Şimdi Ara

Note 3 N9000Q Aşırı Isınma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bundan yaklaşık 4 gün önce telefona root atmaya kalktım. Keşke atmasaydım. Root atmamın sebebi arka planda çok geresiz uygulama çalışıyordu onlarda aşırı derece şarj yiyordu (ısınma yok). Haliyle root atayım da arka planda çalışanları kapatıyım dedim. Attım, onu da beceremedim. Root yüklendi (supersu) ama root bileşenleri yüklenmediğinden supersu açılamıyor, elle yüklemelisiniz diye hata verdi ve beceremedim haliyle. Ve de knox sayaç arttı. Madem sayaç arttı dedim orijinal firmware döneyim bari dedim ve sammobile den 4.4.2 rom indirdim ve kurdum. Açılırken de wipe lerini yaptım. Ancak knox sayaç sıfırlanmadı, sıfırlanmasına da gerek yok çok umurumda değil o. Asıl sorunum;
    - Telefonu yeni rom attıktan sonra %100 şarj da bıraktım ve sabah kalktıgımda %3-%2 lere düşmüş gördüm.
    - Telefon bu süreçte aşırı derecede ısınmış ve neredeyse tutamayacak vaziyetteydi. Yumurta kırsan pişerdi o derece.
    - Youtube'den ve ya facebook'ta gezerken durduk yere fazladan şarj gidiyor ve aşırı derecede ısınıyor.
    - İlla gece olmasına da gerek yok, gündüz de durduk yere hiçbir şey yapmadan ısınıyor ve şarjı gidiyor.

Sizden ricam;
    - Telefon hazır knox sayaç attı ben buna rom atayım (5.0 felan) daha iyi kullanıyım. Bunun için önereceğiniz romlar var mıdır?
    - Rom önermek istemiyorsanız ben bu telefonu nasıl eski haline veya daha az ısınacak ve daha az şarj gidecek şekilde kullanırım?

Veyahut sizin önerebileceğiniz daha başka şeyler var mıdır?
    Telefona ek olarak Galaxy Gear saatini kullanıyorum ve bluetooth hep açık kalıyor. Root atmadan önce aşırı şarj gitme gibi birşey yoktu.
    Teşekkürler.

Not: Ben bu telefonu kullanmak için aldım. Yaklaşık olarak 1 yıl hemen hemen olmak üzere. Garantiden yana kuşkum yok. Aldım alalı düşürdüm ama çok şükür ekranına bir sıkıntı olmadı.
    Ayriyetten telefonu buzluğa at vb. liseli yorumları yapmazsanız sevinirim. Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ersn06 -- 20 Ocak 2015; 11:40:22 >

• Yardım edebilecek arkadaşlar yok mu?
  • telefona recovery moduna alıp data factory wipe yapın düzelecektir. sonra tekrar rom yukleyin.
  • recovery moduna alıp, data factory wipe yapıp, sonra tekrar rom atın.
  • Wipe rom attıktan sonra yaptım kardeş. Ama halen sorun devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardım edebilecek arkadaşlar yok mu? Sorun halen devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root dan önce sıkıntı yoktu normaldi diyorsan bilemiyicem ben bu telefonu kullandığımdan beri sıcak bi telefon ama senin sorunun çözümüne geleyim
    ilk başta telefonu sıfırla recovery moddan wipe işlemini yap ardından.
    Knox sayacını sıfırlaman için n9000q knox sayacı sıfırlama diye ara çeşitli forumlardan bulabilecegin BL_HA3GZS_CLEAR_WARRANTY_BIT.tar uzantılı bi dosya bulursun onu odin ile telefona download modunda iken flashla ve ardında telefona orjinal rom indir sammobile den vs telefona flashla hem sayaç sıfırlanmış hemde telefon eski haline dönmüş olur telefon orjinal ayarlarına döner ki senin sorunun daha önceden yoksa düzelmiş olur eski haline dönünce

• mamilan kullanıcısına yanıt
    Sağolasın kardeş denicem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.