Şimdi Ara

NO MAN'S SKY (PS4 ANA KONU) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.106
Cevap
7
Favori
32.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çıkar çıkar alanlar atladıktan sonra kardeşlik vs. sayesinde gayet ucuza alınabilir olacaktır bence

merak ediyorum ama çıkar çıkmaz alınmaz

bir dünya insan beğemeyecek ve ölü fiyattan gidecek bence
  • eyvallah hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hazreti Nathan Drake

Bu oyundan umudum yok ve beklemiyorum. Kolay kolay ex oyunlara burun kıvırmam ama bana birşey ifade etmiyor. İndirim dönemi alırız.

Her şeye rağmen benim var ya. Uzay bağımlısıyım çünkü. Hani ticaret-mining-korsan-avcı olaylarını Elite Dangerous gibi yapsınlar başka bir şey istemem. Gezegenlere iniş bile beni kendine çekiyor. Bakalım inşallah uzun ömürlü olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tüh be, türkçe çıksa tadından yenmezdi ama çıkınca yorumlara göre ben de alabilirim. Online kısmı var mı peki oyunda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evis kullanıcısına yanıt
    Var ancak oyundaki evren o kadar büyük ki herkes evrenin boşluğunda ayrı bir yer de oyuna başlayacak. Birini görme yüzden çok ama çok düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasapovski -- 17 Mayıs 2016; 20:19:8 >
  • Online olarak arkadaşlarımızı görsek güzel olurmuş aslında.

Silkroad'daki gibi kervan taşıma olsa online kısmında, eklediğimiz arkadaşlarla bulaşabilsek, ya da gps geliştirildiğinde diğer kişileri görsek, derin uzayda birbirimizle savaşabilsek veya kervanları vurabilsek.

Hayallerim böyle, ama bana mükemmel bir keşif duygusu verse de yeter de artar bile. Korkum çok benzer gezegenleri gezeceğimiz yönünde.

• Evis kullanıcısına yanıt
    Söyledikleriniz var Sılkroad'daki gibi Hunter-Korsan ve Mining yapan ticari araçlar gibi... Ancak galiba sadece bilgisayar ile olacak. Evet bir süre sonra bende benzer gezegenler göreceğimiz düşünüyorum. Ancak bu çok uzun zaman alabilir. Teknik konuları bilmiyorum ancak galiba minecraft gibi bilgisayar tarafından otomatikman oluşturulacak dünyalar. Dediğim gibi teknik açıklamalarını tam bilemiyorum ama böyle okumuştum sanki. :)

• Bekleyelim görelim aşamasındayız o zaman. :)

• Tahminimce bu oyun PS Neo ile entegre çalışan PS VR lansmanının ana oyunu olacak...

Şu ana kadar ana hikayenin nasıl olacağı, senaryonun nasıl işleneceği ve oyunun nasıl ilerleyeceği hakkında en ufak bi bilgi dahi vermediler. Eğer şu gezegene in şunu öldür, şu galaksiden şu maddeyi bul getir, şu sistemden bunu alıp diğer sisteme götür tarzında ilerleyecek ise ömrü maximum bikaç hafta olacaktır.

Oyunda bilmem kaç milyon gezegen var. Adamlar bunları tek tek modelleyemeyeceğinden minecraftstyla random olarak yaratılıp saklanacaklar. Haliyle ne kadar çok gezegen gezerseniz eski 9999999 in 1 ateri kasetlerindeki gibi aynı gezegenin farklı renklerine denk gelmemiz olası.

Bence çok merakla bekliyorum.
  • Oyun kapalı kutu şu an, yapımcı firmaya da baktım sadece kıytırık bir arcade oyun yapmışlar zamanında o kadar.

Oyunla ilgili yapılan açıklamalar kulağa hoş geliyor mesela oyunda tam tamına 18,446,744,073,709,551,616 gezegen olacakmış kısaca 18 kentrilyon, bu gezegenleri baştan sona araştırmak isteyen birinin harcayacağı zaman da 5 milyar yılmış, fantastik ama boş şeyler gibi görünüyor, aynı gezegenleri önümüze süreceğine 50 tane gezegen yap adam gibi yap.

Gezegen, oradaki canlıları, atmosferi, mevsimleri keşfetmek güzel olabilir ama bu kadar abartı bir rakam varsa kesin tekdüzelik vardır...

• uzun bir süredir bekliyorum.böyle oyunları geç çıkartıp ; hikayesini,oynanışını bile çalıp piyasaya aynı tarzda oyun sürüyorlar.
    mesela overwatchı 2014ten beri bekliyoruz paragon,battleborn vs öncesinden piyasaya çıktı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Oyun kapalı kutu şu an, yapımcı firmaya da baktım sadece kıytırık bir arcade oyun yapmışlar zamanında o kadar.

Oyunla ilgili yapılan açıklamalar kulağa hoş geliyor mesela oyunda tam tamına 18,446,744,073,709,551,616 gezegen olacakmış kısaca 18 kentrilyon, bu gezegenleri baştan sona araştırmak isteyen birinin harcayacağı zaman da 5 milyar yılmış, fantastik ama boş şeyler gibi görünüyor, aynı gezegenleri önümüze süreceğine 50 tane gezegen yap adam gibi yap.

Gezegen, oradaki canlıları, atmosferi, mevsimleri keşfetmek güzel olabilir ama bu kadar abartı bir rakam varsa kesin tekdüzelik vardır...

Aynen. Hepsiyle tek tek uğraşamazlar. En fazla 50-100 tane model vardır bunları çoğaltmışlardır.

• Duyunca müthiş bir fikir diye ağzımın suyu akmıştı da büyük fiyasko olacak bence. Oyun tamamen randomise bir sistem üzerine kurulu. Kendileri bile en fazla 1000 gezegen falan gezmişlerdir. Belirli bir mantık var. Misal diablo 2 de nasıl random haritalar vardı. Bunda da random temel bir diziliş var. Belirli bir kombinasyona göre dizilmiş gezegenler silsilesi. misal elimizde 10 tane done var. hava durumu soğuk gezegen, normal gezegen ve sıcak gezegen. Yüzey şekilleri düz engebeli ve dağlı gezegen. Madeni zengin madeni az gezegen.Belirlenen hava şartlarına uygun maksimum 50 çeşit canlı türü. Önce bunları belirleyip bir kod yazıp irili ufaklı milyarlarca gezegen yapmışlar. Autocaddeki allign komutu gibi bir şey işte. göreceğiniz değişik olan maksimum gezegen sayısı kanımca 50-100 arası bir şey olacak. Sonra aynı terane. Millet online maden kasacak. Ona buna trollük yapacak.

Bir de şöyle bir şey. O atmosferi alacağımızı pek düşünmüyorum. bu gezegenler arası warp yoluyla gidebiliyoruz ancak. Yani warp ile bir gezegen kümesine ulaştık misal. Orada kısıtlı bir alan içinde olacağız. Bir limit olacak ondan sonrası gemi gitmeyecek falan. Sonra tekrar warp yoluyla nispeten yakın bile olsa bir gezegene ineceğiz. Ancak böyle olur diye düşünüyorum.

Valla bu dediklerimin aksi yönde olumlu bir şey çıkarsa. 50-100 arası gezegen çeşitliliği ( zaten milyar beklemiyorum da ) en azından ilgi çekecek kadar bin küsür bir şey olursa bu oyuna taparım. Çok çok merak ediyorum. Olumsuz konuştuğuma bakmayın. Hüsrana uğramamak için beklentimi minimum düzeyde tutuyorum. Eğer beni gerçek manada şaşırtırlarsa gider ellerinden öperim. Çünkü elemanların amacı çocukluk hayalimi bir nebze olsun gerçekleştirmek :)

• Haritalar belli bir algoritma ile olusturulacakmis.

• İyi oyun olacak ama ilgimi çekmiyor nedense.
  • Koskoca Dh forumda ilgi çekmiyor bu oyun. Çok ilginç..

Keşif Tanıtımı yayınlandı :

• Evrekas kullanıcısına yanıt
    Ben sosyal medyadan sürekli takip ediyorum ama burada pek ilgilenen olmadığı için takılmıyorum. Tek isteğim düzgün bir crafting sistemi ve base yapabilme olanağı olsun.

• Evrekas kullanıcısına yanıt
    İlgilenen küçük kesim de oyunun patlamasını dört gözle bekliyor. Halbuki adamlar yepyeni bir stüdyo olarak farklı bir projeye imza atmış, bir oyuncu olarak başarılı olmalarını dilemek yerine, batmalarını istemek de bizim ülkemize has bir durum olsa gerek.
  • amerikada teknolojik magazalarda hep reklami var ama trde ilgi cekmiyor. insallah beklentiyi karsilarlar . isin icinde sony varsa en azndan 75 80 puanlik bi oyun cikar bence

• quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

İlgilenen küçük kesim de oyunun patlamasını dört gözle bekliyor. Halbuki adamlar yepyeni bir stüdyo olarak farklı bir projeye imza atmış, bir oyuncu olarak başarılı olmalarını dilemek yerine, batmalarını istemek de bizim ülkemize has bir durum olsa gerek.

türkler yapamadığı şeylere mındar derler bilmiyomuydun?..

bıktım şu insanların olumsuz yorumlarından ve düşüncelerinden.
    oyun çıkar alırsındenersin.çıkmadan denemeden neye dayanarak dandikçöp vs gibişeyler diyosun.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.