Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Vallahi manuel yapamadığı tek ayarı poz. süresi. Ama nd ile uzun pozlama bile çekebiliyor 808. Min iso 50 olabiliyor ki bu da çok önemli, sensörü de daha büyük. İksini de kullanan bir insan olarak 808 den bariz daha memnunum. 1020 bnm için daha sosyal, 808 ise daha prof. bi makina. Poz.süresini değiştireceğğim zaman 1020 ilaç gibi geliyor o ayrı :)
    Bu arada bu gece de N8 ile deneyeceğim. 808 symbian ama gerek dokunmatiği gerekse donanımı ile n8'den kat kat üstün. Makro ve tip olarak da N8 kral :) Hahaha bu sebeple kopamıyorum galiba oyuncaklarımdan, kendimi kandıracak hep bir sebebim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapatlican -- 31 Temmuz 2015; 23:48:58 >
  • karapatlican K kullanıcısına yanıt
    Denemeler yapiyoruz :)

biraz keskinlik sorunu oluyo baska bi sorun yok

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
    808 başka bir cihaz bence'de bu konuda bende N8 var hala annem kullanıyor :) Makro çekimlerde çok fazla iyi gerçekten İso 50 çok işe yarar gerçekten bakalım bize gelecekmi W10 ile birlikte
  • arkadaşlar bu canavarın şarjı ortalama ne kadar gidiyor , örnek ben sabah ve aksam watsap bakarım pc basında olmadığım zaman 2 3 dk lık facebook bakar cıkarım youtube nadiren girer 1 2 parça dinlerim telefon görüşmesi normalden daha az görüşürüm, resim de ihtiyaç olduğu kadar çekerim devamlı kullanmam bu şartlarda ne kadar gider şarjı, istatislikler yanıltıyor siz kullananlardan öğrenmek isterim saygılar
  • serhad29 S kullanıcısına yanıt
    Anlattığınız kullanımla ve interneti sürekli açık bırakmamak şartıyla 1 gün çok rahat gider , 2. günün yarısını da çıkartabilir
  • serhad29 S kullanıcısına yanıt
    Sana iki gün gider gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burak**

Denemeler yapiyoruz :)

biraz keskinlik sorunu oluyo baska bi sorun yok

Hocam biraz spoiler versene, keskinlik zaten normal ama senin çektiğin şu resmi ben çekemiyorum. Odak sonsuz ama netlemiyor. Poz.süresi nedir?

Kullandığım ayarlara resimin özelliklerinden bakabilirsin

Şunu belirtmek isterim parlaklık ayarını 0 da tuttum çünkü -3 yaptığımda shutter hızını yüksek tutmam gerekiyor buda ay parlak bir ışık kaynağı olduğundan resimde sadece parlak Bi nokta olarak görünüyor o yüzden dengeyi iyi ayarlamak gerek.

Evet o resimi çekerken ki düşüncem ortam zaten karanlık bunun için ilk odak ayarını sonsuza getirmeden hemen altına konumlandırıyorum parlaklık ayarına gerek yok burada yapmamız gereken ıso ayarı ve shutter hızını ayarlamk e kaldıkı ıso en düşük 100 yapıyoruz zaten tek seçenek shutter hızı bunuda resimdeki gibi doğal görüntüyü elde etmek için çok yükseğe ayarlamadan 1/200 250 320 arası deniyerek çekebiliriz

Yardımcı olmuşumdur umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler bu ara macro lens almayı düşünüyorum yine kapı dürbünü alıp söktüm gerçekten çok farkediyor lakin onuda tutturacak bir şey yok :)

Arkadaşlar şöyle birşey yapmak istiyorum ciddi ciddi nasıl olur acep :)
    http://forums.windowscentral.com/nokia-lumia-1020/246324-1020-external-lenses-diy.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 2 Ağustos 2015; 17:52:33 >
  • Ben de niyetlendim bi ara macro lense ama eski foto makinasının gözü ile ve lastik ile başarılı sonuçlar almıştım. Güzel bir macro lens bulursanız haber edin beni de :)
  • Bu kullanıcı çok iyi fotoğraflar çekmiş bakmanızı öneririm yapmak istediğim şeyde var ikinci sayfada. Üstelik N8 ve 808 ile çektiği fotoğraflarda var ben beğendim bir çoğunu şahsen.
    https://www.flickr.com/photos/62720308@N02/
  • Arkadaşlar eşimin Lumia 1020'si kapandı ve bir daha açılmıyor. Bir anda oldu. Format atmak istiyorum ama ses kısma tuşu çalışmadığı için format da atamıyorum. Başka bir yolu var mı telefona format atmanın? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • darkdiva D kullanıcısına yanıt
    Şarja yada bilgisayara bağlamayı denediniz mi? Şarja bağlanınca belki açılabilir
  •  Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu
    Cheerful 1 by ARroWCoL T, on Flickr

• Gece çekimleri 1020 ile bi başka güzel
     Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Gece çekimi tartışmasız en iyisi
  • Kesinlikle harika

• Geçenlerde eklediğim fotoğrafa biraz oynama yaptım hoşuma gitti :)
  • Evet güzel görünüyo

• Lumia 1020 e 800 TL Verilir mi ?
    Cihaz ciziksiz faturali kutulu 15 ay garantili

• 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.