Şimdi Ara

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
3
Favori
26.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Baya fark oldu derken hocam? Sunbeam ile daha önce en fazla kaç derece oluyordu şimdi aynı frekans ve voltajda kaç dereceye çıkıyor. Detaylandırırsanız sevinirim. Yüksek profilli mi RAM leriniz bu arada?

Hocam fotoğrafta karşılaştırmalı var.10 derece oynadı...
    @-dehşet-
  • gOkO kullanıcısına yanıt
    Şimdi fark ettim. Yine de 8 yıllık Sunbeam iyi iş çıkarmış Noctua'ya karşı. Aslında Intel'in uyduruk IHS'si olmasa bu işlemcilere Sunbeam fazla bile de sıcaklık farkı işlemci için kritik olan değerlerde oluşmuş. Öte yandan D15'in fanı dönmemiş gibi birşey Sunbeam'e göre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Şimdi fark ettim. Yine de 8 yıllık Sunbeam iyi iş çıkarmış Noctua'ya karşı. Aslında Intel'in uyduruk IHS'si olmasa bu işlemcilere Sunbeam fazla bile de sıcaklık farkı işlemci için kritik olan değerlerde oluşmuş. Öte yandan D15'in fanı dönmemiş gibi birşey Sunbeam'e göre.

Hocam cidden sunbeam canavar soğutucu, hele ki parasına göre harika.Ben bu soğutucuyu hem c2duo sistemimde hemde i7 li sistemimde yıllardır kullanıyorum.Yanılmıyorsam ilk çıktığında almıştım.Yıllardır bu sistemi 4.6ghz de sıkıntısız kullandım.330 lira verdim 4.8 yaptım günlük :D her şey 200-400 mhz için :)
  • Soğutucu çok iyide ağırlığı bir tek dezavantajı birde montaj biraz sıkıntı yaşatıyor
  • İnceleme değil de reklam gibi olmuş sanki.
    Bu soğutucuya verilecek parayla aynı performansı sağlayacak bi sıvı soğutucu rahat alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: giyotyn

İnceleme değil de reklam gibi olmuş sanki.
    Bu soğutucuya verilecek parayla aynı performansı sağlayacak bi sıvı soğutucu rahat alınır.

Ben hava soğutmayla günlük 5 ghz in üstünde kullanıyorum hocam.Hortum pompa derdim de yok.Beni bu ilgilendirir...

Bu mesaja eklenen görseller:

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü]

• quote:

Orijinalden alıntı: gOkO

quote:

Ben hava soğutmayla günlük 5 ghz in üstünde kullanıyorum hocam.Hortum pompa derdim de yok.Beni bu ilgilendirir...

O voltajla 1 saatllik OCCT Linpack testi alalım, sonra takdir ederiz "hava" soğutmasını...

• quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

quote:

quote:

O voltajla 1 saatllik OCCT Linpack testi alalım, sonra takdir ederiz "hava" soğutmasını...

dün 4 saat aralıksız gta5 ve project cars oynadım.Stress testlerde 5 dakikayı geçince 80 dereceye yaklaşıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

dün 4 saat aralıksız gta5 ve project cars oynadım.Stress testlerde 5 dakikayı geçince 80 dereceye yaklaşıyor.

Aralıksız oynanan oyunlar bir sistemin stabil olduğunu düşündürmemelidir. Overclocklu bir sistem bu bahsettiğim testi (OCCT içerisinde yer alan Linpack) 1 saat süreyle başarıyla tamamlayabiliyorsa ve ısıl değerler de kritik seviyeye ulaşmamışsa stabiliteden ve güvenli sürekli kullanımdan bahsedebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 19 Mart 2016; 18:59:38 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aralıksız oynanan oyunlar bir sistemin stabil olduğunu düşündürmemelidir. Overclocklu bir sistem bu bahsettiğim testi (OCCT içerisinde yer alan Linpack) 1 saat süreyle başarıyla tamamlayabiliyorsa ve ısıl değerler de kritik seviyeye ulaşmamışsa stabiliteden ve güvenli sürekli kullanımdan bahsedebiliriz.

Bekir hocam stabilite sorunu yaşamıyorum.Söylediğiniz testi 1 saat çalıştırıp yaşlı işlemcimi sıkıntıya sokmak istemiyorum Aidanın sistem kararlılık testini 20 dakika çalıştırdım sıkıntı olmadı.Şimdilik böyle devam :)

Bence o testi yapıp sonra o voltaj değerleriyle kullanmaya devam edip etmeme konusuna karar verin O voltaj hava soğutma ile hiç ummadık bir zamanda, ağır işlem gücü gerektiren bir durumda yaşlı kurtu erken vakitte emekliye ayırabilir
  • quote:

Bence o testi yapıp sonra o voltaj değerleriyle kullanmaya devam edip etmeme konusuna karar verin O voltaj hava soğutma ile hiç ummadık bir zamanda, ağır işlem gücü gerektiren bir durumda yaşlı kurtu erken vakitte emekliye ayırabilir

Sınırlarını zorluyorum Bekir hocam.Biostan kaç volt vereyim 5 ghz için?
    Bu durum işlemciye göre farklılık gösterecektir fakat benim tavsiyem hava soğutma ile 1.3v üstüne çıkmaman olur, artık o voltajda işlemcin kaç GHZ'de çalışırsa
  • bu ürünü olmak istiyorum fakat sanalmarketimde ** Soğutucu montajında kullanılması için gerekli olan backplate kutu içeriğine dahil değildir, bu backplate çoğu anakart ile beraber gelmektedir. diye bi uyarı var da ben o kadar anakart topladım hiçbirinde görmedim. bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?
  • inceleme için elinize sağlık.

1320gr çok ağır değil, en ağır ürün neredeyse öyle kasa tıkırdadı elimizden kaydı kasa yere tıkladı falan direk anakartı kırar bu. 5 derece sıcak olsun güvenilir olsun benim fikrim birde montajı inanılmaz zor ve riskli. bir kere ramleri tak çıkar yapmak imkansız kesşnlikle pratik değil. başka soğutucuda 3-5 saniyede çıkacak ram bu soğutucu ile heralde 5-10 dakikayı alır sökmesi takması.

yani çok çok özel ihtiyaç ürünü bu. böyle zorlayana kadar sıvı soğutma takmak çok daha pratik ve etkili bence.

kısa testlerden çok uzun süren sıcaklıklarda sıvı soğutma çok daha etkili. çünkü kısa testlerin ortalaması düşük çıkar bu insanı yanıltır. önemli olan maximum değerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

inceleme için elinize sağlık.

1320gr çok ağır değil, en ağır ürün neredeyse öyle kasa tıkırdadı elimizden kaydı kasa yere tıkladı falan direk anakartı kırar bu. 5 derece sıcak olsun güvenilir olsun benim fikrim birde montajı inanılmaz zor ve riskli. bir kere ramleri tak çıkar yapmak imkansız kesşnlikle pratik değil. başka soğutucuda 3-5 saniyede çıkacak ram bu soğutucu ile heralde 5-10 dakikayı alır sökmesi takması.

yani çok çok özel ihtiyaç ürünü bu. böyle zorlayana kadar sıvı soğutma takmak çok daha pratik ve etkili bence.

kısa testlerden çok uzun süren sıcaklıklarda sıvı soğutma çok daha etkili. çünkü kısa testlerin ortalaması düşük çıkar bu insanı yanıltır. önemli olan maximum değerler.

Ram takmak pek bir sorun değil. Soğutucuyu sökmeye gerek yok. Sadece fanı sökmek yeterli. Zaten bunun için soğutucunun alt kısımları kırpılmış. Montajı da her Noctua soğutucuda olduğu gibi bunda da olabilecek en pratik şekilde yapılıyor.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgilendirme için. görüntüden pek pratik görünmüyor, belki sürekli sök tak yaptığınızdan sizin eliniz alışmıştır. bende eskiden cm hyper412 vardı. 4x8gb ram var. ramları takıp çıkarırken zorlanırdım açıkçası kırmamak için epey hassas hareket ederdim. şimdi su soğutma var kasa rahatladı resmen çok yer açıldı bişey söktak yaparken hiç zorlanmıyorum. su suğutmayı geniş kasalar için zannederdim tam tersine dar kasalar için daha iyiymiş.
  • 2. fanı takmak dışında montajı çok rahattı, 212 evodan sonra hele. sessizliğine ve soğutmasına bayıldım. 2. fanı z3 plusa zor sığdırdım ramler yüzünden. kapaktaki cam vidalarından birini sökünce anca yapıştı kapağa öyle kapattım. tek eksisi görüntüsü sanırım. ama ben umursamadığım için farketmiyor.
  • Merhaba, işlemci forumunda konu açmıştım ancak kimse tavsiyede bulunmadı bende bu soğutucuyu aldım. Kasama sığıyor, bir sorun yok ancak, SSD alacağım ve M.2 slotuna takmayı düşünüyorum. Acaba buna bir engel olur mu soğutucum? Anakartım MSI Z170A Gaming M5.
  • 2 fan yükteyken garip bir ses çıkıyor mu sizde de? şu videodaki gibihttps://www.youtube.com/watch?v=UdmmLj9A1qQ 2:07

tek çalıştıklarında bu ses yok
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.