Şimdi Ara

Notebook Tavsiyesi lütfen yardım edin. :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben yeni laptop almaya karar verdim. Ancak netbookta alabilirim ama eğer CD Driver'siz, 13.3 inch, 1.5 kg ağırlığında inanılmaz iyi olmasına gerek yok özelliklerinin. Müzik, internet en fazla FM 2012 oynayabileceğim bir laptop istiyorum ama üstte yazdığım özellikler benim için çok önemli büyük ve ağır olmasını istemiyorum. 1000-1350 lira civarında bu özelliklerde tavsiyesi olanlar yardım edebilirmi. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• Yardım edebilecek yokmu acaba? Birde not olarak belirtmek istedim Acer TimelineX 3830TG gözüme çarptı ama internet üstünden araştırdığım kadarıyla hiç biryerde bulunmuyor. Tam aradığım tarzda bir laptop bu yardım edebilirseniz sevinirim.

• Teşekkürler öncelikle. Peki 3820tg ile 3830tg nin ne gibi farkları var?
    Ve 3820tg'yi İstanbul'da bulabiliceğim gidip bakabileceğim bir yer yokmu acaba?
  • Bu tarz herhangi başka laptop varmı acaba? 1.5 kg civarlarında 13.3 inch?
  • quote:

Orijinalden alıntı: binum+ımgreydi

Bu tarz herhangi başka laptop varmı acaba? 1.5 kg civarlarında 13.3 inch?

http://www.pcdepo.com/acer-as3750-2313g32mn-notebook-urun6986.html

buna bak kardeşim bunu bulabildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceviz_kıram_yersin_

quote:

Bu tarz herhangi başka laptop varmı acaba? 1.5 kg civarlarında 13.3 inch?

http://www.pcdepo.com/acer-as3750-2313g32mn-notebook-urun6986.html

buna bak kardeşim bunu bulabildim

Öncelikle ilgin ve yardımın için çok teşekkür ederim.

Ancak bunda optik sürücü var ve bu istediğimden kalın ve ağır :)

Yinede tekrar ilgin için çok teşekkürler.

Edit: Tabi internette araştırdığım kadarıyla öyle gördüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi binum+ımgreydi -- 14 Mart 2012; 15:56:57 >

• quote:

Teşekkürler öncelikle. Peki 3820tg ile 3830tg nin ne gibi farkları var?
    Ve 3820tg'yi İstanbul'da bulabiliceğim gidip bakabileceğim bir yer yokmu acaba?

3820TG kullanıyorum ve 3830TG varken artık 3820TG almaya çalışmak yersiz. Daha yeni teknoloji ve daha performanslı bir işlemci ile biraz daha iyi bir ekran kartı mevcut. Vatan'da birkaç gün önce (Söğütözü) 1400 lira civarındaydı bu model.

1,8 kilogram
    8 saatin üzerinde pil ömrü (tasarruf modunda tabii ki)
    Core i5 2430M işlemci
    GT 540M ekran kartı
    4 GB DDR3 bellek

Muadili yok gibi ağırlık ve performansa bakıldığında. Sony'de var ama 3000 liradan fazla fiyatı var.
  • Çok teşekkürler. Aslında benim performansla pek işim yok hani en fazla Traktor programını kullanıyorum müzik için ve FM 2012 oynuyorum hani daha düşük performanslı bu gereksinimleri kaldırıcak bir laptop tabi yeter bana.
  • FM 2012 için gereksiz bu tür cihazlar zaten. Daybuyday sitesinde Core i3 2330M + GT 525M 999 liraya satıldı.

http://www.daybuyday.com/urun-309248/dell-inspiron-5110-core-i3-2330m-3gb-320gb-1gb-geforce-156-w7hb-notebook

Devam ediyor mu bilmiyorum ama ediyorsa işinizi fazlasıya görecek bir cihaz. Üstelik arıza durumunda ücretsiz olarak evinize kadar gelip onarım yapıyorlar ya da servise götürüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

FM 2012 için gereksiz bu tür cihazlar zaten. Daybuyday sitesinde Core i3 2330M + GT 525M 999 liraya satıldı.

http://www.daybuyday.com/urun-309248/dell-inspiron-5110-core-i3-2330m-3gb-320gb-1gb-geforce-156-w7hb-notebook

Devam ediyor mu bilmiyorum ama ediyorsa işinizi fazlasıya görecek bir cihaz. Üstelik arıza durumunda ücretsiz olarak evinize kadar gelip onarım yapıyorlar ya da servise götürüyorlar.

Teşekkürler cevabınız için. Ancak kesinlikle 15.6 inch istemiyorum çok büyük geliyo bana. Benim tercihim 11.6-13.3 civarı hem hafif olsun. Optik disk okuyucu olmasın falan filan hani taşıması rahat olsun 1.5 kg civarında olsa gerçekten süper olur. Bütçem 1000 lira çevresinde.

• quote:

Teşekkürler cevabınız için. Ancak kesinlikle 15.6 inch istemiyorum çok büyük geliyo bana. Benim tercihim 11.6-13.3 civarı hem hafif olsun. Optik disk okuyucu olmasın falan filan hani taşıması rahat olsun 1.5 kg civarında olsa gerçekten süper olur. Bütçem 1000 lira çevresinde.

Şimdilik bu yazılanların hepsini karşılayacak bir ürün yok. Ya bütçeyi artıracaksınız ya da birtakım isteklerinizden vazgeçeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Şimdilik bu yazılanların hepsini karşılayacak bir ürün yok. Ya bütçeyi artıracaksınız ya da birtakım isteklerinizden vazgeçeceksiniz.

Çok büyük bi beklentim yokki. 11.6-13.3 inch arası hafif bilgisayar CD Driver bile istemiyorum mükemmel bi işlemciye gerekte yok. Vaio YB serileri var mesela o tarz. 1000 lira dediğim hani o 1200de olur.

• UP
  • Arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum uzun elemeler sonrasında 2 notebookta karar kıldım. Samsung ve Asus. kullananların tavsiyesine ihtiyacım var.

http://www.fiyatinisor.com/arama2.asp?Model=ASUS,UX31E-RY009V,2331

http://www.fiyatinisor.com/arama2.asp?Model=SAMSUNG,530U4B-S02TR,1755

Asus'un ısınma sorunu olmadığını duydum doğrumu bilemiyorum.daha önce samsung da kullanmıştım ekran kalitesi iyiydi kararsız kaldım. tabii ikisinin arasındaki fiyat farkını göstermek için bu linkleri attım. Sizce Asus aradaki farka değer mi??

gta tarzı oyunları rahatlıkla oynatabilecek bişey olsun istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zümrüt06 -- 21 Mart 2012; 16:45:00 >

• hp probook lh319ea 4530s gayet güzel ben kullanıyorum. fiyat - performans güzel. tavsiye ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.