Şimdi Ara

^^NOKİA 5230 İNCELEMESİ^^ANA BAŞLIK!!(OYUNLAR,DUVARKAĞITLARI İLK SAYFAYA EKLENDİ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.132
Cevap
2
Favori
320.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@ trabzon61 beyaz - maviyi tavsiye ederim
  • En yakın zamanda inşallah :) Benimde tercihim beyaz mavi olanı çok şık duruyor:)
  • quote:

dostum makalenin yan tarafındaki küçük resmi inceleyince t mobile için üretilecekmiş gibi duruyor bizim 5230 dan çok farklı bi özelliği olacağını sanmıyorum

Haklısınız tabi ama Nokia bazen aşırı hızlı davranıyor.ağustos gibi duyurulan cihaz yeni yeni ülkemizde tutulmaya başlandı.Ama şimdi yeni bir model daha!Bu modeli almak isteyenler alacaktır tabi ama belli bir kesimde -özellikleri aynı olmasına rağmen-yeni modelin gelmesini bekleyecektir.
    Bu satış stratejisini anlamak mümkün değil.Ne yapmaya çalışıyor nokia anlamadım
    Gerçi samsungda da aynı durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kinetik

@ trabzon61 beyaz - maviyi tavsiye ederim

Beyaz çabuk kirlenir
    Bende siyah hastalığı var araba ve telefonlarda başka renk sevemiyorum :)
  • Dünkü tahminlerim yanlış çıktı.3 diş bir gecede bitti ve bugün 17.30 itibariyle pil bitti.İlk kullanımda 5 gün gitti pili.Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 14 Şubat 2010; 17:20:44 >
  • Telefona az önce teknosadan sahip oldum. Teknosa kartı için form doldurdum ve telefon tam olarak 400 TL 'ye mâl oldu. 16 lirayada 2 gb'lik hafıza kartı aldım , oh mis Siyah renklisini aldım. Pili taktığımda şarjı fulldü fakat şimdi 2 diş iptal oldu Şarjı tamamen bitince 8 saat boyunca şarjda kalması söylendi.

Soracaklarım , bu telefona güncelleme falan mı yapmam gerekiyor şimdi v40 muhabbeti falan vardı ?
  • nokia nın sitesine girdiğimde. 5230 diye adlandırılan üründe hiçbir şekilde öndeki sensör görüntüsü yok. 5235 comes with music ise var. bir ürün çıkartıp o ürünün detayını internet sitesinden paylaşmak bu kadar zor mu? şu ana kadar telefon hakkında tiksindiğim tek konu bu oldu. Normalde Nokia telefonarda model nosu yazar. bunda yazmıyor. Sadece telefon bilgileri ekranında 5230 olarak geçiyor. şimdi nokia ne yapmaya çalıştığını açıklayabilir mi? Bunu ürünlere hakim olmayan müşteri hizmetleri cevaplayabilir mi? İkisi de mümkün değil.

Gelelim kullanım detaylarına.

şarj konusunda ortalama 1-1.5 saat tel görüşmesi; 20-30 sms15-20 dk internet bağlantısı günaşırı 1-2 saatlik mp3 dinlime kullanımı oluşturuyor. ŞArj bu kullanımda 3 gün çok rahat gidiyor. mp3 süresiyle ters orantılı bir şekilde geçnip gidiyorlar.

gprs bağlantısı oldukça hızlı edge bağlantı kurduğunu iddia eden bir çok telefondan hızlı diyebilirim. agps olsun gps olsun bende hep en az 50- ortalama 200 m sapma yapıyor.

menusu kullanışsız. alttaki 4 kısayol yetersiz. ekranını üstünde kalanrehber bandı iyi, aynısı kısayollar içinde olsa süper olurdu.

bir de şu ana kadar en çok sıkıntıyı hareket sensörünün hassaslığını ayarlayamamak ve ekranın altında tutacak yeterli mesafe olmamasından dolayı yaşadım. ekran yarım cm kadar üstte olsaydı sanırım tek elle kullanım şahane olucaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Telefona az önce teknosadan sahip oldum. Teknosa kartı için form doldurdum ve telefon tam olarak 400 TL 'ye mâl oldu. 16 lirayada 2 gb'lik hafıza kartı aldım , oh mis Siyah renklisini aldım. Pili taktığımda şarjı fulldü fakat şimdi 2 diş iptal oldu Şarjı tamamen bitince 8 saat boyunca şarjda kalması söylendi.

Soracaklarım , bu telefona güncelleme falan mı yapmam gerekiyor şimdi v40 muhabbeti falan vardı ?

ben aldığım gibi güncelleme yaptım. v12.089 a yükselttim. tema yükledikçe menu geçişleri yavaşladı.onun dışında göze batan herhangi bir değişiklik göremedim.

• bir de ebay de filan bu telefona kapak olarak satılan ürünlerde stylus gözüküyor. Orjinal kapak olmadıkları çok belli. Herhangi bir şekilde orjinal kapak bulabilen var mı?

stylus lu kapak alttaki linkte.
    http://cgi.ebay.com/Original-Battery-cover-Stylus-for-Nokia-5230-Silver_W0QQitemZ200430369942QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item2eaa94bc96&ssPageName=RSS:B:SHOP:US:101

• quote:

Orijinalden alıntı: sungur 13

quote:

dostum makalenin yan tarafındaki küçük resmi inceleyince t mobile için üretilecekmiş gibi duruyor bizim 5230 dan çok farklı bi özelliği olacağını sanmıyorum

Haklısınız tabi ama Nokia bazen aşırı hızlı davranıyor.ağustos gibi duyurulan cihaz yeni yeni ülkemizde tutulmaya başlandı.Ama şimdi yeni bir model daha!Bu modeli almak isteyenler alacaktır tabi ama belli bir kesimde -özellikleri aynı olmasına rağmen-yeni modelin gelmesini bekleyecektir.
    Bu satış stratejisini anlamak mümkün değil.Ne yapmaya çalışıyor nokia anlamadım
    Gerçi samsungda da aynı durum var.

bakalım dostum eğer türkiyeye gelirse geleceğini pek sanmıyorum hem aynı kasa hem aynı özellik hiçbir anlamı kalmaz

• quote:

Telefona az önce teknosadan sahip oldum. Teknosa kartı için form doldurdum ve telefon tam olarak 400 TL 'ye mâl oldu. 16 lirayada 2 gb'lik hafıza kartı aldım , oh mis Siyah renklisini aldım. Pili taktığımda şarjı fulldü fakat şimdi 2 diş iptal oldu Şarjı tamamen bitince 8 saat boyunca şarjda kalması söylendi.

hayırlı olsun kaç kişi olduk forumda güncelleme yapman yararına olacaktır en son 12.089

• kutu icerigı bna cok kısıtlı geldi . Sarj aletı ve kulaklık yetersız . En azndan 1 gb kart koysalarms..
  • arkadaşlar bende bu telefondan aldım.

güncellemesini nasıl yaparım?nokia.com sitesinden indirip usbden mi yoksa direk telefondan web arayüzüylemi?(ovi maps,version vs. vs.??)
  • hayırlı olsun öncelikle bi sorum olacak telefonda stereo hoparlörler var mı ve ses kalitesi eğer biliyorsanız 5800 kadar var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeck1234

kutu icerigı bna cok kısıtlı geldi . Sarj aletı ve kulaklık yetersız . En azndan 1 gb kart koysalarms..

sanırım o zamanda fiyatı 5800a yaklaşırdı ozaman ne yapsın millet bu telefonu gidip 5800 alır

480 liralara satıyor ara ara vatanbilgisayar sonuçta
  • quote:

hayırlı olsun kaç kişi olduk forumda güncelleme yapman yararına olacaktır en son 12.089

Teşekkürler. Bilmiyorum kaç kişi olduk ama konuya üyelerin ismi yazılabilir

Yazılımı nasıl güncelleyecez acaba ? Bendeki 11,079 :)

Birde şu harita gps olayını şey ettiremedim İnternet bağlantısı falan istiyor + telefonu ilk aldığımda haritalar bölümüne girmemle kontör yedi hemen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 16 Şubat 2010; 21:12:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: zeck1234

kutu icerigı bna cok kısıtlı geldi . Sarj aletı ve kulaklık yetersız . En azndan 1 gb kart koysalarms..

sanırım o zamanda fiyatı 5800a yaklaşırdı ozaman ne yapsın millet bu telefonu gidip 5800 alır

480 liralara satıyor ara ara vatanbilgisayar sonuçta

hocam kesnlıkle haklısn fakat 58 i bu telfndan daha pahalı yapan belrgn ozellıkler var . Onde kamera wıfı ,8gb kart, flash, 3.2 mp gbİ . 5230un Kutu ıcerıgne 1 gb hafıza kartı koymak 399tl lık telfnu 500 tl y apmaz dye dsunuyorum. Saygılar...
  • Teşekkürler güzel inceleme olmuş. Telefon olarak güzel bir alete benziyor. Fakat bence 5800'la arasında az fark yok. 5800'da Carl Zeiss optik desteği var. 3,2 mp kamera + flaş mevcut. En önemlisi wifi elbette.Tabi arasında biraz fiyat farkı olacak. Fakat ihtiyaç ve tercih meselesi elbette. Sanırım yakın zamanda bi 5800 alacağım. Bu aleti alan arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum.
  • ah bide wifi olsaymıs..kamera felan umrumda değil ama wifi olsa direk beyazımı kendime alırdım..cok hos duruyor :)

edit:birkan beyaz merso +beyaz nike ile iyi giderdi yaw bu telefon ama wifi olmaması direk elememe sebep oluyor ne yazıkki usta :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLY.oNE -- 16 Şubat 2010; 23:20:03 >
  • quote:

quote:

Teşekkürler. Bilmiyorum kaç kişi olduk ama konuya üyelerin ismi yazılabilir

Yazılımı nasıl güncelleyecez acaba ? Bendeki 11,079 :)

Birde şu harita gps olayını şey ettiremedim İnternet bağlantısı falan istiyor + telefonu ilk aldığımda haritalar bölümüne girmemle kontör yedi hemen

uygulamalar--tel.ayarları-yaz.güncelle.Bunun için internet bağlantınızın yapılmış olması gerekiyor.=yazılım güncelleme bu şekilde yapılıyor.

Haritalarda ovi maps şu anda ücretsiz.haritalara girdiğinizde sol altta ingiliz anahtarı simgesine tıklıyorsunuz,internet seçeneğindebağlantı sekmesini çevrimdışı olarak ayarladığınızda artık gps açtığınızda kontörünüz gitmez
    Ovi haritaları yine wap aracılığı ile indirebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.