Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.220
Cevap
56
Favori
399.660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selam sahibinden.çok sitesinde var. 155822447 nolu ilana bakın sanirim isinizi görür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar tekrar daha öncede foruma yorumlar yazdım.. şimdi başka bir konuda bilgilerinizi öğrenmek istiyorum..2011 yılında 2005 elegance aldığımda 45 lik simit depo 40 lt lpg ile şehir içinde 300 km geçerken artık 220 km geziniyor .
    motor ve lpg bakımı yapıldı..sübapları 6 ay önce değiştirdim.performansı çok güzel.bilgisayarda sübaplarda ve ayarlarında sıkıntı gözükmüyor. ancak dah önce motor arıza lambası yandığında bir usta katalizör yada katalitik konvektör diye bişeyden bahsetmişti.katalizör den bu kadar yakıt farkı olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denzli75

merhabalar tekrar daha öncede foruma yorumlar yazdım.. şimdi başka bir konuda bilgilerinizi öğrenmek istiyorum..2011 yılında 2005 elegance aldığımda 45 lik simit depo 40 lt lpg ile şehir içinde 300 km geçerken artık 220 km geziniyor .
    motor ve lpg bakımı yapıldı..sübapları 6 ay önce değiştirdim.performansı çok güzel.bilgisayarda sübaplarda ve ayarlarında sıkıntı gözükmüyor. ancak dah önce motor arıza lambası yandığında bir usta katalizör yada katalitik konvektör diye bişeyden bahsetmişti.katalizör den bu kadar yakıt farkı olurmu ?

Bujilere bakın ve her zamanki lpgcinizi değiştirn

• quote:

Orijinalden alıntı: prmtr

2009 model aracımın evvelce aküsünü değiştirmiştim. olmadık bir zamanda bittiğinden ve o an için acil olduğundan yerine ne bulduysak takmıştık. Şimdi bu akü de ölmek üzere. Ancak bu sefer doğru aküyü takmak istiyorum.
    Servisi aradım 80 amper olduğunu söylediler. 290 TL dediler.
    Arkadaşlar şuanda 2009 model dizel x trail (sanıyorum T31 kasa diye geçiyor) kullanan varsa orjinal yerine kullanabilceğim emsal bir akü marka ve modeli yazabilir mi?
    Bir de akünün yer uzunluğu 26 cm maalesef her ebat uymuyor.

Bu kadar X Trail' ciden ses çıkmadı ya...
    Çözümü gene biz ürettik.

Mutlu 80 amper dar akü taktık.
  • prmtr kullanıcısına yanıt
    Bazen forum cok duyarsiz olabilir gercekten
    Benimde 2011 juke benzinli aracin akusu bitik halde servisi aradim 875 tl istediler saka gibi degilmi ? Neden bukadar pahali dedim kontrolleri yapilarak takiliyor aku dedi . Hmm dedim sessiz kaldik bi sure telefonda , biraz fazlaymis fiyati dedim piyasa cok uygun napayim sizce ? Bence bize yaptirin dedi dogal olarak bende dusuneyim sizi ararim dedim kapadim . Simdi aku kac amper hangisi uygun onu ogrenmeye calisiyorum servislerde calisanlar bilmiyor
    Musteri hizmetlerini ariyorum aliyolar bilgileri birazdan aricaz beyfendi diyolar ses seda yok hala 1 ay olacak

• denzli75 D kullanıcısına yanıt
    Selam aynı zamanlarda aynı modeli almışız galiba. Ben de yedek lastik yerinde 35 lt depo var şu an için şehir içinde 83 liraya doldurduğum depo ile 250 km yol yapiyorum.

• Selam, şu an takılı ilan akünüzuñ uzerinde kac volt kac amper oldugu yazili olmasi gerekli. Ayrıca bir akünün ömrü en az 4 sene olmasını gereklidir. Şaka gibi gelecek ama babasın arabasi 2007 model ve arabanın aküsü kendi orjinal aküsü. (BMW 320) sizin arabanın bu kadar erken akü bitirmenin araştırmak lazım. Bir arkadaş 80 amper alın demiş ama bakalım sizin aracın ölçülerinde 80 amper varmı ayrıca bana göre sizin aracın 80 amperlik bir aküye ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. 2005 model 2000 cc aracımda 12 volt 60 alper akü var ilkbaharda değiştirdim 70 amper almak istedim ama yerine olmadığı için yine 60 amper aldım. Fiyatıda 145 TL mutlu akü. .

• merhaba xtrailci arkadaşlar

2 hafta önce 2010 model le platinum bir xtrail aldım
    aracımı çok beğeniyorum.fakat emin olamadığım ve sizinle paylaşmak istediğim birkaç konu var.daha önce sorulup cevaplandırıldıysa lütfen affedin.biraz bakındım ama bulamadım bu konuları:

1-ön paneldeki 3 adet klima/havalandırma düğmelerinin normalde ışıklandırması yok mu? sadece düğmelerin ortasındaki aktif mod düğmeleri(örnek:AC açık/kapalı düğmesi)çalışıyor.karanlıkta düğmeleri nereye çevirdiğinizi tepe lambasını açmadan göremiyorsunuz.aynı şey hemen alttaki 4WD ayar düğmesi ve vites kutusu için de geçerli

servise sordum normalde oralarda ışık yok dediler ama bana çok mantıksız geliyor.geçen gün multimedya/navigasyon cihazı taktırdım acaba onu takarken mi bozuldu emin değilim.

2-eski sahibi navigasyon cihazı taktırmış.sonra söktürürken aracın orijinal anten kablolarını sökmüşler.serviste yeni navigasyon taktırırsanız olur dediler.taktırdım fakat bu cihazların fm alıcıları genelde güçlü değilmiş.gerçekten çok kötü çekiyor.araştırdım fm sinyal güçlendirici takılabilirmiş.bu konuda tavsiyeleriniz neler?önerirseniz eğer marka vs linki de verirseniz çok makbule geçer

3-geri görüş kamerası var ama park sensörü yok.en donanımlı pakette olmaması beni şaşırtıyor.

4-normal günlük kullanımda 2WD mi kullanmalıyım yoksa AUTO da mı? kullanım kılavuzu öneride bulunmuyor.

5-bagajdaki nesnelerin kaymasını engelleyecek ne tavsiye edersiniz? bagaj havuzları bakıyorum fakat kullanıp memnun kalan arkadaşların tavsiyeleri daha değerli

teşekkür ederim.herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

cem

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsen@hotmail.com

merhaba xtrailci arkadaşlar

2 hafta önce 2010 model le platinum bir xtrail aldım
    aracımı çok beğeniyorum.fakat emin olamadığım ve sizinle paylaşmak istediğim birkaç konu var.daha önce sorulup cevaplandırıldıysa lütfen affedin.biraz bakındım ama bulamadım bu konuları:

1-ön paneldeki 3 adet klima/havalandırma düğmelerinin normalde ışıklandırması yok mu? sadece düğmelerin ortasındaki aktif mod düğmeleri(örnek:AC açık/kapalı düğmesi)çalışıyor.karanlıkta düğmeleri nereye çevirdiğinizi tepe lambasını açmadan göremiyorsunuz.aynı şey hemen alttaki 4WD ayar düğmesi ve vites kutusu için de geçerli

servise sordum normalde oralarda ışık yok dediler ama bana çok mantıksız geliyor.geçen gün multimedya/navigasyon cihazı taktırdım acaba onu takarken mi bozuldu emin değilim.

2-eski sahibi navigasyon cihazı taktırmış.sonra söktürürken aracın orijinal anten kablolarını sökmüşler.serviste yeni navigasyon taktırırsanız olur dediler.taktırdım fakat bu cihazların fm alıcıları genelde güçlü değilmiş.gerçekten çok kötü çekiyor.araştırdım fm sinyal güçlendirici takılabilirmiş.bu konuda tavsiyeleriniz neler?önerirseniz eğer marka vs linki de verirseniz çok makbule geçer

3-geri görüş kamerası var ama park sensörü yok.en donanımlı pakette olmaması beni şaşırtıyor.

4-normal günlük kullanımda 2WD mi kullanmalıyım yoksa AUTO da mı? kullanım kılavuzu öneride bulunmuyor.

5-bagajdaki nesnelerin kaymasını engelleyecek ne tavsiye edersiniz? bagaj havuzları bakıyorum fakat kullanıp memnun kalan arkadaşların tavsiyeleri daha değerli

teşekkür ederim.herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

cem

Ben 2009 model disel LE kullanıyorum. 2010 da birka aksesuar farkıyla platinum çıkardılar. Sorduklarınız için fark yok bildiğim kadarıyla.
    Buna göre :
    1- Bizde havalandırma çıkışlarında yok. Donanım farkları olarak sizde de yoktur.
    Ayar düğmelerinin üzerinde ışıklandırma var. (Akşam bakıp tekrar düzelme olarak girerim)
    Vitesin (otomatik) harflerde ışıklandırma var.
    2- FM alıcısının güçlü olmadığı neye göre bilemiyorum. Her zaman var olanları sorunsuz dinliyorum. Böyle bir sorunum yok.
    3- Bende geri görüş kamerası yok. Zaten platinumun farklarından biri geri görüş kamerası. Ancak ben de park sensörünü sonradan taktırdım. Hatta orjinallik için tamponu sökmeden taktırdım.
    4- Ben sürekli 2 WD kullanıyorum. Eğer kışın uzun yol falan yapacaksam autoya alıyorum. Ama kuru havalarda 2 WD yeterli. Yakıt vs. için.

Aydınlatmaya akşama bakıp tekrar yazarım.

Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

İyi araba aldınız.
    Selamlar.

Cevaplar için teşekkür ederim

daha iyi anlatabilmek için 2 fotoğraf koyuyorum.birinde tepe lambası yanarken diğerinde yanmıyorken : vites D de,klima AC açık,dışardan hava girişi açık,rezistans açık,4WD auto.

bu arada dörtlüler de çalışırken yanıp sönmüyor.normalde olması gerekir sanırım

saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsen@hotmail.com -- 9 Aralık 2014; 18:17:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cemsen@hotmail.com

Cevaplar için teşekkür ederim

daha iyi anlatabilmek için 2 fotoğraf koyuyorum.birinde tepe lambası yanarken diğerinde yanmıyorken : vites D de,klima AC açık,dışardan hava girişi açık,rezistans açık,4WD auto.

bu arada dörtlüler de çalışırken yanıp sönmüyor.normalde olması gerekir sanırım

saygılar

Tepe lambası değil ama farlar açıkken içeride tüm ışıklandırmanın çalışması gerek. Eve gelirken tecrübe ettim. Havalandırma ayar çarkı, klima, havalandırma yön çarkında değerlerin, rakamların arka aydınlatması var. Keza vitesin yanındaki harflar aydınlatmalı. Yokuş iniş çıkış, koltuk ısıtma düğmeleri aydınlatmalı.

Yanmıyorsa problem var.

Hatta arka emniyet kemeri ikaz lambaları da takılı olmayınca sürekli yanmalı (farlar açık kapalı farketmeksizin).

Şunu düzelteyim. Tepe lambalarının yanabilmesi için uzun farların yanması gerekir. Aksi halde tepe lambaları çalışmaz. Yukarıda söylediklerim dolayısıyla gene de doğru. Yani farlar açık olduğunda iç mekan düğme aydınlatması çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prmtr -- 9 Aralık 2014; 21:34:12 >

zahmetlere girip cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

başka bir servise gidip yaptıracağım

bunlar orijinalinde yok diyen servis güneşli nissan park bu arada

saygılar
  • pikadilli P kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgiler icin tskler bizim patron X-Trail begenmis 125 bin Black Edition dizel otomatik ama bana otomatik vitesi ile ilgili sorular sordu bende Nissan sitesine girdim ama bulamadim bu araclarda tam olarak hangi tip otomatik sanziman var asagidakilerden hangisidir ?

1 - Eski tip tork konvertörlü tam otomatik ( sorunsuz ) olan sanziman misal Honda Civic 2012 - 2014 modellerdeki ?
    2 - Cift kuru kavrama 6 ileri yari otomatikler ( DSG - EDC - Powershift vesaire ) sorunlu olanlar ?
    3 - CVT 7 ileri sanziman - Suzuki X-Cross aracindaki gibi sorunsuz tipte olan ?

Yine benim Nissan sitesinde tespit edemedigim Black Edition modeli ile Platinium modelinde tam olarak ne fark ediyor cunku fiyatlari farkli Platinium biraz daha yüksek olduguna gore birkac özellik fazla olmali. Birde Nissan hic bilmedigimiz bir marka bunun boyasi su bazli degildir dimi Civic lerde olan hassas boya sorununu yasar miyiz, servisleri iyi ve yeterli midir bakım masrafi nasildir, yedek parcada sikinti yasanir mi kisa kisa özetleyebilir misiniz özetle bu arac alinir mi alinirsa bizi üzer mi ? Patronun suandaki araci Renault Scenic düz vites en üst paketi. Tskler

• quote:

Orijinalden alıntı: Attila Khan

Hocam bilgiler icin tskler bizim patron X-Trail begenmis 125 bin Black Edition dizel otomatik ama bana otomatik vitesi ile ilgili sorular sordu bende Nissan sitesine girdim ama bulamadim bu araclarda tam olarak hangi tip otomatik sanziman var asagidakilerden hangisidir ?

1 - Eski tip tork konvertörlü tam otomatik ( sorunsuz ) olan sanziman misal Honda Civic 2012 - 2014 modellerdeki ?
    2 - Cift kuru kavrama 6 ileri yari otomatikler ( DSG - EDC - Powershift vesaire ) sorunlu olanlar ?
    3 - CVT 7 ileri sanziman - Suzuki X-Cross aracindaki gibi sorunsuz tipte olan ?

Yine benim Nissan sitesinde tespit edemedigim Black Edition modeli ile Platinium modelinde tam olarak ne fark ediyor cunku fiyatlari farkli Platinium biraz daha yüksek olduguna gore birkac özellik fazla olmali. Birde Nissan hic bilmedigimiz bir marka bunun boyasi su bazli degildir dimi Civic lerde olan hassas boya sorununu yasar miyiz, servisleri iyi ve yeterli midir bakım masrafi nasildir, yedek parcada sikinti yasanir mi kisa kisa özetleyebilir misiniz özetle bu arac alinir mi alinirsa bizi üzer mi ? Patronun suandaki araci Renault Scenic düz vites en üst paketi. Tskler

Sayın hocam,

Bahsettiğiniz sanırım yeni kasa. Eğer bana soruyorsanız yeni kasaya şöyle bir baktım ama çok da ilgimi çekmedi.
    Donanım seçenekleri için :http://www.nissan.com.tr/araba-modelleri/yeni-x-trail/versiyon-donanim
    buraya bakabilirsiniz.

Genel olarak aslında motorda değil ama aksesuarlarda fark oluyor. Mesela önceki seride (T31 kasa) 2010 da çıkan platinumda geri görüş kamerası, jant çapı, arka koltuk ısıtması, far gibi detaylarda fark yaratılmıştı. Bu serilerde de aynıdır. O kısım biraz özel tercihlerle ilgili.

Ben özellikle 2000 cc ve 4x4 gibi güç unsurunun yeni kasada bir seçenek olarak sunulmamasını yadırgadım. Ama bu Nissan' ın satış politikası ne de olsa. Zira bu seri çıkmadan T31 in satış fiyatı 150 bin TL ye ulaşmıştı. Nissan daha ekonomik (satış, vergi, yakıt tüketimi gibi) modellere yönelmiş gibi duruyor. Diğerlerinin yaptığı gibi 4x4 ü bile kızağa almış 2WD yi tercih etmiş.

X trailler tam otomatik değil. Sizin listede 2 veya 3 olabilir. Ama ben vites problemi duymadım. Genelde sorunsuz araçlar. Parça vs sorunu yok. 2009 aracımda akü değiştirdim. Bir de geçen marş otomatiği arızalandı. Kolayca hallettiler. Ama tekrar edeyim ben T 31 kasadan bahsediyorum. Yeni seriyi bilmiyorum.

Cok tskler yanit icin Nissan eskiden Japon markasiydi simdi Fransizlar almis diye duydum pek bilmedigim bir marka o nedenle sorayim dedim QQ konusunda bir arkadas CVT sanziman oldugunu yani sorun yasamazsiniz dedi rahatladim sanirim patron X-Trail alacak 2 gün icinde o nedenle acil yanitlara ihtiyacim vardi.
  • arkadaşlar merhaba şu ışık konusunda benimde bir sorunum var .
    aracım 2008 t31 kasa kısa farları yakınca göstergede far açık ikaz lanbası varmı acaba bende yok yada yanmıyor
    sisleri açınca uzunları açınca tepe lambalarını açınca göstergede hepsini görebiliyorum ama dediğim gibi kısa farlar yanınca içerde far işareti yok sizinkilere bir bakarmısınız varsa yanıyorken bir fatağraf çekip paylaşsanız
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihangirx

arkadaşlar merhaba şu ışık konusunda benimde bir sorunum var .
    aracım 2008 t31 kasa kısa farları yakınca göstergede far açık ikaz lanbası varmı acaba bende yok yada yanmıyor
    sisleri açınca uzunları açınca tepe lambalarını açınca göstergede hepsini görebiliyorum ama dediğim gibi kısa farlar yanınca içerde far işareti yok sizinkilere bir bakarmısınız varsa yanıyorken bir fatağraf çekip paylaşsanız
    şimdiden teşekkürler

Kısa farlarda bize de yok. (T31 kasa) Dediğiniz gibi uzun ve sisler görülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: prmtr

quote:

Orijinalden alıntı: cihangirx

arkadaşlar merhaba şu ışık konusunda benimde bir sorunum var .
    şimdiden teşekkürler

Kısa farlarda bize de yok. (T31 kasa) Dediğiniz gibi uzun ve sisler görülüyor.

aslında buna bir çare bulmalı mesela akşam farı koldan kapamayıp kontaktan kapatıp eve gittiniz sabah kontağı açınca farlarda yanacak ama siz farkında olmayacaksınız . veya kol otomatik modda kısa tünele girdiniz acaba farlar yandımı yanmadımı diye tereddüt edeceksiniz. demekki japonların kendilerine göre bir bildikleri var yoksa bi lambadan kar edecek değilerdi harhalde..

• Selam arkadaşlar,

Tüm formu okudum baştan sonra kafam karıştı .:)

2003 - 2006 aralığındaki x-trail ile ilgileniyorum. Malum temizini bulunca parası yüksek oluyor.

ilanlarda 2004 model 48 binde temiz bir araba var 41.900 bu fiyat emsallerine göre baya yüksek ama

arabada bir o kadar temiz görünüyor tabi ki ekspertiz şart. Daha önce lpg kiti taktırdığım ustamı aradım

yağlamalı kit taktırmam gerektiğini o zaman sorun yaşamayacağımı söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.

tşk ler kazasız sürüşler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ziyacenk

Selam arkadaşlar,

Tüm formu okudum baştan sonra kafam karıştı .:)

2003 - 2006 aralığındaki x-trail ile ilgileniyorum. Malum temizini bulunca parası yüksek oluyor.

ilanlarda 2004 model 48 binde temiz bir araba var 41.900 bu fiyat emsallerine göre baya yüksek ama

arabada bir o kadar temiz görünüyor tabi ki ekspertiz şart. Daha önce lpg kiti taktırdığım ustamı aradım

yağlamalı kit taktırmam gerektiğini o zaman sorun yaşamayacağımı söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.

tşk ler kazasız sürüşler.

Lpg dediğinize göre benzinli tercih ediyorsunuz. Yanılmıyorsam 2008 den itiaren kasa değişikliği oldu. Öncekiler T30, sonrasında T31 kasa. Lpg konusunda ustanız en iyisini bilir. Ben disel kullanığımdan Lpg konusunda hiç bir fikrim yok. Ama X Trailler genel olarak sorunsuz arabalar. Arıza yapmaz mı, yapar. Parça eksiği sorunu faan da olmaz diye düşünüyorum. Diğer arkadaşların da fikir ve yorumlarını almakta fayda var. Şimdiden hayırlı olsun. Hatta hayırlısı olsun.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.