Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (939. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADASLAR BIRAZDAN SANAYIDE OZEL NISSAN SERISE GIDECEGIM.ARABADA CEKIS,ROLANTIDE DEVIR DALGALAMASI,BOSA ATTIGIMDA HAREKET HALINDEYKEN STOP ETME,COK BENZIN YEMESI GIBI SRUNLAR VAR.AYRICA DEBIMETRE VE MUSURLERIN DEGISMESI GEREKIYORMUS.SIZCE SANAYIDE NASIL BIR YOL IZLEMELIYIM.LUTFEN YARDIMLARINIZI BEKLIYORUM.BIR DE KISLIK LASTIK NE ALMALIYIM.TESEKKRLER

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de usb changeri playcar'dan yaklasık 2 ay önce 165 tl+5 tl kargoya aldım. Memnunum. Yine de siparişi vermeden telefonla stok sormanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yamman

Ben de usb changeri playcar'dan yaklasık 2 ay önce 165 tl+5 tl kargoya aldım. Memnunum. Yine de siparişi vermeden telefonla stok sormanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin.

Internet alisverisi olarak urunu satin aldiysaniz hangi siteden nerden aldiniz markasi falan nedir garantisi kac sene ? Ben de dusunduyorum

• Piastre kullanıcısına yanıt
    Süspansiyon bağımsız kesinlikle değil. Ben de wattsa benzetiyorum. Bağımsız olsa daha iyiydi. Ancak mevcut süspansiyonun da avantajları var. En büyük avantajı yük kapasitesinin yüksek olması. Bağımsızlar ufak bir yükte çöküp gidiyor.

• SD-USB-AUX aparatıyla ilgili tecrübelerimi paylaşayım.

- 9 klasör destekliyor. Ekranda "CD4, CD7, CD8, CD9..." yazılarını görmek hoş.

- Mp3'leri sıralamak için başlarına 001, 002, 003... gibi numaralar yazmak gerekiyor. Lakin bunu yapmanız yetmeyebilir. Çünkü cihaz MP3'lerin ID3 bilgilerini okuyup, oradaki "başlık" bölümünü referans alıyor. ID3 taglerini topluca temizlemeniz gerekiyor.(Zor bir iş değil, sadece şaşırmayın diye yazdım.)

- Almera'da cihazı konumlandırmak için en uygun yer torpidonun içi. CD çaların altındaki göze takmaya çalışarak vakit kaybetmeyin, araca zarar vermeyin.

- AUX girişini hiç kullanmadım, jackı kalitesiz görünüyor. Zaten torpidonun içindeyken onu kullanmak pek kullanışlı değil. Ben AUX'e ihtiyacım olduğunda hala, CD-çaların altındaki kendi AUX girişimi kullanıyorum.

- Ses kalitesi güzel ancak, AUX'den iPhone'u bağlayınca çok daha doygun ses alıyorum.

Sonuç: Güzel ve kullanışlı bir cihaz herkese tavsiye ederim. Araca renk katıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

simdilik bulabildigim almeranin alt arka suspansiyon sisteminin fotolari bu kadar. Bu suspansiyon tipinin herkes bagimli veya yarı bagimli yari bagimsiz suspansiyon oldugunu soyluyor ve soyluyoruz ben oyle biliyorum. Yani tam bagimli degildir diyorum ben. inceleyiniz fotolardaki bu suspansiyon bagimsiz midir bagimli midir ben de merak ettim simdi dogrusunu ?

Cagri kardesim almera tam bagimli suspansiyona sahip, demir bir tekerlekten digerine gidiyor yaylanma kabiliyeti bu demir uzerine yerlestirilen duzenekle sagliyor. Tam bagimsiz suspansiyonlarda boyle bir demir yok. Birde yari bagimsiz var oda terkerden gelen suspansiyon ekipmani ortada bulusuyor ben boyle biliyorum bagimli,bagimsiz ve yari bagimli olayini.

• Benim usb çalar konusunda bir sorum var. Arabayı aldığımda sefah, üzerindeki flashı bana hediye etmişti. Uzun süredir o flashtaki şarkılar arabada çalıyor. Geçen günlerde kendi şarkılarımı kendi flashıma attım. Fakat bir türlü okumadı. CD01 CD02 denedim, CD1 CD2 denedim. (sefahtan aldığım flashta CD1 CD2... yazıyor. 01 02 değil) biçimlendirme, hızlı biçimlerdirme denedim, ayırma boyutu vs hepsine dikkat ettim fakat bir türlü 3 flashımın hiçbirini okumadı. CD8 99 yazıyor sonra her flshta CD5 14 yazıyor ve orada takılıp kalıyor. Sefaha sordum flashı seçiyor, en rahat sandiski okur ama her sandiski de okumaz dedi. Oda bu bilgiyi bu cihazı takan elektronikçiden almış. Sizde durum nedir? Bu işe ne dersiniz? Nasıl çözülür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Benim usb çalar konusunda bir sorum var. Arabayı aldığımda sefah, üzerindeki flashı bana hediye etmişti. Uzun süredir o flashtaki şarkılar arabada çalıyor. Geçen günlerde kendi şarkılarımı kendi flashıma attım. Fakat bir türlü okumadı. CD01 CD02 denedim, CD1 CD2 denedim. (sefahtan aldığım flashta CD1 CD2... yazıyor. 01 02 değil) biçimlendirme, hızlı biçimlerdirme denedim, ayırma boyutu vs hepsine dikkat ettim fakat bir türlü 3 flashımın hiçbirini okumadı. CD8 99 yazıyor sonra her flshta CD5 14 yazıyor ve orada takılıp kalıyor. Sefaha sordum flashı seçiyor, en rahat sandiski okur ama her sandiski de okumaz dedi. Oda bu bilgiyi bu cihazı takan elektronikçiden almış. Sizde durum nedir? Bu işe ne dersiniz? Nasıl çözülür?

usb biçimlendirirken dosya sistemini ntfs yerine fat32 seçip biçimlendirin şarkıları tekrar yükleyip deneyin muhtemelen işe yarayacaktır

bir de biliyorsunuz ki mp3 müzik dosyalarını sıkıştırma programıdır tıpkı rar zip formatları gibi o da müzikleri sıkıştırır
    player bunları aynı anda hem açıp hem okumaya çalışırken zorlanır proses uzun sürer ve ses kalitesi düşer
    oysa 700 mb lık cd de dosyalar sıkıştırılmadan olduğu gibi yayılır playera tek iş okumak kalır çok kaliteli ses verir hatta dünyada en kaliteli sesi normal cd ler sağlar.

• quote:

Benim usb çalar konusunda bir sorum var. Arabayı aldığımda sefah, üzerindeki flashı bana hediye etmişti. Uzun süredir o flashtaki şarkılar arabada çalıyor. Geçen günlerde kendi şarkılarımı kendi flashıma attım. Fakat bir türlü okumadı. CD01 CD02 denedim, CD1 CD2 denedim. (sefahtan aldığım flashta CD1 CD2... yazıyor. 01 02 değil) biçimlendirme, hızlı biçimlerdirme denedim, ayırma boyutu vs hepsine dikkat ettim fakat bir türlü 3 flashımın hiçbirini okumadı. CD8 99 yazıyor sonra her flshta CD5 14 yazıyor ve orada takılıp kalıyor. Sefaha sordum flashı seçiyor, en rahat sandiski okur ama her sandiski de okumaz dedi. Oda bu bilgiyi bu cihazı takan elektronikçiden almış. Sizde durum nedir? Bu işe ne dersiniz? Nasıl çözülür?

Ben bir adet Sandisk 1gb usb disk ile denedim sorunsuz çalıştı. 1gb sd kart ile de sorunsuz çalıştı. Şu anda 2gb'lık Toshiba usb disk ile kullanıyorum o da sorunsuz. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 4'lük bir sd kartla da sorunsuz çalışmıştı. Ben CD01, CD02 diye isimlendirme yapıyorum. Disk formatlarım da FAT veya FAT32 idi galiba.

Usb disklerde sıkıntı yaşasam sd kart kullanırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soğutucu -- 3 Kasım 2014; 11:12:09 >

• Gitti gidiyor playcar mağazasından aldım. Siparişi vermeden arayıp stok sordum. Garanti için ayrıca sormadim ancak Türkiye'de satılan tüm urunler 2 yıl garantilidir. Marka olarak da satılan tüm USB changerlar ayni gibi. Bir marka göze çarpmıyor. Ben memnunum. Darısı başınıza. Kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: yamman

Gitti gidiyor playcar mağazasından aldım. Siparişi vermeden arayıp stok sordum. Garanti için ayrıca sormadim ancak Türkiye'de satılan tüm urunler 2 yıl garantilidir. Marka olarak da satılan tüm USB changerlar ayni gibi. Bir marka göze çarpmıyor. Ben memnunum. Darısı başınıza. Kolay gelsin.

Bilgileriniz için teşekkur ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: sinan3405

quote:

Orijinalden alıntı: Çağrı Kendigül- 07 -

simdilik bulabildigim almeranin alt arka suspansiyon sisteminin fotolari bu kadar. Bu suspansiyon tipinin herkes bagimli veya yarı bagimli yari bagimsiz suspansiyon oldugunu soyluyor ve soyluyoruz ben oyle biliyorum. Yani tam bagimli degildir diyorum ben. inceleyiniz fotolardaki bu suspansiyon bagimsiz midir bagimli midir ben de merak ettim simdi dogrusunu ?

Cagri kardesim almera tam bagimli suspansiyona sahip, demir bir tekerlekten digerine gidiyor yaylanma kabiliyeti bu demir uzerine yerlestirilen duzenekle sagliyor. Tam bagimsiz suspansiyonlarda boyle bir demir yok. Birde yari bagimsiz var oda terkerden gelen suspansiyon ekipmani ortada bulusuyor ben boyle biliyorum bagimli,bagimsiz ve yari bagimli olayini.

Evet ben de oyle diyorum zaten bagimli suspansiyon diyorum

• Lpg ye 25 kurus indirim yapilacakmis bu gece dogrumu bilen varmi.

• sinan3405 kullanıcısına yanıt
    Gözünüz aydın bu gece 00.00'dan sonra 25 kuruş indirim geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Cok iyi oldu bu abi darisi dizele insallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan3405 -- 3 Kasım 2014; 21:05:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Dün depoyu doldur, arabayı servise bırak, indirim gelsin. Tabi canım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

quote:

usb biçimlendirirken dosya sistemini ntfs yerine fat32 seçip biçimlendirin şarkıları tekrar yükleyip deneyin muhtemelen işe yarayacaktır

bir de biliyorsunuz ki mp3 müzik dosyalarını sıkıştırma programıdır tıpkı rar zip formatları gibi o da müzikleri sıkıştırır
    player bunları aynı anda hem açıp hem okumaya çalışırken zorlanır proses uzun sürer ve ses kalitesi düşer
    oysa 700 mb lık cd de dosyalar sıkıştırılmadan olduğu gibi yayılır playera tek iş okumak kalır çok kaliteli ses verir hatta dünyada en kaliteli sesi normal cd ler sağlar.

Bende fat32 seçiyorum. Genede olmuyor. Ya virüs var pcmde. Ya okuyucuda bir sorun var yada 3 flash diskimde de sorun var.

Yakın arkadaşımın pikabı var. Ne zaman evine gitsem hemen açar, plakları sıralar üstüste koyar tüm seçtiğim şarkılar bitene kadar dinlerim. Plak Cdden (audio yada track) daha kaliteli ses veriyor bence

• quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Ben bir adet Sandisk 1gb usb disk ile denedim sorunsuz çalıştı. 1gb sd kart ile de sorunsuz çalıştı. Şu anda 2gb'lık Toshiba usb disk ile kullanıyorum o da sorunsuz. Hatta yanlış hatırlamıyorsam 4'lük bir sd kartla da sorunsuz çalışmıştı. Ben CD01, CD02 diye isimlendirme yapıyorum. Disk formatlarım da FAT veya FAT32 idi galiba.

Usb disklerde sıkıntı yaşasam sd kart kullanırdım.

Benim flashların 2 si 8gb biri 4 gb. Acama küçük flashları daha rahat mı okuyor? Virüs, okuyucu arızası yada flashlarda bir sorun var diye düşünüyorum. Arabayı servise bıraktım aldığımda Sd kartıda denerim. Micro sd yi dönüştürücüyle taksak sdden farklı olmaz sanırım?

• Sağ cam yukarı çıkarken çok yavaş çıkıyor. Hatta bazen hiç çıkmıyor ben elimle tutup çekiyorum öyle kapatıyorum. Nasıl çözücez bu sorunu? Toz olmuştur diye hava tabancasıyla iyice temizledim ama hala aynı.
  • ozas_91 kullanıcısına yanıt
    plakların kayıt tekniği farklı olduğundan (aynı kayıt cd içinde yapılabilir) dinlemesi de ayrı zevk oluyor sanki hemen yanınızda çalınan mikrofonsuz canlı müzik gibi geliyor ama zamanla cazırtılardan ve tekdüzelikten sıkılıyor insan bant genişliği cd den biraz daha geniş olsa da çabuk aşınıyorlar cd gibi değiller... işin birde okuyucu kısmı var ki kaliteyi bariz artırıp azaltıyor sizin arkadaşınızın pikabı kaliteli ve pahalıdır genelde cd çaların kalitesini çok önemsemiyoruz pikabın kalitesine eşdeğer cd çalarla kıyaslamak gerekir.

Flash ya da h.kartına yüklediğiniz şarkıları sıkıştırılmış mp3 yerine cd deki gibi geniş wav formatında da atabilirsiniz ama daha çok yer kaplar transmitter vb eti budu az olan aparatların işini bir parça kolaylaştırıp ses kalitesini az da olsa artırabilir nette mp3 ü wav a çeviren online ses dönüştürücüleri var ama sony forge programının deneme sürümünü indirirseniz ses kayıpları az olur daha işe yarar.

Birde işin şu kısmı var her dönüşümde kayıplar artar aynı parçayı bi wav bi mp3 çok kere tekrarlarsanız profesyonel editörlerle restore de etseniz artık dinlenmez hale gelir işte bunun gibi nette rastgele indirilen mp3 lerin başına ne geldiğini bilmiyoruz bize gelene kadar fatmagüle dönmüş olabilir. O yüzden şarkının ilk kaydını indirmek gerek tabi onlarda ücretli oluyor müzik sitelerinde.

Güncel şarkılar için para vermeye değmiyor 1 haftada işi bitiyor ama 60-70-80 lerin dünya müziklerini dinliyorsanız kalite ararsınız mesela şu aşağıdaki parçaları kaliteli ses kartı ve hoparlörlerle bilgisayardan dinliyorum (kulağımızın pası silinsin bu arada) bu halinde bile cd çalara nazaran çok kayıp varken birde 40 liralık playerden dinlemek zulüm oluyor o yüzden cd çalardan dinlemeyeceksem iyi frekansta radyo dinlemeyi tercih ediyorum

Flash lara hiç güven olmuyor bilgisayarınızda ufak elektrik kaçakları varsa hemen bozabiliyor...

• 
Sayfa: önceki 937938939940941
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.