Şimdi Ara

Nokia Lumia 520 Aldım (İnceleme ve Fotoğraf)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
2
Favori
28.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır almak istediğim Nokia Lumia serisinden 520'ye dün kavuştum. Satın almak isteyen arkadaşları bilgilendirmek ve kafalarına takılan soruları az çok gidermek için telefonu sizlere tanıtacağım. Unuttuğum veya sormak istediğiniz bir yer olursa bilgim dahilinde cevaplarım.

GÖRÜNÜŞ

Telefonun görünüşü kesinlikle çok şık ve kaba ya da çirkin durmuyor. Avuç içine çok rahat bir şekilde oturuyor. Arka kısmındaki plastik kaygan değil. Avuç içinden düşmüyor. Ağırlık 124 gram.

EKRAN

4.0 inçlik bir ekranı var. Netlik ve parlaklık süper. Ekran büyüklüğü yeterli seviyede. Dokunmatik hassasiyeti çok başarılı. Ekranın altında üç tane dokunmatik tuş bulunuyor. 1. tuş önceki sayfaya gitmenizi, 2. tuş ana ekrana dönmenizi (Windows 8 metro arayüzü) ve 3. tuş ise arama kısmına ulaşmanızı sağlıyor. Ekran tipi IPS LCD.

İŞLETİM SİSTEMİ

Nokia Lumia 520, Windows Phone 8'e sahip. Menüler arası geçişte veya uygulama çalıştırmada hız muhteşem. Mağazada uygulama şu anlık kısıtlı ama ileride artacağı kesin. Facebook, Twitter uygulamasını indirdim bile

KISA TEKNİK ÖZELLİKLER

5.0 megapiksel kamera, 512 megabyte RAM ve Snapdragon 1 Ghz çift çekirdekli işlemcisi var. Hafıza 8 gb olup 64 gb'a kadar destekliyor. Bluetooth 3.0, bataryası 1432 mAh.

KAMERA

5.0 megapiksel kamerası mevcut. Kamera flaşı yok. Kamera kalitesi beklentiniz fazlasıyla karşılıyor. Otomatik odaklama, dokunmatik odaklama, coğrafi etiketleme gibi özellikleri var. Kameradan çok memnun kaldığım belirtmek isterim. 720p HD video kaydı yapabiliyor (Saniyede 30 kare).

TELEFONA AİT FOTOĞRAFLAR

Yorum

Telefondan kesinlikle çok memnunum. Windows Phone 8'e geçmek isteyenler için birebir. Giriş seviyesi olduğuna bakmayın. Birçok telefonu sollar. Lumia 620 ile arasında kaldım. Kamera flaşı ve ön kamera benim için gereksizdi. Lumia 520'nin ekranı daha büyük. Ram yetersiz gibi gözükse de şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı. En az beni 3 yıl götürsün yeter. Fiyatı 600 TL. Umarım yararlı olmuşumdur. Alacaklara hayırlı olsun.

Ürünün Nokia sayfası :http://www.nokia.com/tr-tr/urunler/telefon/lumia520/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eray36 -- 15 Haziran 2013; 12:49:23 >

• Dün bizimkiler söyledi 600 tl istiyorsan alalım diye. Bilemedim benim için flash önemli birde kamerası 5mp benim için az :D Ekranı HD değilmiş acele edip pisman olmak istemiyorum. 620 veya 720 yi düşünüyorum gerçi onlarda HD değil ama olsun :D 620 nin kenarları yumuşatılmış oldugu için hosuma gitmedi o yüzden 720 alabilirim :) Bu arada hayırlı olsun :)
  • bende kırmızısını aldım 600 tl flash yok ön kamera yok hd deil kazıklandıkmı demeden edemiyorum
  • Hocam sizde de telefonu kilitten açtıktan birkaç saniye sonra ekran parlaklığı artıyor mu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 920 kullanıyorum arkadaşlar.wp8 uçak hızında Bi işletim sistemi çok stabil.ekran parlaklığını otomatik yaparsanız ortam ışığına göre kendini ayarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: barbaros023

Ben 920 kullanıyorum arkadaşlar.wp8 uçak hızında Bi işletim sistemi çok stabil.ekran parlaklığını otomatik yaparsanız ortam ışığına göre kendini ayarlar.

Öyle oluyor hocam anlam veremedim teşekkürler otomatikmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: The One With No

Hocam sizde de telefonu kilitten açtıktan birkaç saniye sonra ekran parlaklığı artıyor mu ?

Bazen olan bir şey nedeni sanırım otomatik parlaklık ayarında telefonu açarken ışık algılayan kısmı parmağınızla engellemeniz olabilir. Benim de başıma geliyor arada bir. Lumia 620 ama benim tel

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

quote:

Orijinalden alıntı: The One With No

Hocam sizde de telefonu kilitten açtıktan birkaç saniye sonra ekran parlaklığı artıyor mu ?

Bazen olan bir şey nedeni sanırım otomatik parlaklık ayarında telefonu açarken ışık algılayan kısmı parmağınızla engellemeniz olabilir. Benim de başıma geliyor arada bir. Lumia 620 ama benim tel

Sanırım oto parlaklıktan teşekkür ederim

• Hayırlı olsun bende almak istiyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: deury

bende kırmızısını aldım 600 tl flash yok ön kamera yok hd deil kazıklandıkmı demeden edemiyorum

Eski telefonumda hem flaş hem de ön kamera vardı. Ama kaç defa kullandım? Sadece flaşı fener niyetine kullanıyordum. Kullanmayacağım özellikler için telefona suç bulmam doğru olmaz.

• Teşekkürler. İnceleyin, pişman olunacak bir telefon değil.

• Hayırlı olsun. Ben de Lumia 920 kullanıyorum. Oldukça başarılı bir işletim sistemi var gerçekten. Kız arkadaşıma telefon bakıyoruz Lumia 520'yi inceledim oldukça şık, seri çalışan ve başarılı bir telefon. Gerçekten alınmaya değer. Kız arkadaşımla almayı düşünüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

Hayırlı olsun. Ben de Lumia 920 kullanıyorum. Oldukça başarılı bir işletim sistemi var gerçekten. Kız arkadaşıma telefon bakıyoruz Lumia 520'yi inceledim oldukça şık, seri çalışan ve başarılı bir telefon. Gerçekten alınmaya değer. Kız arkadaşımla almayı düşünüyoruz.

Teşekkürler. 620 ile arasında çok gittim geldim. Tasarımı 620'ye göre çok daha iyi.

• Ayrıca fiyat olarak da eşsiz bir telefon. O fiyata ne Iphone alabilirsin ne de adam gibi çalışan Android bir telefon alabilirsin. Bu fiyata bu kalite, daha ne denilebilir ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: eray36

Teşekkürler. İnceleyin, pişman olunacak bir telefon değil.

Keşke elime alıp inceleyebilsem :) şarj durumu nasıl? 500mb internet ile bir ay kullanabilir miyiz :) ekran parlaklığı nasıl? Güneşte görünüyor mu? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TomorrowLand~

quote:

Keşke elime alıp inceleyebilsem :) şarj durumu nasıl? 500mb internet ile bir ay kullanabilir miyiz :) ekran parlaklığı nasıl? Güneşte görünüyor mu? :)

Şu anda evdeyim. Pencerenin kenarındayım. Güneş gelmesine rağmen parlama, yansıma yok. Rahat bir şekilde görünüyor ekran. Sabah saatlerinden beri kurcalıyorum telefonu. Şarjı azalsa da bitmedi. Nokia, Lumia 520 ile harika bir iş çıkarmış.

• Hocam sizce 520 bir iş kadınının eline yakışır mı?

• Evet kesinlikle yakışır. Beyaz rengi güzel gider bence. İş amaçlı kullanılacaksa gerek mail konusundaki başarısı gerek de Office yazılımı ile oldukça yararlı olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TomorrowLand~

quote:

Şu anda evdeyim. Pencerenin kenarındayım. Güneş gelmesine rağmen parlama, yansıma yok. Rahat bir şekilde görünüyor ekran. Sabah saatlerinden beri kurcalıyorum telefonu. Şarjı azalsa da bitmedi. Nokia, Lumia 520 ile harika bir iş çıkarmış.

Iki haftadır çok istiyorum bu telefonu inceliyorum falan. Ins nasip olur almaya :)

• ace 2 mi 520 mi??
    android guzel wp de ise guncelleme almayacakmis falan

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.