Şimdi Ara

Nissan NOTE (255. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
800.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kuzan aokiji

Arkadaşlar 2007 1.6 tekna almayı düşünüuorum 2. el :))

Bu aracı daha önce alıp kullanan arkadaşlardan öneriler alabilirmiyim.. başlardaki sayfaları okudum o zaman daha yeni çıkmış araç alanlar başlangıçta memnunmuş... aradan uzun zaman geçmiş.. fikir verebilecek arkadaşlar var mı acaba?

Triger kayışı yokmuş sanırım olmaması avantaj mı dezavantaj mı?

İlk alanlardan biriyim. Araç hala bende. Tık demedi henüz. Triger yok ama 110-120 binde zinciri değiştirmek lazım. O km lerde dikkatli ol bakarken. 60000 gibi v kayis degisir. Kronik diyebileceğim bir arızasını duymadım ve rastlamadım. Temiz bulursan şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 13 Kasım 2017; 22:9:15 >
  • Aracın arka bagaj kapağı açılmıyordu. Bostancı sanayide baktırdım. Sorun kablolarda. Araç yaş aldıkça, aşağıdaki fotolarda görülen kablolarda metal yorgunluğu ile eskimeye ve kopmalar oluşuyor. Başınıza gelirse eğer tavsiyem kabloların sadece kopanını değil tamamını kestirip ekleme ile yeniletmemiz (orjinali demiyorum, ekleme). Yoksa 2-3 ay sonra tamir edilenden farklı bir kablo daha kopunca aynı işlem için uğraşıyorsunuz.

Nissan NOTE

Nissan NOTE

• merhaba arkadaşlar
    aradan uzun bir süre daha geçti ve bu arada arabamı da servislerini de daha iyi tanıyorum
    geçen süre zarfında 90bin ağır bakımlarını izmir gaziemier japon oto teknik'te öner ustaya yaptırdım
    v kayışı, rulmanı, triger seti falan hepsini DAYCO kullandık, ki üzerinden çıkan RENAULT markaların da üreticisi aynı yazıyordu
    yağ olarak yine renault evolution fe 5w30 kullandım ama fark ettim ki çok kısa sürede özelliğini kaybeden bir yağ
    yağ filtresi olarak yine renault captur orijinal yağ filtresi kullandım (599R diye geçiyormuş)
    hava filtresi ve polen filtresi olarak yine izmir gümüş otodan yine blueprint aldım
    henüz bunların muadilini bulamadım
    ayrıca "huylu" olduğum için hem fren yağını toyota dot4 ile hem de mekanik yağlarını toyota 75w90 ile değiştirttim
    öner usta ne gerek var vs dedi ama, kıl tüy lakabımızı da korumak lazım

:)

motor yağı konusunda şöyle bir detayı netleştirdim;
    dünyadaki yağ standartlarına göre partikül filtreli araçlar için belli kodlar var,
    ACEA standardı C3 veya C4 olacak, C4 olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    API standardı CG veya CF olacak, CF olması daha iyi (daha yeni teknolojileri destekliyor)
    ayrıca RENAULT tarafından verilen bir onay var, DPF'li dizel motor (k9k) için bu RN0720

dolayısıyla ACEA C3 ve/veya C4 yada API CG ve/veya CF standardını karşılayan tüm TAM SENTETİK yağları kullanabilirsiniz
    bu standartlardaki yağların zaten RN0720 onayı da varsa, gözünüz kapalı alıp kullanabilirsiniz

piyasada tespit edebildiğim bu standartları karşılayan 5 LİTRELİK paketli yağlar şunlar;

PO MAXIMA CX 5w-30 => 110 lira civarı
    ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5w-30 => 120 lira civarı
    SHELL HELIX ULTRA PRO AR-L 5w-30 => 130 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN 5W30 => 140 lira civarı
    MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 => 150 lira civarı

naçizane bilgilerinize sunarım

Nissan NOTE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkhnyrn -- 24 Kasım 2017; 17:51:38 >

• 2007 model 1.6 Tekna otomatik Note kullanıcısıyım tam 1 yıldır.İkinci el olarak E11 kasa bu modelden araç almak isteyenlere yardımcı olması açısından deneyimlerimi paylaşmak isterim.
    Aracı aldığımda pert kaydı olduğunu ve 10'un üzerinde kazaya karıştığını,tavan hariç hemen her yerinde boya olduğunu ancak değişen parçası olmadığını biliyordum. Bunların yanısıra bir süre sürücü kursunda kullanıldığını da (yaklaşık 1 yıl) sağ öndeki sonradan eklenen pedallar sökülmesine rağmen bazı parçaların halen durduğunu görünce anladım.
    Evet böyle bir araç alınır mı dediğinizi duyar gibi oluyorum. Ancak oldukça hesaplı aldım aracı ki sonradan ortaya çıkacak masrafları göz önüne aldığımda hesaplı almış olmanın avantajı ile para harcayacak olsam da pek de umursamadım.Tam bir yıldır sorunsuz kullanıyordum ve çok memnundum.Lpg performansı,otomatik vites P'den R'ye ve D'ye sabah ilk çalıştırmadaki sert ve sesli geçişe rağmen acayip keyif veriyordu.
    Gelelim 1 yıl sonraya...Önce bazı devirlerde gaz yememeye başladı.Rölanti dengesizliği de baş gösterdi.Lpg enjektörlerini değiştirdim ki arızalı çıktı zaten ölçümde 2 tanesi.Usta tanıdık. Değişime rağmen arıza giderilmezse parçaları iade edebilecektim.Arıza giderilmedi.Ateşleme bobinlerini söktük ve bir baktık ki bujilerle birlikte fabrikanın 2007'de taktığı üretim yılı 2006 olan orjinal Bosch marka ateşleme bobinleri ile Ngk marka bujileri görmeyelim mi?2007 model bir araç,150000 km'de ve yaklaşık 5-6 senedir de Lpg kullanan bir araç için hala bu parçaların iş görüyor olması adeta mucizeydi.Evet bazı belirtiler vardı ama aşırı değildi yani.Yakıt tüketimim çok çok iyiydi bir kere.Evet motor performansı ve ses çok kötü olmamakla birlikte yaşı itibariyle normal karşılanacak bir seviyedeydi.Neyse bobinler ve bujiler orjinal Bosch ve Ngk olmak kaydıyla değiştirildi ve araba şu an bildiğiniz roket! Hiç bir sorun kalmadı.Haa...Tanesi 170'den 4 adet bobin=680, tanesi 50'den 4 adet buji=200, Lpg enjektör takımı,fitresi vs.=200, İşçilik de =200 olmak üzere toplam=1280 masrafım oldu.
    Sırada şanzıman yağı değişimi var ki vites geçişleri yumuşayacaktır diye düşünüyorum.Elbette değişimi makine ile yaptırmak için büyük bir şehire yolumun düşmesini bekliyorum.Diyeceğim o ki, mükemmel bir araba, bunca senenin bakımsızlığına,hor kullanılmasına rağmen...

• Merhaba arkadaşlar.

2007 model Nissan Note Tekna otm vites 29.800 km de araç aldık ve aranıza katıldık. Koltuklar krem renginde ve çocuklardan dolayı kılıf almak istiyoruz. Tavsiye edeceğiniz yer var mıdır? İst. Anadolu yakası.

Herkese kazasız belasız günler.
  • Sevgili notecular. 2006 1.4 aracımla aranızdayım. Yaklasık bir hafta oldu hanıma almıştık ama cok sevince aracı kendim kullanmaya karar verdim. Kücüklüğüne göre hiç beklemediğim kadar sürüş konforu var. İndası yormuyor.

Aklıma takılan iki husus var. Arac dar oldugu için koltuk yan destekleri kalın insanlar için azda olsa raharsızlık verebilir. Ama sırtınız tam yaslanırsa çok iyi kavrıyor.

İkinci husud araç gosterge paneli ısıkları biraz cansız aradım ama bulamadım ayarı var mı yok mu?

İlgili arkadaşlara candan tesekkurler
  • Nerdesiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: focusone

Sevgili notecular. 2006 1.4 aracımla aranızdayım. Yaklasık bir hafta oldu hanıma almıştık ama cok sevince aracı kendim kullanmaya karar verdim. Kücüklüğüne göre hiç beklemediğim kadar sürüş konforu var. İndası yormuyor.

Aklıma takılan iki husus var. Arac dar oldugu için koltuk yan destekleri kalın insanlar için azda olsa raharsızlık verebilir. Ama sırtınız tam yaslanırsa çok iyi kavrıyor.

İkinci husud araç gosterge paneli ısıkları biraz cansız aradım ama bulamadım ayarı var mı yok mu?

İlgili arkadaşlara candan tesekkurler

geçmişte gösterge lambalarını beyaz led ile değiştirmiştim ama çok uzun zaman geçti, nasıl ve nerede yaptım hatırlamıyorum
  • Ayarı yok yani. Yoptan degiştiriyoruz
  • arkadaşlar merhaba,

2008 1.6 AT note sahibiyim. kmsi 160.000 oldu. lpg li
    bakım yaptırmak istiyorum.. bu kmlerde bakım yapan ve nasıl sonuçlar aldıklarını konusunda yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

arkadaşlar merhaba,

2008 1.6 AT note sahibiyim. kmsi 160.000 oldu. lpg li
    bakım yaptırmak istiyorum.. bu kmlerde bakım yapan ve nasıl sonuçlar aldıklarını konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Şanzıman yağının geçmişini bilmiyorsanız mutlaka değiştirin, Motor yağı 5w40 , Filtre elemanları ve Lpg Filtresini mutlaka değiştirin , Triger Zincirlidir 1.6 larda ses gelmeye başlanınca değiştirilir ön düzen ayarı ve balatalarınıza baktırın.
  • 1.5DCI Dizel Note sahipleri kemikli vites geçişlerinden ve özelikle geri vitese geçişte sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka şanzıman yağınızı değiştirtin epey fark oluyor o sert geçişler yumuşacık oluyor bizim araçlara 75W80 sentetik yağ koyuluyor 2,5 Litre alıyor bilginize..
  • Merhaba arkadaslar 2013 note visia 1.5dci 60 bin kmde tamamen orjinal bi arac var almayı dusunuyorum aile aracı olarak kullanılcak önerirmisiniz kronik sorunları varmıdır mekanik olarak, 60 bin bakımında neler yapılır masraflı bir aracmıdır. Tesekkurler
  • Riquelme1907 R kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    2013 model, yeni kasa mı eski kasa mı? visia olması olumsuz bir durum sayılabilir, teknaya göre çok farklılık var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

1.5DCI Dizel Note sahipleri kemikli vites geçişlerinden ve özelikle geri vitese geçişte sıkıntı yaşıyorsanız mutlaka şanzıman yağınızı değiştirtin epey fark oluyor o sert geçişler yumuşacık oluyor bizim araçlara 75W80 sentetik yağ koyuluyor 2,5 Litre alıyor bilginize..
    İyi bilgi.
    Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

merhaba,
    2013 model, yeni kasa mı eski kasa mı? visia olması olumsuz bir durum sayılabilir, teknaya göre çok farklılık var.
    Merhaba

Bende 2011-2012 almayı düşünüyorum ama visia ve tekna arasında ne farklar var acaba. Bnm tek bildiğim tekna ve tekna pack arasında hız sabitleyici farkı var?
  • serdarsatir S kullanıcısına yanıt
    konuda geriye dönük karşılaştırmalar vardı, daha detaylı bilgi bulabilirsiniz. 2013 ve öncesi E11 kasa 2013 ve sonrası E12 kasa olarak geçiyor. tekna visia arasında en büyük farklar; koltuklar, digital klima, arka cam otomatikleri, jantlar vs.
  • Merhaba Arkadaşlar

Bende kısmet olursa 2013 Model E-11 kasa 1,5 dci tekna-pack alıcam kmsi fln çok düşük 37000 km'de fiyat olarakta 50 bin tl? yorumlarınız nedir acaba araç nasıldır ve fiyat normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

merhaba,
    Yeni kasa visia olmasıda bi abimizin aracını satıyo olması aracın gecmısını bılıorum temız olduğuiçin almak istiyorum fakat ikinci eli biraz zayıf aracın onun haricinde teknik olarak kullananların önerilieri nelerdir onu sormak istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarsatir

Merhaba Arkadaşlar

Bende kısmet olursa 2013 Model E-11 kasa 1,5 dci tekna-pack alıcam kmsi fln çok düşük 37000 km'de fiyat olarakta 50 bin tl? yorumlarınız nedir acaba araç nasıldır ve fiyat normal mi?
    Aracı aldım arkadaşlar. Fakat radyo ekranı bozulmuştu bu araçlarda kronik sanırım bende naviin multimedya taktırdım ama radyoda ara ara cızırtı yapıyor bu aracın anteninden mi yoksa yeni takılan cihazdan mı kaynaklıdır acaba?
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.