Şimdi Ara

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.133
Cevap
2
Favori
319.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • inceleme çok başarılı emeğine sağlık,ayrıca bu telefon fiyat/performans itibariyle en iyi modellerden biri bana göre
  • tamam kinetik bende sarj durumuna gore alacagım. Gun icinde kullanınca sarjı iyi giderse alırım.
  •  ^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

http://www.teknokampus.com/Nokia.5230-h-1010.asp

Bunlar internetten bulduğum resimler.Bu resimler,cihaz hakkında daha iyi fikir verecektir
     ^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

Beyazı bence güzel.Bu renk cihaza hoş bir hava katıyor.Tabi bu tercih meselesi.
    Sizlerin de katkısıyla başlık çok geniş ve güzel bir hal aldı,bende fotoğraf kalitesini merak eden kulllanıcılar için 5230 kullanıcıları tarafından çekilmiş bütün fotoğrafları burada paylaşmak istedim:

Not:bu fotoğraflar Xavi92 arkadaşıma aittir!

bu fotoğraflar BediR_16 arkadaşıma aittir!(son resimdeki kişi bedir arkadaşımızın kardeşidir!
     ^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)_____ ^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ)

Bu fotoğraflar Şehr-i Hüzün arkadaşımıza aittir!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 27 Eylül 2010; 17:44:12 >

• Buraya paylaşılan programları,duvarkağıdı resimlerini koyuyorum:
    SUNGUR 13 PAYLAŞMIŞTIR:
    SlideUnlock:

Cep telefonunuzun kilidini tıpki ı phone da olduğu gibi kaydırarak açmanızı sağlayan araç.
    Burada ovi mağazadan vereceğim link sertifika istemiyor. Ben direk yükledim ve şu an sorunsuzca kullanıyorum.İçerisinde çeşitli duvar kağıtları var.Bunlardan zevkinize göre istediğnizi seçin.aston martin ve earth duvarkağıtları benim bilhassa hoşuma gitti.
    http://store.ovi.com/content/47631?clickSource=search&terminalId=5230

MaRQuE paylaşmıştır:
    upcode barkod okuyucu:

Benim çözebildiğim kadarıyla bu programın bize en az 2 tane faydası var,

1. (Dikkat bu yöntem internet ücretine tabiidir. Internet paketi olayanlardan ücret kesilir)
    http://www.symbiansoftware.us/n10089,upcode_free_barcode_reader_s60.html
    bağşantıda görmüş olduğunuz kare barkodu telefonumuza okuttuğumuz zaman bağlantıda bahsedilen UpCode programının indirme linki telefonumuzda ki internet tarayıcısında çıkıyor, elimizle bağlantıyı tek tek girmemize gerek yok. Eğer Usb kablomuz yoksa ve telefonumuzda internet bağlantısı varsa bu yöntemi kullanarak bu sistemi destekleyen programları telefonumuza indirebiliriz.

2. (Dikkat bu yöntem internet ücretine tabiidir. Internet paketi olayanlardan ücret kesilir) Elimizdeki barkodu okutarak bu ürün hakkında internette bilgi bulabiliyoruz.

Programı İndirmek İçin Tıklatın

Orijinalden alıntı: MaRQuE

Earthworm JIM

Bubble Town 2

Asterix y Obelix Visitan a Cleopatra

5 Star Games

Toonwarz

Planet51_OTR

MicroPool

Lost Planet 2

iShoot

Field Runners

YYPuzzle

MathsBrain

Skyforce Reloaded

UniWar

Tower Bloxx NY

Terminator Salvation

PRo Golf 2010

Fishing Hook

Bolum1.rar da bulunan oyunlar:(13mb)

1- UniWar
    2- 3D Toon Warz
    3- MicroPool
    4- SkyForces Reloaded
    5- MathsBrain
    6- YYPuzzle

http://www.mediafire.com/?3kmd28tei16d68r

Bolum2.rar da bulunan oyunlar:(13mb)

1- 5 Stars Game
    2- Asterix Oburix
    3- Bubble Town
    4- Fishing Hook - Festadipesca
    5- Field Runners
    6- iShoot
    7- Lost Planet2
    8- Planet 51 on the run
    9- Pro Golf
    10- Terminator Salvation
    11- Tower Blox

http://www.mediafire.com/?6gr1poo4icn2477

İstediğiniz oyunun bulunduğu partı indirin.

Resimdeki gibi java butonları çıkan oyunlarda:

Ayarlar > Uyg. Yöneticisi > Yüklü Uygulamalar > Oyunu seçin
    Seçenekler > Süit Ayarları > Ekran Üstü Klavye > Kapalı
    olarak ayarlayın.

Bazı oyunların başlaması için telefonu yan çevirmelisiniz.

Şehr-i Hüzün paylaşmıştır:
    --- Hiç biri serfitika,neyim istemez ---
    Evvet Başlıyoruz :
    Zippo yakın : Yüklenince Galeri>Diğer Medya konumuna gider...

Touch Piano (Gitar,flüt, saksafon vs. de çalabilirsiniz ama en güzel ses gitarda çıkıyo bence )

Screen Snap (Burdakiler gibi ekran görüntüsü almanızı sağlar)

Touch Guitar (üstteki benzer uygulama varken gerek yok bence de, gitar görüntüsü isteyenler olabilir Klavye kaldırılamıyor bu arada)

Çakmak, mum, kıvılcım (pastanın üstünde oluyo ya hani )

ve... Olmazsa olmazımız Görev Yöneticisi...

Asphalt 4 ↓

Avatar (mavi kız ) ↓ (Suit Ayarları diyoruz Uygulama Yöneticisinden>Klavye>Yok(Alıntıdır )

FarmFrenzy ↓ (Mantık Farmville yle aynı, önce kaz besliyosun yumurta sat ot ek sonra inek al sağ )

Fight Night ↓ (Boks oyunu, adamı bi' türlü yenemedim yanlız )(aynen klavye kaldırılmıyor)

Sherlok Holmes ↓ (Filmi de varmış ama ben izlemedim, güzel bi' macera oyunu)

PES 2010 ↓

Labirent ↓ (Deliklere düşmeden yıldıza var )

Bownling ↓

Need For Speed Shift ↓

NGUN ↓ (Tetiğe bas ve bummm)

Electric Beams ↓ (Tüm lambaları yakmaya çalış)

R Thunder ↓ ( Sensörle kontrol ediyorsunuz aracı )

Resco Bubbles ↓ (Sinir Hastası olmaya birebir, amaç balonları sırayla patlatmak)

Shake (Kolayı çalkala patlat)

Son olarak kendi kullandığım tema, baştan aşşağı değiştiriyor ikonları vs. Önerilir...

İlk 6 uygulama (Zippo, Touch Piano, ScreenSnap, Touch Guitar, Çakmak, Handy Taskman)
    PROGRAMLAR(6sı bi' yerde ) => TIKLA...
    Oyunların linkini bi' arada veriyorum, bu aralar çok meşgulum, mazur görün...(14mb)
    => TIKLA...
    Son olarak Tema + Nokia Theme White Teması (C6 Teması)↓
    =>TIKLA...
    Kalın sağlıcakla....

POCKED RADAR

Cep Radari
    Bu uygulama sayesinda hareket eden cisimlerin, nesnelerin ya da araclarin hizini olcun.

Kullanimi: Hizini olceceginiz cismin size olan mesafesini SET bolumune tahmini olarak girin nesne ya da arac sizin onunuzdengecmeden 2-3 saniye once MEASURE dugmesine basin arac gecene kadar basmaya devam edin gectikten sonrada cekin. Cismin hizini gosterecektir.

-10 adet hiz olcumunu hafizasina kaydeder.
    - Olcumleri Km ya da Mil olarak gosterir.
    - Mesafeyi metre ya da feet olarak girebilirsiniz.

Indirme baglantisihttp://www.4shared.com/file/v5_ayWga/Pocket_Radar_signed-SymbianPoi.html

101 Ses Efekti

101 tane ses efektini icinde bulunduran bu program sayesinde eglenceli zamanlar gecirebilirsiniz, kalabalik ortamlarda insanlarin sinirlerini bozmak icin mahallede sokakta aphacilik yapmak icin kullanabilirsiniz.

Programi calistirmadan once baska programin calismadigindan emin olun. Yeterli hafiza yok uyarisi verebilir. ram yetmiyor galiba.

indirme baglantisi:http://www.4shared.com/file/HpH6m0e9/101_Big_Sound_Buttons_Unsigned.html

Google Ceviri Online

Google ceviri motorunu kullanan bu uygulama tam 36 adet farkli dilde ceviri yapabiliyor.Basit arayuzu ile kolaylikla cumle , kelime cevirisi yapabileceginiz bu uygulama internet baglantisina gereksinim duyuyor.

Indirme baglantisi:http://www.4shared.com/file/ccxB7f9y/PicoBrothers_Translate_1_1_0.html

sertifika hatasimi verdi sansa bak
    imzalamadan dene bide

Birazda klasik paylasim yapalim.

Polis Telsiz Sesi

Paket icerisinde 8adet Amr formatinda polis telsizi kaydi bulunuyor. Muzik caliciyla oynatip dikkatleri uzerinize cekebileceginiz bu kayitlari polisler duymasin hah siviller sizi :)

indirme baglantisi:http://www.4shared.com/file/nHSw2IRN/kop.html

Şehr-i Hüzün paylaşmıştır:
    Aha buldum traş makinesi sesi
    http://www.maxi-cep.com/wav-mp3-melodiler/tras-makina-sesi-super-bilmeyenler-icin-super-saka-d-123941.html - silin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 27 Ekim 2010; 14:11:55 >

• bende 4 gündür kullanıyorum ama dediğiniz sorun bende yok. yani ekranın yanağıma yanaştırınca ekran kararıyor bilginize
  • Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir başlık açmadan buradan yazmanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. 5230 ve 6303 arasında bir seçim yapmak durumundayım ve benim için en önemli öncelik,

sorun çıkartmayacak bir telefon olması (yazılım,donanım,kilitlenme resetlenme vs.) BEKLEME ve KONUŞMA süresi, yani toplam dayanma gücü.

5800 kullanan birisi olarak aynı pili 5230'da da kullandıklarını gördüm, fakat bekleme ve konuşma süreleri 5800 dan biraz daha düşük. gsmarena'ya göre..

5230 kullanan arkadaşlar söyleyebilirmi acaba gündelik kullanımla pilleri ne kadar dayanıyor acaba? Birde en son yazılımı nedir?

Genel olarak memnunmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tods

bende 4 gündür kullanıyorum ama dediğiniz sorun bende yok. yani ekranın yanağıma yanaştırınca ekran kararıyor bilginize

bir ayarı falan yok mudur bunun?
    Servise mi vermek gerekir?
    Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
    Ekran ışığı arama yapılır yapılmaz mı sönüyor yoksa karşı taraf aramayı kabul ettiğinde mi sönüyor
    Not:Sensör ayarları kapalı durumdaymış,onun için çalışmıyormuş.
    2.hattımdan kendimi aradım,cevapla tuşuna basıp kulağıma götürünce ekran karardı.
    Bu arada ekranın sol üst tarafına (bekleme ekranındayken)dokunulursa genel,sessiz,toplantı vs.gibi profil seçenekleri çıkıyor.Bilginize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 11 Şubat 2010; 0:34:42 >

• 5230 da görüntülü konuşma varmı?
    Ben Nokia Müşteri Hizmetlerine başvurdum bu konu ile ilgili olarak. Bana cihazın arkasındaki kamera ile görüşme yapabileceğimi söylediler. Ama ne yaptıysam görüntülü konuşms ypsmsdım. Ayarlanması gereken ek bir ayar mı var bilmiyorum. Gsm ayarlarımda tamamlanmış durumda. Görüntülü konuşmak istiyoruuuuuuuuum.
  • Cihazda görüntülü konuşma maalesef yok.Görüntülü konuşma için ekstra olarak cihazın önünde bir kamera daha bulunması gerekir.Yrıca çalışma frekansının WCDMA 2100 + E850/900/1800/1900MHz olması gerekir.Nokia bu frekansı desteklemesine rağmen ekstra kamerası olmadığı için görüntülü konuşmadan yararlanamıyorsunuz.http://www.nokia.com.tr/cep-telefonlari/tum-modeller/nokia-5230/ozellikler Ancak bu özellik 5230da yok.Ancak 3g üzerinden tv seyredebilir,yüksek hızda veri indirebilirsiiniz.Şu ana kadar 25mb.civarında veri indirdim.Yaklaşık 5mb. veriyi 1dk.altında indirebiliyorsunuz.Zaten 5230'un indirme standartlarını 3.5g olarak adlandıran siteler de mevcut
    Ancak 5230 webcam olarak kullanılabiliyor.Bunun için aşağıda linkini verdiğim siteden ilgili yazılımı indirmeniz gerekmekte(Mobiola® Web Camera 3).Ancak programı denemedim.Bunu denemeniz halinde çıkan sorunlardan mesuliyet kabul etmeyeceğimi belirtmek isterim
    http://www.warelex.com/products/webcam/
    Burada bu programın nasıl yükleneceği ve çalıştırılacağı daha ayrıntılı olarak anlatılmış
    http://www.hardwaremania.com/forum/internet-cep-telefonlari-mobil-uygulamalar/mobil-iletisim-cep-telefonlari/genel-cep/cep-telefonunuzu-webcam-olarak-kullanma-resimli-anlatim-53566.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 11 Şubat 2010; 13:01:39 >

• (sadece ilk mesajlarda yazanları gördüm sonraki yazıları okumadım yazıldıysa düzeltin)

DÜZELTME

cihazda kendi ekolayzır ayarlarınızı yapabiliyorsunuz. bunun için ekolayzır seçme menüsüne gelince seçenekler/ekolayzır/yeni ön ayar yolunu izleyin.
  • AYRICA cihazda görüntülü konuşma için ikinci kameraya gerek yok. bundan önce ki kameram e63 tü.

önde kamera olmamasına rağmen arka kamerayla yapılabiliyodu.

hem çok saçma bi olay bu. 3g var cihazda. yani hız olarak destekliyo görüntülü görüşmeyi.
  • Düzeltmeleriniz için teşekkür ederim.Bu ekolayzır ayarını incelemeye başlamadan aramış ama bulamamıştım,bunu belirttiğiniz iyi oldu.DolayısıylaTELEFONDA KENDİNİZE GÖRE AYARLAYABİLECEĞİNİZ AYRI BİR EKOLAYZIR AYARI YAPABİLİYORSUNUZ
    quote:

ekolayzır seçme menüsüne gelince seçenekler/ekolayzır/yeni ön ayar yolunu izleyin
    .

hız konusunda zaten yanlış bir şey yazmadım.Standart değer olan 2100'ü belirttikten sonra bu değerin nokia5230 tarafından halihazırda desteklendiğini söyledim.Yalnızca 2. kamerasının olmadığını belirttim.
    2.kamera olmadan görüntülü konuşma nasıl yapılıyor?Bunu açıklarsanız sevinirim zira girdiğim bir internet sitesinde görüntülü konuşma için 2. kameranın olması gerektiği söylenmiş.
    GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NASIL YAPILACAK?
    Eğer telefonunuz 3G'yi destekliyor ve görüntülü görüşme yapmaya uygun kamerası varsa, aramak istediğiniz kişiyi iki türlü arayabilrsiniz; şimdiki gibi normal arama ve video çağrı... Yapılan görüntülü görüşmede telefon otomatik olarak hands free konumuna geçeceği için, konuşmanızın etrafınızdakiler tarafından dinlenmesi söz konusu olacak.
    http://www.teknolojide.com/haber/goruntulu-konusma.aspx
    Keza aynı şekilde bu sitede de 2. kameranın şart olduğu aynen şu ifadelerle belirtilmiş;
    Görüntülü konuşmak için çift kameralı telefon gerekiyor.
    http://www.cepbilgi.net/iste-cok-merak-ettiginiz-goruntulu-konusma-fiyatlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 11 Şubat 2010; 23:27:25 >

• Arkadaşlar bugün 5230 aldık, yazılım v11. yüklü, nokia'dan kontrol ettim ve v12 çıkmış. Acaba yükleyen oldu mu? v11'e göre olan sorunlar var mı? Ne gibi değişiklikler söz konusu acaba? Çünkü güncelleme yapmadan beklemek niyetindeyim bir süre. Sizlerden gelecek yorumlara göre karar vericem
  • Ben cihazı güncelledim.Eski versiyonu 1 gün kadar kullanmıştım,yeni versiyonda ben bir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar.
    eski versiyondaki bir.ok hata yeni versiyonda giderilmiş;
    V11 sürüm numarasını taşıyan güncelleme, birçok hatayı gideriyor. Özellikle arayüzde kullanım esnasında yaşanan sıkıntılar, dokunmatik ekran performansı bu güncelleme ile oldukça iyi bir seviyeye geliyor. İlk etapta göze çarpan düzeltme ve yenilikler ise şu şekilde sıralanıyor:

- Fotoğrafların çekim esnasında isimlendirilmesi sorunu

- Ekran klavyesindeki kalibrasyon hatası

- Üçüncü şahıs bir yazılım kullanırken açılan pencerelerin kapatılamaması problemi

- Yenilenen sesli arama özelliği, yakınlık sensörüne aktiflik seçeneği, ekranı tümüyle kapatabilme

- Rehberdeki arayan görüntüsü hataları ve mesaj penceresindeki donmalar

- Sık sık gözlenen yükleyici şu anda kullanımda hatası

- Bazı albüm kapağı görüntülerinde müzik çaların kilitlenmesi

- Alınan yedeklerin oyun ve yazılımlarda hatalara sebep olması
    http://shiftdelete.net/nokia-5230-guncellendi-v11-16646.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 12 Şubat 2010; 15:13:45 >

• Merhaba,

Öncelikle inceleme için teşekkürler. 5800 almaya karar vermişken fiyat avantajı beni bu telefona yönlendirdi. 3G desteklediği için wi-fi olmaması kabul edilebilir ancak gps performansı benim için çok önemli. incelemenizde yaklaşık 50 m hassasiyette olduğunu yazmışsınız. Açıkçası bu beni biraz şüpheye düşürdü çünkü bu şekilde araç içi navigasyon kullanmak pek mümkün değil. Ovi maps'in bedava olduğu şu günlerde aracımda sesli yönlendirme ile gps kullanmak istiyorum ancak dediğim gibi bulunduğumuz yeri tam olarak göstermiyorsa bu pek mümkün değil. Bu telefonu kullanan arkadaşlar navigasyonun ne derece başarılı olduğu konusunda bilgi verirlerse sevinirim. Birde bu telefonun sanırım işletim sistemi 5800 ile aynı. Dolayısıyla 5800 uyumlu program ve oyunlar 5230 ile de uyumlu mudur?
  • Mesajınız üzerine tekrar gps'i açtım.ben şehir merkezinde değil,ilçede ikamet ediyorum.Dolayısıyla baz istasyonları saysı büyük şehirlere oranla az.
    İncelememde bahsettiğim durumla ovi mapsi güncelldikten sonra hiç karşılaşmadım.Halihazırda şu anda sıkıntı yok.Beni denizin ortasında değil evimde gösteriyor güncellemeden önce denizin ortasındaydım ve kıyıya mesafem vardı.Ancak yakın çevremdeki yerlerle ilgili mesafe ölçerde farklılık var.Örneğin evimin yakınında feribot iskelesi vardır.O iskelenin 2 km. mesafede olduğunu söylüyor ama gerçekte 800 metreden uzak değil.Yani mesafe bazında yanılıyor(bana göre).Ama bu yanılma özellikle güncellemeden sonra katlanılabilir düzeye erişti.Ama tabi bu büyük kentlerde sorun olmaz zira belirttiğim gibi büyük kentlerdeki baz istasyonu sayısı küçük ilçelere oranla çok daha fazladır.Çünkü bilindiği üzere agps baz istasyonları yardımıyla uyduya bağlanır ve bu şekilde çalışır.Normal gpslerden en önemli farkı da budur.onlar direk olarak uyduya bağlanır.O yüzden çevrenizde ne kadar çok baz istasyonu varsa,hata payı o kadar az olacaktır.
    Aracınızda sesli yönlendirmeyi ancak internete bağlıyken yapabiliyorsunuz.Dolayısıyla bu durum telefon faturanıza negatif yönde yansıyabilir.Çünkü sağ alt tarafta kb ve çanak işareti var.oradan gelen,giden verileri görebiliyorsunuz.Buda cihazın gprs üzerinden ücretlendirildiğini bize gösteriyor.Zira gerekli durumlarda cihaz sizden internete bağlanmayı isteyecektir.
    İstanbul,ankara,izmir,bursa gibi büyük kentlerde yaşayıp da gps özelliğini test etme şansı bulmuş arkadaşlarımız bize hata payı konusunda daha fazla yardım edebilir diye düşünüyorum.
    İşletim sistemi Symbian OS v9.4, Series 60 rel. 5dir. dolayısıyla symbian uyumlu her türlü uygulamayı telefona yükleyebilirsiniz.Yalnız kutudan data kablosu çıkmadı.Bunu ayrı olarak satın alabilirsiniz veya veriyi bluetooth yoluyla telefonunuza atabilirsiniz.

• 5800 ile karşılaştırınca malzeme kalitesi ve ergonomisi nasıl? 5800de misal elinize alıp biraz sıkınca kıtır kıtır sesler gelebiliyordu birleşme yerlerinden. acaba bunda nasıl durum? bir de eni 5800ün eninden daha mı ince acaba?
  • 5800la aralarında pek fark yok.5800 hiç kullanmadım,sadece teknoloji mağazalarında inceleme fırsatı bulmuştum o da çok kısa süreliğine.Bu nedenle bu sorunuzu halihazırda 5800 kullanan birinin yanıtlaması daha doğru olur diye düşünüyorum.
    Ancak,web sitelerinde verilen teknik özelliklere bakıldığında 5800'ın,ağırlığının ve boyunun;111 x 51.7 x 15.5 mm
    Item Weight 109 olduğunu ve 5230'un 111 x 51.7 x 15 115gr.olduğu söylenmektedir.Aralarında çok küçük fark var ve bunu günlük kullanımda anlamanız zordur diye düşünüyorum.Boyu diğer tuşlu telefonlarla kıyaslandığında uzun.(5130la yanyana koyduğumda boy farkı oluyor 5230'un)
    Şu sitede her iki modelin güzel bir kıyaslaması mevcut.Not:site ingilizcedir.
    http://www.mobile88.com/news/read.asp?file=/2009/12/30/20091229112728&sec=coverstory
    Bu arada telefona dediğiniz gibi yanlardan bastırdığınızda veya salladığınızda herhangi bir ses duymuyorsunuz.İşçilik oldukça iyi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 12 Şubat 2010; 15:28:41 >

• kinetik scrolling var değilmi? bende bu telefonu hafta sonu almayı düşünüyorum. kinteki scrolling olayı benim için önemli . bazı yerlerde 5800 da olmayıpta 5230 da var deniliyordu..? bu doğrumudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

Düzeltmeleriniz için teşekkür ederim.Bu ekolayzır ayarını incelemeye başlamadan aramış ama bulamamıştım,bunu belirttiğiniz iyi oldu.DolayısıylaTELEFONDA KENDİNİZE GÖRE AYARLAYABİLECEĞİNİZ AYRI BİR EKOLAYZIR AYARI YAPABİLİYORSUNUZ
    quote:

ekolayzır seçme menüsüne gelince seçenekler/ekolayzır/yeni ön ayar yolunu izleyin
    .

hız konusunda zaten yanlış bir şey yazmadım.Standart değer olan 2100'ü belirttikten sonra bu değerin nokia5230 tarafından halihazırda desteklendiğini söyledim.Yalnızca 2. kamerasının olmadığını belirttim.
    2.kamera olmadan görüntülü konuşma nasıl yapılıyor?Bunu açıklarsanız sevinirim zira girdiğim bir internet sitesinde görüntülü konuşma için 2. kameranın olması gerektiği söylenmiş.
    GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞME NASIL YAPILACAK?
    Eğer telefonunuz 3G'yi destekliyor ve görüntülü görüşme yapmaya uygun kamerası varsa, aramak istediğiniz kişiyi iki türlü arayabilrsiniz; şimdiki gibi normal arama ve video çağrı... Yapılan görüntülü görüşmede telefon otomatik olarak hands free konumuna geçeceği için, konuşmanızın etrafınızdakiler tarafından dinlenmesi söz konusu olacak.
    http://www.teknolojide.com/haber/goruntulu-konusma.aspx
    Keza aynı şekilde bu sitede de 2. kameranın şart olduğu aynen şu ifadelerle belirtilmiş;
    Görüntülü konuşmak için çift kameralı telefon gerekiyor.
    http://www.cepbilgi.net/iste-cok-merak-ettiginiz-goruntulu-konusma-fiyatlari

sanırım yanlış anladınız beni.size karşı bir tavrım yok. aynı yerdeyiz. fakat eksik bildiğiniz konu görüntülü konuşma için 2. kameraya gerek yok. bunu şahsen kullandım e63 te. çok saçma bişey ama görüntülü görüşme geldiğinde karşı tarafın görüntüsü ekranınızda görünüyor ve sizin arkada bulunan tek kameranız devreye giriyor. yani işin özü sizde kendinizi göstermek isterseniz telefonu ters çevirmek zorundasınız :() bunu da şöyle çağ dışı bir yöntemle gidermek mümkün. telefonun arkasına ayna koyarsınız ve telefonu ters çevirirsiniz. sizin görüntünüz karşı taraf direkt giderken siz karşı tarafı ayna yardımıyla görürsünüz. sağolsun nokia bu devirde böyle saçmalıklarla uğraştırıyor milleti. e63 teki durum bu. hiç koymasalar daha iyi diyebileceğiniz bi özellik. zaten 5230 ada koymamışlar :)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.