Şimdi Ara

'NTLDR eksik' hatası (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
4
Favori
205.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar.ben bu hatayı (ntldr eksik) laptopda aldım.hardiski filan sökemiyoruz bide tek harddisk var laptopda biliyosunuz diğer komutlarıda denedim ama olmadı.ne yapmalıyım bişeyleri yanlış mı yapıyorum.şimdiden teşekkürler.
  • Formata gerek yok.Sistemindeki önyükleyici dosyaların silinmiş.Akrabalarında veya arkadaşında bilgisayar oaln varsa hard discini al onlara git hard disci i ni bağla onların bilgisayara daha sonra onların bilgisayardaki olan c nin içindekli klasörlarin dışında olan dosyaları kendi hardi disc inin içine c nin içine kopyala böle sorun oılduğunda böle yaptığımızda % 95 düzeliyor.Ama C nin içindeki o dosyaları görebilmen için gizli dosyaları gösteri kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertcanE. -- 5 Nisan 2008; 16:54:39 >
  • ne sorun olursa olsun, ilk başta FORMAT. tabi ki format en temizi, sonuçta işletim sistemi yenileniyor. Çoğumuz için format atmak ölüm, özellikle kurulumdan sonra kişiselleştiriyorsanız.

Size bir tavsiyem, ACRONIS TRUE IMAGE ile sistemininizin en son halinin imajını alın.

IMAJ ALMAK: MAX 1 SAAT (en uzun..) (bende 20 dk)
    IMAJ İNMEK: MAX 3 SAAT (bende 45 dk)

ama birkaç tıklamayla.. Format atmak ve ayarların yapılması için ne kadar zamanımız gidiyor.

NTLDR.exe ye gelince, elektrik kesintisinden olabilir, windows yanlış kapatılmıştır olabilir.. Herşey olabilir sonuçta WINDOWS.. Diyorum ki acronis ile dertlerinizin çoğunun çözümünü bulun. Çok basit olduğunu anladıktan sonra, keşke diyeceksiniz..
  • Bende birçok şeyi denedim eksik dostyaları yükledim...fix yaptım repair yaptım chek disk yaptım sorun hatalı kurulumdan kaynaklanıyor bildiğiniz gibi ekstar bir HDD eklerseniz bios'tan ayarlama yapmak gerekiyor ancak bilgisayar hangisi master hangisi slave sürekli şaşalıyor.. Tek çözüm sıfır kurulum oluyor ozaman
  • 2 haftadır hiçbişey yazılmamıs ben yazayım bari! Arkadaslar dedıgınız gıbı fırst boot devıde cdrom yapıorum wındows xp cd sını takıyorum ama ben de recovery dalgası olmuyo!!!Once herhangı bır tusa basın dıyor.Sonrakı ekranda R ye weya F10 a basıyorum pc te hıc tepkı yoq!!!Sonra kur dosyaları yukluyor gıbı bısıler yazıo sonra bılmemne dosyası bozuk dıyor mavı ekranda sonra cıkmak ıcın bı tusa bas dıyor basıyorum kur dan cıkıyor restart atıyor.Sonra beklersem boot olusunu gecısını yıne NTLDR eksık dıyor!Hıcbı sekılde sorunu cozemıyorum.XP cd sinden kaynaklanan bı sorun mudur nedır anlayamadım suan elımın altında baska Xp cd sı de yoq o nedenle sorunu da cozemıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: actto

NTLDR HATASINA KESİN CÖZÜM ... FORMAT YOK...BAŞKA PROGRAM YOK ... BİLGİ KAYBI YOK...

Selam arkadaşlar konu baya bi önce açılmış ve kesin de cözümler verilmiştir ama ben yinede yardımcı olayım dedim ... aşağıdaki leri tek tek yaparsanız preoblem kalmaz .. herkese kolay gelsin ..

-PC BAŞLARKE "DEL" TUSUNA BAS VE BİOS EKRANINA GEL
    -ADVENCED BİOS FEATURES SEKMESİNE GEL VE ENTER A BAS
    -HARD DİSC BOOT PRİORİTY KISMINA GEL ENTER A BAS
    -KAÇ TANE HDD OLDUĞU GÖZÜKECEK
    -WİNDOWS HANGİSİNE KURULUYSA ONUN ÜSTÜNE GEL VE "+" YA BASIP ONU EN ÜSTE GETİR
    -F10 A VE SONRASINDA ENTER YAPIP DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET

PROBLEM CÖZÜLDÜ.

EĞER HANGİ HDD DE XP KURULU BİLMİYORSAN SIRASIYLA DENE AMA ALTTAKİLERDEN BİRİ OLSUN ÜSTEKİNDE MALUM BU HATAYI VERİYOR . KISACASI XP KURULU HDD DEN BAŞLATMAN İÇİN BU AYARLARI YAPMAN GEREK.

Söylediğiniz şey mantıklı. Bi hata varmış gibi geliyor bana. Kaç tane hdd var derken ??
    Bende bir adet hdd var ne olacak ?
    Hadi 2 tane var diyelim. Birini C diğerini D olarak kullanıyorum ve sadece C olanda windows kurulu ??

• O şunu demek istemiş.Diyelim 2 tane hdd war pcde.
    Boot sekmesinde first boot device HDD ise eğer hdd den boot eder windws açılır ama bazen şöyle birşey olabiliyor.
    Diyelim 2 tane HDD war.First boot device menüsünde değil,HARD DRIVES diye bir sekme olması lazım.Bu da boot menüsünün bir alt menüsü.Burada da hangi HDD den boot edileceğini seçiyorsun.

Bazen içinde windows olmayan hdd üst sıraya çıkıyor ve içinde windows olan hdd o listeden çıkabiliyor.
    arkadaş bunu demek istemiş ama tabi bu NTLDR hatasına kesin çözüm olamaz.Sadece birden fazla hdd kullananların bakması gereken bir şey o kadar.
    Çok da önemli bir ayrıntı değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: student 2005

ya dediklerini harfiyyen yapıyordum ki benden yönetici şifresi istedi
    ben nabacam şimdi o şifreyi nereden öğrenebilirim.
    veye başka bi yolu var mı

YONETICI sıfresı olayını cozemedım napcam bana da sordu bunu we cok fecı sıkıldım bu ısten
  • halletım yokmus sıfre fln ama enteresan olanı ılk kez enter a bastıgımda restart atmıstı :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

O şunu demek istemiş.Diyelim 2 tane hdd war pcde.
    Boot sekmesinde first boot device HDD ise eğer hdd den boot eder windws açılır ama bazen şöyle birşey olabiliyor.
    Diyelim 2 tane HDD war.First boot device menüsünde değil,HARD DRIVES diye bir sekme olması lazım.Bu da boot menüsünün bir alt menüsü.Burada da hangi HDD den boot edileceğini seçiyorsun.

Bazen içinde windows olmayan hdd üst sıraya çıkıyor ve içinde windows olan hdd o listeden çıkabiliyor.
    arkadaş bunu demek istemiş ama tabi bu NTLDR hatasına kesin çözüm olamaz.Sadece birden fazla hdd kullananların bakması gereken bir şey o kadar.

Önemli hocam önemli. Kaç kişi 2 tane hdd kullanıyor ki...

• Arkadaslar pc acılıyor ama hala boot ını sorunu cozulebılmıs degıl her seferınde beklıcez mı bunu?servıce pack 2 kullanıyorum??
  • Boot flag kaybolmuştur. DOS'a düşüp, Ranish partition manager'ı çalıştırın, ardından ilgili partition u seçip, B'ye basın, onun başına yıldız koyacak, sonra F2'ye basarak kaydedin, programdan çıkın, yeniden başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 23 Nisan 2008; 19:32:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

quote:

Güzel kardeşim;
    Bilgisayar hususunda her ayrıntı önemlidir.Hiç ihtimal vermediğin şeyler çok kötü sürprizlerle karşına çıkabilir.Senin önemli hocam önemli dediğin mevzu tabi ki önemli ama ben çok da önemli bir ayrıntı değil derken şuna kastederek söyledim.
    Adam demiş ki;
    NTLDR HATASINA KESİN CÖZÜM ... FORMAT YOK...BAŞKA PROGRAM YOK ... BİLGİ KAYBI YOK...
    ve bunu 2 hdd boot sırası olayı için demiş.Ben önemi yok derken
    NTLDR EKSİK sorunu için diğer hususlara göre çok önemi olmadığından bahsettim.

NTLDR EKSİK sorunu yaşayıp sorununu bu şekilde çözen yüz kişiden 5 kişiyi geçmez.Ama öyle bir yazmış ki sorunun tek sebebi buymuş gibi.Halbuki çok daha ciddi sebepleri mevcut sorunun

Umarım anlaştık

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

quote:

Güzel kardeşim;
    Bilgisayar hususunda her ayrıntı önemlidir.Hiç ihtimal vermediğin şeyler çok kötü sürprizlerle karşına çıkabilir.Senin önemli hocam önemli dediğin mevzu tabi ki önemli ama ben çok da önemli bir ayrıntı değil derken şuna kastederek söyledim.
    Adam demiş ki;
    ve bunu 2 hdd boot sırası olayı için demiş.Ben önemi yok derken
    NTLDR EKSİK sorunu için diğer hususlara göre çok önemi olmadığından bahsettim.

NTLDR EKSİK sorunu yaşayıp sorununu bu şekilde çözen yüz kişiden 5 kişiyi geçmez.Ama öyle bir yazmış ki sorunun tek sebebi buymuş gibi.Halbuki çok daha ciddi sebepleri mevcut sorunun

Umarım anlaştık

Ok.

• Vaktim olmadığından tüm cevapları okuyamadım belki benim verdiğim çözümü başka bir arkadaş söylemiştir. Eğer söylediyse onu teyid etmiş olurum:) Arkadaşlar bilgisayarınızda 2 tane HDD takılıysa biosta hangi HDD 1. harddisk olduğunu ayarlamanız gerekir. Vindows yanlış HDD den başlamak istediğinde sistem dosyalarını bulamadığı için bu hatayı veriyor. Format attığınızda da sorun çözülmüyor. Biostan sistemi kurduğunuz HDD 1. hdd olacak şekilde ayarını yapmanız gerekiyor. Bir de HDD üzerinde bozuk sektör varsa ve sistem dosyası o sektör üzerindeyse bilgisayar bu dosyayı okuyamadığından bu hatayı verecektir. Bunun çözümü de Hızlı biçimlendirme yapmayıp Tam biçimlendirme yapıp, sistemi tekrar kurmaktır. Zira hızlı biçimlendirme yapılınca HDD üzerindeki bozuk yüzeylerle ilgili bir işlem yapılmaz. Ancak Tam biçimlendirme yapıldığı zaman bozuk sektörler üzerine bir daha bilgi yazılmayacak şekilde kapatılır ve o bozuk sektörler kullanılamaz duruma getirilir.

• Ntdetect.com siLindiğinde GeneLde o Sorunu Verior 1 keresinde denemiştim.
  • Dosya arızası ve silinme, bad sector hariç olma sebepleri şunlar
    1- Biostaki HDD priority ayarı
    2- Partition boot flag

Bazen MBR de zarar görmüş olabiliyor, ayrıca bad sector de denk gelmiş olabiliyor MBR'ye. O hatayı görmenizin tek bir sebebi yok. Sebeplerden herhangi birisi olabilr.
  • kardeş bilgisayrımı yeniden başlatıyorum gene aynı sorunu veriyor kalıcı bir çözüm yokmu..
  • xp cd sini takıp onarmayı dene olmassa format
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.