Şimdi Ara

===> Nokia 6 | Ana Konu - 5.5' FHD IPS - 16MP- SD430 - 32GB - 3 GB RAM <=== (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.379
Cevap
20
Favori
99.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet sorun çözüldü. Telefon güncelleme konusunda oldukça başarılı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnan mersedes A kullanıcısına yanıt
    Nokia farkı.

• Portre çekim : Çift kameralı telefonların özelliği olan ve arka planı bulanıklaştırmaya yarayan portre modunu Nokia 6 da yapabiliyoruz

https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177/post75047174#post75047174

"GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.3-Front-HDR+.apk" yazan uygulamayı kurun

uygulamayı açınca sol üst köşedeki menüde portre modunu seçin, çekim yaptığınızda sağ alt köşeden fotoğrafı görüntülemeye basıp görüntüleyebilirsiniz. Nesneleri pek algılamıyor ama insan yüzünde çok başarılı

• nokia 6 2018 modelinin çıkış tarihi ve fiyatı bellimi arkadaşlar faturaya ek olarak almayı düşünüyorum. mate 10 lite, ve batarya içinde lenovo k6 note modelleri arasında kaldım ama nokia daha bir özenle üretilmiş gibime geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • K6 Note bunlar yaninda cok eski bi secenek olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elbette Nokia 6 (2018) daha tercih edilesi.

• jinjin kullanıcısına yanıt
    haklısınız hocam batarya için onuda eklemiştim ama nokia 6 2018 cıktığında onu alacağım şimdilik planım böyle. birde şöyle bir araştırma yaparak alıyorum j7 pro 1800 lira civarında ama 24 ay faturaya ek aldığınızda 2500 küsür ödemiş oluyorsunuz yani telefon markasına göre bu aradaki fark azalıyor mesela şuan marka olarak tam hatırlamasam da 1800-1700 lira bandında başka markaların telefonları 24 ay faturaya ek olarak toplamda 2000 küsür liralara alınabiliyordu. yani bunada dikkat ederek seçtim kendimi biraz daha iyi hissetmek için :D zaten bu alacağım telefon genelde yedek olarak kullanılacak

• telefon biraz yavaşladı.. çok uygulamam da yok.

Bende galeri yok sizlerde var mı?

screen shoot yaptığımda onu düzenlemem gerektiğinde baya uğraşıyorum hemen de bulunmuyor zaten bu sıkıcı.. samsıngta yaptığımda hemen galeriye ekliyordu ve düzenle seçeneği ile düzenleyebiliyordum kırpma falan... ama nokıa 6 da çok zor..

internet bende de yavaş gibi..

ekran geçişleri çok hızlı değil bana yetişemiyor mesela , çok da hızlı kullanan biri değilimdir oysa..

ben smart tv ye bağlanamadım cihaz bulunamadı diyor, sizde denermisiniz oluyor mu_

bir de konuşurken ses ile birlikte olan bir parazit var fffffff diye.. sadece konuşurken oluyor susunca yok..

çektiğim videolar yine hafif parazitli sesli garip sesler kaydediyor.

görüntü akıcı değil dikkat etmek gerekiyor çekerken...

yani ben bi ümitle almıştım fiyat performans dayanıklılık stereo hoparlör var diye falan ama benim canımı sıkıyor... oreo yüklü.

• Hepsiburada.com aldığım Nokia 6 gümüş renk elime ulaştı..Nokia kutu içinde ve telefonda jelatin bir kap içinde geliyor. Telefonun yekpare aliminium kasası sağlam his yansıtıyor youtube da çizme ve bükme testinde hoşuma gitti.corming glass 3 baya başarılı.. sim kart giriş yeri ve kulaklık giriş yeri bayağı sert. Kisisel ayarları yaptiktan sonra Telefon Android 7.1.1 ile geliyor. Depolamanin 10 gb ti dolu 22 gbti boş geliyor.Biraz androidin görüntüsü hoşuma gitmedi taş devrinden kalma gri bişey oreo güncellemesi 1760 MB tutuyor neyse yükledim.menunun görüntüsü daha açık renk ve daha iyi oldu. Şuan depolamanin 9.16 gbti dolu gözüküyor.

Telefonun yanında sandısk 32gb 98mb/s okuma hızlı kart almiştim, telefona takınca kurulum yapıyor 2 seçeneğiniz var,
    1. sadece depolama
    2. Sistem belleği ile bütünleştirme (formatlama istiyor ve hafıza kartını baska yerde kullanmıyorsunuz)

Saf Android olması sebebiyle bazı eksiklikleri var. Not defteri, galeri, dosya yöneticisi, müzik calar falan yok. Bu bakımdan Huawei nin telefonları başarılı diye bilirim. eğer telefon araştırıyorsaniz saf Android'in eksikliklerine dikkat edin.

Kamera seçeneklerinde fazla bişey yok.
    Bence Nokia Android öne dan çikip kendi arayüzünü geliştirmesi gerekiyor..telefon bu haliyle 1100 lira civarına satılması lazim. Yeni 2018 versiyonunda da 1400 1500 gibi bir fiyattan satışa çıkması lazım.

Telefonda Radyo ve NFC mevcut

Telefonun yanında gelen kulaklık basit kalitesiz plastik birşey, kulaklığa önem verenler yanında bass verebilen kaliteli bir kulaklık almalarini tavsiye ederim.

Selfie çubuğu olarak ben xiaomi Bluetooth tripod çubuk almıştım. Çubuk 50 cm biraz kisa, tek avantajı kumandasınin çıkarılabilir olması, ben çubuk olarak en az 60 cm olanlarından öneririm. Spigen marka guzel

Telefona trend micro mobile security kurdum erişebilirlik seçeneklerinden izin verirseniz telefona ahtapot gibi yapisiyor..
    Program izinleri de öğleki hiç özel hayat diye bişey bırakmıyor. Çağrı yapma mesaj çekme vs vs.
    poweramp ücretli súrüm kurdum

Dosya yöneticisi ve galeri olarak ne yukluyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 30 Mart 2018; 22:46:58 >

• EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    Yanlislikla PM atmisim buradan da yazayim

Es Dosya Yoneticisi

QuickPic Galeri uygulamasi deneyebilirsiniz.

Eğer cuzi bi ucret vermeye hazirsaniz da Solid Explorer File Manager (bana gore) en iyi dosya yoneticisidir. Bir haftalik deneme suresi bitince ucret istiyordu sanirim.

Sade kullanici iseniz Asus Dosya Yöneticisini de deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jinjin -- 13 Mart 2018; 13:12:16 >
  • EcheLoN_ kullanıcısına yanıt
    Dosya yöneticisi => Asus Dosya Yöneticisi
    Galeri => Google Fotoğraflar

Günlük kullanımda iş görüyor.
  • Nokia 6 (2017) modelde hoparlörde cızırtı sorunu yaşayan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sizi Note5 konusundan hatırlıyorum. Nokia 6'ya mı geçtiniz?

• Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Yok hocam Note 8 var bende ama kiz arkadasimin babasina almistik, telefonu tasarim ve f/p olarak begenmistim takiliyorum konuda ara sira :)

Siz büyük düşünmüşsünüz valla.

• Ankara akm Kastamonu gunleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 15 Mart 2018; 17:0:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Berberali25

Nokia 6 (2017) modelde hoparlörde cızırtı sorunu yaşayan var mı?

Dolby Sound özelliği aktif iken hoparlörden müzik harici örneğin diyalog olan bir video izlerken cızırtı yapıyor evet, kapatmanızı öneririm.

• nokia 5 var ekranda kaydırma yaparken bir takılma var takılma değilde smootlukla alakalı bir problem var gibi benim parmak hareketini tam algılayamıyor, ekran koruyucu var onda olabilirmi?

• Aynısı Chrome da bende de oluyor.islemciden mi?.baska tarayıcı mı yüklesem bilemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

nokia 5 var ekranda kaydırma yaparken bir takılma var takılma değilde smootlukla alakalı bir problem var gibi benim parmak hareketini tam algılayamıyor, ekran koruyucu var onda olabilirmi?

bende de oluyor arada, ama benim telefonda ekran koruyucu yok. ekran koruyucu ile alakalı olduğunu sanmıyorum o yüzden.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.