Şimdi Ara

NİSSAN MICRA CLUB (283. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6.495
Cevap
103
Favori
880.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ankara - alanya arası 4,3 100km/litre ortalamayla gidip 4,9 100km/litre ortalamayla döndüm. 90km/h hız sabitleyici. 1/4 oranında 3 seviye 23.derece klima açıkken.
  • 017 yeni Micra ne zaman Türkiye'ye gelecek bilgisi olan var mı?
  • Merhaba arkadaslar 2010 model nissan micra aracımız ile iki gün önce kaza yaptık araba park halindeki kamyonetin altına girdi kamyonet de yola fırlayıp fiesta ya çarptı araç perte ayrıldı kasko işlemleri başlatıldı incelemelerin ardından paramızı alacağız.
    Çok şükür sürücünün birşeyi yok hava yastıkları hemen açıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırtınam.. -- 17 Ağustos 2017; 16:49:26 >

• Fırtınam.. F kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun Allah beterinden korumuş. Şimdiki micrayı bilmiyorum ama eskiler daha sağlam gibi geliyor, benim micra'yı sattığım kişi BMW X5 ile sol köşelerden kafa kafaya çarpıştı bmw nin lastiği koptu micranın kaputu ve çamurluğu hafif ezildi yani o hale nasıl getirdi şaşırdık ama micra'yı fırlatıp atmış kenara. 2013 te ben 20 bin tl ye satmıştım iki yıl sonra perte çıkınca kasko 23 bin tl verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mşah

Çok geçmiş olsun Allah beterinden korumuş. Şimdiki micrayı bilmiyorum ama eskiler daha sağlam gibi geliyor, benim micra'yı sattığım kişi BMW X5 ile sol köşelerden kafa kafaya çarpıştı bmw nin lastiği koptu micranın kaputu ve çamurluğu hafif ezildi yani o hale nasıl getirdi şaşırdık ama micra'yı fırlatıp atmış kenara. 2013 te ben 20 bin tl ye satmıştım iki yıl sonra perte çıkınca kasko 23 bin tl verdi.

Sağolun valla Allah korudu yolun diğer tarafında 3-4 metrelik bir apartman boşluğu var oraya düşse araba sonucu daha ağır olurdu Kasko işlemleri başladı ama heralde 1-2 ay sürecek. Biz aracı 36-37 bine almıstık sanırım bize nekadar vercekler bakalım bekliyoruz.
  • Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fabuleux007 kullanıcısına yanıt
    Astra hb ile Kastamonuya 100 km de 9 lt ortalama ile gidip döndüm 140 dan daha az bastıgımı hatırlamıyorum bir ara 185 i gördü araba

• loutrec_ kullanıcısına yanıt
    2016 ekim de eşime mevcut kasa micra alırken sormuştum bayiye yeni kasa ne zaman gelecek diye?. Türkiye'de mevcut kasa ile devam edilecek. Yeni kasa gelmeyecek demişti. Ancak sadece 2017 yılı için mi dedi bilmiyorum. Belki 2018 de gelir.
    Kaza yapan arkadaşa da geçmiş olsun. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
  • Çok büyük geçmiş olsun, çok üzüldüm.
  • Fırtınam.. F kullanıcısına yanıt
    Çok geçmiş olsun hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • loutrec_ kullanıcısına yanıt
    Ben arabayı Şubat'ta alırken sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam 2018 sonu-2019 gibi gelecek demişlerdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağolun arkadaşlarcana geleceğine mala gelsin sıkıntı değil ucuz atlatıldı kaza çünkü yolun diğer tarafında hem otobüs durağı hemde 3-4 metre derinlikte apartman bosluğu vardı. Simdi kaskodan haber bekliyoruz sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fırtınam.. -- 24 Ağustos 2017; 18:21:44 >
  • Arkadaşlar merhaba dün Nissan micro otomatik bir araba iLe yolculuk yapıyordum arkadaşımın arabası yolda giderken bir anda gitmemeye başladı şöyle anlatayım gaza bastığımda devir ipresi atıyor ama araba ilerlemiyor d ye aldığımda r ye aldığımda aynı sanki araba boşta imiş gibi ses çıkarıyor sadece birde n-cvt lambası yanıyordu arabayı satın aldıktan sonra 2-3 Aydır yardımcı olabilirmisiniz ne sorunudur acaba ?

• natsuka54 N kullanıcısına yanıt
    Eğer araç 2002 ve öncesinde üretilen Micra'lardansa o zaman bu yazı işinize yarayabilir:http://eksantirik.blogspot.com.tr/2015/03/otomatik-sanzman-n-cvt-continuously.html
  • Arkadaşlar 900 km olduk. 6.8 yakıyoruz sizce nasıl

Birde yokusta dün ilk kez denedik. Çoo dik değildi. Ama araba bildiğin kaydı. Arkadaki araba malum dibimize girdiğinden az kala çarpıyorduk. Kornayı yedik haliyle. 2 farklı yerde başımıza geldi. Bi ara mach modeli kullanmıstık olmamıstı kaydırma felan. Anlamadım. Sizdekiler nasıl kayıyormu.

Yam otomatikde kayma nasıl önlenirki hemen gaza geçsekte kayıyor sonucta.

Anlamadık arızalı mı acaba. 2017 model

• benim micra'm da 3000 km'i geçti, 6.8 gosteriyor. fena değil yakıt.

kaydırmaması icin ben once yokustayken frenden ayağımı cekip hemen tekrar basıyorum, sonra kaymıyor.
  • kayma her türlü olacaktır. onu bilerek hareket etmek gerek. yakıtta biraz daha aşağılara düşürülebilir diye düşünüyorum
  • Aracı verimli nasıl kullanabiliriz. Yokuşta kaydırmamak yakıtta tasarruf ve diğerleri için. Yorumlar için çok sağolun. Şimdiden iyi bayramlar

• Krkahmet K kullanıcısına yanıt
    Micra'da yokuş kalkış desteği yok. Bu nedenle özellikle dik yokuşlarda geri kaydırma mutlaka olur. Bu durumu öngörerek kullanmak gerekiyor. Yakıt konusunda diğer araçlarda da olduğu gibi gaz pedalının altında yumurta varmış gibi gaza basılırsa verimi yakalamak mümkün. Aksi durumda gaza yüklenildiğinde cvt den dolayı devir yüksek seviyelerde sabit kalıyor (5-6000). Bu durumda da yakıt konusunda verimden bahsetmek gereksiz oluyor. Bizim micra 5900 km oldu. Uzun zamandır 6.8 lt tüketim değerinde bir değişiklik yok. Herkese iyi bayramlar.
  • Arkadaşlar selam eşim yeni ehliyet aldı.Hem onun acemiliğini atmak hemde ben ara sıra kullanmak için tam otomatik araba markalarina baktım sanki micra olabilir diye düşündüm.Kendime ait bmw aracim var ama ankara şehir içinde park olsun trafik sıkışıklığı olsun günlük kullanim için küçük araç daha rahat oluyor.Buradaki micra kullanicilarindan fikir almak istedim.

Micranın Tam otomatik olduğunu biliyorum ama vites durumu nasıldir şans işi ama kronik vites arizası varmıdır.

Micrada sanırım yokuş kalkıs desteği yok çok yokuşlarda aşırı geri kaçırma yaparmı

İç hacmi nasıldır çokmu küçük.

Piyasası nasıldır alınınca satması zormudur.Pişman olurmuyuz

30-35 civarı 2006-2010 model arası bakıyorum

Tam otomatik tavsiye edebileceginiz başka model varmı.

Tecrubeli arkadaşlar aydınlatırsa memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 281282283284285
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.