Şimdi Ara

Note 4 Şebeke Sorunu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
985
Cevap
24
Favori
176.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonum bugün servisten geldi yazılım yüklendi Die söylediler telefona baktığımda rootlandigini gördüm bu yasal mi acaba sıkıntı devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar sebeke sorununu bende yaşıyorum. Yalnız benim fark ettiğim bir durum var kendi telefonumla ilgili. Takmış olduğum kılıf telefonun çekim gücünü kesinlikle etkiliyor. Aynı yerde kılıf takılıyken konuşma yapamadım. Ama kılıfı yokken çok net konuşma yapabiliyorum. Telefonu iki gundur kilif yokken kullaniyorum ve ulasilamadi diye henuz bir mesaj gelmedi. Ama sebeke problemi kesinlikle kılıf kaynaklı demiyorum.

• selamın aleyküm. arkadaşlar hattım turkcell ben anlık internet kesintisi yaşıyorum note 4ü aldığımdan beri. dün kardeşimin m8 ini aldım, kardeşimin hattı vodafone o da note 4 ü aldı. ben aynı sıkıntıyı m8 de de yaşarken kardeşim vodafonda bi sıkıntı göremedim dedi. ve bugün de aynı problemi s5 kullanan bi arkadaşımda da gördüm ve o da turkcell hat kullanıyor. whatsapp indirdik telefona etkinleştirme sırasında 1 dk ya yakın kesinti oldu. vodafone sorunluydu turkcelle geçtim sorun kalmadı diyenler de var forumda ama ben turkcell de bu sıkıntıyı yaşıyorum nasıl iş anlamadım...
  • merhaba arkadaşlar note 4 cihazım 3 kere servise gitti ve en son rootlanmış halde geldi sorunum çözülmemişti ben çözücem die kafaya koydum ve android 5.0.1 lolipop güncellemesini inceledim belki sorun çözülür die denemek istedim ve denedim yükledim ve sorunun halloldugunu gördüm şebekem full den 1 çizgi düşüyor ama ondan azına düşmüyor bundan öncesinde mobil internete girdiğimde h+ ya geçtiğinde şebeke tek dişe düşüyordu bazen gidiyordu şimdi rahat rahat istediğimi yapıyorum şebekem gitmiyor sonunda çözebildim eğer yüklemek isteyen olursa özelden bi forum var ordan yükledim bilgilerini yazıyım sağlam forum hertürlü yardımcı oluyorlar
  • Note4 kullaniyorum sanirim bu sebeke sorunu bi tek bende yok. 3g'dede cekiyor wifi bagliykende cekiyor. Hepinize gecmis olsun. Umarim paranizi iade alırsınız.

• ARKADAŞLAR LÜTFEN BU SIKINTIYI ÇEKEN HERKES DİKKATLE OKUSUN....

ben galaxy note 3 kullanıcısıym öğrencyim geçtiğimiz ekim ayında aldım telefonumu note 4 yeni çıkarken yani ilk ay sıkıntı yoktu fakat sonraki aylar ve şu an sizin ki gibi şebeke full gidiyor yanımdaki telefonlar full iken benimki hç çekmiyor neredeyse okulda sınıfımda vs vs. ilk başvurduğum yer burası donanım haber oldu vehttp://forum.donanimhaber.com/m_83148852/tm.htm bu linkteki note 3 kullanan arkadaşlardada aynı sorunu gördüm onlarda hep şikayetlerini dile getirmişler.. telefonumu garantiye yolladım sorundan dolayı format atıp geri yolladılar sorun hayliyle çözülmedi ama tuhaf bi durumdurki 15 günlüğüne macaristana gittim budapeşteye orda iken bodrum katta iken bile full dü 15 gün boyunca 1 çizgi bile alta indiğini görmedim geçen hafta tekrar türkiyeye geldim yine hç çekmiyor...garantiye 4 gün önce yine yolladım detaylıca yazdırıp fakat servis fişine herzaman az bilgi ile yazarlar benimkinede sadece ŞEBEKE SORUNU yazdılar bende eve geldim durumu takip ettim telefonum için teknisyen görevlendirildi yazısını görür görmez msn den yani e mail den detaylıca ve resim ile anlatıp gaziantep mega teknis servis in e posta adresine gönderdim 1 gün geçti kontrol etmediler cevapta gelmedi bende samsungla görüştüm ve sorunumu anlamadan yanlış uygulamadan çekiniyorum lütfen irtibata geçin e posta kutularını kontrol etsiler dedim yarım saat içinde cevap geldi e postama bende yukarıda verdiğim linki verdim ve teknisyene linkteki sorunu dikkatlice okutulmasını istiyorum dedim 2 saat sonra tekrar kontrol ettiğimde ise beklemede yazısını gördüm aradım sordum parça bekiyorlarmış az önce tekrar kontrol ettim tekrar teknisyen ilgileniyormuşş...ve sorun diğer note 3 kullanıcılarının dediği gibi ANAKART tan kaynaklanıyor olmadı telefonum gelince burya sonucu yazacagım eğer düzelme görürsem mutlaka yazacağım..

kısacası :

servise göndermekten çekinmeyin fakat sorununuzu telefonu asıl tamir eden teknisyene kadar ulaştırmanız gerek yoksa aradaki sekreterin kafasına göre şebeke sorunu yazmasıyla 50 defada yollasanız hallolmaz. sorun donanımsalmı bende bilmiyorum aklımı karıştıran donanımsal olsaydı macaristanda neden hep full çekiyordu. yazılımsal veya işte türkiyenin 4 gb çalışmaları ( kiii note 3 te bu olamaz onun için garantiye başvurdum ) yüzünden deseydik yanımda okulumda başak note 3 kullanan arkadaşlarımda neden bu sıkıntı yok.
    umarım herşey gönlümüzce olur.

• 14.02.2015 tarihinde aldığım note4.de aldığım günden beri şebeke sorunu yaşıyorum. servise iade talebiyle kusur tespiti için 17.02.2015de gönderdim ama nasılsa hatayı bulamadılar. sorunun detaylı videosunu hazırladım merak edenlerhttps://www.youtube.com/watch?v=Y56UWAHZyZQ den ulaşabilirler. iade için uğraşmaya devam ediyorum. tüketici haklarına gittim. gelişmelerden haberdar edicem. kesinlikle hatla yada operatörle ilgili değil. içinde sim kartı yokken hatta uçuş modu açık iken bile cihaz kendi kendine reset atıyor. resmen tasarım yada üretim hatası var. Müşteri hizmetleride azından kaçırdı. teknik serviste Note4 için şebeke problemi yaşanabiliyor diye rapor gelmiş. düzgün çalışan cihazlar da var piyasada ama hatalı çıkanların sayısıda kayda değer. almayı düşünüyosanız tekrar düşünün. ben yorumları dikkate almadım ve direk samsung mobile center.dan aldım. mağazanın tek arızalı cihazı bana denk geldi . Uyarmak bizde...

https://www.youtube.com/watch?v=Y56UWAHZyZQ

• quote:

Orijinalden alıntı: barkanes

Lolipopla birlikte benim cihaz toparladı biraz.
    Şebeke sorununu servisle çözen biri var mı

Hocam ben almanyada yasıyorumda Bu lolıpop buraya daha omncede gelmıs ama ben kıestende ota danda goremeıyorum bısey nedendır acaba Nasıl bır gıncelleme Yollu ızlemelıyım sız Nasıl yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Breaak4Love

quote:

Hocam ben almanyada yasıyorumda Bu lolıpop buraya daha omncede gelmıs ama ben kıestende ota danda goremeıyorum bısey nedendır acaba Nasıl bır gıncelleme Yollu ızlemelıyım sız Nasıl yaptınız

aynı sıkıntı bendede vardı 3 kere servise verdim sorun yok yazılım yüklendi die verdiler lolipop sürümünü yükledim ben romladım çözüldü şebekem hiç gitmiyor şuan bence sende peşini bırakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss_06

quote:

quote:

aynı sıkıntı bendede vardı 3 kere servise verdim sorun yok yazılım yüklendi die verdiler lolipop sürümünü yükledim ben romladım çözüldü şebekem hiç gitmiyor şuan bence sende peşini bırakma

Nasıl yani root mu atayım cihaza tam olarak aciklarmisiniz

• Orijinalden alıntı: cagdasuzunoglu

sonucu bekliyoruz

Valla eşimi ikna etmesi o kadar kolay değil.

Gül gibi bakıyo telefonuna ama benimkisi çizik içinde. Telefonları değiştirmeye hiç yanaşmadı :)

Telefonları değiştirince sonucu söyleyeceğm size. Ayrıca düşündüm de mantıklı olabilir turbo internetin sorun çıkarması ama sonuçta ben aynı interneti note 3 ümdede kullandım hiç sorun yaşamadım. yani her halükarda telefonda sıkıntı var.

Dostum deneyebildin mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Orijinalden alıntı: cagdasuzunoglu

sonucu bekliyoruz

Valla eşimi ikna etmesi o kadar kolay değil.

Gül gibi bakıyo telefonuna ama benimkisi çizik içinde. Telefonları değiştirmeye hiç yanaşmadı :)

Telefonları değiştirince sonucu söyleyeceğm size. Ayrıca düşündüm de mantıklı olabilir turbo internetin sorun çıkarması ama sonuçta ben aynı interneti note 3 ümdede kullandım hiç sorun yaşamadım. yani her halükarda telefonda sıkıntı var.

Dostum deneyebildin mi?

Alıntıları Göster
    edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ss_06 -- 7 Mart 2015; 23:56:06 >

• rootluk bi durum yok benim demek istediğim servise uğraş peşini bırakma ama sonuç değişmiyor malesef serviste yazılım yüklendi die veriyorlar geri sammobilin note 4 için yayınladıgı 5.01 lolipop sürümünü indirip telefonunu yükseltirsen düzelir sorunun ben öyle çözdüm şuan sıkıntısız kullanıyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ss_06

quote:

quote:

Nasıl yani root mu atayım cihaza tam olarak aciklarmisiniz

rootluk bi durum yok benim demek istediğim servise uğraş peşini bırakma ama sonuç değişmiyor malesef serviste yazılım yüklendi die veriyorlar geri sammobilin note 4 için yayınladıgı 5.01 lolipop sürümünü indirip telefonunu yükseltirsen düzelir sorunun ben öyle çözdüm şuan sıkıntısız kullanıyorum

• Lolipop sürümünü nerden indirecegiz link alabilirmiyiz?

• sorun bendede yok :D istiyene satarım 15 günlük 1900 TL şebeke çekme garantili :D beyaz renk 23 ay 15gün garantili
  • Herkese Merhaba,

Şebeke sorunu telefondan değil hatlardan dolayı diyen arkadaşlar(eğer telefondan olsa yurtdışında da şikayetler olurdu diyenler) aşağıdaki linkte ortak 10 sorundan da bahsediyor !Google yazmak yeterli.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-4-problems-573065/
  • quote:

Orijinalden alıntı: vlkngc

Herkese Merhaba,

Şebeke sorunu telefondan değil hatlardan dolayı diyen arkadaşlar(eğer telefondan olsa yurtdışında da şikayetler olurdu diyenler) aşağıdaki linkte ortak 10 sorundan da bahsediyor !Google yazmak yeterli.

http://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-note-4-problems-573065/

Verdiğin linkte sırasıyla aşşağıdaki problemlerin olabileceğinden bahsedilmiş.Şebeke problemiyle bu konunun ne alakası var ben göremedim? Kaldı ki bu sorunların hiçbiri kronik bir sorun değil.Çoğu da saçma sapan şeyler.Batarya ömrü demiş ne alaka? Sen elinden düşürmezsen cihazı tabi bataryası dayanmaz.Sabahtan akşama oyun oynarsan normal yani.Forumda bir arkadaş lollipop ile (rootlu) 8 saat 15 dk ekran süresi almıştı üstelik %19 şarjı vardı hala.Batarya çok değişkendir.Ölü piksel tamamen şans işidir ve her cihazda olabilir.LAG olayı tamamen palavra.Bu cihazda lag var diyen 3310 a dönüş yapsın.Onda hiç lag yok .Burdaki tek katıldığım olay ekran ile çerçeve arasındaki boşluktur.Gerisi fasa fiso.Her cihazda başına gelebilecek şeyler.

Problem #1 – Gap between body and screen
    Problem #2 – Issues connecting to Wi-Fi
    Problem #3 – Problems with lag
    Problem #4 – Battery life
    Problem #5 – Dead pixels on the screen
    Problem #6 – Can’t connect to Bluetooth
    Problem #7 – Random restarts
    Problem #8 – “OK Google” function doesn’t work

Edit: Konunun altındaki yorumları okursan ne dediğimi anlarsın.Adamlar resmen taşş.. geçmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ALBAY -- 9 Mart 2015; 21:39:03 >

• Arkadaslar bende galaxy note 4 aldim 3 gün sonra sebeke gitti kendi kendine acilip kapaniyordu, servise gönderdim tam 15 gun yogun mail ve arama trafigimden sonra sifir cihaz gonderdiler. 1 haftadir kullaniyorum ama yine sebeke arada bir gidiyor telefonu kirmamak icin zor tutuyorum kendimi. O kadar para ver rezil ol.

• Ya arkadaşlar bu sorun yüzünden telefonu almaktan vazgeçtim. Yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal mı? Android 5.0 ile sorunu düzelen oldu mu? Sizce almamalı mıyım? Onun yerine Note 3'ü önerir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.