Binbaşı
22 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 38 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Değerli arkadaşlar. GPS İzci Mini A8 adlı bir ürün var sim kartla çalışıyor.Türkiye'de 180 TL ile 250 Tl arasında bir fiyata satılıyor. Aliexpres'te 11,43 dolar satılıyor. Sormak istediğim bu ürün gümrükte takılır mı ve de Türkiye'de bu cihazı kaydetme gibi bir işlem yapmam gerekiyor mu yardımcı olabilcek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Ürün Linki:
https://tr.aliexpress.com/item/32282497833.html?ws_ab_test=201407_4,201444_6,201409_1
Merhaba değerli arkadaşlar çok uzun zaman önce katarakt ameliyatı oldum ameliyatta mercek takıldı. Şu an görme konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum demem o ki takılan mercek değişiyor mu ? Mercek değişiyorsa bunun maliyeti ne olur ameliyatı riskli mi ? Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Gerekli bilgiler alındı
Merhaba değerli arkadaşlar konu başlığında da belirtiğim üzere Notebook Satın Alma Rehberi, öncelikle konuyu açmamın nedenininden bahsedeyim bir çok kişi Notebook satın alacağı zaman bir çok marka içinden birini seçmek zorunda kalır ve artısı eksisini bilmeden kullanmak zorunda kalır bu konuda bütün notebook markalarının artılarını eksilerini paylaşacağız ki bu konuyu inceleyen arkadaşlarımız notebook almadan önce bilgi sahibi olsunlar. Herkes çok fazla kullandığı notebook markası hakkında olumlu olumsuz yorumlarını yazın bunu yaparken de marka taraftarlığı yapmamak şartıyla şuan üretimi devam eden ve satışı olan ve kullandığınız cihazların da artılarını eksilerini paylaşabilirsiniz...

İlk açılış benden olsun

Asus:Bu zamana kadar Asus'un bir çok notebookunu kullandım ve şu anda da kulanıyorum Asus'un serilerine göre kalitesi değişiyor kaliteden bahsettiğim sadece özelikler değil kasa tasarımı tuş tasarımı sağlamlık vb

K Serisi cihazlarını epey kullandığım için K serisinin artılarını eksilerini yazacam.

Kullandığım cihaz: Asus K52jt Sx299r

Artıları:

Tasarıı gayet iyi, tuş takımı kolay basılabiliyor; ama biraz yumuşak biraz daha sert olsaydı daha iyi olurdu

Ekran Çözünürlüğü: Ekran çözünürlüğü de tatmin edebilcek bir düzeyde gayet canlı ve parlak.

Sıcaklık: bir çok kullanıcının sıkıntısı olan ısınma problemine değinecek olursak herhangi bir ısınma problemi yok klavyede bir ısınma yok.

Fan Sesi: fanlar yeni olduğu için kesin bir şey söyleyemem şu an gayet sessiz iş yapıyorlar sadece bilgisayarda büyük işlemler yaparken biraz ses çıkıyor o da normal bir şey.

Şarj: şarj konusunda 1-4 saat götürdüğü söyleniyor tabiki kullanıma bağlı olarak değişebiliyor.

Ekran Kasa Kızağı: notebookun kasası ile monitörü bir birine bağlayan kısımda gayet iyi ve sık duruyor bazı cihazlarda çok çabuk gevşemeler oluyor.

Eksileri

K52 serisindeki eksikler K53 de giderilmiş olaibilir benim yacağım eksiler K52 için geçerlidir.

Ekran Kartı: 1GB olmasına rağmen kullanılan grafik işlemci özelikle oyun tutkunlarını işini görmeyecektir.

Ses: hoparlörler yeterli ses seviyesi en yüksek de olmasın rağmen ses yeterli seviyede değil.

Tuş takımı kolay basılabiliyor tuş araları iyi; ama tuşlar çok yumuşak duruyor.

Servis:yeterli değil bu konuda Dell baya revanşta.

Sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Değerli arkadaşlar konu başlığında da belirtiğim üzere Türkiye ya da Dünya'da en büyük teknoloji ürünler satan ve çeşit bakımından kapsamlı olan siteleri hangileridir ?

Birçoğumuzun alışveriş yaparken sıkıntı yaşadığı şey bir ürünü bir sitede bulur başka bir sitede bulamaz ya da bir sitede laptopların çeşidi çoktur; ama çok az sayıda bilgisayar malzemeleri olur.

İlk site benden olsun Türkiye'dewww.hepsiburada.com

Katılmanızı isterim konuda paylaşım yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Merhaba değerli arkadaşlar konu başlığımda da belirtiğim gibi hangi laptop markası en iyisi:sağlamlık, performans,kalite konusunda en iyisi hangi marka. Bazen bir ton özelik sıralanıyor işlemci şöyle ram bu kadar; ama performans kötü yani verdiğiniz paranın hakkını vermiyor. Ya da aldığınız cihaz - ay sonra dökülmeye başlıyor en kötüsü de bu olsa gerek değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Turkcell’den evlere 1000 AMB’lik fiber interAnet bağ

Başlıkta da belirtiğim üzere böyle haberler var reklamlarda sıksık geçiyor sizce ne kadar kaliteli olur?

Haberin Kaynağı:
http://ekonomi.milliyet.com.tr/turkcell-den-evlere-1000-mb-lik-fiber-internet-baglantisi/ekonomi/ekonomidetay/03.05.2011/1385643/default.htm
Değerli arkadaşlar konu başlığında da belirtiğim üzere elektronik ile ilgili adını bilmediğim iki şey var bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

İlk elektronik eşyalarda yüksek elektriğin direncini düşüren parça veya entegrenin adı?(Örneğin 220 w ile çalışan bir elektronik eşyanın üzerine 220 w tan fazla elektrik geldiğinde o elektriği dengeleyen parça veya entegrenin adı)

2.si Eelektronik cihazlar içerisinde hangi parçanın yandığını tespit etmek için kulandıkları cihazın adı nedir?

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekürlerimi sunarım
Merhaba değerli arkadaşlar Kpss puanlarını hesaplamak için nette çok az program var sizlere paylacağaım program ile Lisans, Ortaöğretim-Önlisans puanlarınızı rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

Not: Programı Anti Virüs taramasında mutlaka tarattın...

Link:
http://sahinkasap.tr.gg/KPSS-Puan-Hesaplama-Program%26%23305%3B.htm
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.746
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 263.271 (Bu ay: 1.323)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.