Şimdi Ara

~ NT-R Silenced ~ [AcceleroX2 & X1800XT] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
4.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eyvalla saol kardesim kendi sitesi varmis sanirim tek basinada yukleniyo download ediyorum.
  • Evrime devam :)

Artan sıcaklarla biraz daha iyi soğutayım istedim bunun üzerine Aerocool'un 14cm (1000rpm 19dba) lık dev fanından aldım.
    Haliyle bunu h600e takmak için kesip delmek lazım.Bende küçük penceremi biraz daha büyültmek istedim.
    Kasanın yan kapağını 35x35 ebatında demirciye kestirdim. Beyaz plexy taktırdım vida delikleri ve havalandırma yuvarlağınıda açtırdım.
    Elimde imkan olmadığından yaptırmak zorunda kaldım.Sadece sacın kesimi esnasında kasa baya bi çizildi sprey boya ile kendim boyadım.

Maliyetlere gelince;

Kapak kestirme: 7.5 YTL
    Plexy Cam 35x35: 12 YTL + 8 YTL işçilik (Silikon delme vs vs) Toplam 20 YTL
    Sprey Boya: 5YTL
    Aerocool 14cm Fan: 35 YTL (Teknorama)

Toplam: 67.5

Getirisi ne oldu?
    Daha şık oldu tabiki kasanın görünüşü ancak.
    Idle 35-36'dan 30'a düştü
    Load 47'e çıkarken 40'a düştü.
    Zalman cpu fanını %35 hızla döndürdüğümde sıcaklıklar 1-2 derece artıyor o kadar.Yani yine sessizlik adına olumlu bir gelişme oldu.

Kapak işlemlerini Ankara/Bahçelievler semtinde yaptım. İsteyene bilgi konusunda yardımcı olabilirim.

Fotoğraflar:

~ NT-R Silenced ~ [AcceleroX2 & X1800XT]

aopenın ıvırzıvırlarını çıkardıktan sonraki kablo düzenlemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nitrogliserin -- 25 Mart 2006; 19:16:46 >

• bişi merak ettim, bu zalman hiç fanın üflediği hava miktarını vermiyor,, zalman op1 in üflediği hava miktarı ne sessiz modda, yada tahminen hangi tipte bi fana eşit hava üflüyo??kasanın ön tarafına bi tane alıp takmayı düşünüyorum rahat takıp çıkartabileceğim ve işlevli bişi olsun istiyorumda...
  • 1400rpm de 20db üfleme:20

2800rpm de 33db üfleme:36
  • tmm sğaol o ses seviyesinde bence zm-f1 e göre iyi hava üflüyo bide dediğin gibi titreşim falan azsa kaçırılmaması gerek bi ürün sağol bilgi için
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nitrogliserin

1400rpm de 20db üfleme:20

Nitro, 14lük fan muazzam, 10 gündür ben de araştırıyorum bundan daha şık ve etkili fan bulamadım.
    Teknoramaya gitmeye üşenmediğim bir gün alacağım ama gümüşle mavi arasında kararsız kalmıştım.
    UV duyarlı maviyi düşünüyordum senin fotoları görünce döneklik yapmaya karar verdim.
    Mavi sadece gece UV ile güzel, gümüş hem gece hem gündüz. Fotolar için sağol.
  • aerocool fan harika hocam en kısa zamanda bitane edinmek lazım kasanın önüne
  • quote:

Orjinalden alıntı: cavus78

quote:

1400rpm de 20db üfleme:20

Nitro, 14lük fan muazzam, 10 gündür ben de araştırıyorum bundan daha şık ve etkili fan bulamadım.
    Teknoramaya gitmeye üşenmediğim bir gün alacağım ama gümüşle mavi arasında kararsız kalmıştım.
    UV duyarlı maviyi düşünüyordum senin fotoları görünce döneklik yapmaya karar verdim.
    Mavi sadece gece UV ile güzel, gümüş hem gece hem gündüz. Fotolar için sağol.

rica ederim
    yanlız bu yukarıda verdiğim değerler zalman 80cmlik kasa fanının

aerocoolu tekrar yazayım
    1000rpmde 19db ses üretiyor 59 üfleme değerine sahipki son derece süper
    bu arada tavsiyem kesinlikle gümüş al
    bende mavi alacaktım ama baktımki kendisi mavi led ışığı mavi o yüzden gümüş aldım daha güzel duruyor

@nicaleus
    12-14cm aparatı ile birlikte geliyor
    12cm yuvan varsa kesip biçmeye hiç gerek yok

• ya o silikonlar plexyi iyi tutyomu ama boşluk kalmıyomu kapakla plexyi arasında
  • tutuyor tabi
    boşluk kalmadanda yapıştırabilirsin
  • çok iyi ya 12 14 cm aparatı bide benim kasada 8cm lik bile yuva yok iyimi kesmek şart dün boyadım zaten matkap alınca kesicem
  • @techPowerUp!

Bu arada sessizleştirme üzerine sorusu olan varsa sorsun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
  • Selamlar nitro kardeş çalışmaların başarılı tebrikler.Benim sorum şu olacak seagate 300gb sata 2 16mb tampon bellekli hdd almayı düşünüyorum 16 mb olması büyük avantaj gibi geliyor bana peki bu hdd kullandınmı yada kullananlar varsa sessizlik konusunda nasıl? birde sistemimde coolermaster cooldrive 6 var hdd soğutucusu ve fan kontrol aynı zamanda kendisi içinde termal padler ve titreşim önleyici lastikleri vs var alırsam hdd yi bunun içine yerleştiricem hem soğuk olsun hemde sesi belki yapıyorsa keser diye sen ne dersin bu konuda?samsunglarıda çok met ediolar ama 16 mb ve sata2 modeli sanırım yok seagate in.yardımın için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TorN@do

Selamlar nitro kardeş çalışmaların başarılı tebrikler.Benim sorum şu olacak seagate 300gb sata 2 16mb tampon bellekli hdd almayı düşünüyorum 16 mb olması büyük avantaj gibi geliyor bana peki bu hdd kullandınmı yada kullananlar varsa sessizlik konusunda nasıl? birde sistemimde coolermaster cooldrive 6 var hdd soğutucusu ve fan kontrol aynı zamanda kendisi içinde termal padler ve titreşim önleyici lastikleri vs var alırsam hdd yi bunun içine yerleştiricem hem soğuk olsun hemde sesi belki yapıyorsa keser diye sen ne dersin bu konuda?samsunglarıda çok met ediolar ama 16 mb ve sata2 modeli sanırım yok seagate in.yardımın için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle 16 megabayt tampon bellek elbetteki bir avantaj hız açısından.Sata2lerde sanırım 3g hız transferi yapabiliyor.
    Ben 8 yılı aşkın seagate kullanıyorum sağlamlık açısından tek bir sorunum olmadı.Daha önce altında sünger bulunan seriden kullanmıştım.Aşırı sessizdi.
    Ancak bu son aldığım seagate sata bir hayli ses yaptı ve çok rahatsız ediyordu. ve sanırım en çok ısınan hddde seagate. eğer temin edebilirsen samsung ve western öneririm.
    ançak şu an bnm hdd'de kuzu gibi sessiz zalmanın hdd soğutucusu bu konuda çok başarılı.
    Hdd'i sessizleştirmek için ya sesi absorbe eden bir kutunun içine koyacaksın yada plastik yada sünger gibi bir ayıraç ile hdd'i kasaya monte etmek gerekiyor yani hdd kasaya temas etmemesi lazım. Edince titreşim yaratıyor ve bu da ses meydana getiriyor. bahsettiğin cooldrive'da da bu özellikler var.

• Sağolasın nitro teşekkürler ilgine bende senin gibi düşünmüştüm emin olmak istedim sadece.Birde şunu sorayım zalmanın ekran kartı soğutmasından ses açısından memnunmusun zira bende almayı düşünüyorum yakın bi arkadaşım biraz motorundan tırıltı gibi bi ses geldiğini söyledi ama kendisi uzay kasa kullanıyor sen kasanın içinde o sesi duymazsın dedi bana.Ekran kartım Leadtek 6600 GT TDH Agp versiyonu kendi stock fanı malesef sesli ve tam olarak iyi soğutma sağlayamıyor bence yani değerler normal ama daha serin olsa fena olmaz hani ama en büyük amacım sessizlik.Agp versiyonlar için silencer da yok bildiğim kadarıyla mecburen zalman alıcam gibi gözüküyor.
  • bende zalman fatality vardı sattım gerçi şimdi
    2 farklı devir seçeneği var
    düşük devirde sessiz ama son devirde oldukça gürültülü
    iyi soğutuyor ama sesli soğutuyor
    ekran kartın fan devrini kontrol edebiliyorsa windowsdan ayarlarsan pekde sorun olmaz
    oyuna girince yüksek devire geçersin windowsda düşük devirde kullanırsın
  • fatality nin bide düz versiyonu var 2-3 tane, onlara bakabilrsin onlar daha sessizler, tabi performanslarıda ona göre düşük ama yinede çok iyi performansları var
  • sağolun arkadaşlar evet bende zaten düz modellerine bakıcam fatal1ty düşünmüyorum açıkçası.sessizlik bana yeter düşük devirde bile olsa oyunlarda kendi stock fanına nazaran performanslı çalışacağından şüphem yok okadar ağırlıkta bakır heatsink ve daha büyük pervaneye sahip çünkü zalman.
  • quote:

@techPowerUp!

Bu arada sessizleştirme üzerine sorusu olan varsa sorsun elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Aopen H-600 b28 400 w kasaya sağlam bi egsoz fanı önerirmisin standart gelen çok sesli ...

daha sonradan diğerlerinede fan alıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: mczaga

quote:

@techPowerUp!

Aopen H-600 b28 400 w kasaya sağlam bi egsoz fanı önerirmisin standart gelen çok sesli ...

daha sonradan diğerlerinede fan alıcam

biraz pahalı ancak kesinlikle çok sessiz 11db çünkü
    http://firebal.net/asp/show_stock.asp?product=200100160

bulabilirsen kendi kullandığım Zalman ZM-OP1'i de öneririm
    hem ince
    2 hız ayarı var şu an sessiz devirde tek egzoz fan kullanmama rağmen tüm işimi görüyor

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.