Şimdi Ara

Nissan NX coupe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba 8-9 bin tl param var malum universitemde baslamak uzere okula gitmek icin bana araba lazim. Alicagim ilk arabam olucak o yuzden amatorum ve bu araba inanilmaz hosuma gitti yalniz sizden ricam kullanan yada bilgi sahibi olan arkadaslar bana bu aracin sehir ici yakit tuketimini saglamligini soyliyebilirlerse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzlerce çeşit otomobilin içerisinden nx coupe yi bulmuş olmanız için tebrik ediyorum sizi şaka bi yana cidden uzak durun, size her yönden sıkıntı yaşatıp macera yaşatır. Ne parçası bulunur ne de alıcısı (ileride elden çıkarmak istediğinizde)
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Yüzlerce çeşit otomobilin içerisinden nx coupe yi bulmuş olmanız için tebrik ediyorum sizi şaka bi yana cidden uzak durun, size her yönden sıkıntı yaşatıp macera yaşatır. Ne parçası bulunur ne de alıcısı (ileride elden çıkarmak istediğinizde)

Parca konusunu hem almanyada hem ingiltereden hemde turkiyede sanayici arkadaslarim var onlarla konustum arabanin tum tamponlarini kapilarini bile gotursen sana en gec 1 ayda temin ederiz o konuda kafan rahat olsun dediler hocam o yuzden o dezavantaji eledim. Satma konusuda araci 1 yil kullandiktan sonra dedeme saticam o bu arabanin hayraniymis oradanda sorun yok. Geriye tek yakit tuketimi ve saglamlik kaliyor benim alicagim arac 122.000 kmde debriyaji falan filan onemli degil bozulursa hallederim ancak yeter ki motor yatak falan sarmasin sizce 122.000de ve nissan servisinden onayli aracda bu sorun olur mu ? Ve yakit tuketimi alicagim arkadas bana sehir ici az trafikde 7-8 litre yakarsin aracin motoru o kasa icin cok yeterli oldugu icin bu degerleri asmaz dedi sizce dogru mudur ?

• android137 A kullanıcısına yanıt
    Motor konusunda burada ne söylesem boş, yakıt tüketimi olarak benim bildiğim 1.6 motor olması lazım en fazla yakacağı 9-10 litre olur şehir içi tahminim, çok anormal bir yakıt yakacağını sanmam, lpg de takılabilir. Bence en güzeli almadan önce sanayiye götürün kompresyon değerlerine bir baktırın derim, alır almazda triger kayışı filtereler vs sarf malzemelerini yağını değiştirip takip edin derim.122 km de bir motorun sorun çıkaracağını sanmam sonuçta nissan motoru, yağ ve trigerde sorun olmadıkça yatak matak sarmaz.
  • kaç yıldır forumdayım böyle feyk konu görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Motor konusunda burada ne söylesem boş, yakıt tüketimi olarak benim bildiğim 1.6 motor olması lazım en fazla yakacağı 9-10 litre olur şehir içi tahminim, çok anormal bir yakıt yakacağını sanmam, lpg de takılabilir. Bence en güzeli almadan önce sanayiye götürün kompresyon değerlerine bir baktırın derim, alır almazda triger kayışı filtereler vs sarf malzemelerini yağını değiştirip takip edin derim.122 km de bir motorun sorun çıkaracağını sanmam sonuçta nissan motoru, yağ ve trigerde sorun olmadıkça yatak matak sarmaz.

Yaptirmayi dusunuyorum zaten onlari hocam alicagim kisiyle gorustum tamam dedi birlikte sanayiye goturucez araci peki sizce bu saydiklariniz icin bursa sanayide ne kadarlik bir ucret alirlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: neilblack

kaç yıldır forumdayım böyle feyk konu görmedim

Feyk konu derken kardesim ? Alacagim araba hakkinda onemli olan bilgileri merak ettim neresi feyk anlam veremedim acikcasi.

• Para ile dert satin aliyorsunuz. Haberiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

Para ile dert satin aliyorsunuz. Haberiniz olsun

Emin misiniz hocam araci kullandiniz mi ? Yani 7 bin tlye ustu acilan on camlar otomatik coupe kapilar direksiz absli airbagli baska arac yok ne gibi dert acabilir basima ?

• quote:

Orijinalden alıntı: android137

quote:

Emin misiniz hocam araci kullandiniz mi ? Yani 7 bin tlye ustu acilan on camlar otomatik coupe kapilar direksiz absli airbagli baska arac yok ne gibi dert acabilir basima ?

tam 10 sene once tam tarif ettiğiniz araç gibi bir aracım vardı. rover 220 turbom vardı. 8 bine arabayı almıştım. , 8 bine almamla 20 bine yakın masraf yaptım daha da masraf çıkaracaktı zor sattım. ben o zamanlar 8 senelik araba ile çektiklerimi hatırlıyorken senin 20 senelik arabayla yaşayacaklarını hayal dahi edemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 4 Eylül 2013; 19:33:24 >
  • android137 A kullanıcısına yanıt
    Adam size almayın diyor işte,sen daha alacağım diye diretiyorsun.
    Alın alın hayırlı olsun
  • quote:

quote:

quote:

tam 10 sene once tam tarif ettiğiniz araç gibi bir aracım vardı. rover 220 turbom vardı. 8 bine arabayı almıştım. , 8 bine almamla 20 bine yakın masraf yaptım daha da masraf çıkaracaktı zor sattım. ben o zamanlar 8 senelik araba ile çektiklerimi hatırlıyorken senin 20 senelik arabayla yaşayacaklarını hayal dahi edemiyorum.

Anladım teşekkürler yorumunuz için :)

• 7 8 bin liraniz var ise uste kredi cekin 0 arac alan samimi soyluyorum her ay cikaracagi masraftan daha az kredi odersiniz.

Aldim conta yakti ust kapak rektefiye oldu
    Abs si vardi roverin. Detayli baktik abs muhsuru cikarfilmisti. Taktik abs isigi yandi. Bi baktik abs nin kablolari yok. Kablo bulduk yaptik
    Sonra gene conta yaktim komple motor yaptik.
    On takim aks şanzuman anlatsam roman olur. Gucum de yoktu orjinal parca takamiyordum. Bi yaptirdigim parca 5 ay sonra yine onume geliyordu. Kazasi da yoktu arabanin 3 5 parca boya vardi.
    Cam motoru yok silecek motoru arabanin degismeyen parcasi kalmamisti. Her ay 500 tl gidiyordu.
    Cektim 350 tl den 48 ay kredi arabayi da takasa verdim kurtuldum. Yoksa nikahima alacaktim. Elden cikarmanin tek yolu takas kaliyor.

Satarken haberim olsun super araba ben alirim diyenler satarken kayboluyor ortaliktan. Benden soylemesi

• Üniversitede hayalimdi :) 23-25 yıl önce...
  • quote:

7 8 bin liraniz var ise uste kredi cekin 0 arac alan samimi soyluyorum her ay cikaracagi masraftan daha az kredi odersiniz.

Abs si vardi roverin. Detayli baktik abs muhsuru cikarfilmisti. Taktik abs isigi yandi. Bi baktik abs nin kablolari yok. Kablo bulduk yaptik
    On takim aks şanzuman anlatsam roman olur. Gucum de yoktu orjinal parca takamiyordum. Bi yaptirdigim parca 5 ay sonra yine onume geliyordu. Kazasi da yoktu arabanin 3 5 parca boya vardi.
    Cam motoru yok silecek motoru arabanin degismeyen parcasi kalmamisti. Her ay 500 tl gidiyordu.
    Cektim 350 tl den 48 ay kredi arabayi da takasa verdim kurtuldum. Yoksa nikahima alacaktim. Elden cikarmanin tek yolu takas kaliyor.

Satarken haberim olsun super araba ben alirim diyenler satarken kayboluyor ortaliktan. Benden soylemesi

Vallahi sizide baya uğraştırmış araç eğer her ay nx coupede bana böyle sorunlar çıkaraçaksa dediğiniz gibi sıfır araba almak daha mantıklı ancak malesef kredi çekicek güçüm yok daha kredi kartım bile yok duruma göre bakıcam artık o an çok içime sinerse servisde düzgün şeyler söylerse alırım sonuçda sizinkiyle bu aynı araç değil tabide yaş farkı var birde amatörlük atmak içinde lazım ucuz birşey şimdi sıfır alırsam sürtersem çarparsam içim acır ki kesin sürterim bizim evin bir otoparkı var felaket dar :/

• quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Üniversitede hayalimdi :) 23-25 yıl önce...

Aynı yorumu babamda yaptı :)
  • quote:

quote:

7 8 bin liraniz var ise uste kredi cekin 0 arac alan samimi soyluyorum her ay cikaracagi masraftan daha az kredi odersiniz.

Vallahi sizide baya uğraştırmış araç eğer her ay nx coupede bana böyle sorunlar çıkaraçaksa dediğiniz gibi sıfır araba almak daha mantıklı ancak malesef kredi çekicek güçüm yok daha kredi kartım bile yok duruma göre bakıcam artık o an çok içime sinerse servisde düzgün şeyler söylerse alırım sonuçda sizinkiyle bu aynı araç değil tabide yaş farkı var birde amatörlük atmak içinde lazım ucuz birşey şimdi sıfır alırsam sürtersem çarparsam içim acır ki kesin sürterim bizim evin bir otoparkı var felaket dar :/

daha bilindik ya da diğer bir deyişle piyasa arabası almaya çalışın. size masraf açtığında ucuza mal edebilesiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: statükocu

quote:

quote:

daha bilindik ya da diğer bir deyişle piyasa arabası almaya çalışın. size masraf açtığında ucuza mal edebilesiniz..

Onuda düşündün biraz fazla soru sormuş gibi olucam ancak aracı cumartesi alıcam ve inanın 3-4 yıldır biriktirdiğim parayla alıyorum o yüzden biraz fazla araştırıp soruyorum. Opel tigralarda hoşuma gitti ancak yakıt tüketimine baktım 10 lt fabrika verisi var herhalde istanbulda 12-14 ltyi görür gibi geliyor bana siz ne düşünüyorsunuz ? onlarında fiyatları gayet makul.

• Hocam senın macerayı okuyunca hem güldüm hem üzüldüm ...
    Sene 93 ılk arabamı alacağım gıttım 76 model Opel Rocord 1800 cc aldım . Acemılık motor bıtık sase bıtık frene basınca esnemeden dolayı kapılar açılıyor , herkez alma dedı laf dınlemedım kaça aldığımı hatırlamıyorum sımdı aldığım rakamın ıkı uç mıslı para harcadım , en son köprüde kaputu açıldı koptu uçtu , hepsını yazsam fılım olur :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevgili arkadasim git dizel bir clio al bana dua edersin yazık etme parana , selamlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.