Şimdi Ara

Noctua NH-D15 İncelemesi [Efsane Geri Döndü] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
3
Favori
26.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben henüz kasayı toplamadım, yarın kalan 4 parçayı da alacağım ancak işlerim çok yoğun.
    Cuma büyük ihtimalle toplamış, siftahı yapmış olurum.
    Böyle bir durum olursa bilgilendiririm seni.
  • marshall_fb kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: weros

2 fan yükteyken garip bir ses çıkıyor mu sizde de? şu videodaki gibihttps://www.youtube.com/watch?v=UdmmLj9A1qQ 2:07

tek çalıştıklarında bu ses yok

Bu sorun üçlü fan konfigürasyonunda oluyordu hatırladığım. Hatta ilk sayfada video var. Oradan daha net anlayabilirsiniz.
  • cevap için teşekkürler. iki kule yaklaşmış birbirine ondan olmuş, hallettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weros -- 3 Ekim 2016; 13:03:42 >
  • weros W kullanıcısına yanıt
    Sauronla Sarumanın kuleleri mi Benim silver arrowda da ortadaki fan bazen ses yapıyordu, bilgisayarın yanına gidince bir bakiyim kuleler ne alemde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok net bir soru soracağım beyler; Bu canavar 1320gr ağırlığı ile i7 6700K'yı veya ROG Maximus VIII Ranger'ın PCB'sini büker mi bükmez mi?
  • Bu soğutucu 6700k ile hero 8 ikilisi kullanılacak işlemci ve anakart için eğilme bükülme vs gibi sorunları zamanla yaşatır mı?
  • Arkadaşlar bu soğutucuyu yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. Hayatımda böyle bir şey görmedim. Anakartı pinleri fln eğmez içiniz rahat olsun. Özellikle uğraşıyorum işlemcinin 60 dereceği geçebilmesi için ama henüz başaramadım. 1 kere alın ömürlük kullanın
  • sa arkadaşlar corsair 780t kasam var ve 2 seçenek arasında kaldım corsair 115i yada noctua d15 hangisini almamı tavsiye edersiniz işlemcim 4790k hiç sıvı soğutma kullanmadım yok fan hızı yok pompa hızı gibi ince ayarlar beni biraz d15 e yöneltiyor bu işlemciyle d15 kullananlar sıcaklıklarını yazabilirmi bende şu an piyasa değeri 50-60 tl lik bi soğutucu var ve oyunlarda 80 dereceyi görüyorum
  • Merhaba arkadaşlar amazondan h100i mi alayım yoksa d15 mi? 6600k msı gamıng m7 ve 4.7ghz de kullanıorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FiratYapiciTR kullanıcısına yanıt
    Sıvı soğutma yaz aylarında daha iyi performans verir. ancak biraz seslidir, noctuaya göre en azından. Performans isteniyorsa oc nin dibine vuracaksanız sıvı soğutma alın. Sessizlik benim için diyosanız noctua d15 te h100i v2 ye daha uygun fiyatlı olmaması sebebeiyle tercih edilebilir. Çokta kaliteli üründür.
  • Emre9110 kullanıcısına yanıt
    acaba siz işlemcinizi hangi hızda ve hangi voltajda kullanıyorsunuz ve sıcaklıklar kaç derece bilgilendirirseniz memnun olurum, testlere baktığımda d15 corsairle neredeyse aynı dereceleri elde ediyor ama uzun süre kullanımda belki sıvı soğutma daha avantajlıdır, benim tereddüt ettiğim konu sıvı soğutmada pompa arıza yapıyomuş sıvı kaçırıyomuş falan belki 1000 de 1 orandır yada eskiden di yeni versiyonlarda buda giderilmiş olabilir şimdiden teşekkür ederim
  • arkadaşlar kasa içi tıkış tıkış hani buna yer kalır mı bimiyorum.Deep Cool CAPTAIN120 var 200 tl bandında.Ne dersiniz?
    Öyle aman aman bişi istemiyorum fx 6300 4.5 ghz civarına kadar çıkıyor.
  • "S" modelini kullanıyorum velakin içinden 1 tane fan cikiyor 1 tane daha olaymış iyimiş , 6700k 4.5 ghz de kullanıyorum 65 derece yük altında ama 1 fan daha alacaz yazın antalya çekilmiyor çünkü :/
  • Hoorrrrrrrrrrrtttttttttttt...
  • selam arkadaşlar konuyu tekrar yürütsek çünki ryzen 1800x için sogutucu arıyorum Asus ROG CROSSHAIR VI HERO anakar kullanıyorum üsdatlardan yardım bekliyorum bu noctua nh d15 bu işlemci için yeterli olurmu şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilek

selam arkadaşlar konuyu tekrar yürütsek çünki ryzen 1800x için sogutucu arıyorum Asus ROG CROSSHAIR VI HERO anakar kullanıyorum üsdatlardan yardım bekliyorum bu noctua nh d15 bu işlemci için yeterli olurmu şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekürler

Hava soğutma alınacaksa bu ürün en doğru tercih olur. Montaj kitlerini de ücretsiz tedarik edebilirsiniz.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    teşekürlere üsdat NOCTUA NH-D15 SE-AM4 modelini aldım yarin gelir galiba ürün
  • Tavsiye üzerine gördüğüm ve gerçekten çok beğendiğim. Sanki almak üzereyim.
    Taichi x370 anakart ve 1600x ile kullanmayı düşünüyorum.
    Düz hesap 17x17x16 boyutlarında kamyon büyüklüüğünde bir soğutucu xpredator kasaya sığıyormuş ancak sapphire r390 nitro grafik kartı (308 X 127 X 42.3 mm ) ile kullanımda bir sorun yaşar mıyım diye merak ettim.

Hiç bahsedilmemiş konuda. Ben mi çok pimpirikliyim.

not: bu videoyu seyrettikten sonra bir önceki modeli 14 cm olanı mı alsam diye düşünür oldum.https://youtu.be/mBttCQXSYos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgurcan -- 4 Haziran 2017; 22:34:49 >

• Noctua bildiğim gördüğüm en iyi hava soğutma/fan ama sıvı soğutma olayı hybrid hale gelmişken daha bir tercih sebebi şahsen.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.