Şimdi Ara

Nokia'nın 41MP kameralı telefonu 808 PureView nasıl üretildi ? İşte cevabı (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
4
Favori
48.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jazzzz

quote:

Orijinalden alıntı: sbtbilgisayar

15 jiletli traş bıçağı gi bişi olmuş 8 mp slr makine ile o telefonu yapanların hayal bile edemeyeceği fotolar çekilir içi boş olan yazılımlarını absurt bi kamera olayı ile pazarlamaya çalışıyorlar

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak yanıltıyor insanı...

Uydularda kullanılan fotoğraf teknolojisini telefona uyarlayarak, 41 mp'lik görüntüyü 5 mp'e indirgeyerek daha keskin ve dijital zum yapıldığında kalitesini yitirmeyen fotoğraflar elde ediliyor... 41 mp, 5 mp'lik kaliteli fotoğraflar elde etmek için kullanılıyor anlaşılacağı üzere... Bunu yaparken mevcut telefon kameraların sensörlerinden çok daha büyük sensörler kullanılarak, sensöre düşen ışık miktarı arttırılarak, karanlık ortamlarda dahi daha net fotoğraflar çekilebiliyor... Tüm bunları her zaman yanınızda taşıyabildiğiniz küçük bir cep telefonu ile yapıyorsunuz...

İşlemcisi, ekran çözünürlüğü ise hakikaten eleştirilebilecek konular...

Ekran çözünürlüğüne şimdilik firmalar pek önem vermemekte çünki yeni nesil telefonlarda hdmı çıkış sayesinde hd görüntü ve digital ses aktarımı mevcut
    digital zoom ile en uzak görüntüyü netliği bozulmadan yaklaştırabilmesi ise güvenlik çerçevesinde arge çalışmaları sonucu bulunup telefonlara uygulanmaya başlanmıştır.
    Yukarıda bahsedildiği gibi digital fto ve kamera şirketlerinin cebi bi hayli yanacak gibi...
    Herkese saygılarımla.

• Cepten videoyu izleyemedim artık PC den bakacağız ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoyu adam gibi izleyin. Adamların derdi 41mp lik fotolar çekmek değil, yakınlaştırma yapıldığında görüntü kalitesinden ödün vermemek. Bir kere de bir şeyi takdir etseniz şaşarım zaten

Eskiden "kim ne derse desin apple" diyenler vardı sadece şimdi androidciler de türedi
  • Videoyu adam gibi izleyin. Adamların derdi 41mp lik fotolar çekmek değil, yakınlaştırma yapıldığında görüntü kalitesinden ödün vermemek. Bir kere de bir şeyi takdir etseniz şaşarım zaten

Eskiden "kim ne derse desin apple" diyenler vardı sadece şimdi androidciler de türedi
  • http://www.youtube.com/watch?v=G0QKmSHXhzQ&feature=g-vrec

Bu video Almanca ama yine de ürün hakkında bir fikir veriyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunar caustic

Videoyu adam gibi izleyin. Adamların derdi 41mp lik fotolar çekmek değil, yakınlaştırma yapıldığında görüntü kalitesinden ödün vermemek. Bir kere de bir şeyi takdir etseniz şaşarım zaten

Aynen katılıyorum
    Yani dürbün olarakta kullanılabilir.

• ŞU ANDA BU KALİTEDE ÇEKİM YAPAN PROFESİYONEL FOTO MAKİNA VARMI ARKADAŞLAR...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alirezzak

quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.iNokianın 41MP kameralı telefonu 808 PureView nasıl üretildi ? İşte cevabı ;bi kömürlükte iki amele tarafından...
    yanına bir amele alıp sen üretseydin

süper cevap.tebrikler D

• quote:

Orijinalden alıntı: cemalsolak

ŞU ANDA BU KALİTEDE ÇEKİM YAPAN PROFESİYONEL FOTO MAKİNA VARMI ARKADAŞLAR...

soruya bak ömre bedel
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇıktımİncirAğacına

quote:

soruya bak ömre bedel

Varmı söyleyin dürbün gibi ben pek bulamadım da.
  • açıkcası bu telefonun fiyatı uygun olursa ben alırım gerçekten hoşuma gitti
    bu arada 41 mp nin bi işe yaramayacağını savunan arkadaşlar o alet 41mp kocaman bi fotoğraf çekmiyo 41 mp deki pikselleri 5mp ye toplayarak güzel bir görüntü sağlıyor bakalım bu alet çıksın piyasaya bi incelemeleri yapılsın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇıktımİncirAğacına

quote:

soruya bak ömre bedel

Varmı söyleyin dürbün gibi ben pek bulamadım da.

bu kalitede çeken yok en kötü prefesyonel bile bundan iyi çeker...

• Yani 41 mp resmi çektikten sonra zoom ladığınızda görüntüyü bozmadan büyütmesi önemli olanda bu zaten geleceğin teknolojisi bence uydudan baktığında bile adamın cebinde ki sigaranın markasını görebilmek
    eagle eye , kartal göz gibi bendeki 3500 tl lik fullhd kamera bunun yarısını bile yapamıyor.Fiyat performans ikilisi gözetildiğinde on numara gibi görünüyor.Önümüzde ki yıllarda firmalar bi hayli rekabet konusunda kapışacak gibi sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senninmod

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men
    quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiribence gayet başarılı bir sensör ortaya çıkarmışlar, burada fiyat politikasından yada nokianın düşüşte oluşundan bahsetmiyoruz. apple gibi 2000 lira üzerinde bir fiyatla ürün çıkartmıyorlar piyasaya yada 1gün şarjı gidebilen androidler gibi, nokia ürününü gerçekten kaliteli ve sağlam yapıyor, biz burada optik piyasasında üstün bir teknolojiden bahsediyoruz lütfen daha saygılı yorumlar yapın eleştri yorumlarınızı okudugumda kendimi lise çağlarında gibi hissediyorum. Ortada bir emek var böyle boş laf ortaya koyan adamlar haytları boyunca ellerine bir optik cam bile almamış insanlar seviyenizi koyuyorsunuz ve insanları tahrik ediyorsuz yaptıgınız sadece bu...
    Daha saygılı yorum yapın demişsin be krdeşim 1 gün dayanamadan android cepler diyorsun alttan alttan iphone reklamıda yapıyorsun sana şöyle bir soru sorsam bu nokianın yeni cep telefonuyla sabahtan akşama kadar video resim çekersen şarjı 1 günden fazla dayanabilirmi? cevap hayır.o küçümsediğin ndroid cepten örnek veriyim galaxy 3 normal kullanımda 43 sat gidiyor buda 2 gün 1 saat eder.
    Dedigine gore ozaman 1 gun 22 saat ? :D

hayır o zaman 1 gün 21 saat yapar 22 de değil :)Gülmüşsün bide :)

• Tai Dossaji asgari ücrete çalışıyo heralde bütün departmanlara adamı vermişler
  • Nokia Belle Feature Pack2'ye ait olduğu iddia edilen bir video gsmarena.com'da paylaşıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Darağacında da olsak son sözmümüz Apple!

Oğlum seni döverim...

• şimdi okdugum da nekadar cahil insan var şu ülkede!

sanane bana uygulama lazım değil bana lazım olan kameradır senın o android diye ovundugun telefon bana gereken goruntuyu sunmuyor ne diye gelip burda reklamını yapıyorsun begenmıyorsan camur atmayacaksın adamlar ne güzel yapmıs kimilerıne böylesi lazım her kitleye farklı seceneklerın olması gerekir 3-5 cakal gelmıs yok şu değişsin yok bu ulan kimisine yetıyor demekkı bunlar, senın telefonunda 41 mp lik kamera yok dıye mı nokia ya bukadar saldırı android diye değil mı bukadar saldırı herkesin bi tarzı var saygı duyacaksınız yok gpu yok arayuz yok uygulama yok oyun ulan bana lazım değil bunlar bi sürü telefon var zaten istedgınız turden ne gelip burda aglıyorsunuz kı ? Bana lazım olan şarj ömrü kalitelı malzeme yavaş ta olsa internete girebileyim ve cebimde super bi prof makina alo diyebiliyorum evımde zaten ps3 var oyun oynaycak olrusam onda oynarım telde oyun mu oynanrmıs 2 saat te şarj bıtıyor

• Kim ne derse desin apple
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.