişelenmene gerek yok. XP cd'sinden kurtarma konsolunu çalıştır ve aşağıdaki komutları sırasıyla yaz.

copy ntldr c:
    copy ntdetect.com c:
    exit

Onarmak için kurtarma konsolunda:

copy ntldr c:
    copy ntdetect.com c:
    fixboot
    fixmbr
    exit

komutların sırasıyla yaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Yapacağın işlem çok basit endişelenmene gerek yok. XP cd'sinden kurtarma konsolunu çalıştır ve aşağıdaki komutları sırasıyla yaz.

copy ntldr c:
    copy ntdetect.com c:
    exit

Onarmak için kurtarma konsolunda:

copy ntldr c:
    copy ntdetect.com c:
    fixboot
    fixmbr
    exit

komutların sırasıyla yaz

Çok teşekkür ederim ama XP cd'sini bulabilirsem

EDİT: aha buldum ve "copy ntldr c:" komutu işe yaramadı ben de "c: copy ntldr" yazdım o zaman oldu. "c:" başta olucakmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Fokus-- -- 25 Temmuz 2008; 4:30:19 >
  • Dediğin herşeyi yaptım yine olmadı

Edit (çok sık edit yapıyorum): biraz araştırdm ve asıl kodun copy
    e:\i386\ntldr c:\
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\
    olduğunu gördüm şimdi bir de onu deniycem sana çok teşekkür ama ufkumu açtın

ancak bu komutu girince de "erişim engellendi" mesajı alıyorum ya bilgisayarıma bi kavuşsam! şuan evdeki diğer pc'den giriyorum. Kavuştuğum zaman masaüstünü öpücem (masaüstünde DMC4'ten Lady olması ile ilgilisi yok

yine edit: oldu sonunda! benim CD-ROM'un birimi E:\ olduğu için ben hep E'den kopyalıyordum ancak windows çöktükten sonra nedense E:\ yerine benim flash bellek gelmiş ve CD-ROM F'ye kaymış. F:\'den kopyalayınca çözüldü. dir e:\ yazdım bir de ne göreyim belleğin içindeki dosyalar sıralandı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --Fokus-- -- 25 Temmuz 2008; 6:01:03 >
  • arkadaşlar format olmaz hemde @student 2005 forumda arama yaparsan bu konuma dünya kadar bilgi var

http://forum.donanimhaber.com/m_13639354/mpage_1/key_//tm.htm#13639354

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kosemeen -- 25 Temmuz 2008; 8:41:07 >
  • Düzeltemezseniz benim bir üst mesajımdaki çözümle bilgileri aktarıp format atınız. Ben attım ama şimdi virüslü harici diskten verileri nasıl virüssüz aktarırım diye düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cengiz han

Düzeltemezseniz benim bir üst mesajımdaki çözümle bilgileri aktarıp format atınız. Ben attım ama şimdi virüslü harici diskten verileri nasıl virüssüz aktarırım diye düşünüyorum.

ah be arkadaşım nedir bu cektiklerin
  • quote:

Orjinalden alıntı: sena23

http://people.freenet.de/xpspeed/ adresinden alıntıdır...

141.NTLDR or NTDETECT.COM Bulunamadı:
    Bu hatayı alıyorsanız disk formatiniza gore iki farklı cozumu vardır
    Diskiniz Fat32 ise:
    1.Windows 98 sistem disketiyle acip cd rom destegi ile sistemi baslatin.Xp cdsini yerlestirip i386 dizininden adı gecen iki dosyayı c:\ ye kopyalayın
    Diskiniz NTFS ise:
    1. Windows Xp cdsi ile bilgisayarınızı baslatın.
    2. Recovery Consol a gecin (R Tusuyla)
    3. Oturum açmak istediginiz windows yuklemesini seçin (genelde 1 nolu yukleme olacaktır)
    4. Aşağıdaki komutları girin (X: yerine cd rom surucu harfini koyun)
    COPY X:\i386\NTLDR C\:
    COPY X:\i386\NTDETECT.COM C:5. Cd romu cikarin sisteminizi yeniden başlatın

Arkadaşlar bu yöntem tarafımdan uygulanmıştir ve sorun giderilmiştir..Teşekkürler Sena23...
  • arkadaşlarım sırf bu konu için üye oldum... NTLDR eksik sorununa kesin çözüm ve son nokta.. bazı arkadalarım aslında doğru cevaplamış ama tam açıklayıcı olmamış. bugun aynı sorunla bende karşılaştım ve çözdüm çok şükür.. neyse...

XP kurulum CD'sini CD/DVD sürücünüze yerleştirin ve ctrl+alt+del yapıp tekrar pc'yibaşlatın
    Bilgisayarınızın açılışında boot yükleme menusunu seçin.( genelde F12 veya Esc oluyor)
    Cd-rom'u seçerek xp kurulumuna başlatın...
    CD'den önyükleme için bir tuşa basın mesajını görünce herhangi bir tuşa bas.
    Dosya yüklemesi tamamlanınca kurtarma konsoluna giriş için R (repair) tuşuna bas,
    Hangi Windows kurulumuna oturum açmak istiyorsunuz? sorusu gelince “1” yazıp Enter tuşuna bas.
    Yönetici şifresi istendiğinde “Administrator” şifresini bu bölüme yazın. Genellikle bu bölümdeki şifre boş bırakılarak Enter tuşuna basılır.
    Ekranda “c:\windows>” şeklinde bir yazı gelince copy d:\i386\ntldr c:\ ardından copy d:\i386\ntdetect.com c:\ (d:\ yerine cd-rom sürücüsünün harfi olmalıdır. Tanımladığı sürücüye göre sürücünü seç:\, f:\, g:\ falan işte) yazın ve “Enter” tuşuna basın. Her komuttan sonra Bir dosya kopyalandı. mesajı çıkacak.
    Exit yazıp Enter tuşuna bas ve Windows xp cdni çıkar.

Bu işlemlerden sonra sistem yine açılmazsa Boot.ini dosyası hasar görmüş olabilir ki benim olmuş :) aşağıyı devam et...

Yine “c:\windows>” şeklinde bir yazı gelene kadar işlemi aynen tekrarla.
    “c:\windows>” şeklindeki yazı belirdiğinde "bootcfg /rebuild" komutunu yazıp Enter tuşuna bas.
    Exit yazarak “Enter” tuşuna basın. Sistem yeniden başlayacaktır.
  • iki hdd kullanan arkadaşlar içi söylüyorum tufan21'in çözümü kesinlikle %100 çalışıyor. bi slave ve master durumunu kontrol edip windows yuklu olan hdd ile cdrom'u ayni ide'de. diger hdd yi ise farkli bir ide ile takarak ve tufan21 in anlattiklarini bios'tan yaparsaniz sorununuz muhtemelen çözülecektir. first boot kısmını + ve - lerle windowsunuzn oldugu hddyi secin birincil olarak.
  • sorunumuda kısaca geceyim ustte yazmayi unutmusum.

ntldr.exe sorunu ile pcyi acamiyor ancak windows cdsi ile boot ettigimde windows'umu acabiliyordum.
  • benim sorunum ikinci bir hdd bağladıktan sonra oluşan ntldr hatası çıktı.Yanlız hdd sata arkasında jumper ayar kısmı yok.ide girişide yok sadece biostan yerleri değişse çalışırmı.
  • bende windows açılmıyordu sonra windows yüklü başka bi harddisk takıp kendi harddiskimi windows üzerinden biçimlendirdim sonra başlatmaya çalıştığımda bu sorunu verdi nasıl bir yol izlemeyelim
  • Arkadaşlar bende de aynı sorun oldu
    ntldr eksil
    Format atıcaktım pcye.Format atıyorum dosyaları kopyalıyor.kopyalama bittikten ve windows kur reset attıktan sonra bu hatayı bana veriyordu.
    ram , cd rom , ide kablosu ,,güç kablosu, windows cd , boot hdd test v.s. hepsini denedim ama sonuç yine aynı.
    Sonra işlemciye bakayım dedim.fanı çıkartırken fanın , fan demirine çarparak döndüğünü farkettim ama ses çıkartmıyordu.
    sonra başka bir fan taktım. ve kurulumu sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdim.
    bunu sıcağı sıcağına yazıyorum şu anda windows um kuruldu :))
  • arkadaşlar bendeki sorun şöyle:

Sistem aynı diğer arkadaşlardaki gibi ntldr eksik hatası veriyo.
    Ama ben cd yi takıp windowsu actığımda kurtarma konsoluna geçemiyorum.
    Yani ne yaparsam yapıyım ntldr eksik hatasından baska bişey çıkmıyo. F2 ye basıp boot setup ı bile açamıyorum.
    yardım edin format bile atamıyorum.
  • Fdisk
  • bu sorun partition magic le hard diskimin bad sectorlu yerlerini makaslamaya calistiktan sonra oldu sanirim active passive ve primary logical siniflandirmasinda diskleri hata oldu xp cdsini takip sistemi onar yapiyorum sonuclari az sonra soylerim .@?
  • evet, bu mesajı laptopumdan yazıyorum dediğim gibi NTLDR hatasının giderilmesi xp nin repair edilmesi ile gerçekleşti, bu arada konuyla pek alakalı değil ama hard diskimin ilk 7.5 gb lık alanında bad sector mevcut ve bu en son yaptığım hamle ile yani onu gizleyerek faydalı bir iş yapmış oluyor muyum? arz ederim :P

• quote:

Orjinalden alıntı: kadtas

Aynı hatayı bende yaşadım format atıyım dedim..Daha sonra girdim kurulma geçtim c yi bölümü sil diyerek kaldırdım daha sonra xp uygun disk bulamadi gibi bi hata aldım c ye d ye e ye hiç bir şekilde yükleme yapamıoyurm..

dosya burada ne yapmam gerekir ?

bu sorun xp nin mbr yazacak şekilde uygun yer bulamadığından oluyor, c: sürücüsü aslında daha doğrusu hdd nin baş tarafına mbr nin yazılması gerekiyor eğer bad sector falan yok ise c: diye bir partition oluştur ve sonra xp yi istediğin yere kur
  • SELAM ARKDASLAR KESİN CÖZUM BULUNMUS DEĞİL

ÇÖZÜM ÖNERİM
    DİSKET ALIP,SAĞLAM BİR WİNDOWS İŞLETİM SİSTEMİNDE arama bölümüne :NTLDR yaz o bulur zaten .BULUP BU DİSKETE KOPYALAMAN, ONDAN SONRA formata yenıden baslaman gerek ne zmn NTLR isterse diskete takman lazım...
    ozmn otamtık buluyor ve FORMAT İŞLEMİNE DEVAM EDİYOR

KESİN DENEMEK ZORUNDASIN DOSTUM !!!

CEVAP BEKLİYORUM

saygılar
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.