Şimdi Ara

notebook ta mouse görevi gören ekran nasıl iptal edilebilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fijitsu marka bi notebook um var mouse görevi gören ekran(tam adını bilmiorum) nasıl iptal edilebilir.yardımlarınızı bekliorum.teşekkurler

• mause görevi gören ekran puhahh

Touchpad onun adı:D

Biosdan veya aygıt yöneticisinden bi dene istersen..Normal mause takıp kullanmayımı planlıyosun?
  • eger orayı ıptal edecekse normal olarak mouse takıp kullanacak yanı baska nasıl kullanabılırkı bytuxsımdı arkdasım zaten normal mouse taktıgın zaman ıkı tarafta calısır sen touchpad kullanmazsın olur bıter
  • ama ben touchpad i iptal etmek istiyorum ? onu nasıl yaparım ?
  • walla arkdasım onu hıc ıptal etmeye calısmadım.cunku hep ordan kullandım laptopu normal mouse bıle takmadım.ama bıosdan fılan ayarları wardır mutlaka
  • quote:

Orjinalden alıntı: fazofazo

ama ben touchpad i iptal etmek istiyorum ? onu nasıl yaparım ?

Neden?
  • Adam demek ki oraya yanlışlıkla dokunuyor. Niye sorguya çekiyorsunuz?
  • walla yuzbasım bende onu dusunuyorum sımdı ıptal edıp ne yapacaksa.normal mouse takacaksa taksın ıkısınıde kullanabılır.yanı nıe ıptal edecen kı
  • quote:

Orjinalden alıntı: efshane

Adam demek ki oraya yanlışlıkla dokunuyor. Niye sorguya çekiyorsunuz?

abı bu yanlıslıkla dokunulacak bıse deıl kı yaasankı yanlıslıkla tusa basıyormus gıbı.hadı tusların yanına olsa nese dıyecem ama laptopun alt taraflarında.oraya bı kagıt fılan yapıstırsın yanlıslıkla dokunuyorsa
  • quote:

Orjinalden alıntı: efshane

Adam demek ki oraya yanlışlıkla dokunuyor. Niye sorguya çekiyorsunuz?

Yok sorgu değilde acil lazım olunca keşke iptal etmeseydim der o yüzden yoksa.

Laptop onun touchpad onun.
  • extradan mouse takarsan toucppad genellikle otomatikn olarak iptal oluyor..klavyeyi çok kullanıyorsan bileğinin oraya surtmesi normal.
  • he he he
  • anlayışlı arkadaşların olması çok güzel. keyfime göre iptal etmek istemiyorum tabiki,klavyeyi çok kullanıyorum touchpad i iptal etmem lazım bunu nasıl yaparım dedim sadece millete maskara olduk olmayacak yere. nasıl yaparım ? mouse taktığım zaman otomatik iptal etmiyor.
  • Bios a bak bi.mause ile ilgili bişey var mı die ordan iptal edebilirsin.

Ama diyorum ki biostan önce aygıt yöneticisini aç.touchpadi bul.devredışı bırak de ve yeniden başlat o zamn kullanamassın touchpadi iptal etmiş olursn işte...Milletin aklı bulanmış sıcaklardan...
    Mesaj yerine gitti.

Herkese kolay Gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackblue -- 31 Temmuz 2006; 16:13:11 >
  • benim laptopta biostan iptal edilebiliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: by_tux

Bios a bak bi.mause ile ilgili bişey var mı die ordan iptal edebilirsin.

Ama diyorum ki biostan önce aygıt yöneticisini aç.touchpadi bul.devredışı bırak de ve yeniden başlat o zamn kullanamassın touchpadi iptal etmiş olursn işte...Milletin aklı bulanmış sıcaklardan...
    Mesaj yerine gitti.

Herkese kolay Gelsin..

Yüzbaşım iyi fikir yürütmüşsün ama o şekilde iptal olmuyor malesef bende bir ara denemiştim.

İptal etme konusuna gelince servise götürmende fayda var ama şu ana kadar mouse pad'i iptal edebilen bir adam daha görmedim bilen varsa bizi de bilgilendirsin
  • notebooklarda, klavye üzerinde tuşlara ilave fonksiyonlar yüklenmiştir. bu da genelde Fn olarak adlandırılıyor. Fn tuşu ile birlikte F tuşlarından herhangi birinde touchpad aktif pasıf işareti vardır. ona bas iptal olur. tekrar basarsan çalışır. Mesela Fn+F9 gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: smbdy

extradan mouse takarsan toucppad genellikle otomatikn olarak iptal oluyor..klavyeyi çok kullanıyorsan bileğinin oraya surtmesi normal.

otomatık ıptal olmuyor ıste.ıkı laptopdada denedım ıkısındede hem touchpad hemde diger mouse calısıyor
  • Bazı laptoplarda bu touchpad için bi program oluyor ve sağ alt köşede falan da gözüküyor ordan kapatılabilmesi lazım. Benim laptop biosunda yok ve touchpadi ps/2 mouse olarak görüyor ve aygıt yöneticisinden de kapanmıyo.

Bak şimdi akşam akşam iş çıkardın.
  • denetim masasında toshibaların yazılımı var touchpath(ismini hatırlıyamadım) istersen ordan iptal edebilirsin.bunu yapmak istersen diğer taktığın mouse ile yap.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.