Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (731. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14.992
Cevap
178
Favori
1.017.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    6.5 inch 10.1 de vardı fakat ben tamamen dokunmatikte ilerde sorun yaşıyabilceğimi düşündüm kulanması dha rahat bunun ve duruşu daha güzel bence bahçelievlerde taktırdım duruşu servistekiyle aynı parlak kenarları konsolla 1e 1 uyumlu resminide çekip yüklerim istanbul bahçelievler şubesinde 1.100 liraya taktırdım markasını sordum kendi cihazımız dediler 2 yıl garantili
  • Yeni 1.6 xtronic almak isteyen arastiran arkadaslara duyrulur aracim 5binde ve resimde goruldugu uzere uzun yoldaki tuketimi paylastim;

Yol:adapazari-antalya arasi

Km:574

Kalan menzil:580

Ortalama yakit:4.8lt/100km

Ortalama hiz:110 km ye sabitledim tum yol

Not:8-10kez dur kalk yapildi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracın yağına bakiyorum arada bir malum turbo benzinli yağ eksiltme durumu var mı yok mu fiye araç 7600kmde iki çentiğin ortasında alalı 10 ay oldu kasım sonu bakım iki çentik arası sanırım 1 litre bu durumda 500 ml mi eksiltme var kimisi zaten ortada olması normal diyo o zaman maximum niye var bilen var mı doğrusunu

• Kış lastiği olarak SUV tipi lastikler de satılıyor,sanırım daha güçlendirilmiş yanaklı...Üzerinde fabrikasyon gelen lastikler de sanki otomobil lastiği,özel SUV tipi falan değil...Acaba bu Lastik üreticilerinin kastettiği SUV'lar Amerikan jeepleri,Q5-Q7 yada X5 tarzı süratli kullanılan ve gerçekten ağır arabalar mı?bizim arabadan bozma Qashqai'a alayım mı ne dersiniz?

• plateau kullanıcısına yanıt
    araziye çıkmıosan gerek yok zaten araziye çıkıyorsan qq almassın
  • eynipa E kullanıcısına yanıt
    Aynen,biz aksine bozuk yoldan kaçıyoruz:)yoksa forester,pajero,discovery vs ye binip dere tepe gitsem neyse...teşekkürler...

• Arkadaşlar 1.2 xtronic skypack aracıma kış lastiği alacağım biliyorsunuz normal lastik ölçüleri 215/60/R17 ben bunun yerine 215/55/R17 alsam sorun olur mu acaba, bilgisi olan var mı?
  • Slm.
    Arkadaşımın ppp qashqai si var.225 45 19 yaz lastiği var.
    Kış lastiği almak istiyoruz.
    Jantlı Jantsız f/p önerilerinizi alabilirmiyim...
  • vincenzo234 V kullanıcısına yanıt
    1. konfor azalır
    2. kaza yaparsan kasko lastık olculerıne bakar %3 den fazla çap değişimine sebep olan bir fark varsa hasarını odemez
    3. km saatin yanlış gosterır
  • 2015 0 km aldığım araçla yaşadığım onca sıkıntı yetmezmiş gibi en azından nissandır motoru sağlamdır dedim aklıma geldi yag çubuğuna baktim 5 6 bin km de arabada yağ kalmiyor 9 gundur motor yerde bekliyorum nissan neyin garantisini verir bilmiyorum ama benim çevremdeki hicbir kişinin nissan almayacağı garantisini ben veriyorum.

• Şu konudaki yorumları okuduktan sonra iki aydır hayalini kurduğum arabadan soğudum bugün itibariyle indirime girdi ama yine de insanın Nissan bayisine gidesi gelmiyor Güncel fiyat alan var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: copen

2015 0 km aldığım araçla yaşadığım onca sıkıntı yetmezmiş gibi en azından nissandır motoru sağlamdır dedim aklıma geldi yag çubuğuna baktim 5 6 bin km de arabada yağ kalmiyor 9 gundur motor yerde bekliyorum nissan neyin garantisini verir bilmiyorum ama benim çevremdeki hicbir kişinin nissan almayacağı garantisini ben veriyorum.

Araç 1.2 mi kaç bin kmde hiç mi yağ kalmamış ben de yağa baktıydım iki çizgi ortasındaydı bakıma 1.5 ay var 8000 kmde acaba fabrikasyon mu motor bloğu çatlaktı sizin yoksa bu makinalar çok mu yağ eksiltiyo üzücü durum Allah kolaylık versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

2015 0 km aldığım araçla yaşadığım onca sıkıntı yetmezmiş gibi en azından nissandır motoru sağlamdır dedim aklıma geldi yag çubuğuna baktim 5 6 bin km de arabada yağ kalmiyor 9 gundur motor yerde bekliyorum nissan neyin garantisini verir bilmiyorum ama benim çevremdeki hicbir kişinin nissan almayacağı garantisini ben veriyorum.

Araç 1.2 mi kaç bin kmde hiç mi yağ kalmamış ben de yağa baktıydım iki çizgi ortasındaydı bakıma 1.5 ay var 8000 kmde acaba fabrikasyon mu motor bloğu çatlaktı sizin yoksa bu makinalar çok mu yağ eksiltiyo üzücü durum Allah kolaylık versin.

40 bin oldu 30 binde bakasım geldi yağına o zaman farkettim daha öncesindense eksiltiyor olabilir servis kitapçığında yanılmıyorsam 1500 km de 0.5 lt den fazla eksilirse servise müracat edin diyor 15 bin km de 1 lt eksilmesi normalmiş turbolu araclarda

• Haziran ayında memlekete giderken 2016 1.5 dci skypack arabam ile yaklaşık 110 km sabit hızla 50 km'lik mesafedeki ortalama 3.5 lt.tüketimin resmi. 1400 km lik toplam mesafede genelde 4.5 lt tüketimi oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanca69 -- 7 Ekim 2017; 18:36:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

quote:

40 bin oldu 30 binde bakasım geldi yağına o zaman farkettim daha öncesindense eksiltiyor olabilir servis kitapçığında yanılmıyorsam 1500 km de 0.5 lt den fazla eksilirse servise müracat edin diyor 15 bin km de 1 lt eksilmesi normalmiş turbolu araclarda

Geçmiş olsun tekrar peki herhangi bir yazılım motor güncelleme yaptılar mı son durum nedir

• Selamlar

Değerli arkadaşlar bende 2015 Disel Trıptonic 1.6 Platinum Premium Pack var.

Aracı aldığımdan beri iki hatayı sık olmamak şartıyla yaşıyorum.

1-Araçta start-stop devreye girdiğinde ne yaparsam yapayım çalışmıyor. Yeniden çalıştırmam gerekiyor.( Ayağı frenden çekmek, direksiyonu çevirmek, kemeri çözmek vs işe yaramıyor)
    2-Sağ arka kapım açılmıyor. Diğerleri açılmasına rağmen ne kumanda ile nede kapı kolundaki açma-kapama butonu işe yaramıyor. ancak içerden kapı kolu ile açıldığında düzeliyor.

Bakımlarda söylüyorum kayıt ediyorlar. Ama bu şikayetlerim için bir problem yok, herhangi anormal bir duruma rastlamadık diyorlar.

Bunları sık yaşamıyorum yaklaşık 2 yaşında oldu aracım toplasam on defa yaşamışımdır bu durumları. Ama ara ara yaşıyorum.

Bu durumlar başına gelen var mı, çözüm bulabildiler mi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar

• Arkadaşlar makyajlı qashqai satışa sunulmuş fiyat alan oldu mu?
  • fbaydin F kullanıcısına yanıt
    lansmanda skypack 1,6 otomatık ıcın 153,900tl dıye acıklandı ama liste fiyatı 147.900tl yazıyor tabıkı fıyat almakta fayda var...
    paket olarak eskı skypack ıle aralarında fark oldugunu soyluyorlardı.

mesela 7 ınc dokunmatık multımedya gerı gorus kamera led sıs aklımda kalan farklar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbaydin

Arkadaşlar makyajlı qashqai satışa sunulmuş fiyat alan oldu mu?

Platinum donanimi 155.000 Tl..Liste fiyati 175.090 Tl...

Ekim ayi sonuma kadar lansman fiyati..

Eski QQ ile ayni fiyatlarda su an ama Ekim sonuna kadar..

• quote:

Orijinalden alıntı: vincenzo234

Arkadaşlar 1.2 xtronic skypack aracıma kış lastiği alacağım biliyorsunuz normal lastik ölçüleri 215/60/R17 ben bunun yerine 215/55/R17 alsam sorun olur mu acaba, bilgisi olan var mı?

225 55 17 kullaniyorum ben . Cap degisimj cok az oldu. Ama genel olarak Kar lastiklerinde dar taban onerirler. Ama 215 55 De cap cok dusuyor. Biraz arastirin isterseniz

• 
Sayfa: önceki 729730731732733
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.