Şimdi Ara

Nokia C3-01 Touch and Type Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
20.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu telefona androiddeki el feneri uygulamarı gibi uygulama yüklenebiliyor mu ?

Telefonu babama alacağım arka kapagındakı flashı el fenerı olarak kullanmasını da ıstıyourm .
  • ulan herkes babasına almış şimdi bende öyle diyecem yalan söylermiş gibi.

evet bende babama alıcam bu telefonu kullanabilir mi yorumlara bakıyorum dokunmatiği bozuk 2 hafta sonra bozuluyor gibi.

gerçekten de öyle mi

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mishakal

ulan herkes babasına almış şimdi bende öyle diyecem yalan söylermiş gibi.

evet bende babama alıcam bu telefonu kullanabilir mi yorumlara bakıyorum dokunmatiği bozuk 2 hafta sonra bozuluyor gibi.

gerçekten de öyle mi

teşekkürler.

Herkes babasına alıyor çunku yeni teknoloji baba telefonu

Hem dokunmatik hemde tuşlu ayrıca yazı puntosu da büyük ve okunaklı oldugu ıcın tam babalara göre oluyor
  • Bu telefonu aldığım zaman arkadaşım neden nokia aldın nokia samsung htc iphone vs den geri kaldı dedi.
    bende olur mu nokia kalitesi bellidir dedim ve tükürdüğü mü yalıyorum. fonksiyonellik sıfır. tamam klasik stil şu bu ama o kadar basit özellikler yok ki;
    Örneğin;
    1) Otomatik tuş klidi yok.
    2) Ekran aydınnlatması(parlaklığı) değiştirilemiyor.
    3) Ekrana yenilik diye ekledikleri kısa yollar eklenemiyor.
    4) Birden fazla çalar saat alarmı kurulamıyor
    5) Ekrana eklenen kısa yolları kullanacak kadar dokunmatik ii değil
    6) T9 sadece mesajlarda kullanılabiliyor.
    7) Ana menu kişiselleştirilemiyor.

ilk bakışta aklıma gelen ve c3-01 de olmayan özellikler bunlar. Yokssa s40 olmasından tutda tarayıcının kötü olmasına ordan al da ovi suit in fonksiyonel olmamasına ordan devam et rehberin kişiselleştirmesinin iyi olmamasına , kameranın 5 mp yazıp 3.2 kaliltesinde olmasına vs......

sebeplerinden ötürü bu telefonu almayın bu c3 u hıc almayın. Samsung monte den buna geçtim çok pişmanın zira onun şarjı 2 gün gidiyordu 2 yıllık olmasına rağmen ama c3 1 haftalık ve 2 gun zor gidiyor

• Herkese merhaba. Benim de ekranda dokunmatik sorunu var. Dokunduğum kısım değil de yanındaki yer açılıyor. Dokunmatik ekran ayarları kısmından da ayarlayamıyorum. Güvenlik kodunu da kabul etmediğinden fabrika ayarlarına da döndüremiyorum. Lütfen bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.
  • Bende Ağustosta almıştım bu telefondan.Mayısın başında dokunmatiği tamamen bozuldu garantiye verdim 1 hafta içinde yapmış adamlar haberim yok.Gittim bugün aldım ekranı tamamen değiştirmişler.Önceki ekran çizikti kurtulmuş oldum.Bozulduğuna sevindim valla.Geçici olarak kuzenden Samsung almıştım dokunmatik onu kullanıyodum yaklaşık 3 haftadır bir türlü alışamadım.Nokia C3'ün gözünü seveyim özlemişim telefonumu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TEKADAM.

Bende Ağustosta almıştım bu telefondan.Mayısın başında dokunmatiği tamamen bozuldu garantiye verdim 1 hafta içinde yapmış adamlar haberim yok.Gittim bugün aldım ekranı tamamen değiştirmişler.Önceki ekran çizikti kurtulmuş oldum.Bozulduğuna sevindim valla.Geçici olarak kuzenden Samsung almıştım dokunmatik onu kullanıyodum yaklaşık 3 haftadır bir türlü alışamadım.Nokia C3'ün gözünü seveyim özlemişim telefonumu.

Daha önce hiçbir telefonumu servise vermedim. İstanbul avrupa yakasındayım. Telefon edip öyle mi götürmem gerekiyor telefonu, yoksa en yakın servis noktasına direk götürmem yeterli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: zaxaza

quote:

Bende Ağustosta almıştım bu telefondan.Mayısın başında dokunmatiği tamamen bozuldu garantiye verdim 1 hafta içinde yapmış adamlar haberim yok.Gittim bugün aldım ekranı tamamen değiştirmişler.Önceki ekran çizikti kurtulmuş oldum.Bozulduğuna sevindim valla.Geçici olarak kuzenden Samsung almıştım dokunmatik onu kullanıyodum yaklaşık 3 haftadır bir türlü alışamadım.Nokia C3'ün gözünü seveyim özlemişim telefonumu.

Daha önce hiçbir telefonumu servise vermedim. İstanbul avrupa yakasındayım. Telefon edip öyle mi götürmem gerekiyor telefonu, yoksa en yakın servis noktasına direk götürmem yeterli mi?

Ben Vatan bilgisayardan almıştım direk götürdüm verdim.

• quote:

quote:

quote:

Ben bimeksten aldım ama, onların böyle bir hizmeti yok sanırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hiç bilgim yok valla.

Bide bu telefonun tuş kilidi açma şeklini nereden değiştiricez bilen var mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hiç bilgim yok valla.

Bide bu telefonun tuş kilidi açma şeklini nereden değiştiricez bilen var mı ?

Yine de teşekkürler cevaplar için.

Baya kurcalamıştım telefon ayarlarını ama tuş kilidi açma şeklini değiştirme ile ilgili bişey hatırlamıyorum.

• Telefonu bende kullanıyorum şimdiye kadar bir sorunu olmadı.Ancak benim sormak istediğim bu telefonun ekranındaki saat ekranda fazla yer kaplıyor.Bu saati ekrandan kaldırmanın bir yolu yok mu ?
  • quote:

Baya kurcalamıştım telefon ayarlarını ama tuş kilidi açma şeklini değiştirme ile ilgili bişey hatırlamıyorum.

Garantiye vermeden önce ekrana basıp açabiliyodum şimdi sağa doğru çekilerek açılıyor.Anlamadım neden böyle oldu.

quote:

Orijinalden alıntı: hkn_444

Telefonu bende kullanıyorum şimdiye kadar bir sorunu olmadı.Ancak benim sormak istediğim bu telefonun ekranındaki saat ekranda fazla yer kaplıyor.Bu saati ekrandan kaldırmanın bir yolu yok mu ?

Ayarlar-Ekran-Giriş Ekranı-Görünüm Kişiselleştir-Saat-En üste gelip (boş) 'u seçin.
  • tuş kilidini açma şeklinin değişmesi yazılım ile alakalı birşey, değiştirilemez.
  • Telefonun güvenlik kodunu nasıl ögrenebilirim acaba? Denedim ama bulamadım.
  • zaxaza arkadaşım kullanım kılavuzu varsa oradan bakabilirsin güvenlik koduna eger degiştirilmediyse bildigim kadarıyla nokia geneli olarak 12345 olarak güvenlik kodu kullanır.

pil 1-2 günde bitmesinin sebebi olarak 3g li telefonlarda eger şebeke secenegi olarak çift modu secerseniz ve bulundugunuz yerde 3g aktif ise sürekli 3gyi yenileme yapacaktır buda sizin batarya ömrünüzü azaltabilir

3g kullanmayacaksanız kapatmanızı öneririm bunuda
    menü - ayarlar - telefon - şebeke modu secin
    burada çift mod - 3g ve GSM cıkacaktır cift mod ve 3g herzaman bulundugunuz yerde 3g mevcut ise telefon otomatik olarak 3g ile baglantıyı arayacagından piliniz daha az süreli dayanacaktır bu nedenle GSM secin ve kayıt edip pilin ömrünüzü uzatabilirsiniz....

genel olarak cihaz iyi duruyor ancak ince tasarımı ve hafifligi gayet iyi yerinde bir cihaz sesi tatmiin edici
  • Bu telefon wifi yayını yapıyo mu beyler ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu telefondan babama almayı düşünüyorum bende ne dersiniz alimmi genel olarak herkes sorunlardan bahsetmiş . Gerçekten bu kadar sorunlu bir telefonmu . Bu fiyat aralağında başka önereceğiniz telefon varsa onlarıda alabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu mesaj telefona bakarak,arada menülerine girerek olduğu gibi ve gelişigüzel yazılmıştır.
    düzensizlik ve karmaşa için peşin özürü de içinde barındırmaktadır.

şimdi size desem ki "iphone 4" ü satıp bu Nokia C3 01 aldım inanmayacaksınız. ama ben bunu yaptım
    -pişman mıyım?
    -pişman değilim.en azından bu cihaza "cep telefonu" olarak bakıyorum.yani amacına uygun.aman çizilecek,aman kırılacak,yok elimden düşecek.dur oğlum bu oyuncak değil.sen dokunma. Google'a "en kalite ekran koruyucu,en dayanııklı ekran koruyucu" yazıp "karşılaştır" yapmak için uğraşmadım hiç.
    50 tl + kargo ücreti ile bir süre sonra soyulacak ve kaldırıp atacağın ekran koruyucu da almadım. yani artık bir cep telefonuna sahibim.
    Hindu ineği muamelesi yapmıyorum. araçlar insanların amacına hizmet etmeli.insanlar
    birçok teknolojik özellikten -ki bunların içinde en çok uzak masaüstü bağlantısını sağlayan "teamviewer" özelliğinden mahrum kalsam bile buna sanki değer.

3 aydır kullanıyorum bu cihazı. tasarımı çok güzel.cepte yer kaplamayacak kadar küçük. pantolonun arka cebine koyarak namazda yere bile oturabilirsiniz. pili fena değil. 3-4 gün idare ediyor(GSM modunda iken,aylık 300-400 dakika konuşan,arada sırada Facebook'a girip bakan birisi için)
    ben hem dokunmatik hemde tuş ile kullanırım diyorsanız orada yanılırsınız. zira tuşlar yalnızca yazım için kullanılabiliyor. ufak defek yerlerde ekran içinde kullanılabiliyor olsada(web'de aşağı ve yukarı kaydırma için 2 ve 8 tuşları örneğinde olduğu gibi)
    sesi çok iyi.en alt seviyede bile yüksek ses alıyorsunuz.
    bilgisayar ile ve diğer gelişmiş cep bilgisayarları kadar yüksek kalite ağ bağlantısı sağla(ya)madığını üzülerek belirtmek zorundayım. kopma sorununa alışmak zorundasınız. alım derecesi düşük vefazlaca kopuyor wireless bağlantısı.
    parmaklarınız biraz kalınsa küçük ekrana dokunmak(internette gezinirken) oldukça zor.
    opera mini ile kopyala yapıştır yapabiliyorsunuz.(ekrana dokunun ve 2 saniye bekleyin.metni seçin ve kopyalayın)
    bunu en sona saklıyordum ama sırası gelmişken aktarayım.
    opera mini'yi yada nokia tarayıcıyı açtınız. takılıyorsunuz internette. müzik olsa fena olmaz dediniz ve müziği açmak için menüye döneceksiniz. menü tuşu yok! evet,yanlış duymadınız.menü tuşu yok.kapama/No tuşuna basıyorsunuz "opera yada nokia tarayıcıyı kapatıyorsunuz" müziği açıyorsunuz.sonra tekrar internete giriyorsunuz. yada birisini arayacaksınız.. yine kapatıp çıkmak zorundasınız.
    şaka gibi geliyor farkındayım ama ne yaparsanız yapın menü geçiş tuşu yok.herşeyi kapatıp çıkmak zorunda olmak bile bu cihazdan nefret etme sebebidir kimileri için bunuda göz önünde bulundurmalarında fayda var.

dokunmatik ile basmatik arasında bir ekran hassasiyeti var.ekran plastik olduğu için zaman içerisinde tam orta noktada,özellikle metin yazarken(ekran beyaz olduğunda) parmağınızla oluşan basınc can sıkıcı olabiliyor.
    telefonun kamerası tatmin edici.(arka kapağında kocaman 5.0 mega pixel yazısı olmasaymış daha güzel oalcakmış. çin malı ürünlerin japon malı görünmesi için kocaman made in japan yazması gibi geliyor bana.hayır yani kime göstereceğiz bu 5.0 mega pixel diye. adam gösterecek olsa daha popüler cihazlar alır.bunu anlamak bu kadar mı zor gelmiş o da ayrı bir konu)çektiğiniz resimler ekran küçük olduğundan dolayı pek güzel görünmese bile bilgisayardan bakınca çok daha güzel.
    (yukarıda birisi bunu sorduğu için söylüyorum.yoksa sırf bu özellikten dolayı telefon alacak bir Allahın kulu varsa o da elektriğin olmadı bir yerde yaşıyordur .flash ışığını yıldız tuşuna basarak açmak güzel bir detay). hoşuma giden diğer bir detay da; ekran kararmış şkilde stand by modunda iken çağrı,mesaj gibi durumları bildiren bir ışık koymuşlar "arama ve kapama tuşu arasında beyaz bir ışık yanıp sönüyor" telefonu elinize alıp ekrana bakmadan bu ışık sayesinde haberdar olabiliyorsunuz.

Hülasa,

bu cihaz üst yaş grupları için tasarlanmış ve yapılmış bir cihaz. kesinlikle genç kullanıcılar için yapılmamış. uygulamayı aç,kullan ve kapat. yok oradan oraya geçeyim;müzikten nete,netten fotoğpraflara geçeyim olayı yok. tasarımı,şekli,şemali herşeyiyle orta yaş grubu için ideal bir telefon.
    ben seviyorum.

cep telefonu işte, evet.

• 5 MP kamera var ama ofofocus yok ben ne anladım bu işten ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.