Şimdi Ara

Nokia C6-01 USB kablosunu cihaza bağlayın HATASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
31.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Telefonum C6 01 USB imgesi ekranda yanıp sönüyor. Ve bana şu uyarıyı veriyor. USB kablosunu cihaza bağlayın. Her 20 saniyede bir bu uyarıyı veriyor. Ne yapmam gerekiyor. Usb ile bilgisayara bağlandığımda telefonuma görmüyor. Lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor. Ve Telefon kendi kendine bi ara şarj ediliyordu. Yaklaşık bir saat böyle sürdü. Ne yapmalıyım ? Yazılımım Belle

• önce temiz yumuşak bir dış fırmaçısını kolonyaya batır ve usb girişini iyice bir fırçala..Olmazsa eğer
    Soft format yine olmazsa
    hard formatyine olmazsa
    olmadı en baştan yazılm yine olmazsa servise gönderirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

önce temiz yumuşak bir dış fırmaçısını kolonyaya batır ve usb girişini iyice bir fırçala..Olmazsa eğer
    Soft format yine olmazsa
    hard formatyine olmazsa

Eğer o fırçayı oraya sürerse ve fırça oraya temizlenme lekesi bırakırsa telefon garanti harici kalır.Bence cihazı direk servise götür çünkü USB'den yazılım atamayacaksın ve hard formatta bu duruma çare olmaz.
    Cihazda sıvı teması yoksa %90 elektroniksel arıza var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YateQo

quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

önce temiz yumuşak bir dış fırmaçısını kolonyaya batır ve usb girişini iyice bir fırçala..Olmazsa eğer
    Soft format yine olmazsa
    hard formatyine olmazsa

Eğer o fırçayı oraya sürerse ve fırça oraya temizlenme lekesi bırakırsa telefon garanti harici kalır.Bence cihazı direk servise götür çünkü USB'den yazılım atamayacaksın ve hard formatta bu duruma çare olmaz.
    Cihazda sıvı teması yoksa %90 elektroniksel arıza var.

hocam kola ile fırçala demedim..Kolonya uçudur anında uçar gider..Ben teleofnun içini aç komple temizlede demedim..Sadece usbyi fırçalayacaksın kolonya ile..Garanti dışı kalırsa N8 imi bedava arakadaşa vericem.Benim N8 arabada şarj ederken şarj yeri kısa devre oldu yani şarj sigortası attı..Ben gittim sigortayı telefoncudan aldım 3 tl ye (neden 3tl tüm sigortalar aynı hemen hemen bende eski dandik teleofnum için felan demiştim) herneyse açtım içini sıcak hava ile söktüm sigortayı güzelce lehimleri temizledim yeni sigortayı oturtturdum alkol var bende saf alkol kvkda felan kullanılar ezcanelerde vardır..Onla bi fırçaladım jilet gibi oldu kaçkere servise verdim kimse garanti dışı demedi..Ayrıca hava atmıyorum sonuçta beceri alışkanlk meselesi ben 2 yık kvk da teknisylnlkte yaptım.

• arkadaşımın c7 sinde aynı sorun meydana geldi. hiç ugraşma direk kvk,genpa ya da telesevice gönder gitsin.
    format filan olmuyo. yazılım güncellemede olmuyo çünkü ztn bağlantı yapamıyorsun sorun donanımsal.
  • Aynı sorun benimde başıma geldi terden dolayı 100TL istediler. insan 96 falan der küsürlü söyler bari .) Direk 100 yani direk ben seni kekliyorum dermiş gibi. Bende yaptırmadım.

Ne Nokia ne de Gold pc ile işim olmaz artık yahu.
  • Bendede bugün aynı sorunu yaşadım benim 1.5 yaşındaki oğlan telefonu al usb kısmını ıslat. Sürekli usb tak deyip durdu 15 dk falan uğraştım kapadım açtım ve form sitelerine bakmaya karar verdim kimleri servise göndermiş kimileri 100 tl tamirci stemiş falan.. benim garanti dolduğu için bir arkadaşın dediği gibi diş fırçasına kolonya döküp bir temizleyeyim dedim sonuç olumlu arkadaşa(metin) teşekür ediyorum..

yeniden başladı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi facaer -- 16 Eylül 2012; 0:25:14 >
  • Tekrar belirteyim C6-01 USB temizlemek pek işe yaramaz,ayrıca yanında olan mikrofonuda delersiniz,problem ikiye katlanır.
  • Nokıa 700 cihazım var. akşam çoçuk usb girişini ağzına sokmuş olacak, usb takın hatasını yaptı. Bu siteye girene kadar usb girişinin çocuğum tarafından ıslatılmış olacağını düşünmemiştim. Neyse Metin kardeşimin tavsiyesini uyguladım. Diş fırçasını kolonya ile ıslattım ve usb girişini sildim. telefonu kapattım pilini çıkardım, az bekledikten sonra pili taktım ve açtım. sonuç işe yaradı teşekkür ederim metin kardeşim.
  • Mahallenizin telefoncusuna götürüp 10 liraya uygun mini usb soketini lehimletiyosunuz sıkıntı çözülüyor.
  • internetin nimetlerinden faydalanmak buna denir.Allah metin kardeşten razı olsun diş fırçası ve kolonya bataryayı çıkararak usb yuvasını temizledim sonuç süper.
  • Bana da aynısı oldu metin beyin çözümünü deneyeyim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    31.12.2010 da aldığım ve memnuniyetle kullandığım Nokia C 7 telefonumun bu sabah aynı hatayı sürekli verdiği ve çıkardığı sesle uyandım. Dün yağmur altında bir kaç kez telefon ile görüştüm sanırım o anda bir kaç damla su girdi içerisine. Telefonu kapattım kolonya ve bir kerede saf alkol ile denedim. Fön makinesi ile de belki içerisinde hafif bir ıslaklık yada nem olabilir diye kurutma işlemi yaptım. Sonuç maalesef düzelmedi. biraz bekleyeceğim mahalledeki telefon tamircilerine soracağım bakalım ne kadar fiyat isteyecekler. KVK garantili ama garantisi bitmiş bir telefon, KVK çok para ister mi acaba.
    Teşekkür ederim.
    iyi forumlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.