Şimdi Ara

.::. NİSSAN QASHQAİ 2014 .::. (729. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.993
Cevap
178
Favori
1.017.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nissan qashqai 1.6 dizel manuel skypack 33000 km 102 bine sattım. Bu konudan faydalanmıştım teşekkür ederim herkese.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyatlar agustos icin guncellendi.

1.2 DigT PPP (Otom/Man.) fiyat listesinden kaldirilmis...

Sadece dizellerde PPP var, neden acaba bilen var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adem Simit

Nissan qashqai 1.6 dizel manuel skypack 33000 km 102 bine sattım. Bu konudan faydalanmıştım teşekkür ederim herkese.

Hayırlı olsun, araç kaç modeldi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bravoecho

Fiyatlar agustos icin guncellendi.

1.2 DigT PPP (Otom/Man.) fiyat listesinden kaldirilmis...

Sadece dizellerde PPP var, neden acaba bilen var mi?

Sanırım net fiyatı 70.000 TL'yi geçtiği için getirmiyorlar artık. Satış fiyatı 140'ı geçecek. E kimse de 1.2 benzinli motora sahip araca o parayı vermek istemez sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: namre3kutuk

quote:

Orijinalden alıntı: Adem Simit

Nissan qashqai 1.6 dizel manuel skypack 33000 km 102 bine sattım. Bu konudan faydalanmıştım teşekkür ederim herkese.

Hayırlı olsun, araç kaç modeldi?

Sağolun. 2014 dü çizik bile yoktu. Yalnız fiyatlar uçmuş suv yok doğru düzgün 130k ya kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 6 Ağustos 2017; 3:29:51 >
  • QQ 1.2 Xtronic Yakıt Tüketim verisi.

Tatilde yaptığım 4536 km lik yol için vereceğim değerlerdir.
    Yapılan km'ler yaklaşık değerleri ifade eder. Benzine ödenen rakam not alındı ve yol bilgisayarı hiç sıfırlanmadı. Çok işe yarayacak veriler olduğunu düşünüyorum.

3322km Şehirler arası ( Otoyol 110-120km) Duble yollar hep 100km üstü gidildi) Uzun yolu yarısı inişli çıkışlı virajlı yolları da içerir.
    1214km Şehir içi dağ yolu kısa süreli sürüşleri içerir.

Yol bilgisayarı 7.7LT (4536km lik ortalama)
    Alınan yakıt 1906TL( 5.1- 5.2 arası lt fiyatı). Depo giderine bakarsak 42 krş (8.2lt) yakmış.
    Araçta 3 yetişkin bir çocuk. Bagajda valizden yer yok. Koltuk altları bile dolu.
    Genel anlamda çok memnunum. Çıkmadığım şartlarda yokuş,gitmediğim tip yol,viraj yok. Performans iyi.
    Daha önceki sıvı sistem LPG'li i30'aracım olsaydı bu şartlarda 27-30krş yakardı.
    Not: Bugün aracımın yağ seviyesini 4 saat düz bir zeminde bekletip kontrol ettim. Bakımını Kasım ayında yaptırmıştım. Km olarakta yeterince yol yapıldı. Gram yağ eksiltmemiş. 1.2 Motorlarda kısmen yağ yakma şikayetleri duymuştum. Bende böyle bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 9 Ağustos 2017; 14:36:38 >

• Fiyatlar uçmuş ancak ikinci ele talip yok maalesef. 2016 Blackedition dizel otomatik 12.000km dearaca 123 çok diyorlar.. satan arkadaşlar kaçtan satıyor acaba bilgi verebilir misiniz.
  • 1.5 dci tekna 5 yıl kullandım 6 ayda 1.2 xtronic blackedition abi ilk aracım güzeldi gerçekten ama yeni kasası beni mahvetti 6 ay dayana bildim ne kadar kötü bir işcilik ve malzeme tek güzelliği konsulu camı bir parmak aç kapıyı aç kapa zangır zangır ses yapıyor sanki hacı murat kullanıyorsun alacak arkadaşlar bayiye gittiğinde almadan bir denesinler yağmur yağarken camı 5 parmak açtınmı araç tavanında su dere gibi içeriye giriyor sakın açmayın kapı döşemeleri sanki sabitlenmemiş ittirince çatır çutur sesle birlikte boştaymış gibi oynuyor multimedya tarihi bütün araçlar akıllı telefon üzerinden trafik haritası kullanıyor bunda 2013 yılının haritası yenisi yani 2015 haritası 250 euro bakım aynı motorda reno 20 binde bir bakıma giriyor ve 550 tl civarı dizelde bunda benzinli 15 binde 850 tl dizel 10 binde 950 tl direksiyon sağ tarafı sol tarafına göre şöför tarafına doğru daha önde ses sistemi ve radio berbat çekmiyor yada hışırtılı yazık dünya para ver karşılığında mühendislik harikası bu araca bin

allahtan ford kuga 1.5 dizel getirdide bu nissan markasından kurtuldum bir dahada adını bile anmam

• arkadaşlar aracım 8000 km'de.
    1.5 manuel dizel, ortalama yakıt tüketimim 6.5 lt seviyesinde. Bunun %70 i şehir içi, kalanı düz yol gibi düşünelim. fazla değil mi sizce ? ne zaman düşer 6 lt seviyelerine ?
  • utku84 U kullanıcısına yanıt
    Bence gayet normal, benim araç benzinli otomatik full şehir içi kullanımında yaz olmasına rağmen 11 lt yaktı geçende.

Bu veri dolum-dolum verisi yol bilgisayarı verisi değil. Tabi eklemem lazım ki kısa mesafe, şehir içi dur kalk ve kimi zaman yokuş.

Dizel 6.5 sa canınızı hiç sıkmayın derim.

• Merhabalar

2015 QQ Black edition için

Varta f21 agm 80 ah akü almayı planlıyorum.

Aşağıdaki ölçülere sahip olan bu akü bizim j11

Kasalara uyum sağlarmı arkadaşlar.

Uzunluk: 315 mm

Genişlik: 175 mm

Yükseklik: 190 mm

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: theboy32

Merhabalar

2015 QQ Black edition için

Varta f21 agm 80 ah akü almayı planlıyorum.

Aşağıdaki ölçülere sahip olan bu akü bizim j11

Kasalara uyum sağlarmı arkadaşlar.

Uzunluk: 315 mm

Genişlik: 175 mm

Yükseklik: 190 mm

Teşekkürler

Sebep ? akünüz bitmek üzere mi

• Nazara mı geldik ne çok memnun olduğum aracım bugün sıkıntı çıkardı düz yolda sakin giderken esp ışığı yaktı aç kapa yaptım yine devamedince yol yardımı çağırdım tesafüf yakınlarda biyerlerdeymiş adam espyi silemedi servise getirin dedi aküden olabilir dedi bi de güncelleme zamwnı gelmiş bu aracın dedi km 6500 sorun ne olabilir durduk yere canım sıkıldı

2016 aralık çıkışlı 1.2 manuel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 11 Ağustos 2017; 19:30:31 >
  • Tatile çıktım döndüm. 2878 km yol yaptım. 7.2 tüketim 1 verim. Yollarda hep fulledim ama dönüşte fullemedim. Gerçek değerin 7.5-7.6 olduğunu düşünüyorum ki yaklaşık 40 Kr ediyor km de. Uzun yolda 110 a sabitledim. Nadiren üstüne çıktım bu hızın. Bolca ören yeri, koy da gezdim. İnişli çıkışlı çok yer oldu tatil bölgesinde. Şehir dışı olan kısım duble yoldu genelde düz sayılır.

Araç 1.2 Benzin Otomatik Skypack.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    kronik akü sorunumuz malum hocam

Bu sorunun bana süpriz yapmasını beklemektense

Kendim önlem almayı düşünüyorum.

Yakında ses sisteminde değişikliğe gidicem

Bu sebepten böyle bir aküyü tercih ettim.

Yuvaya uyum sorunu yaşarmı o konuda kararsızım

• En son karadeniz gezisinde 1.2 xtronic sasirtici sekilde cok konforlu ve guzel bir seyahat gecirtmisti, bende 1.6 benzinli 170hp 5.20i de var haftaya datca marmaris uzun yolculuk var sanirim bmw yerine 1.2 ile cikacagim...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Esp ışığı için 80 km uzakta antepe gittim 30 dakkada teslim ettiler turbo hortumu gevşemiş kelepçesini sıkup ışığı söndürüp rejenerasyon yaptılar anlamadım esp ve bu işlemler mantıklı mı ama önemli bir sorun değil deyip gönderdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defiant82 -- 12 Ağustos 2017; 10:50:57 >
  • Araç fiyatlarına baktım az önce nissan. 2015 te aldığımda 1.2 benzinli otomatik araçla dizel otomatik versiyonu arasında 15-16 bin kadar fark vardı. Şu anda 30 bin fark var. Arkadaşım 1.5 manuel skypack almıştı. O gün aramızda 3-4 bin kadar fark vardı. Şu anda 14 bin kadar fark var.

Anlaşılan nissan iyi satan motor ve şansıman kombinasyonlarına bastı zammı. Daha az satanlarla arasını açtı. Bu şu açıdan kötü, 1.2 Otomatik araçların fiyatı ikinci elde çok artmazken manuel ve otomatik dizeller sağlam bir fiyata gider.

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    siz ben yanlıs duymadıysam Qashqai BMW 520 den daha konforlu dedınız?3.20 için şaşırmazdım ama buna şaşırdım.kac model BMW?
  • Merhabalar,

11/08 itibari ile 2012 dci Juke umu satıp aranıza 2016 skypack dci QQ ile katıldım.

Ancak,
    itiraf etmem gerekirse Juke in ataklığını uzamasını 5.viteste bile turbo tepkisini hissetemeyi sanırım çoooooooooook özleyeceğim.

QQ Juke dan 20 tork daha fazla ayrıca 4 yıllık generasyon farkı olmasına karşın biraz ağır kalıyor.

Tamam kasa olarak 150kg fark var ama,yine de anlayamadım.Açıkçası bu kadar bariz ataklık farkı olacağını hiç düşünmemiştim.

Sizden ricam;
    benim bilmediğim bir eco modu var mı,acaba o mu devrede,malum Juke u sürekli sport modda kullanmıştım.

Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 727728729730731
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.