Şimdi Ara

Nokia Lumia 1320 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (337. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.869
Cevap
51
Favori
240.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben fast'ı tercih etmiştim.
    Ama tavsiye etmiyorum.
    Sistem gerçekten güzel görünüyor, eşimde 640XL var, onda sıkıntı yok.
    Ama bendeki 1320 kaldırmadı sistemi, şu an 8.1'e geri dönüyorum.
  • anladığım kadar ile wm10 kurup sorun yaşayanda var yaşamayan da

bende denemek istiyorum temiz bir kurulum yapmak için ne gerekiriyor

sırası ile işlemleri yazarmısınız tavsiyeleriniz ile birlikte
  • Arkadaşlar insiderı kurduktan sonra insider realise prewiev seçeneği ile kurun.Kurulduktan sonra tekrardan telefonu sıfırlayınca gayet iş görür oluyor.Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım.Cihaz lumia 530 ikinci tel için kullanıyorum.Sizde de işe yarayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köfteciŞakir -- 1 Nisan 2016; 12:58:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de biraz araştırıp size sorduktan sonra 2. telefon ve tablet niyetine 1320 ile aranıza katıldım.
    Windows 8.1 Lumia Denim sürümü yüklü.
    Henüz çok kullanmadım ama genel manada bu fiyata gayet iyi. Android alsaydım bu fiyata sanırım kasım kasım kasılan bir telefon olurdu. Hızı fena değil telefonun, ekstra bir öneriniz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder.t -- 2 Nisan 2016; 6:39:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC DC

Iphone 4 ile karşılaştırır mısınız? Bende Iphone 4 var. Bir arkadaşım ekranı kırık olan bu telefonu 260 liraya bana satabileceğini söyledi. Ne diyorsunuz?

Evet gençler?
  • Windows 10'u resmi yollardan vermiyolar onu anladık. Bari arayüzü özelleştirmek için bişeyler versinler yahu.
  • win10 kurmayı denedim 8.1 kurmuşum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Nisan 2016; 16:21:26 >
  • win10'a yükslettim telefon arada sırada donuyordu, daha sonra sıfırlayıp temiz bir kurulum yaptım onda da aynı sorun devam ediyor.
    win 8.1'e geri dönmeyi düşünüyorum...
  • bende win10 da kamera sorunu yaşıyorum başka şikayetim yok ama kamera ile ilgili işlem yaptığımda donuyor
  • hepimiz telefonlarımıza w10 kesin verilir gözüyle bakıyorduk. maalesef sonuç hüsran oldu. umarım microsoft en azından w10 un biraz olsun özelliklerini kısarak bizler için uygun bir sürüm yayınlayarak hatasını telafi eder
  • Beyler bu telefonda 4G hizmeti başladığından bu yana Hücresel Veri kapalı olmasına rağmen durup dururken 400-600 kb net kullanımı mesajı gelmeye başladı. Paket olmasa gidecek TL'ler. Bu neyin nesi başka yaşayan var mı ? WiFi bağlı hücresel kapalı durduk yerde net kullanımı mesajı geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

1320'ye production WP10 yüklenebiliyor, yani 1520 veya 950'in aldığı güncellemeyi aynen yükleyebiliyorsunuz. Tek bir fark var; 1320 için Microsoft resmi destek vermiyor, bu yüzden yüklemek için Insider gerekli. Ancak yüklemeden sonra 950'de çalışan sürümle hiç bir farkı kalmıyor.

Ben dün yükledim, bir iki kez araç ses sistemine BT ile bağlı haldeyken video uygulamasından çıkarken telefon kilitlendi. Onun dışında çok fazla kurcalama şansım olmadı ama kısa sürelik sosyal medya ve web gezintilerinde bir sıkıntı görmedim. Telefonu boş bir zamanda sıfırlamayı düşünüyorum, belki sıfırladıktan sonra daha da verimli çalışır. Hız konusunda söylenenlere de aldanmayın, evet hafif bir yavaşlama var ama yine de gayet akıcı...

Yüklemek için Insider'dan Release Preview i seçin ve ilk güncellemeyi yapın. Ardından yine Insider vasıtasıyla release preview programından çıkın ve tekrar güncelleme yapın (10586.164)...

.164 sürümünde sık sık kilitlenen cihaz "hard reset" ten sonra hem hızlandı, hem de kilitlenmeler çok nadir yaşanmaya başladı. Dün de .218 güncellemesi geldi. Bakalım kilitlenmeler çözülecek mi... Performans olarak 8.1'e çok yakın bir hale geldi... Edge ile ilgili çok sıkıntı duyuyorum ama ben bir sıkıntı yaşamadım. (Bir kaç saniye gecikmeli tepki verdiği söyleniyor ama bende tepkiyi anında veriyor, sadece ekran kararmadığı için bazen başka bir sayfaya yönlendirirken sanki bir kaç saniye sonra tepki veriyormuş gibi oluyor ama aslında adres bar'ında yükleme çubuğu ilerlemiş oluyor...)

• iki haftadır w10 kullanıyordum ama kilitlenmeler yüzünden 8.1 dün geri döndüm. Belki ileride insider w10 daha stabil bir sürüm verirse tekrar yüklerim ama mevcut durumumda 8.1 hız ve performans bakımından bence daha mantıklı.
  • 218 ise kilitlenmeler daha da seyrekleşti. Şu anda kabul edilebilir bir sıklıkta, 4 günde 1 veya 2 kez reset attım.
  • W10 yükledim hızında yavaşlama oldu bazı proramlarda özellikle rehberde şarjı önceki sürüme göre az gidiyor. sıfırlama yaptım biraz hızlanma oldu işlemlerde. Ben en çok kullandığım engelleme ve filtreleme w10 ilk yüklediğimde hiç yoktu sıfırlayınca piyasıya çıktı ama oasif durumda. Arama geçmişinde telefonun sağ alt köşesinde çıkıyor. Yine bir sıkıntım var engellenen arama ve mesajda bana bildiri geliyordu şimdi gelmiyor bildirimi açıyorum olmuyor. Sessiz konumda sürekli. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Tlim 0505 2230942

• Ekran değişimi ne kadara mâl oluyor?
  • AC DC A kullanıcısına yanıt
    Biliyorsunuz 1320'nin ekran ve dokunmatik birlikte değişmesi gerekiyor. Telefon tamircileri 400 tl civarı istiyorlar.
    Zaten telefonun ikinci eli bu civarlarda olduğu için riske girerek ben Aliexpress'ten 50 dolar civarı ekranı sipariş ettim.
    Ekran geldikten sonra eliniz bu işlere yatkınsa youtube'dan cihazın içinin açılma videolarını izleyerek benim yaptığım gibi
    50 dolar bir maliyetle kendiniz değiştirebilirsiniz.

Kolay gelsin...
  • acengiz42 A kullanıcısına yanıt
    Sonunda sorunu çözdüm marketten program indirdim engelleme geldi

• onder.t O kullanıcısına yanıt
    çok mantıklı
    şarjı uzun süre dayanıyor.
    fakatttt, Mağaza(store) neredeyse boş (android ve Ios'a göre)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jemalizm1 -- 22 Nisan 2016; 0:06:01 >
  • Selamınaleyküm
    Konu biraz ölü gibi ama genede bir
    soralım arkadaşlar abimin 1320 si ekran sararmasindan servise gitti panel disti tamirden sonra baska bir sorun cikti teleservise microsofttan yeni cihaz talep etmis microsoft onaylamis 0 cihaz gelicek ama 1320 yok deniliyo suan hali hazirda 640xl var deniyo 640xl verilir deniyo deişimde 30 gun oldu bu hafta ici gelmesi bekleniyo siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda bikgisi olan varmi

• 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.