Şimdi Ara

Noter Hususi araca ticari yazmış tavsiyelerinize ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iyi akşamlar bir sıkıntım var değerli fikirlerinize ihtiyacım var .
    Ben 2 sene önce hatunun adına araç aldim 2 sene 1 ay öncede araç muayeneye girdi
    Araç hususi ve muayene hususi olarak yapılmış
    Biz arabayı alırken noter aracı ticari olarak basmis
    Hatunun adına olduğu için o arada hengamede kontrol etmedik Şimdi muayeneye gittim dedi ticari yazmışlar cezalı ödersiniz
    [ Dedim ne alaka araç hususi 2 snee önce hususi olarak muayeneden gecti
    Aldığımiz noter 100 km uzakta
    Aradım buraya gelmeniz gerekiyor dedi
    Şimdi size sorum şu öncelikle noter tanıdığı olan varmi bu işi sorabilecegimiz bilgi alabileceğimiz ? bunu başka bir noterde bu hatayı duzeltemezmiyiz?
    Konu hakkında bilgim yok yardımcı tavsiyeler verirseniz sevinirim
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laylay1982 -- 2 Haziran 2020; 18:5:6 >

• Hocam 100 km bir şey değil milletle uğraşacağına git hallet.
  • Benzeri bir geri zekalılığa bana da yapmışlar 2 yıl sonra öğrendim.
    Araç 4x4 fakat 4x2 yazmışlar. Ruhsatta yazmıyor sadece hasar sorgulamada çıkıyor. Satış için ilana koyduğumda müşterilerden biri söyleyince haberim oldu.
    Notere telefon açtım bizle ilgisi yok diyorlar. Ben alırken hasar sorguda 4x4 yazan araç neden sizdeki işlemden sonra 4x2 oldu diyorum hala bizim kusurumuz yok diyorlar. 350 km gitmeye gerek yok.
    Neyse ki ruhsata yazmadıkları için muayenede sorun çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 3 Haziran 2020; 14:25:20 >
  • Şu an baktığım aracı sigortacıma sorgulattığımda 3 kapı olarak geçiyor fakat araç 5 kapı. Noterde satışını alırken belirtirsen düzeltilir dedi bana. Bakalım düzelttirebilecek miyiz.
  • babamın 2015 model egeası 5664 sorgulamada 2007 model görünüyordu. (babamın 2007 model albeası vardı)
    satarken alacak olanlar da doğal olarak soruyordu hocam araçta bir sıkıntı mı var diye, hey gidi günler.
    tamamen memur işgüzarlığı idi ama birkaçına anlatamamıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 3 Haziran 2020; 16:9:18 >
  • Eski 2004 model opel astram 1994 model idi ruhsatta. 100 yaşından fazla yaşı vardı.
  • ticari olupta hususi yazsalar sorun cıkarmazdiniz ama
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.