Şimdi Ara

Nokia Lumia 1320 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.868
Cevap
51
Favori
240.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • microsoftun sitesindeki insideri destekleyen telefonların arasında yok 1320

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgilendirme için teşekkür ederim, böylece hiç şansımız kalmamış w10 için halbu ki çok memnundum telefonumdan.
  • 1320'ye production WP10 yüklenebiliyor, yani 1520 veya 950'in aldığı güncellemeyi aynen yükleyebiliyorsunuz. Tek bir fark var; 1320 için Microsoft resmi destek vermiyor, bu yüzden yüklemek için Insider gerekli. Ancak yüklemeden sonra 950'de çalışan sürümle hiç bir farkı kalmıyor.

Ben dün yükledim, bir iki kez araç ses sistemine BT ile bağlı haldeyken video uygulamasından çıkarken telefon kilitlendi. Onun dışında çok fazla kurcalama şansım olmadı ama kısa sürelik sosyal medya ve web gezintilerinde bir sıkıntı görmedim. Telefonu boş bir zamanda sıfırlamayı düşünüyorum, belki sıfırladıktan sonra daha da verimli çalışır. Hız konusunda söylenenlere de aldanmayın, evet hafif bir yavaşlama var ama yine de gayet akıcı...

Yüklemek için Insider'dan Release Preview i seçin ve ilk güncellemeyi yapın. Ardından yine Insider vasıtasıyla release preview programından çıkın ve tekrar güncelleme yapın (10586.164)...

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

1320'ye production WP10 yüklenebiliyor, yani 1520 veya 950'in aldığı güncellemeyi aynen yükleyebiliyorsunuz. Tek bir fark var; 1320 için Microsoft resmi destek vermiyor, bu yüzden yüklemek için Insider gerekli. Ancak yüklemeden sonra 950'de çalışan sürümle hiç bir farkı kalmıyor.

Ben dün yükledim, bir iki kez araç ses sistemine BT ile bağlı haldeyken video uygulamasından çıkarken telefon kilitlendi. Onun dışında çok fazla kurcalama şansım olmadı ama kısa sürelik sosyal medya ve web gezintilerinde bir sıkıntı görmedim. Telefonu boş bir zamanda sıfırlamayı düşünüyorum, belki sıfırladıktan sonra daha da verimli çalışır. Hız konusunda söylenenlere de aldanmayın, evet hafif bir yavaşlama var ama yine de gayet akıcı...

Yüklemek için Insider'dan Release Preview i seçin ve ilk güncellemeyi yapın. Ardından yine Insider vasıtasıyla release preview programından çıkın ve tekrar güncelleme yapın (10586.164)...

teşekkür ederim, haftasonu telefonu sıfırlayıp insider üzerinden yüklicem bende umarım bende de bir sıkıntı sorun çıkmaz yükledikten sonra da bilgilendirme amacıyla burada paylaşırım

• 2-3 günlük kullanım deneyimim sonucu bazı olumsuzluklar -bir kaç kez kilitlenme- yaşasam da şu anda 8.1'e dönmeyi gerektirecek sıkıntılar yok. Belki sıfırlama yapsaydım bu kilitlenmeler yaşanmazdı.

Pil ömrü olarak hiç bir değişim gözlemlemedim.

Performans 8.1'e göre biraz daha kötü ama kesinlikle kötü değil. Göreceli olarak söylemek gerekirse, 1 GB ram'li yeni nesil Intel Sofia işlemcili bir Android tabletten bariz biçimde daha hızlı.

Kurulumun ardından sistem arka planda çok fazla iş yapıyor, bu yüzden kurulumdan sonra bir kaç saat kendi haline bırakmakta fayda var.
  • öncelikle çok teşekkür ederim sizin sayenizde yaptım güncellemeyi bende dayanamayıp geçtim w10 (10586.164) insider üzerinden, ben sıfırlayıp güncellemeyi yapmayı tercih ettim.

şu an telefonda düzenimi kurdum gayet sorunsuz oldu ben sadece bir kez kilitlenme yaşadım performansın memmunun ısınma probleminde korkuyordum ama neyse ki öyle bir durum şu anlık yok

bende w8.1 e oranla hız ve performans açısından çok bir fark olmadığını düşünüyorum gayet iyi sonuç verdi telefon batarya açısında da öyle, klavyede yazış olarak daha bi hızlı gördüm ben

genel olarak görsel iyileştirmeleri beğendim bir de ayarlar kısmının daha derli toplu olması da ayrı bir güzellik olmuş bence

sadece şu problemi yaşıyorum telefonda kamera ayarlarından varsayılan kamera uygulamalarını windows kamera-lumia camera seçeneğini değiştirerek seçmeme rağmen kameramı hiç kullanamıyorum direkt kamerayı açtığımda hata kodu:0XA00F4246(OxE8010014) hatasını alıyorum bunlardan farklı lens programları da kullandım ama yine aynı problemi yaşıyorum.

• Rica ederim.

Ben bahsettiğiniz problemi yaşamadım. Çözüm bulmanız biraz zor gibi, tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
  • wolfien W kullanıcısına yanıt
    Ben defalarca yükledim defalarca 8.1 e döndüm. 8.1 stabilliğini çok aratıyor ya. O yükleniyorlar,sürdürüyorlar, işte siyah ekranlar falan çok can sıkıyo.Hele whatsapp çok seri 8.1 de 10 da çok yavaş. Slow mu daha stabil release mi ?
  • Benim problemim de şu oldu. Telefonu kilitledikten sonra pin istemeye ayarladım. Tekrar kilidi açmak istediğimde ekran karıncalanıyor. bu başıma 2-3 kere geldi. Onun dışında herhangi bir problemle karşılaşmadım. Yükledikten sonra telefonu sıfırladım.
  • 8.1 gdr2 nasıl kurabilirim acaba bir fikri yada deneyimi olan varmı en memnun kaldığım sürüm oydu çünkü
  • Wifi kendi kendine açılıyor bunun hakkında fikri olan var mı?

Edit: Sorunu hallettim arkadaşlar. Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrc57 -- 25 Mart 2016; 22:24:36 >
  • ben de w10 yükledim, çok fazla uygulama açıp hızlı kurcalayınca 3 kez kilitlendi, normal kullanımlarda sorun yaşamıyorum ve gayet güzel olmuş memnunum.
  • Ben de şu insider aracılığı ile 1320'ye w10 yüklemesini gerçekleştirdim.

Şu ana kadar herhangi bir kasma donma görmedim.

Sistemin kendisine gelince, çok güzel ve kullanışlı olmuş. Ben çok beğendim.

• arkadaşlar sizlere bu telefonla ilgili danışmak istediklerim var;
    ben yurtdışında öğrenciyim. normalde iphone 5s'im var. diğer hattımı pek kullanmasam da bazen gerekiyor. yalnız telefonum, tabletim, laptopım hatta mühendislik işleri için bi' laptopım daha var ve bu kadar çok teknolojik alet fazla gereksiz olmaya başladı. şu an bir çoğunu satıyorum zaten. bir hafta kadar daha türkiye'deyim.
    aklımdaki plan şu. normalde büyük ekranlı telefonlardan haz etmem, elim küçük sayılabileceği için zaten kullanmak zor geliyor, tek elle kullanmaya alıştım çünkü telefonlarımı hep. hatta bu yüzden zamanında büyük bir hevesle aldığım lumia 920'yi bile satmıştım, yeniden iphone'a döndüm. neyse, bu sefer tablet görevini de görecek ama aynı zamanda diğer telefon hattımı da takıp kullanabileceğim büyük ekranlı bir telefon almak. 2. telefon olacağı için fazla para vermek de istemiyorum ama ucuz androidlerin sorunlarını da bildiğim için karşıma direkt olarak 1320 çıkıyor.
    bu şekilde bir kullanım için önerir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben rahatlıkla öneririm.

• Insider ile 1320'e wm10 kuralı nerdeyse bir gun oldu. Herhangi bir sıkıntıya rastlamadım halen.

Şarj performansı aynı.
    Outlook daha kullanışlı hale geldi.
    Arama arayuzu daha güzel.
    Güzel bir sistem yapmışlar.

• Bugün 2 kere hard reset yapmak zorunda kaldım.
    Sıkıntı var. Donma yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maedhros Cutleth

Bugün 2 kere hard reset yapmak zorunda kaldım.
    Sıkıntı var. Donma yapıyor.

insanın hevesini kursağında bırakırlar işte. bunu bildiğim için yüklemedim bende hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maedhros Cutleth

Ben de şu insider aracılığı ile 1320'ye w10 yüklemesini gerçekleştirdim.

Şu ana kadar herhangi bir kasma donma görmedim.

Sistemin kendisine gelince, çok güzel ve kullanışlı olmuş. Ben çok beğendim.

Yüklerken hangi aşamaları takip ettiniz. Yani fast.. tarzı seçenekler var en başta çıkan hangisini seçtiniz? Bende yüklemiştim şarj 100 iken 5 saat sonra 10 a düşüyordu. Çok sıkıntı vardı sizin kurduğunuz yöntemle birdaha kurayım

• Iphone 4 ile karşılaştırır mısınız? Bende Iphone 4 var. Bir arkadaşım ekranı kırık olan bu telefonu 260 liraya bana satabileceğini söyledi. Ne diyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.