Şimdi Ara

Notebook Satın Alma Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba değerli arkadaşlar konu başlığında da belirtiğim üzere Notebook Satın Alma Rehberi, öncelikle konuyu açmamın nedenininden bahsedeyim bir çok kişi Notebook satın alacağı zaman bir çok marka içinden birini seçmek zorunda kalır ve artısı eksisini bilmeden kullanmak zorunda kalır bu konuda bütün notebook markalarının artılarını eksilerini paylaşacağız ki bu konuyu inceleyen arkadaşlarımız notebook almadan önce bilgi sahibi olsunlar. Herkes çok fazla kullandığı notebook markası hakkında olumlu olumsuz yorumlarını yazın bunu yaparken de marka taraftarlığı yapmamak şartıyla şuan üretimi devam eden ve satışı olan ve kullandığınız cihazların da artılarını eksilerini paylaşabilirsiniz...

İlk açılış benden olsun

Asus:Bu zamana kadar Asus'un bir çok notebookunu kullandım ve şu anda da kulanıyorum Asus'un serilerine göre kalitesi değişiyor kaliteden bahsettiğim sadece özelikler değil kasa tasarımı tuş tasarımı sağlamlık vb

K Serisi cihazlarını epey kullandığım için K serisinin artılarını eksilerini yazacam.

Kullandığım cihaz: Asus K52jt Sx299r

Artıları:

Tasarıı gayet iyi, tuş takımı kolay basılabiliyor; ama biraz yumuşak biraz daha sert olsaydı daha iyi olurdu

Ekran Çözünürlüğü: Ekran çözünürlüğü de tatmin edebilcek bir düzeyde gayet canlı ve parlak.

Sıcaklık: bir çok kullanıcının sıkıntısı olan ısınma problemine değinecek olursak herhangi bir ısınma problemi yok klavyede bir ısınma yok.

Fan Sesi: fanlar yeni olduğu için kesin bir şey söyleyemem şu an gayet sessiz iş yapıyorlar sadece bilgisayarda büyük işlemler yaparken biraz ses çıkıyor o da normal bir şey.

Şarj: şarj konusunda 1-4 saat götürdüğü söyleniyor tabiki kullanıma bağlı olarak değişebiliyor.

Ekran Kasa Kızağı: notebookun kasası ile monitörü bir birine bağlayan kısımda gayet iyi ve sık duruyor bazı cihazlarda çok çabuk gevşemeler oluyor.

Eksileri

K52 serisindeki eksikler K53 de giderilmiş olaibilir benim yacağım eksiler K52 için geçerlidir.

Ekran Kartı: 1GB olmasına rağmen kullanılan grafik işlemci özelikle oyun tutkunlarını işini görmeyecektir.

Ses: hoparlörler yeterli ses seviyesi en yüksek de olmasın rağmen ses yeterli seviyede değil.

Tuş takımı kolay basılabiliyor tuş araları iyi; ama tuşlar çok yumuşak duruyor.

Servis:yeterli değil bu konuda Dell baya revanşta.

Sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaGa21sk -- 14 Aralık 2011; 11:47:57 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.