Şimdi Ara

Nissan NOTE (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.217
Cevap
55
Favori
799.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Nissan Note 2011 Tekna paketinde hız sabitleyici zannedersem yok. Peki, sonradan takılabiliyor mu? Klima dijital mi yoksa manuel mi? Bir de bagaj hacmi yeterli mi? Ben uzun yol için de düşünüyorum. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marem1

Merhaba, Nissan Note 2011 Tekna paketinde hız sabitleyici zannedersem yok. Peki, sonradan takılabiliyor mu? Klima dijital mi yoksa manuel mi? Bir de bagaj hacmi yeterli mi? Ben uzun yol için de düşünüyorum. teşekkürler.

Sabitleyici yok. Eski kasalardan Tekna pack olanlarda var. Sonradan takılır mı bilmiyorum ama çok verimli olacağını sanmıyorum. Tekna donanımlarda dijital klima var. Bagaj küçük gibi görünebilir ama dikey yükleme yapıldığı için ve kayar koltuklar sayesinde büyütülebildiği için bir çok sedan araçtan fazla yükleme yapabilirsiniz. Şehir içi olsun şehirler arası olsun kullanımı çok rahattır. Tek dezavantajı bagajda fazla yük yoksa biraz dar ve yüksek olduğu için 120-130 dan sonra rüzgardan baya etkileniyor ama yükünüz biraz varsa öyle bir sorun da kalmıyor.
  • 2014 1.5dci tekna:
    İstanbul-Datça arasında 1950 km yol yapıldı, yüklü ve klima açık yakıt ortalaması 22 krş.
  • Arkadaşalar 2012 note'a carvocal multimedya taktırmayı düşünüyorum fiyat 1200.00 tl. varmı başka tavsiye edebileceğiniz bir marka model .
  • Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. 2011'de başlayan note 1.5 dci visia yolculuğumuz Cumartesi günkü 90000 km yetkili servis bakımıyla devam ediyor.
    700 tl. tuttu bakım. Aracın tüm bakımları yetkili serviste yapıldı ve araç alındığından beri mazot olarak Shell tercih edildi. Bu yaz 5750 km yaptım.
    Yüklü ve klima açık ortalama km'ye 0,20 kuruş yaktı. Bu aracı almayı düşünen arkadaşlar temiz araç bulabilirlerse tercih edebilirler. Yüce Allah'tan herkese kazasız sürüşler
    diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisatan

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar. 2011'de başlayan note 1.5 dci visia yolculuğumuz Cumartesi günkü 90000 km yetkili servis bakımıyla devam ediyor.
    700 tl. tuttu bakım. Aracın tüm bakımları yetkili serviste yapıldı ve araç alındığından beri mazot olarak Shell tercih edildi. Bu yaz 5750 km yaptım.
    Yüklü ve klima açık ortalama km'ye 0,20 kuruş yaktı. Bu aracı almayı düşünen arkadaşlar temiz araç bulabilirlerse tercih edebilirler. Yüce Allah'tan herkese kazasız sürüşler
    diliyorum.

Araç ne kadar yakıyor.
  • 2014 note 1.5 dci baz model 94 bin km de ne kadar eder acaba 46 dediler 42 ye almayı düşünüyorum ekspere sokacam arabayı
    bilgi verebilir misiniz ?
    turbo olayı nedir patlama falan korkuttu biraz
    note alıp pişman olur muyum acaba az yakıyor diye tercih ettim
    bakımları 10 bin km biraz az km de olması can sıkıyor
    yedek parça sorunu yaşarmıyım?
  • sanchez44 kullanıcısına yanıt
    tüm turbolu araçlar için aynı risk var. araç gerçekten az yakıyor ve emsallerine göre geniş. 2014 olduğuna göre garantisi bitmek üzeredir, bakıölarını 10000 de bir yaptırmak zorunda değilsin. zaten arabanın yol bilgisayarında ki bakım periyodu 30000de bir gözüküyor. aracın motor aksamı 90lık renault ile aynı. baktığınız aracın bakım periyotlarına uyulmuş olması önemli 94bin km ağır bakım zamanı gelmiş. bir de baz model dediğiniz visia ise tekna bakmanızı tavsiye ederim.
  • araba visia mış
    ekspere göre 1 parça sadece boyalı motor 100 çıktı
    alt takım flan da iyi çıktı
    sadece ağır bakımlar olacak
    pazarlığa girecem bakalım ne olacak durum
  • Aracın 90500 km. yakıt ortalaması 0.19 krş. İstanbul şehiriçi 100 km.'ye 5 lt. yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisatan

Aracın 90500 km. yakıt ortalaması 0.19 krş. İstanbul şehiriçi 100 km.'ye 5 lt. yakıyor.

100 km de kaç lt yaktığını merak etmiştim.Malum benzin fiyatları sürekli değiştiği için kuruş hesabı yapmak doğru sonuca götürmez bizi. İyi değer. Teşekkürler.
  • e12 kasa 1.5dci kullananlar, aracınıza yağ ve filre seti olarak ne kullanıyorsunuz? memnuniyet durumları nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

e12 kasa 1.5dci kullananlar, aracınıza yağ ve filre seti olarak ne kullanıyorsunuz? memnuniyet durumları nasıl?

öncelikle, aracımızın motoru :

RENAULT K9K 608 / 609
    90 hp
    2013–
    Renault Clio, Renault Captur, Nissan Note (E12)

dolayısıyla araç sarf malzemelerini renault parçacılarından alıyorum,

orjiinal captur yağ filtresi (yanılmıyorsam kodu 152085488R)

orijinal captur 5lt dpf özellikli elf evolution full-tech fe 5W30 motor yağı

nissan hava ve polen filtreleri gereksiz pahalı, renault parçacıları da arabayı tanımıyoruz diyorlar

bu yüzden hava ve polen için yurtdışında nissan sarf malzemesi sağlayıcılardan blueprint markasını kullanıyorum

tüm bu ürünlerden memnunum, herhangi bir sorun yaşamadım, fiyatları zaten uygun
  • arkaşalar herkese merhaba facebook da nissan note gurubu kurdum hem bilgi amaçlı, hemde bir aile olarak bir birimize yardım etmek için, ilerleyen zamanlar da etkinlikler falan yapmak için bir aile olalım. desteneğiniz için çok teşekkür ederim. Hepinizi beklerim.

https://www.facebook.com/groups/1977343639202558/
  • dönüş için teşekkürler, garanti bitmeden araçtan gelen ses sebebiyle servise götürmüştüm. kullandıkları yağların castrol olduğu bilgisini aldım ve garantisi biten araçların servis bedellerinin daha uygun olduğunu söylediler. 15 Kasım da garanti bitiyor bakalım ne fiyat verecekler. bu arada araçlarımız aynı renk

• arkadaşlar 2008 model aracımda şöyle bir sorun oluştu.
    aracın aküsü değişti
    eskiden ön sol cam tuşuna 2 kere dokunup bırakınca cam kendi kendine açılıp kapanıyordu. şimdi ise elimi çektiğim anda kapanıp açılması duruyor.

buna ne sebep olmuştur. büyük ihtimal akü değişimi ama bunu nasıl düzeltebilirm
  • fortune1905 kullanıcısına yanıt
    aynı mıdır emin değilim, kontak açık cam kapalıyken 10 sn tuşu çekince tık sesi geliyor sonrasında otomatik kaldırma devreye giriyor. aynı işlemi tekrar yaparsam otomatik kaldırma devreden çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahaeray

aynı mıdır emin değilim, kontak açık cam kapalıyken 10 sn tuşu çekince tık sesi geliyor sonrasında otomatik kaldırma devreye giriyor. aynı işlemi tekrar yaparsam otomatik kaldırma devreden çıkıyor.

Hocam cok tsk ederim. Verdigin bilgi sayesinde hallettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2007 1.6 tekna almayı düşünüuorum 2. el :))

Bu aracı daha önce alıp kullanan arkadaşlardan öneriler alabilirmiyim.. başlardaki sayfaları okudum o zaman daha yeni çıkmış araç alanlar başlangıçta memnunmuş... aradan uzun zaman geçmiş.. fikir verebilecek arkadaşlar var mı acaba?

Triger kayışı yokmuş sanırım olmaması avantaj mı dezavantaj mı?
  • arkadaşlar şöyle bir sorunum var.

arka park/fren lambası hakkında

parkları açarsam park lambası yanmıyor. fakat frene basarsam yanıyor... ikisi de aynı ampulu kullanıyor. neden böyle bir sorun oluştu.

nasıl çözebilirim
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.