Şimdi Ara

NİSSAN Qashqai (47. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
941
Cevap
6
Favori
303.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • pirelli winter sottozero serisine baktınız mı ?
  • Merhaba Arkadaşlar,

QASHQAİ KULÜBÜ ismiyle hepimiz için yeni bir konu açmış bulunuyorum. Şimdiki yazıştığımız konuyu açan arkadaş konuyu 7 Mart 2007 de açmış ve en son mesajını da 20 Mart 2007 de yazmış. O günden beri de hiç uğramamış. Sizler içinde uygunsa hem güncelleme kolaylığı hemde daha yeni bilgi ve üyelerle yeni konumuzdan devam edebiliriz. Selamlar..

http://forum.donanimhaber.com/m_35427532/mpage_1/key_//tm.htm#35427532
  • Bende de aynı sorun var. Lastikçim ile konuştum Kasım gibi Pirelli'nin gelecekmiş.

quote:

Orijinalden alıntı: kotra

mrb. ben de yaklaşık 1 ay önce üzüm siyahı platinum 1.5 dizel aldım. Yaklaşık 2500 km yol yaptım. Aracımdan çok memnunum ama
    bir problemim var. Aracımda continental 215/55/18 lastik var. Kış lastiği alıcam ama bu ebatta continentalda dahi lastik yok.
    aranızda kış lastiği alan var mı? Hangi ebatta ve hangi marka aldınız? paylaşırsanız sevinirim.
  • Ben aracı almadan önce yurtdışından ciddi bir araştırma yapmış ve şunu öğrenmiştim. Cam tavan eğilip yamulmadığı için ve darbe anında kırılmadığı için diğer tavanlara göre daha sağlam.
    Cam lafı insanları ürkütüyor ancak hem kalınlığı,hem içerisindeki kırılıp dağılmayı önleyen karışımı ile oldukça sağlam gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Orijinalden alıntı: OzSpider

Selamlar,
    Resimdeki Araç Cam tavanlı mı cidden?

QQ çok güvenli bir araç, Takla atınca da hiçbirşey olmadığını görmek güzel.

Elbette kazadan, kazaya fark olabilir. Bu fotoğrafları aldığım yerde (http://forum.qashqaiclub.co.uk) aracın hızı, kaç takla attığı hakkında bir bilgi yoktu. Sadece cam tavan olduğu, kazayı yapana birşey olmadığı belirtiliyordu.

Not: Cam tavanın 300 kg'lık yük taşıyabildiğini bir yerlerde okumuştum, kaynak gösteremiyorum maalesef. Aynı forumda, bir başka rivayete göre 10 feetten (yaklaşık 3 metre) bırakılan beton taşın (ne kadar büyüklükte olduğu belirtilmemiş) camı kıramayacağı söylenmiş...

Tabi bunlar kulaktan dolma bilgi. Verileri doğrulatana kadar inanmamakta özgürüz :)

• Qashqai'yi denedim... Olağanüstüydü! Vites geçişleriyle, torkuyla, iç ve dış kalitesiyle motoruyla donanım özellikleriyle Qashqai Platinum'a tam anlamıyla hayran oldum. Yeni aracım Qashqai Platinum 1.5 dci inci beyazı olacak.
  • benzinlisine lpg taktıran var mı? nissan motorlarının lpg uyumu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Erzurumda yaşadığımdan dizel yerine benzinli tercihim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tataryan

benzinlisine lpg taktıran var mı? nissan motorlarının lpg uyumu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Erzurumda yaşadığımdan dizel yerine benzinli tercihim.

Ben şimdiye kadar tüp taktıran arkadaşa burada rastlamadım.

Ayrıca artık aşağıdaki linkteki QASHQAİ KULÜBÜ isimli konuya taşındık, isterseniz orayada bir sorun..

http://forum.donanimhaber.com/m_35427532/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: tataryan

benzinlisine lpg taktıran var mı? nissan motorlarının lpg uyumu konusunda bilgi verirseniz sevinirim.Erzurumda yaşadığımdan dizel yerine benzinli tercihim.

İzmir Fuarında Atiker Otogaz Çınarlı Bayi standında bir tane Qashqai 1.6 Tekna vardı. Kendi aracıymış. Çekişte düşme olmadığını, benzinle aynı miktarda LPG yaktığını söyledi. Test yapmak istersem her zaman Çınarlı'ya beklediğini söyledi. Ama bir fırsat bulup gidemedim.
    Nissan bayii de Ayvalık'ta şoförlü araç kiralama şirketinde bir tane LPG'li araç olduğunu söyledi. Araç bir senedir, yaklaşık 100.000 Km. yol yapmış, henüz sorun yaşanmadığı beyan edildi. Ancak aynı servis, LPG takılması durumunda aracın garantiden çıkacağı ve tavsiye edemeyeceklerini söylediler.

• busiralar platinum arstirmalari gene hizlandi bizde de. simdi merak ettigim birkac konu var.cevaplayabilirseniz sevinirim.
    1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
    2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
    3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
    4. bu anahtar sistemini sustali tarzina cevirebilirmiyz?
    5.iceriden bagaj acma dugmesi varmi?
    6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz?
    yaklasik 3 aydir arastiriyorum bircok modeli.leon verip suv tarzi bir arac alabiliriz diye dusunuyoruz.gerci aklimizda olan daha baska modellerde var suv disinda.artik karar verme asamasindayiz.simdiden tesekkurler.
  • Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacksonpred

Merhabalar

18 Eylül 2008 de Nissan QQ 1,5 DCİ tekna aldım. Dün nissan yetkili servisinden mektup geldi. Aracınızın direksiyon bölümünde boşluk olabileceği ve bunun kendisini bir tıkırtı ile belli edebileceği ve çok ciddi sıkıntılara yol açabileceği falan yazıyor. Acaba sizlerede geldimi böyle bir mektup ?

Bu konuyu yeni başlık altında:
    Bu mesajda:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=35956210
    yazmıştım.
    Bana böyle bir mektup gelmedi. Aracınızı hangi şehir/bayiden almıştınız? Mektup genel müdürlükten mi geldi?

• yanıtınız için teşekkür ederim, evet genel müdürlükten geldi, 2 nüsha halinde, birinde aracın sorununu anlatan yazı, ikincisinde tüm bayilerin adresi ve telefonunu içeren yazı, aracı izmir artkıy otomotivden aldım.
  • quote:

quote:

Merhabalar

Bu mesajda:
    yazmıştım.
    Bana böyle bir mektup gelmedi. Aracınızı hangi şehir/bayiden almıştınız? Mektup genel müdürlükten mi geldi?

Evet şimdi okudum, aynı problemden bahsediyo ve bir an önce getirmem gerektiği söyleniyor, durumu öğrenmek için müşteri ilişkilerini aradım durumu doğruladı ancak telaş etmeyin sizde olmayabilir falan gibi yumuşatmaya çalıştı.

• quote:

quote:

quote:

Merhabalar

Bu mesajda:
    yazmıştım.

Evet şimdi okudum, aynı problemden bahsediyo ve bir an önce getirmem gerektiği söyleniyor, durumu öğrenmek için müşteri ilişkilerini aradım durumu doğruladı ancak telaş etmeyin sizde olmayabilir falan gibi yumuşatmaya çalıştı.

Telaşlanacak bir durum olmasa da, servislerin iş programını aksatmamanız ve daha büyük bir soruna sebep olmaması için, aracınızı servise bir an önce getirmeniz istenmiş olabilir. Başına şimdiye kadar ciddi birşey gelmemiş yılda 15-20bin Km yapan 2006 üretimi bir QQ'yı da çağırdıklarını düşünürsek, 2009 model bir QQ'da bu konuyla ilgili yakın bir gelecekte önemli bir problem olmayacaktır.
    Ama siz her ihtimale karşı servisinizden konu için randevunuz alın ki arkadan gelecek diğer QQ'lar beklemesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 4 Aralık 2009; 0:26:23 >

• bu gün banada geldi servise götüreceğim yarın sanırım servisten sonra yapılanları yazarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXTREMETE

bu gün banada geldi servise götüreceğim yarın sanırım servisten sonra yapılanları yazarım

Aracınızın model yılı nedir?
  • kasım 2007 de trafiğe çıktı 2008 model
  • Hafif makyaj ile çok daha güzel olmuş:)

NİSSAN Qashqai

Yapılan yenilikler hakkında kısa bilgi;

The UK is to receive a facelifted Nissan Qashqai in spring 2010. Changes have been effected not just outside and inside, but also beneath the skin. Minimum prices will be £15,395 for the 1.6-litre Visia 2WD manual going all the way up to £25,745 for the Tekna 2.0 dCi AWD automatic and £26,845 for the Qashqai+2 Tekna 2.0 dCi AWD auto.

Alterations made to the exterior include a new front bumper, a revised front grille, an all-new bonnet, and upgraded headlights. The front end shares its design elements with the Qashqai+2. Two new colours have been added; Magnetic Red and Mineral Grey. The rear lights are largely the same but now feature a more transparent lens look. Brake and taillights use LED technology. An additional two alloy wheel styles measuring 16-inch and 17-inch were added. The suspension has been further tuned for better ride quality and handling.

Nissan redesigned the main interior dials by giving them added clarity. The white LCD screen is geared to show lots of information such as time, cruise control, average fuel consumption and the speed limiter. Storage spaces were increased to include a new cubby hole at the base of the central cluster. Two-wheel drive models even have space for plastic cards where AWD models would have the ALL MODE selector.

Some unspecified weight reductions were implemented as well as aerodynamic improvements that help the 1.5 dCi model drive down its C02 emissions from 137 to 129g/km.

Kaynak:http://www.worldcarfans.com

NİSSAN Qashqai

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @uiKSilveR -- 5 Aralık 2009; 11:22:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EXTREMETE

kasım 2007 de trafiğe çıktı 2008 model

Öncelik eski modellerde sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.