Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
24
Favori
176.299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozdemir6481

Merhaba arkadaşlar bende 4 gün önce note 4 aldım aynı şebeke sorunu bende de var.

Sim karttan olabilir dediler yeni tip sim kart taktım yine aynı

2 telefon kullanıyorum.
    İkisi de vodafone hatta numaralar birbirini takip ediyor
    2 sinin de sim kartı değiştirdim yeni nesil dediler.

Şimdi gelelim meseleye

Ayarlar menüsünde pil diye bir seçenek var onu bulun
    Hücre askıda ya dokunup Sinyalsiz kalınan süre gösteriyor.

Sağ cebimde s5
    Sol cebimde note 4

akşama kadar gezdiğimde

Sinyalsiz kalınan süre

note 4 : % 23
    S5 : % 0

S5 in full çektiği yerde note 4 1 diş çekiyor yada hiç çekmiyor.

Şuan serviste mücadele başladı.

herneyse

Sizin eviniz iş yeriniz baz istasyonuna yakın olabilir bunu fark etmeyebilirsiniz.

note 4 ü olanlar bence mutlaka test yapsın.

İyi akşamlar.

Bende ölçtüm not 4 cihazım
    % 24 sinyali kalmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• astronotsankipezevenk A kullanıcısına yanıt
    Sim kartı değiştireli 1 hafta oldu tam buaraya 1 haftadır bir şebeke sorunu yaşamıyorum yazacaktım ki az önce telefonun şebekesinin yine gittiğini farkettim(Arama yaptım bağlantı normalden biraz uzun sürdü ama bağlantı tekrar geldi ve full çekmeye başladı). Yani yeni sim kart (4g destekli) da çare olmadı ne yazık ki sorun devam ediyor.
    İki sorum olacak:
    1) Daha önce aynen bu sorunu yaşıyordum ve lollipop güncelemesi ile sorun kesin olarak halloldu, diyen arkadaş var mı?
    2) Sinyalsiz kalınan süre nereden kontrol ediliyor?
  • ARkadaşlar sabahtan beri internette bu sorunla alakalı şeyler araştırıp okuyorum. Biraz uzun olabilir ama önemli bir kaç şey yazmak istiyorum.

Öncelikle bu sorunu yaşamayan Note 4 sahipleri şanslı kısma girmişler evet sorunsuz cihazlar var fakat Note 4'lerde kronik bir şebeke sorunu olduğu kesin bu noktadan sonra kimse bunu inkar edemez. Şimdi burada yazdıklarım tamamen kendi fikrim bilimsel bir kanıtı yok fakat mantıklı şeyler.Note 4'lerdeki şebeke probleminin yazılımsal olduğunu düşünüyorum şöyle ki:

*Kendi cihazımda yaşadığım soruna ve değişik forumlarda okuduğum sorunlara baktığımda şebeke kopması sorununun cihaz sabitken olmadığı görülüyor. Yani eğer araçla seyahat halindeyseniz veya mekanda şebeke sinyalinin olmadığı noktalar varsa bu noktalara cihazda bağlantı kopuyor(normal olarak) fakat tekrar sinyalin olduğu noktaya gelindiğinde cihaz şebekeye yeniden bağlanamıyor ve bir müddet sonra bağlanmayı hiç denemiyor. Ne zaman cihazı yeniden başlatsak, uçak modunu açıp kapatsak, manuel şebeke arama yapsak veya birini aramaya çalışsak cihaz şebeke aramayı yeniden başlatıyor ve şebekeyi rahatlıkla bulabiliyor. Şimdi düşünecek olursak cihazın problemi donanımsal olsa şebekeyi hiç bulamaz ama cihaz ne zaman şebeke aramayı başlatsa bunda başarılı oluyor. Asıl problem şebeke aramayı denememesi bu da yazılımsal bir sorunu işaret ediyor.

**Note 4'lerdeki şebeke problemleri artık neredeyse ana haber bültenlerine çıkacak kadar ayyuka çıktı. Binlerce insan belkide forumlardan bu sorunları okuyup cihazı almaktan vazgeçti ama Samsung inatla böyle bir sorunun olmadığını hatta kendilerine böyle bir şikayetle başvuranın olmadığını söylüyor ve bu şebeke sorununu kabul etmiyor. Ama bence Samsung gizli gizli bu sorunun farkında ve buna çözüm arıyor.Bunu nerden anladın dersen Note 4'e en geç yılbaşında gelmesi beklenen 5.0 lollipop güncellemesinden hala haber yok. Aslında Samsung Note 4'e planladığı gibi lollipop'u yılbaşında verecekti ama bu şebeke sorunu bütün planları alt üst etti ve bu şebeke problemine çözüm üretmeye çalışıyorlar ve Lollipop'un abartılı olarak gecikmesi bu yüzden. Samsung vs Iphone çekişmesinin zirve yaptığı bu dönemde Samsung'un bu sorunu açık açık kabul etmesi intihar olur bunu kendileri de biliyor.

Benim fikrim bunlar. İnşallah sorun benim tahmin ettiğim gibi yazılımsaldır ve 5.0 güncellemesi ile buralar çözüme kavuşup kafası rahatlayan insanlarla dolar ve konu da bir daha açılmamak üzere kapanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: astronotsankipezevenk

Sim kartı değiştireli 1 hafta oldu tam buaraya 1 haftadır bir şebeke sorunu yaşamıyorum yazacaktım ki az önce telefonun şebekesinin yine gittiğini farkettim(Arama yaptım bağlantı normalden biraz uzun sürdü ama bağlantı tekrar geldi ve full çekmeye başladı). Yani yeni sim kart (4g destekli) da çare olmadı ne yazık ki sorun devam ediyor.
    İki sorum olacak:
    1) Daha önce aynen bu sorunu yaşıyordum ve lollipop güncelemesi ile sorun kesin olarak halloldu, diyen arkadaş var mı?

Ayarlar, güç tasarrufu, hücre askida üzerine tıkla sinyalsiz kalan süre yaziyor.

• Slm arkadaslar ilk yazmam bu 15 gun oldu note 4 alali ama almaz olaydim cildircam lanet olsun turkcell hattim sebeke evimde tek cubuk bazen 2 cubuk cekiyor merkezi yer evim. Esim lg g3 avea en az 3 cubuk cekiyor.Aldim taktim avea note 4 bende yine 1 yada 2 cubuk cekiyor yaziklar olsun. Haa sokakta merkezlerde full cekiyo fakat az ceken yerde yerlebir oluyor.Simdi bu tel bazi serileri kesinlikle sorunlu sebekenin az oldugu yerlerde 3g internet kullanmak cok kotu. 3g turkcell yillik paket hic oldu artik.Ne yapayim servise versem o bolgede full cekiyo sorun yok diyip geri vercekler. Sonuc note 4 konusma sorunum hic olmadi sorun 3g internette.Bu tel. cekim gucu ZAYIF. Umudum Lolipop

• quote:

Orijinalden alıntı: atahun07

quote:

İki sorum olacak:

Ayarlar, güç tasarrufu, hücre askida üzerine tıkla sinyalsiz kalan süre yaziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ss_06 -- 25 Mart 2015; 11:24:02 >

• note 4 sebeke sorunu SAMSUNG attigim mail
    Mesaj *Sayin samsung yetkilileri 15 gun once aldigim note 4 sebeke sorunu yasiyorum. Izmir gaziemirde yasiyorum merkezi bir yer fakat telefonum tek dis yada 2 dis cekiyor hattim turkcell. Yanimda esimin lg g3 var hatti turkcell full cekiyor.Eski tel samsung s3 full cekiyor.Note 4 bazen tamamen sinyal gidiyor. Sanirim sorun anlasildi. Bunu yasiyan yüzlerce note 4 kullanicisi var. Sorun yuzunden servise gidenler oldu. Cevap sorun yok.Cunku servis oldugu yerde note 4 full cekiyor.O yuzden servis olayi yalan zaten olayi anlamiyorlar.Sorun turkcell avea vodafone kaynakli degil hepsiyle deneme yapildi.note 4 az cekim gucu olan yerlerde diger telefonlarin cekim gucune yaklasamiyor.Umarim derdimi anlatabilmisimdir.Zaten internette siz yetkililerde arastirirsaniz note 4 sebeke sorunu oldugunu bunula ilgili kullanicilarin kurdugu forumlar mevcuttur. Ornekhttps://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=99621364&p=1#99621364 sitesini bir gitin bakin.Bu sorunu bir cozum bulmanizi bekliyoruz yada bir aciklama bekliyoruz. Yakinda toplu sikayet olusturmayi dusunuyoruz.Guncelleme konusundada sizleri kiniyoruz. Lolipop surumu hakkinda bilgi talep ediyor hatta bu sebeke sorunun lolipop duzelmesini umut eden 100 lerce sebeke sorunu ceken kullanilar adina yaziyorum . Suan 3g internetimdem randiman alamadigim icin wifi note 4 baglaniyorum. Tekrar ve tekrar bilgilerinize note 4 bazi uretimlerinde sebeke sorunu var . Bilgilerinizi bekliyoruz.

• quote:

ARkadaşlar sabahtan beri internette bu sorunla alakalı şeyler araştırıp okuyorum. Biraz uzun olabilir ama önemli bir kaç şey yazmak istiyorum.

Öncelikle bu sorunu yaşamayan Note 4 sahipleri şanslı kısma girmişler evet sorunsuz cihazlar var fakat Note 4'lerde kronik bir şebeke sorunu olduğu kesin bu noktadan sonra kimse bunu inkar edemez. Şimdi burada yazdıklarım tamamen kendi fikrim bilimsel bir kanıtı yok fakat mantıklı şeyler.Note 4'lerdeki şebeke probleminin yazılımsal olduğunu düşünüyorum şöyle ki:

*Kendi cihazımda yaşadığım soruna ve değişik forumlarda okuduğum sorunlara baktığımda şebeke kopması sorununun cihaz sabitken olmadığı görülüyor. Yani eğer araçla seyahat halindeyseniz veya mekanda şebeke sinyalinin olmadığı noktalar varsa bu noktalara cihazda bağlantı kopuyor(normal olarak) fakat tekrar sinyalin olduğu noktaya gelindiğinde cihaz şebekeye yeniden bağlanamıyor ve bir müddet sonra bağlanmayı hiç denemiyor. Ne zaman cihazı yeniden başlatsak, uçak modunu açıp kapatsak, manuel şebeke arama yapsak veya birini aramaya çalışsak cihaz şebeke aramayı yeniden başlatıyor ve şebekeyi rahatlıkla bulabiliyor. Şimdi düşünecek olursak cihazın problemi donanımsal olsa şebekeyi hiç bulamaz ama cihaz ne zaman şebeke aramayı başlatsa bunda başarılı oluyor. Asıl problem şebeke aramayı denememesi bu da yazılımsal bir sorunu işaret ediyor.

**Note 4'lerdeki şebeke problemleri artık neredeyse ana haber bültenlerine çıkacak kadar ayyuka çıktı. Binlerce insan belkide forumlardan bu sorunları okuyup cihazı almaktan vazgeçti ama Samsung inatla böyle bir sorunun olmadığını hatta kendilerine böyle bir şikayetle başvuranın olmadığını söylüyor ve bu şebeke sorununu kabul etmiyor. Ama bence Samsung gizli gizli bu sorunun farkında ve buna çözüm arıyor.Bunu nerden anladın dersen Note 4'e en geç yılbaşında gelmesi beklenen 5.0 lollipop güncellemesinden hala haber yok. Aslında Samsung Note 4'e planladığı gibi lollipop'u yılbaşında verecekti ama bu şebeke sorunu bütün planları alt üst etti ve bu şebeke problemine çözüm üretmeye çalışıyorlar ve Lollipop'un abartılı olarak gecikmesi bu yüzden. Samsung vs Iphone çekişmesinin zirve yaptığı bu dönemde Samsung'un bu sorunu açık açık kabul etmesi intihar olur bunu kendileri de biliyor.

Benim fikrim bunlar. İnşallah sorun benim tahmin ettiğim gibi yazılımsaldır ve 5.0 güncellemesi ile buralar çözüme kavuşup kafası rahatlayan insanlarla dolar ve konu da bir daha açılmamak üzere kapanır.

dediklerinize bir bir katılıyorum ben 3 kere servise gönderdim sorun çözülemedi sorunu kendim halletmeye çalıştım lollipop polonya sürümünü sammobilin siteden indirerek denedim ve sorunum çözüldü bu polonya sürümü deneme gibi bişey bildiğim kadaarıyla asıl yasal olan sürüm yayınlandıgında bu sorun tamamen ortan kalkacagına inanıyorum ben lolipopu yükledikten sonra şebekem normale döndü sorun gözükmüyor tam sürüm yayınlandıgında stock rom yaparak onu yükleyecem bakalım ne zaman gelirse artık

• Arkadaşlar sorun Android kitat 4.4.4 versiyonundan olabilirmi eşimin avea intouch 4 var 4.4.4 yüklü oda benim not 4 ile aynı çekiyor yani düşük veya hiç çekmiyor benim ekranı kırık not 3 ü Modem olarak kulaniyorum anca öyle not 4 ve intouch 4 ile 3g ile internete bağlanıyorum. Benim not 3 (4.4.2 ) yüklü gayet iyi çekiyor aynı hat ve operatör ile. Bu konuyuda bir kiyasla yın bakalim
    Ne olacak.

• ss_06 S kullanıcısına yanıt
    Arkadasim merhaba,sorun cozuldumu gercekten...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhammedu-veys kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba,cidden hic kopma sorunu Yasamiyormusun...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fener16

bende kopma yok. hattım vodafone. 3G de herzaman full çekmez zaten. ben otomatik modda bırakmam sadece 3g lazım olduğunda 3g. 2g lazım olduğunda 2g ye elle geçiş yaparım. merkezi yerlerde 3g hep full...
  • arkadaşlar aynı sorunlar benim s4 mini cihazımdada var işte size sinyalsiz kalınan süre %80 ile %40 arası oluyor. tabiki servise giden telefon yazılım güncellemesiyle geri geldi ve fark yok.

• Herkese merhaba note 4 servise verdim guncelleme yapildi duzelmedi bende degisim istedim sonucu merak ediyorum tum note kullanan arkadaslara soruyorum sirun yasamayan arkadadlar varmi ? ve lolipop surumu sorunu gercekten cozuyormu? Cevaplariniz icin simdiden voktsk.ederim..

• S2 ye donunce note 4 den sonra kkavye kucuk geldi kelime hatalari ondan

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhammedu-veys

quote:

bende kopma yok. hattım vodafone. 3G de herzaman full çekmez zaten. ben otomatik modda bırakmam sadece 3g lazım olduğunda 3g. 2g lazım olduğunda 2g ye elle geçiş yaparım. merkezi yerlerde 3g hep full...

Siz de şanslısınız cihazınızda sorun yok. Mesele zaten az çekmesi de değil, bağlantı koptuktan sonra full çeken bir yere de gitseniz geri gelmemesi.

Sorun Kit Kat falan değil arkadaşlar donanımsal sorun bence. Değişim talebi yapacağız biz de.

Slm
  • quote:

Herkese merhaba note 4 servise verdim guncelleme yapildi duzelmedi bende degisim istedim sonucu merak ediyorum tum note kullanan arkadaslara soruyorum sirun yasamayan arkadadlar varmi ? ve lolipop surumu sorunu gercekten cozuyormu? Cevaplariniz icin simdiden voktsk.ederim..

Merhaba, güncelleme derken lolipop mu yüklediler. Yani Android 5.0.1 mi?
    Eğer öyleyse donanımsal sıkıntı var.

• atahun07 A kullanıcısına yanıt
    arkadaşım merhaba,hangi yazılımyüklendiğine bakmadım bile yine servisde çekmediğini görünce almak istemedim,fakat bugün metrobüsde avea hatlı birisne sordum sorun yok dedi yada farkında değil bilemiyorum,bugün birde yeşilköyde ulaştırma bakanlığında birisine daha sordum 3-4 aydır kullanıyorum sorunyaşamadım dedi hattı turkcelldi ve bana başlarda internetin çekmediğini yenikırılmamış kart aldım o sorunda düzeldi dedi,lütfen konuyu es geçmeyelim sorun yaşamaya arkadaşlarda yazın lütfen bizleri yönlendirin...
  • Note 4 ANAKONU Forumuna yazdigim son mesajdi ,artik sebeke sorununu sadece bu bolumden yazin cunku millet inanmiyor sebeke sorununa ve sinir oluyor.......#SEBEKE SORUNU SON YAZIM OLACAK#Arkadas bizim kafamiz calismiyor mu.Yok tek cubuk cekmesi sorun degilmis o gösterge yazilimsalmis 3g hizini etkilemezmis.Bu konudan bikmislar diye seninle ayni kafada olan bir arkadasa alinti yapmissin.Bak arkadas, tel tek cubuk , 2 cubuk bazende komple gidiyor.Anlamadiginiz tek cubuk cekerken internet sürünüyor. İste sebeke sorunu tam olarak bu. turkcell 4gb internet ne ise yaricak peki.Bu arada kaynimin g2 si degil, kayinconun z3 degil..... Arkadasimi gecen evime davet ettim note 4 var turkcell yanyana koyduk onunki 3 cubuk benimki 1 cubuk cekiyor. Tabiki tek cubuk cekerken 3g internetim sayfalari acsa video izletse randiman alsam bunu dillendirmeyiz.Simdi dicenki SERVIS e ver. Gittim izmir samsung servisine girdim.Tam merkez bir yer o bölgede full h+ cekiyo servis elemanina sorunu anlat anlatabilirsen.........Ciktim birakmadim.Evimde Esimin avea lg g3 full cekiyo arkadas.Tabiki onun avea hattini taktim note 1 cubuk. Evimde wifi baglaniyorum bu arada son olarak kusadasi tarafinda yazligimiz var hafta sonu bir ugradik aklima gelen basima geldi biraderimle gittik turkcell lumia telefonu adamin hattı full bizim note4 2 cubuk cekti.youtebe girdik video zor izletti bazen tek cubuga dustu. Peki bendede kasa acikligi yok arkadas olanlara kin mi kusayim,yok öyle bise buraya bunlari yazmayin mi diyelim.Allah sabir versin benim gibi Sebeke sorunu yasayan arkadaslara.Yinede note 4 super telefondur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbapsinan -- 31 Mart 2015; 23:48:28 >

• ahbapsinan A kullanıcısına yanıt
    arkadaşım merhaba,ben ücret iadesi alırsam yine de note 4 almayı düşünüyorum ama aynı yerden kesinlikle almam birde aklıma takılan bir şey var şebeke sorunu olan arkadaş sayısı fazla değil olsa burası 8 sayfada kalmazdı demekki her cihaz sorunlu değil ben bunu anlıyorum inşallah öyledir telefonu 2 vhafa kullandım şarzını bitiremedim çok güzel hızlı bir telefon ücret iadesi alırsam 2.kez şansımı denemek istiyorum,forumdaki tüm arkadaşlara tekrar soruyorum lolipop bu sorunu düzeltirmi cevplar içim şimdiden çok tşk.ler..
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.