Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (945. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
28.185
Cevap
201
Favori
1.718.602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 943944945946947
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam aracın kazası yok. ustada aynı şeyi söyledi. kaza yok deyince ani kalkışlarda olmuş olabilir dedi. benim gördüğümde o kısım kopmuş gibi. yaptırmasam olur heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ERDEM -- 19 Kasım 2014; 17:15:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ERDEM

hocam aracın kazası yok. ustada aynı şeyi söyledi. kaza yok deyince ani kalkışlarda olmuş olabilir dedi. benim gördüğümde o kısım kopmuş gibi. yaptırmasam olur heralde.

ani kalkışlarla da olacak iş değil bu. ani kalkışlarda motorun yükü bu kısma yani ön motor kulağına (takozuna) aşırı binmiyor. Aksine en çok motorun arkasında kalan şanzuman takozu denilen kısma çok yük biner. Örneğin ben ve bu forumda benim gibi bazen aşırı sert kullanan motora çok yük bindiren çok sert ani kalkışlar yapan arkadaşlar var. Özellikle kendimden biliyorum çokkez ani kalkışlar yaptım motora çok sert davrandığım olur... Böyle bir durum görmedim olmadı duymadım... Mutlaka bir darbe var. darbe illa kaza anlamına gelmiyor yandan falan darbe yemiş olabilir teker yürüyen kısmından sert darbe yemiş olabilir... Neyse bunların artık önemi yok zaten olan olmuş ne olmuşsa artık Çözümü dediğim gibi halledilir yapılır iyi bir usta-tornacı-dökümcü ile çözülür

• hocam döküm parçalar basınca dayanır ama çekme ve sarsmadan dolayı çabuk kırılır. asla kırılmaz araba takla atmış yada büyük kaza yapmış diyerek olayı kestirip atıyorsunuz. aracın o bölgesinde en ufak çizik bile yok. neyse torna işi motor inerek yapılacağından şimdilik bu işi yaptırmamaya karar verdim. ancak debriyaj setini değiştirmem gerek. valeo iyimidir?
  • quote:

hocam döküm parçalar basınca dayanır ama çekme ve sarsmadan dolayı çabuk kırılır. asla kırılmaz araba takla atmış yada büyük kaza yapmış diyerek olayı kestirip atıyorsunuz. aracın o bölgesinde en ufak çizik bile yok. neyse torna işi motor inerek yapılacağından şimdilik bu işi yaptırmamaya karar verdim. ancak debriyaj setini değiştirmem gerek. valeo iyimidir?

Hocam yanlis anladiniz illa kaza yapmis takla atmis falan demiyorum. Sert darbe cok buyuk cukur veya sert sekilde kaporta hasari almadan alt kisimdan kaldirim gibi cikintili bir yere vurmus olabilir bu bile yeterli olur demek istiyorum. Ve tamir icin aslinda motorun tamamen inmesine gerek yok ayni durum dayimin 2004 almerasinda vardi arac onden ufak darbeliydi oyle satin almis yaptirmisti 2 sene kadar once yapildi. 2 adet baglanti noktasi var o fotoda da goruldugu gibi. Dayimin aracindaki ust kisimda duran kirilmisti ilginc olarak her ikisi kirilmasi gerekirken 1 tanesi kirilmis durumdaydi. Ve yapilirken motor indirilmeden yapildi duzeltildi kaynatildi dokum yapildifalan. Motorun o alt kismindaki bazi parcalar sokuldu orasi rahat calisikabilecek hale getirildi. Arka ve on takoz sökuldu motorun ön kısmi yere bakar sekilde ustteki baglantilari kasmayacak sekilde ayarlandi usta rahat calisilabilecek duruma getirip yapmisti. Sizde iletiniz gerekirse bu bahsettigimi ustalara. Alttaki parcalari sokmek zor degil. Hatta butun motor kulaklarini sokup motoru bir miktar asagiya indirebilirler kriko yardimiyla motoru komple indirmye gerek yok diyorum ben. Ki baski balata degisecek diyorsunuz baski balata degisirken zaten motorun nerdeyse yarisi sökuluyor hem alttan hem ustten cok parca sokuluyor. Geriye bir motor unitesi ve baglantilar kaliyor baski balata degisimi kolay degil. Balata degisimi yapilirken arada bu iside hallettiriniz onemli bir kusurdur bu durum. Valeo kullanan hic duymadim sitede henuz. Fakat Orjinal Japon mali Aisin KN-008 bulup taktiriniz diyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• benzinli araç kullanan arkadaşlar yakıt değerleriniz nedir km de kaç kuruş benzin yakyorsunuz bi yardım lütfen
  • uzun yolda 100 km de 3kişi bagaj dolu klima çalışıyorken 6.5
    şehir içi kısa mesafede dur kalklı 9.5
    şehir içi normal kullanım 7.5-- 8.5 cıvarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: chatman079

benzinli araç kullanan arkadaşlar yakıt değerleriniz nedir km de kaç kuruş benzin yakyorsunuz bi yardım lütfen

benzinli araç kullanan sayısı az... fakat tahmin etmek hiçte zor değil. forumdaki lpgli kullananların yakıt değerlerini araştırınız son sayfalarda mevcut çoğu kişilerin ve benim lpg yakıt değerlerinin ne olduğu. Buna göre benzinde lpg ye göre en fazla yarım litre daha az yakması gerekir diyerek bulabilirsiniz çok fark beklenmez yani bizler lpg de ne yakıyorsak siz de en fazla yarım litre daha aşağı miktarda benzin yakıyorsunuz demektir.
  • debriyaj setini değiştirdim.
    topkapıda akınsal sanayi sitesinde.
    parçayı aksarayda genç-el otodan aldım. valeo 170 tl. parçacı aisin al orjinal olsun dedi.
    aisin debriyaj seti =240 TL
    volan taşlama = 30 tl
    işçilik = 200 tl

Toplam 470 tl

tornacı volanı çok beğendi. 20 araçta bir gelir çok kaliteli bir döküm diyor. nissanın sağlamlığı :)
    araç şu anda süper ötesi.

usta japon kore araçlara bakıyor. ayrıntıları biliyor ve temiz iş yapıyor.

akınsal sanayi sitesinde hundaycı ismail usta dediniz mi gösterirler.

bu arada araçtan aisin çıktı, ancak aldığımızdan farklıydı. usta benim aldığım daha iyi dedi. demekki aisinin çakması varmış daha önce. 2 yıl dayanmış :)
  • quote:

debriyaj setini değiştirdim.
    topkapıda akınsal sanayi sitesinde.
    parçayı aksarayda genç-el otodan aldım. valeo 170 tl. parçacı aisin al orjinal olsun dedi.
    aisin debriyaj seti =240 TL
    volan taşlama = 30 tl
    işçilik = 200 tl

Toplam 470 tl

tornacı volanı çok beğendi. 20 araçta bir gelir çok kaliteli bir döküm diyor. nissanın sağlamlığı :)
    araç şu anda süper ötesi.

usta japon kore araçlara bakıyor. ayrıntıları biliyor ve temiz iş yapıyor.

akınsal sanayi sitesinde hundaycı ismail usta dediniz mi gösterirler.

bu arada araçtan aisin çıktı, ancak aldığımızdan farklıydı. usta benim aldığım daha iyi dedi. demekki aisinin çakması varmış daha önce. 2 yıl dayanmış :)

Orjinal aisin değildir. Luk markadır. Aisin in kolay kolay yan sanayi veya çakması bulunmamaktadır benim bildiğim kadarıyla ülginç geldi. Bu tür malzemelerden aisin çakma yapmaz. Valeo biraz daha yumuşaktır ancak Valeo Aisin kadar dayanıklı sağlam uzun ömürlü değildir ancak yine aisin kadar gidebilir kullanıma göre. Fiyat olarak baskı balata setini çok çok iyi fiyata almışsınız. Fakat usta işçilik parası konusunda aynı şeyi söyleyemicem. 150 lira yeterdi işçiliğe diyorum... Son olarak hayırlı olsun kazası belasız keyifli sürüşler dilerim

• almeranın debriyaj balatası değiştirmek diğer araçlara göre daha zahmetli. 5 saat sürdü işimiz. sen nerde yaşıyorsun bilmiyorumda istanbulda ustalar bedaav iş yapmıyor. ayrıca özel servise iş yaptırdık sıradan bi tamirciye değil. zaten bi kaç gün önce sordum 200den aşağı yapanda yok nissan almera baskı balatayı..

2.si bu aisinin çakması olmaz deme; bir çok kişinin karşılaştığı bir durum. arabadan çıkan aisin ve aldığım aisin gözle görülür şekilde farklıydı. balata şekli özellikle.
  • Arkadaşlar iyi akşamlar, bir kaç tane sorum olacak;

1- Araca amerikan park bağlattım ancak sadece farlarda yanıyor. Çamurluktaki sinyal kısmına bağlatmadım sürekli açık kalmaktan yanar diye. Bağlatsam ampullerde bir sorun olur mu?
    2- Yurt dışından elm327 wi-fi getirteceğim fakat aracın bütün özelliklerini görebilir miyim? Ayrıca telefondan bilgilere bakarken gecikmeli gelmesini istemiyorum (örnek:http://www.youtube.com/watch?v=DzezvUmVRPU&feature=youtu.be&t=9m09s ) alacağım modelde şu:http://www.dx.com/p/elm327-obd-wi-fi-auto-car-diagnostic-tool-for-iphone-android-phones-black-orange-blue-321243#.VHDjc9KsU9c . Bu üründen kullanan var mı?

Teşekkürler

• 1ERDEM 1 kullanıcısına yanıt
    bu boğulma olayını bıraz daha acıklarmısın benımde 1 adet motor kulağı kopmuş o sekıl bınıyorum.sıkıntı yaratırmı.
  • quote:

almeranın debriyaj balatası değiştirmek diğer araçlara göre daha zahmetli. 5 saat sürdü işimiz. sen nerde yaşıyorsun bilmiyorumda istanbulda ustalar bedaav iş yapmıyor. ayrıca özel servise iş yaptırdık sıradan bi tamirciye değil. zaten bi kaç gün önce sordum 200den aşağı yapanda yok nissan almera baskı balatayı..

2.si bu aisinin çakması olmaz deme; bir çok kişinin karşılaştığı bir durum. arabadan çıkan aisin ve aldığım aisin gözle görülür şekilde farklıydı. balata şekli özellikle.

abarttığınız kadar da aşırı zahmetli değil. hemen hemen çoğu aracınki aynı şekildedir. hatta almeranın ki birçok arabanınkine göre daha kolaydır. ben antalya da 130 liraya hallettiğimi biliyorum 2 sene önce. kendi aracımın değil (1. derece akrabamın almerası)

• 2 sene önce antalyada 130 2 sene sonra istanbulda 200 çok mu yani. almerada çok ayrıntı var. sağlam olsun diye bir şaseye 50 civata bağlamışlar.
  • benim boğulma olayı bazı uzman arkadaşların burda söylediği gibi motor kulağından değil debriyajın bitmesinden kaynaklanıyormuş. herkesin dediğine bakmamak lazım.
    motor kulağı kopuksa değiştir. zararı kalkışlarda motor sallanıyor. pahalı bi işlem değil zaten.
  • quote:

2 sene önce antalyada 130 2 sene sonra istanbulda 200 çok mu yani. almerada çok ayrıntı var. sağlam olsun diye bir şaseye 50 civata bağlamışlar.

Çakma dediğiniz, üzerinden çıkan baskı balatanın yada yeni taktırdığınız baskı balatanın fotoğrafını yüklerseniz, bize büyük iyilik yapmış olursunuz :)
  • quote:

benim boğulma olayı bazı uzman arkadaşların burda söylediği gibi motor kulağından değil debriyajın bitmesinden kaynaklanıyormuş. herkesin dediğine bakmamak lazım.
    motor kulağı kopuksa değiştir. zararı kalkışlarda motor sallanıyor. pahalı bi işlem değil zaten.

Motor kulağı koptuğu için motorda boğulma oluyor diye SİZ yazmıştınız. Kim öyle yazmışsa alıntı yapıp gösterir misin?

Size cevap yazan bazı uzman arkadaşlar dedikleriniz 7-8 senedir bu arabayı kullanıyor.Siz aracı alalı 3 ay oldu olmadı.

Debriyaj değişiminde sizde şaseyi mi söktüler hocam? Şasede 50 civata olduğunu nasıl anladınız? Bir zaman sonra bazı uzman arkadaşlar şase ile şanzumanı ayırd

edemiyor demeyesin.

Bu arada Almera tamiri en rahat, en kolay arabalardan biridir.Sıkıntı pek arıza çıkarmadığı için ustaların yabancılaşmasıdır. Usta sıkıntısının sebebi bu.

Daha önce yazmıştım.Biz triger zincirini söküp taktığımızda yeni clio'nun marş motorunu hala söküp takmakla uğraşıyorlardı.Ayrıca işçilik hatası bu tip araçlarda daha fazla

olur.Ne kadar çok ayrıntı, o kadar çok sıkıntı. Aracınızı güle güle kullanın.

• almera klübü üyeleri,volverin33 ün tavsiyeleriyle sonunda bir almeram olacak inşaallah. istanbul bağdat cad. oturan bir almera

sahibiyle anlaştık. yarın sabah buluşacağız nasipse almerayı alacağım. bağdat cad. yakın olan servis vaya oto eksper nereye gösterebilirim

yanımda anlayan kimsede olmayacak. araç nissan gülan bakımlıymış çeşitli yerlerinde boyalar varmış. neye dikkat edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

Arkadaşlar iyi akşamlar, bir kaç tane sorum olacak;

1- Araca amerikan park bağlattım ancak sadece farlarda yanıyor. Çamurluktaki sinyal kısmına bağlatmadım sürekli açık kalmaktan yanar diye. Bağlatsam ampullerde bir sorun olur mu?
    2- Yurt dışından elm327 wi-fi getirteceğim fakat aracın bütün özelliklerini görebilir miyim? Ayrıca telefondan bilgilere bakarken gecikmeli gelmesini istemiyorum (örnek:http://www.youtube.com/watch?v=DzezvUmVRPU&feature=youtu.be&t=9m09s ) alacağım modelde şu:http://www.dx.com/p/elm327-obd-wi-fi-auto-car-diagnostic-tool-for-iphone-android-phones-black-orange-blue-321243#.VHDjc9KsU9c . Bu üründen kullanan var mı?

Teşekkürler

yardımcı olabilecek var mı?

• Selam arkadaşlar iyi akşamlar. Nissan almera almayı düşünüyorum, forumda ve başka sitelerde araştırdım bayağı f/p olarak en iyi araçlardan birtanesi. Ben bugün bi satıcı ile anlaştım araba 2005 model tekna 85.000 km'de boya vs. yok 22.500 e anlaştık, yarın sanayiye gidip son bi baktırıcam ve sonra satışı alıcam. Yanlız fiyatı fazla mı veriyorum fiyat konusunda çok çok araştırma yapamadım. Malum arabanın piyasasıda düşük aynı özelliklerde çok farklı fiyatlar çıkıyor. Sizinde görüşlerinizi almak isterim. Şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 943944945946947
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.