Şimdi Ara

notebook fanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arrkadaşlar lg e500 bir notebookum var ve fanı şu günlerde masaüstü fanı gibi ses çıkarmaya başladı temizledim ama bir değişme olmadı. Sorum şu bu fan beni yol üstü bırakır mı değiştireyim mi? yoksa bu şekilde çalışır mı? bunu şu açıdan soruyorum daha önce başına gelen arkadaşlar varsa tavsiye almak amacıyla.

• Hizli calismasinin nedeni sicaklik olabilir. Sicaklik degerlerini kontrol eder misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sıcak değerleri normal açılışta ta aynı sesi yapıyor. Sanki bir yere sürtüyor muş gibi ses çıkarıyor. eskiden sadece zorlanınca böyle ses yapardı şimdi sürekli yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asil06 -- 26 Kasım 2013; 11:42:49 >
  • Sanırsam Lg E500 Eski bir laptop o yüzden sıcaklığı fazla olduğu için öyle ses çıkarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asil06

sıcak değerleri normal açılışta ta aynı sesi yapıyor. Sanki bir yere sürtüyor muş gibi ses çıkarıyor. eskiden sadece zorlanınca böyle ses yapardı şimdi sürekli yapıyor.

Fan yamulmus olabilir. Ya da bir disi yamulmustur diye dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet eski bir notebook yaklaşı 5 yıllık bir makine işin aksiliği lg notebook piyasasından çekildiği için parçası da bulunmuyor. Kayseri de gezmediğim yer kalmadı fan yok en son İnternet te bir satıcıda buldum. başka yerde yok :( o yüzden acaba alsam da ne zaman bozulursa o zaman değiştirsem mi?
  • temizlik yaparken tozlar iç kısımlara girebildiğinden, fanın daha sesli çalışmasına sebep olabilir
    fan motorunu yağlamayı deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuratTURAN1977

temizlik yaparken tozlar iç kısımlara girebildiğinden, fanın daha sesli çalışmasına sebep olabilir
    fan motorunu yağlamayı deneyin

bi de bunu deneyeceğim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.