Şimdi Ara

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.599
Cevap
38
Favori
227.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damon_elena

Merhaba arkadaşlar telefonu 1 haftadır kullanıyorum. Şarjı sadece 1 gün dayanıyor. Oyun falan pek oynamıyorum sosyal ağlara giriyorum sadece. Nedeni ne olabilir? hiç pil tasarrufunu açmadım açmam gerekir mi? Bir de telefonda ilk bir kaç gün camera da nokia pro camera yazıyodu şimdi sedece nokia camera yazıyo neden oldu anlamadım. Pro camerayken flaşı açtığımız yerde yalnızca odak ışığı diye bir özellik vardı o değişmiş çıkmıyor artık. Nasıl düzeltebilirim? teknoloji özürlüyümdür hiç anlamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

Cevap verecek biri yok mu yardım edin lütfen

• 8.1 betada miracast desteğimiz yok dostlar, acı ama gerçek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kişi de desin ki 8.1 yükledim, alet inanılmaz oldu. Ben de hevesleneyim. Allah allah !
  • quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Bir kişi de desin ki 8.1 yükledim, alet inanılmaz oldu. Ben de hevesleneyim. Allah allah !

8.1i yükledim ve cihaz gerçekten inanılmaz oldu şuan bambaşka bir cihaz kullanıyorum ve son derece memnun kaldım
  • quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar telefonu 1 haftadır kullanıyorum. Şarjı sadece 1 gün dayanıyor. Oyun falan pek oynamıyorum sosyal ağlara giriyorum sadece. Nedeni ne olabilir? hiç pil tasarrufunu açmadım açmam gerekir mi? Bir de telefonda ilk bir kaç gün camera da nokia pro camera yazıyodu şimdi sedece nokia camera yazıyo neden oldu anlamadım. Pro camerayken flaşı açtığımız yerde yalnızca odak ışığı diye bir özellik vardı o değişmiş çıkmıyor artık. Nasıl düzeltebilirim? teknoloji özürlüyümdür hiç anlamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

telefonu aldığımda ilk zamanla benimde aynı durumdaydı aradan zaman geçtikçe sanırım batarya kendini toparlıyor ve verimliliği artıyor, telefon biraz daha bu şekilde gidecektir muhtemelen daha sonra kendine gelecektir diye düşünüyorum ve arka planda çalışan uygulamalara bakın gereksiz olanları kapatın ekran parlaklığını mümkün olduğunca düşük seviyede kullan, konum, bluetooth, nfc gibi özellikleri kullanmadığınız sürelerde kapalı tutun ve indirdiğiniz uygulamalarla ilgili yorumlara bakın bazıları bataryayı çok gereksiz yere harcıyor olabilir ve nokia pro camera güncellemeyle nokia camera ismini aldı bahsettiğiniz ayar odak asist ışığı adı altında foroğraf ayarlarında halen duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

Bir kişi de desin ki 8.1 yükledim, alet inanılmaz oldu. Ben de hevesleneyim. Allah allah !

8.1i yükledim ve cihaz gerçekten inanılmaz oldu şuan bambaşka bir cihaz kullanıyorum ve son derece memnun kaldım

aynı yoruma katılıyorum bende dün gece yaptım güncellemeyi ve akşamdan beri farklı bi telefon kullanıyormuşum gibi hissediyorum çok memnun kaldım bu durumdan, ve gelen özellikler gerçekten çok güzel olmuş

• Bi şeytanlık yapıp G2 ile takaslasammı bu telefonu ya, aklım kaldı, wp larda.
  • Hocam kamera ile ilgili bir değişiklik (iyileştirme) var mı? Bir de güncellemeden sonra (erken olduğunun farkındayım ama) şarzında bir olumsuzluk yaşadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert25 -- 15 Nisan 2014; 16:58:43 >
  • mert25 kullanıcısına yanıt
    Şarj benim aynı gidiyor.

Kameraya ise siz karar verin, fotoğraflar makinenin kendi oluşturduğu 5 mpx versiyonları olup üzerinde oynama yapmadım hiç ve dng versiyonlarını maalesef yanlışlıkla sildim :

Nokia Lumia 1020 Kullananlar Kulübü | Ana Konu

• Cevap için teşekkür ederim. Fotoların orjinal boyutları olsaydı daha rahat karar verirdim. Yani fotoları [simage][/simage] tagı arasına alsaydınız tam ekran inceleyebilirdik.
  • mert25 kullanıcısına yanıt
    Buyrun, bazı fotoğraflarda odaklamada sorun olabilir kusura bakmayın onun için.

• Eyvallah hocam, teşekkür ederim. Haklısınız bazılarında odaklanma sorunu var ama çoğunu beğendim. Artık ben de güncelleme yapmaya karar verdim. Tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert25

Hocam kamera ile ilgili bir değişiklik (iyileştirme) var mı? Bir de güncellemeden sonra (erken olduğunun farkındayım ama) şarzında bir olumsuzluk yaşadınız mı?

Bazı sahnelerdeki sararmalar dahada azalmış microsoft kamera uygulaması nokia kamera özellikleri kazanmış ama halen onun kadar pratik değil.
  • görüntülü arama nasıl oluyor ya :( skype indirdim bu sefer de olmadı :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: lorsense66

quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

quote:

Orijinalden alıntı: garuda

aslına bayağı uğraştım telefonu pcye tanıtmak için kolayda olmadı benim için;

aşağıdaki linkden nokia software update indir pc ye kur
    http://www.mediafire.com/download/f18ygtuctrjdgi4/Nokia_Software_Updater_For_Retail_3.0.8.zip

daha sonra aşağıdaki nokia recovery tool indir ve kur
    http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles/phones/files/recovery/NokiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe

daha sonra microsoft zune indir ve kur
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27163

win8 kullanıyorsan Masaüstü için Windows Phone uygulaması bunuda indir ve kur
    http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=265472

bunları yükleyince pcye tüm driverler kurulmuş olacak sonrasında nsu yada recovery tool telefonu görecek, ben nsu ile güncellemek istedim telefonu bağladım nsu çalıştırdım güncelleme var dedi indirdim 1.43gb daha sonrasında kurulum yapmadı hata verdi. Nsu yu kapatıp nokia recovery toolu açtım orada yine güncelleme var dedi bende güncelle dedim zaten daha öncesinde nsu ile romu indirmiştim 1.43gb lık o romu hemen gördü ve yüklemeye geçti sorunsuzca 10dk civarında romu kurdu yeni son güncel rom kurulmuş oluyor turkcell romunda gereksiz programlar vardı bu romda yok

umarım yardımcı olabilmişimdir. benim telefonda 24.01.2014 fatura tarihli benimkide 1800 küsür fatura tutarı var

Sizede hayırlı olsun yeni telefonunuz,

Ben Nokia Care Suit ile yeni room yüklemek istedim ama laptop'a programı kuramadım bir türlü Nokia Recovery Tool kuruldu çalıştırdım hatta rom'u indirmeye başladı ama ben gene telefonun üstündeki Turkcell Rom'unu indirmeye başladı diye iptal edip çıktım daha sonra Navifirmden siyah 1020 için global rom'u indirdim(1.4 Gb kadar) masa üstüne Rm-875 diye bir klasör oluşturup attım şimdi tekrar Nokia Recovery Tool'u çalıştırsam direkt bu rom'u görüp yüklemeyi yaparmı yoksa gene kendisi indirip tekrar Turkcell romunumu yükler?..(Şu an bulunduğum yerde Xp kurulu bir bilgisayar var o yüzden NokiaRecoveryTool kurulmuyor bu bilgisayara anca sabah kendi laptopumda deneyebilirim o yüzden size sorma gereği hissettim)Teşekkürler.

Merhaba. Ben telefonumdaki Turkcell romun yerine farklı bir rom kurmak için yukarıdaki adımları izledim. herşey sorunsuz gitti ve nokia recovery tool ile orada gösterilen rom u kurdum fakat telefonu açarken yine turkcell ibaresi geliyor. Acaba turkcell rom yerine farklı bir rom kuramadım mı. 1.43 gblık bir rom kurdu ama bilmiyorum. bir yerde yanlış mı yaptım acaba. yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bu sıkıntım ile ilgili yardım edebilecek kimse yok mu acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: panpalı tüfek

quote:

quote:

telefonu aldığımda ilk zamanla benimde aynı durumdaydı aradan zaman geçtikçe sanırım batarya kendini toparlıyor ve verimliliği artıyor, telefon biraz daha bu şekilde gidecektir muhtemelen daha sonra kendine gelecektir diye düşünüyorum ve arka planda çalışan uygulamalara bakın gereksiz olanları kapatın ekran parlaklığını mümkün olduğunca düşük seviyede kullan, konum, bluetooth, nfc gibi özellikleri kullanmadığınız sürelerde kapalı tutun ve indirdiğiniz uygulamalarla ilgili yorumlara bakın bazıları bataryayı çok gereksiz yere harcıyor olabilir ve nokia pro camera güncellemeyle nokia camera ismini aldı bahsettiğiniz ayar odak asist ışığı adı altında foroğraf ayarlarında halen duruyor

Çok teşekkürler hocam

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

quote:

Orijinalden alıntı: garuda

aslına bayağı uğraştım telefonu pcye tanıtmak için kolayda olmadı benim için;

aşağıdaki linkden nokia software update indir pc ye kur
    http://www.mediafire.com/download/f18ygtuctrjdgi4/Nokia_Software_Updater_For_Retail_3.0.8.zip

daha sonra aşağıdaki nokia recovery tool indir ve kur
    http://download.fds-ncom.nokia.com/supportFiles/phones/files/recovery/NokiaSoftwareRecoveryToolInstaller.exe

daha sonra microsoft zune indir ve kur
    http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27163

win8 kullanıyorsan Masaüstü için Windows Phone uygulaması bunuda indir ve kur
    http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=265472

bunları yükleyince pcye tüm driverler kurulmuş olacak sonrasında nsu yada recovery tool telefonu görecek, ben nsu ile güncellemek istedim telefonu bağladım nsu çalıştırdım güncelleme var dedi indirdim 1.43gb daha sonrasında kurulum yapmadı hata verdi. Nsu yu kapatıp nokia recovery toolu açtım orada yine güncelleme var dedi bende güncelle dedim zaten daha öncesinde nsu ile romu indirmiştim 1.43gb lık o romu hemen gördü ve yüklemeye geçti sorunsuzca 10dk civarında romu kurdu yeni son güncel rom kurulmuş oluyor turkcell romunda gereksiz programlar vardı bu romda yok

umarım yardımcı olabilmişimdir. benim telefonda 24.01.2014 fatura tarihli benimkide 1800 küsür fatura tutarı var

Sizede hayırlı olsun yeni telefonunuz,

Ben Nokia Care Suit ile yeni room yüklemek istedim ama laptop'a programı kuramadım bir türlü Nokia Recovery Tool kuruldu çalıştırdım hatta rom'u indirmeye başladı ama ben gene telefonun üstündeki Turkcell Rom'unu indirmeye başladı diye iptal edip çıktım daha sonra Navifirmden siyah 1020 için global rom'u indirdim(1.4 Gb kadar) masa üstüne Rm-875 diye bir klasör oluşturup attım şimdi tekrar Nokia Recovery Tool'u çalıştırsam direkt bu rom'u görüp yüklemeyi yaparmı yoksa gene kendisi indirip tekrar Turkcell romunumu yükler?..(Şu an bulunduğum yerde Xp kurulu bir bilgisayar var o yüzden NokiaRecoveryTool kurulmuyor bu bilgisayara anca sabah kendi laptopumda deneyebilirim o yüzden size sorma gereği hissettim)Teşekkürler.

Merhaba. Ben telefonumdaki Turkcell romun yerine farklı bir rom kurmak için yukarıdaki adımları izledim. herşey sorunsuz gitti ve nokia recovery tool ile orada gösterilen rom u kurdum fakat telefonu açarken yine turkcell ibaresi geliyor. Acaba turkcell rom yerine farklı bir rom kuramadım mı. 1.43 gblık bir rom kurdu ama bilmiyorum. bir yerde yanlış mı yaptım acaba. yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bu sıkıntım ile ilgili yardım edebilecek kimse yok mu acaba?

bende turkcell çıkışlı cihazıma global tr romu kurdum ama açılışta turkcell logosu flan çıkmadı, sanırım siz gene türkcell rom atmışsınız , yazılımı nerden indirdiniz

• Auglia A kullanıcısına yanıt
    nokia recovery tool telefonu görünce direk bu romu buldu. yaklaşık 1.4 gb onu indirdim ve onu kurdum.
  • Güncellemeyi ben de yaptım, henüz şarzı hakkında fikrim yok, bu akşama belli olur. En hoşuma giden yanı Swype klavyesi oldu. Mesaj yazma özürlüsü olan ben dahi kaydırarak hiç hata yapmadan mesaj yazabildim. Çok güzelmiş.
  • quote:

nokia recovery tool telefonu görünce direk bu romu buldu. yaklaşık 1.4 gb onu indirdim ve onu kurdum.

O şekilde yaparsanız telefon gene turkcell romu indirip kurar. Navifirmden manuel olarak yazılımı indirip nokia care suite ile flaşlamanız gerekiyor, forumda anlatımı mevcut. lumia cihazlara rom yukleme diye konu var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.