Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
56
Favori
399.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jakoben35

Nihayet aracimi satmis bulunuyorum.Galerici vasitasiyla satabildim 3 ayda. Nissan micra yada eski göz agrim primera tekna alacagim nasipse.X-trailler icin bir kaç not daha ilave edeyim araci almak isteyen yada merak edenlere.X-trailler lpgye gectikten sonra maalesef sapitiyor arkadaslar.Alacaksaniz ya lpg taktirmayin benzinde kullanin yada imkanlar el verirse dizelini alin.1-2 sene biner satarim diyorsaniz almayin cunku her sene daha fazla deger kaybediyor bu arac.T30 kasalara yani 2001-2007 arasi modellere elegance donanimli dahi olsa asla ve kat'a 38-40 bin lira gibi paralar vermeyin.O fiyatlara dizel ve otomatik captiva ve antara var gidin onlardan alin.X-traillerin devamlı aks ve aks başı, z rotları ve ön balataları arıza vermesi,su geçişlerinde ( öyle derin su değil tabii) bilyalarının arızalanıp değişim gerektirmesi, LPG den dolayı motor arıza lambasının hiç sönmemesi, 4 yılda motoru yemesi gibi sorunlar yaratabilecegini unutmayin.Ve bir arac hakkinda fikir edinirken araci kullananin degil araci kullanip satmis birinin daha objektif seyler söyleyebilecegini unutmayin.X-trailler hakkinda baska sorusu olan arkadaslar olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim

Yani konuşmayayım diyorum ama bk atmaya gelince maşallah,

1 Arabayı alırken 1-2 bin lira ucuz olsun diye tırmalarken satanın neden ucuza verdiğini düşünmezsen,
    2 Arabayı kullanırken 2000 motorla 4.7 cherokee farkını beklersen
    3 dizel ile benzinli farkını bilmezsen,
    4 En önemlisi 30-35 bin liralık arabadan 70-80 bin tl lik jip beklentisinde olursan üzerler ağa, makine bunlar.

Sevgili objektif insan bende 2003 x-trail var yaklaşık 5 senedir biniyorum, bir arkadaşıma da aynından aldım. Hiç aks veya aks başı, rot veya rotbaşı, motorla uğraşmadım bir düşün neden?
    Arabaya severek biniyorum, ilgileniyorum. Yediğin kazığın acısını çıkarmak için yorum yapıpta tek başına aracın piyasasını düşürmeye çalışman komik. Senin zihniyetin 38- 40 bin liraya captiva alın. İyi diyonda 38 bin liraya aldığın captivayı sattıktan sonra aynı şeyleri onada söyleyecen. Ucuz etin yahnisi aks arızası verir :)
    Eski göz ağrın olan micra nere x trail nere.

Bide parça sorunu olanlar, yedek parça pahalı diyenler yardımcı olmak isterim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ozyvet

quote:

Orijinalden alıntı: elliyedi

2004 model 199.000km'de lpg'li satılık x-trail var.

Link var mı

araç babamın aracı henüz ilana koymadı, yeni trail alacağı için satacak.
    luxury modeli diye hatırlıyorum,
    domuza çarpma sonucu bir hasar kaydı var, yetkili serviste tamir edildi, tampon ve kaput değişti, onun dışında bir kazası olmadı. 2007 yılından beri babam kullanıyor. doktordan satılık yani :)
    araç sinopta, 15 ağustosta Ankarada olacak.
    fiyat 30.000TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsekerci

quote:

Nihayet aracimi satmis bulunuyorum.Galerici vasitasiyla satabildim 3 ayda. Nissan micra yada eski göz agrim primera tekna alacagim nasipse.X-trailler icin bir kaç not daha ilave edeyim araci almak isteyen yada merak edenlere.X-trailler lpgye gectikten sonra maalesef sapitiyor arkadaslar.Alacaksaniz ya lpg taktirmayin benzinde kullanin yada imkanlar el verirse dizelini alin.1-2 sene biner satarim diyorsaniz almayin cunku her sene daha fazla deger kaybediyor bu arac.T30 kasalara yani 2001-2007 arasi modellere elegance donanimli dahi olsa asla ve kat'a 38-40 bin lira gibi paralar vermeyin.O fiyatlara dizel ve otomatik captiva ve antara var gidin onlardan alin.X-traillerin devamlı aks ve aks başı, z rotları ve ön balataları arıza vermesi,su geçişlerinde ( öyle derin su değil tabii) bilyalarının arızalanıp değişim gerektirmesi, LPG den dolayı motor arıza lambasının hiç sönmemesi, 4 yılda motoru yemesi gibi sorunlar yaratabilecegini unutmayin.Ve bir arac hakkinda fikir edinirken araci kullananin degil araci kullanip satmis birinin daha objektif seyler söyleyebilecegini unutmayin.X-trailler hakkinda baska sorusu olan arkadaslar olursa elimden geldigince yardimci olmaya calisirim

X trail alacak arkadaşlar,öncelikle x trail in motoru primera ile aynı motor..lpg ile ilgili sorunlar bana kalırsa ,takılan lpg kiti ve kiti takan usta ile ilgili olabilir.
    ben de 1,5 senedir x trail kullanıyorum ve lpg ile ilgili bir sorun yaşamadım,,şükürler olsun..genel olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım.
    yukarıdaki arkadaşın ifadesine göre x traili kullanana değil satana soracaksın demek yanlış bir ifade ve halen sorunsuz x trail kullanan arkadaşlara bir nevi yalancı demek olur..
    öncelikle bu tarz bir araç alacaksanız ucuz araba peşinde koşmayın,temiz kullanılmış sorunsuz arabayı bulup,sorunsuz yıllarca kullanın,,

X trail'in subablar aynen qashqai'de oldugu gibi magnezyum alasimli Primera'ninkiler celik.Bu yuzden Nissan'in X trail ve qashqai'de lpg sorun yaratirken primera'da sifir sorun ile yillarca kullanilir.X trail'e hangi lpg kitini ,hangi ustaya taktirirsaniz taktirin ileride sorun yasamaniz olasi. X trail sahiplerine yalanci demedim sadece bizim milletin araciyla duygusal bag kurdugunu bu yuzden objektif olamayacagini söyledim.Ben bindigi araci hangi model olursa olsun '' bi'yigin sorunu var bu modelin'' diye bilgi veren bir vatandasa denk gelmedim henuz .

• quote:

Orijinalden alıntı: firrari

quote:

1 Arabayı alırken 1-2 bin lira ucuz olsun diye tırmalarken satanın neden ucuza verdiğini düşünmezsen,
    4 En önemlisi 30-35 bin liralık arabadan 70-80 bin tl lik jip beklentisinde olursan üzerler ağa, makine bunlar.

Sevgili objektif insan bende 2003 x-trail var yaklaşık 5 senedir biniyorum, bir arkadaşıma da aynından aldım. Hiç aks veya aks başı, rot veya rotbaşı, motorla uğraşmadım bir düşün neden?
    Arabaya severek biniyorum, ilgileniyorum. Yediğin kazığın acısını çıkarmak için yorum yapıpta tek başına aracın piyasasını düşürmeye çalışman komik. Senin zihniyetin 38- 40 bin liraya captiva alın. İyi diyonda 38 bin liraya aldığın captivayı sattıktan sonra aynı şeyleri onada söyleyecen. Ucuz etin yahnisi aks arızası verir :)

Bide parça sorunu olanlar, yedek parça pahalı diyenler yardımcı olmak isterim...

Arabayi alirken piyasasinin üzerinde bir fiyata aldim.Gerekli expertizi de nissan yetkili servisinde yaptirdim.Satarkende 6 bin lira zararla sattim ki bindigim butun araclari aldigim fiyatin altina satmak gibi bir huyum var.Arac alirkende hicbir zaman pazarlik yapmam begenirsem saticinin istedigi parayi verir alirim.X trail ucuz oldugu icin arazide kullandim ve soyledigim arizalari verdi zaman zaman.Araci surekli arazide yani stabil olmayan yollarda kullananlarinda bu sorunlari yasadigini yakinen biliyorum.Senin gibi evden ise kullanip bebek muamelesi yapsam sanirim benim aracta ariza vermezdi.Dedigim gibi ucuz oldugu icin aldim dagda bayirda kullandim.Esekten inip X traile binmedigim icinde hangi aractan neyi beklemem gerektigini biliyorum cok sukur ! X trail hakkinda bilgi sorulmus basimdan gecenleri yazdim ki insanlar bilgi sahibi olsun.Aracin piyasasinin dusmesinin bana ne gibi bir faydasi olur onuda anlamadim. Kaldi ki yillardir nissan kullanirim gecen hafta yine x trail'in dizelini aldim mesela . Yine dagda bayirda kullanacagim bunda da sorun cikarsa onuda gelir yazarim burada.Sen aracini satacaksin sanirim bu yuzden bu kadar alinmis olmalisin.Iyide sen arac satacaksin diye ben burda bildigimi yazmayayim mi ? Micra'yida park sorunu olmasin diye dusunuyordum ama onun yerine audi a1 aldim .Pazarliksiz,satarken 20 bin lira falan zarar ederim herhalde.Hal boyleyken benim gibi birine 1-2 bin lira icin dandik arac aliyorsun diyene gülüp gecerim.Ama agzimla degil

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: firrari

quote:

Arabayi alirken piyasasinin üzerinde bir fiyata aldim.Gerekli expertizi de nissan yetkili servisinde yaptirdim.Satarkende 6 bin lira zararla sattim ki bindigim butun araclari aldigim fiyatin altina satmak gibi bir huyum var.Arac alirkende hicbir zaman pazarlik yapmam begenirsem saticinin istedigi parayi verir alirim.X trail ucuz oldugu icin arazide kullandim ve soyledigim arizalari verdi zaman zaman.Araci surekli arazide yani stabil olmayan yollarda kullananlarinda bu sorunlari yasadigini yakinen biliyorum.Senin gibi evden ise kullanip bebek muamelesi yapsam sanirim benim aracta ariza vermezdi.Dedigim gibi ucuz oldugu icin aldim dagda bayirda kullandim.Esekten inip X traile binmedigim icinde hangi aractan neyi beklemem gerektigini biliyorum cok sukur ! X trail hakkinda bilgi sorulmus basimdan gecenleri yazdim ki insanlar bilgi sahibi olsun.Aracin piyasasinin dusmesinin bana ne gibi bir faydasi olur onuda anlamadim. Kaldi ki yillardir nissan kullanirim gecen hafta yine x trail'in dizelini aldim mesela . Yine dagda bayirda kullanacagim bunda da sorun cikarsa onuda gelir yazarim burada.Sen aracini satacaksin sanirim bu yuzden bu kadar alinmis olmalisin.Iyide sen arac satacaksin diye ben burda bildigimi yazmayayim mi ? Micra'yida park sorunu olmasin diye dusunuyordum ama onun yerine audi a1 aldim .Pazarliksiz,satarken 20 bin lira falan zarar ederim herhalde.Hal boyleyken benim gibi birine 1-2 bin lira icin dandik arac aliyorsun diyene gülüp gecerim.Ama agzimla degil

Doğu karadeniz dağlarını sen nasıl yoreumlarsın bilmem, araç nasıl kullanırsın bilmem, araba alırken neresine bakarsın bilmem, gülerken nereni kullanırsın onuda bilmem ama ben arabamı satmıyorum bu 1 o kadar zenginsen hummer veya discovery tavsiye ederim. Bu kadar sorun yaşayıp hala x trail alıyorsun senin sorunun bence mekanik değil psikolojik.

• Bende sen yazilanlari nerenle okuyorsun onu bilmem.X trail icin yazdiklarimi gözünle okuyup beyninle yorumlasan bu kadar uzamazdi konu. Aracin tutulmadigi icin piyasinin olmadigini, ucuza gittigini ve lpg ile kullanilmamasi gerektigini soyledim sadece. Birde arazide kullanacaklar icin olusabilecek sorunlari siraladim.Sen arabana hastalikli bir ask besliyorsun diye methiyeler mi düzelim yani ? Hummer tavsiyen icinde sagol.Hummer ve benzeri araclara bu ulkede verilecek kadar keriz parasi yok bende.Yilin belirli dönemleri yurtdisinda yasiyorum ve orada Range Rover kullaniyorum.Vergisi yok fiyati 20 bin lira.Onunda göstergelerini begenmiyorum mesela ve bunu yurtdisi forumlarda cokca dile getirdim. Ama hicbir rr sahibi senin gibi kendini kaybedip saldirmadi ,aracin degerini dusureceksin diye sacmalamadi.
  • Herkese selam arkadaşlar,

Bende bu forumda hemen hemen tüm yazılanları okudum ve X-Trail almaya karar verdim. Tabii maddi imkanlar anca 2. eline yetiyor. Şu anda ilgilendiğim bir araba var. Sadece arka çağmurluğunda lokal boya var. Başka değişen ya da boyalı yeri yeri yok. Araç 2002 model, 250 bin km.de. Benim sorum şu: Bu kilometre de almak ileride sorun yaratır mı? Kilometre bana biraz yüksek gibi geldi. Çok da teknik olarak bildiğim konular değil. Benzin+lpg'li araç. Fiyatı da 30 bin lira civarında.

Birde Ankara'da almadan önce kime göstereyim arabayı?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurselavci -- 4 Ağustos 2014; 11:24:05 >
  • ben aldım herkese de tavsiye ederim. yeni x-trail 125.000 tl. Black Edition xtronic...en güzel yanı 429 tl vergisinin olması ve suv araca binmek...
  • Arkadaşlar Ankaradan 2002-2004 arası x-trail satmayı düşünen var mı?
  • Nissan Qashqaideki bütün eksikler yeni x-traildede mevcut.
    ~120.000 TL para istedikleri araçda ön/arka camlar eskisi gibi (kumandadan açılmıyor/kapanmıyor ve tek dokunma sadece şöför tarafında, sıkıştırma önleyici mekanizmada yok malesef) ..

Sadece qashqai de bulunmayan açılır sunroof eklenmiş. Sunroof isteyenler bu araca yönlenecek.
    Qashqainin dizel 1.6 motoru bu araçdada kullanılmış.. sadece aracın uzunuğu biraz artmış.. Çok fazla fiyat farkı var.
    Zaten yeni qashqailer çok pahalı satışa çıkmıştı...
  • 200 bin km'ye yaklaşan 2. el araçlarda motor rektefesi (yenilenmiş) yapılmışı tercih edilebilir mi? Hiç rektefe olmayana göre avantajlı sayılır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi contrast -- 13 Ağustos 2014; 13:38:28 >
  • contrast C kullanıcısına yanıt
    formu yaklaşık üç yıldır okuyorum. x-trail almaya forumdaki arkadaşlar vesile oldu. yaklaşık 19 yaşımdan bu güne kadar en son modelden en düşük modele kadar 40 küsür araç sahibi oldum.( bu arada yaşım 54)( en son model dediğim araçlar reno 21 concord-opel zafira-mercedes vaneo-5008 vs. düşük modeller 121 murat,doğan şahin,ford v.s.) bugüne kadar hiç bir arabadan bu kadar zevk almadım. Tam*benlikmiş. inanılmaz güzven veriyor. Bugün üye oldum sırf bende bir iki laf edeyim diye. Arkadaşlar verdiğim para 35 bin. 2004 model 98 bin km. de aldığım arkadaş temiz kullanmış bende deri koltuklar terleme yapmasın diye yarı terletmez kumaş yarı deri yaptırdım.double teyp taktırdım, halı taban döşemeye kaplama yaptırdım, orjinal buji taktırdım,eksozt susturucusu değiştirdim,katalizörü boşalttım ve harika bir araç oldu.dağ tepe dere vız geliyor. ha bu arada yağlama sistemli lpg taktırdım. benzinden daha iyi bir performans veriyor. Asıl yazmak istediğim siz 35 bin liraya ne alırsınız? kango,dublo,cilo mu? hayır onlarıda alamıyorsunuz. ben 5008 de bir yılda 77 bin tl ye aldım 48 bin tl ye zor sattım. insaf edin diyorum. Kendine göre her araçta olduğu gibi eksileri ve artıları var. en azından 4*4 bir araç bagaj harika kocaman bir sonrof var daha nolsun.verdiğiniz paradan daha fazla özellikli bir araca sahip oluyorsunuz. Birde bazı arkdaşların yazdıklarını da gerçekten hayretle okuyorum. Bana göre kullanım amacınıza göre araç almalısınız. hız yapacaksanız uçak alın, yada binek bir araç alın daha doğru olur. Rampalarda çekiş sorunu her araçta var.zaten turbo motorlar 4000 devirden sonra devreye girer yok düşük devirde az yaksın derseniz hiç bir araçtan farkı olmaz diye biliyorum. yakıt önceki aracım 5008 den farklı değil. camlara otomatik kapanma kitini 120 tl ye taktırdım far sensörü 100 tl,yağmur sensörü 120 tl bunlar lüks araçlarda 5-6000 tl den az değil.kısaca (sizlere bir sonraki formda fotolarını atacağım(öğrenmem lazım) ben memnunum fazlası ile.herkese kazasız sürüşler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kascioglu

formu yaklaşık üç yıldır okuyorum. x-trail almaya forumdaki arkadaşlar vesile oldu. yaklaşık 19 yaşımdan bu güne kadar en son modelden en düşük modele kadar 40 küsür araç sahibi oldum.( bu arada yaşım 54)( en son model dediğim araçlar reno 21 concord-opel zafira-mercedes vaneo-5008 vs. düşük modeller 121 murat,doğan şahin,ford v.s.) bugüne kadar hiç bir arabadan bu kadar zevk almadım. Tam*benlikmiş. inanılmaz güzven veriyor. Bugün üye oldum sırf bende bir iki laf edeyim diye. Arkadaşlar verdiğim para 35 bin. 2004 model 98 bin km. de aldığım arkadaş temiz kullanmış bende deri koltuklar terleme yapmasın diye yarı terletmez kumaş yarı deri yaptırdım.double teyp taktırdım, halı taban döşemeye kaplama yaptırdım, orjinal buji taktırdım,eksozt susturucusu değiştirdim,katalizörü boşalttım ve harika bir araç oldu.dağ tepe dere vız geliyor. ha bu arada yağlama sistemli lpg taktırdım. benzinden daha iyi bir performans veriyor. Asıl yazmak istediğim siz 35 bin liraya ne alırsınız? kango,dublo,cilo mu? hayır onlarıda alamıyorsunuz. ben 5008 de bir yılda 77 bin tl ye aldım 48 bin tl ye zor sattım. insaf edin diyorum. Kendine göre her araçta olduğu gibi eksileri ve artıları var. en azından 4*4 bir araç bagaj harika kocaman bir sonrof var daha nolsun.verdiğiniz paradan daha fazla özellikli bir araca sahip oluyorsunuz. Birde bazı arkdaşların yazdıklarını da gerçekten hayretle okuyorum. Bana göre kullanım amacınıza göre araç almalısınız. hız yapacaksanız uçak alın, yada binek bir araç alın daha doğru olur. Rampalarda çekiş sorunu her araçta var.zaten turbo motorlar 4000 devirden sonra devreye girer yok düşük devirde az yaksın derseniz hiç bir araçtan farkı olmaz diye biliyorum. yakıt önceki aracım 5008 den farklı değil. camlara otomatik kapanma kitini 120 tl ye taktırdım far sensörü 100 tl,yağmur sensörü 120 tl bunlar lüks araçlarda 5-6000 tl den az değil.kısaca (sizlere bir sonraki formda fotolarını atacağım(öğrenmem lazım) ben memnunum fazlası ile.herkese kazasız sürüşler diliyorum.

aracınız hayırlı uğurlu olsun. bende yani kasa t31 aldım. cam kaldırma indirme ve ayna kapama modülünü 350 tl ye aldım. sizinkini monte ederken gördünüzmü soketlimi yoksa tüm kaboları keserekmi bagladılar

• sayın cihangirx arkadaş cam kaldırma vs. kit bana ayrı ayrı geldi ve soketli olduğunu biliyorum ancak takarken kabloları kestilermi bilmiyorum. Ustama sorarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kascioglu

sayın cihangirx arkadaş cam kaldırma vs. kit bana ayrı ayrı geldi ve soketli olduğunu biliyorum ancak takarken kabloları kestilermi bilmiyorum. Ustama sorarım.

iyi olur . benimki tek bir kablodan güç alındı başka kablo kesilmedi. kumanda ile camları kapıyor ve açıyor birde şöför camı hariç otomatik değildi şimdi hepsi otomatik açılıp kapanıyor sizinkide böylemi. iyisi hangisi ise bizden sonraki arkadaşlar faydalansınlar bari.
  • merak etmeyin sayın cihangirx arkadaş. yakında x-trail kullanan ve sıkıntı yaşayan arkdaşlarıma yardımcı olacağım.önce aracımın fotolarını bi atayım sonra merak edenlere yardımcı olacağım. basit ama güzel. Hani kimileri yazmışya aracınla duygusal bağ kurmuşsun diye bir arakadaşa, ben o yazan arkadaşın hiç dugusal bir kurmadığı aracının cizildiğini görünce yüzündeki mimikleri, çizenlere yaptığı küfürleri merak ediyorum doğrusu. Ama tok olmak ve sahiplenmek gerek. Örneğin demokrasi yaşları yüksekce olan ülkelerde bizdeki gibi araba değiştirmek saçmalık oluyor. Ama bizlerden birilerinin özellikle aç gözlü,hırsını dizginlememiş, gittiği ülkede soytarıllığın gösteriş anlamına geldiğini idrak etmemiş sonradan görmüş kişiler hariç, yaşam şeklini gösteriş saymayan o insanlar çürüyene kadar araçlarını satmaz ve aileden birisi gibi görürler. Bizim zamana ihtiyacımız var hemde çokkkk. Herkese kazasız mutlu bir yaşam diliyorum.

• sayın kascioglu doğru söze ne denir. benimde ilk aracım 77 model 131 valla satarken ağlayasım gelmişti tabiki bu görecelidir herkesin düşüncesi bir olmaz !!! ... buradaki paylaşımlarımız kerkes için tecrübe oluyor bilenler biliyor bilmeyenler öğreniyor. sağlıcakla kalın......
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom1682

papi 21,aynı sorun bendede vardı,motor spğukken benzın ve gazdada stop ediyordu,motor ısındığında stop etmıyordu,sebebı subab erımesında kaynaklanıyor buda xtrailin klasık sorunu,ben yetkılı servıste yaptırmadım tavsıye uzerıne bır ustaya göturdum yaklasık 2000 lira tuttu ,yetkılı servıstede taş catlasa 2500 eder sana tavsıye yetkılı servıse götür.

ustanın telefonunu ya da adresini verebilirmisiniz? tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilvarch

quote:

Orijinalden alıntı: bergun76

27.500'e maloldu.
    Ancak bugün arabayı aldığımda araçta D modunda kırmızı ışıkta bariz bir şekilde titrediğini fark ettim.
    Cumartesi günü yoktu. Servis arkadaştı, aracı bayağı incelediler bir sorun yok dendi.
    P moduna alınca titreme yok. Acaba rölanti ayarında mı sorun var. Ben aracı hep benzinde kullandım LPG'li olmasına rağmen LPG'yi çok fazla kullanmayı düşünmüyorum.

Rölanti diye umut ediyorum.

merhabalar.
    öncelikle hayırlı olsun aracınız...

Bende aynı sorunla karşılaştım ve lpg den dolayı sübap olduğu ortaya çıktı.Subapları komple DEĞİŞTİRMEDEN traşlattım. (450 tl)
    durum düzeldi ancak bu durum ne kadar gider bilinmez belki 6 ay belki 2 yıl.Sonunda komple subap yapılacak (1800 tl)

LPG nin XTRAIL lere çıkarttığı tek sorun bu ne yazıkki...
    Ancak tüm sıkıntılarınızı burada paylaşın .Zİra bizler istanbulda çok fazla deneyim sahibi oluyorz araçlarla ilgili.Size de yardımcı olup en az parayla kurtulmanız için her türlü durumda yardımcı oluruz..

nerde traşlattırdınız? ustanın telefonu varsa sevinirim. (ankara) tşk...

• quote:

Orijinalden alıntı: slmkr

Arkadaşlar,
    Türkiye'ye gelen (2000'den sonra) araçların çoğu ister nissan olsun ister başka marka çoğu magnezyum alaşımlı subap kullanıyorlar. Buda LPG sistemi takılınca zamanla erime yapıyor.
    Tek çözümü Çelik Subap taktırmak. Aracınız rolanti'de titriyorsa çekiş düştüyse önce gaz kelebeğini temizletip, lpg filtresini değiştirin. İşa yaramazsa (%20 işe yarama ihitmali) ben nissan primera kullanırken işe yaramıştı. (onda çelik subap var)ŞUan ki aracım Opel zafira ve çelik subap taktırdım (1850 tl). Araba süper oldu.

nerde yaptırdınız? tel bildirebilir misiniz? tşk...
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.