Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (937. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mesajla linki gonderirmisinz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim sağım solum belli olmaz birgün bakmışın ordayız😃ama sen gelirken mutlaka araba ile gel son halini merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitirgic -- 28 Ekim 2014; 15:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

quote:

Merhaba arkadaşlar aracına fotodakine benzer cam kenarına nikelaj çıta yaptıran ya da söktüren varmı? sökülünce iz kalıyor mu?

belki gözden kaçmıştır diye tekrar edeyim dedim. bulunduğum şehirdeki aksesuarcılarda yok sahibindendeki 250 almeradan sadece 3 tanesinde var
    almera sitesindeki üye araçlarında da bir tek onurphl adlı kişide var çıkmacılarda da yok belki bi ihtimal birebir yaptıran vardır diye soruyorum.

Yurt dışından temin edilebilir. Aklımda olsun denk gelirse haber vereyim size.
    Sanırım ilanları tek tek incelemişsiniz. İlanlardaki araçlarda başka hangi aksesuarları gördünüz? Paylaşırsanız sevinirim.

ilanlara bakma sebebim cam çıtası olan araçları favori listesine alıp tek tek arayacaktım aksesuarcıda yaptırmış olan varmı diye... ilanlar bitti listeye baktım sadece 3 araç vardı.

diğer aksesuarlara dikkat etmedim ama çıtayı ararken şöyle bi siteye denk geldim almera kokpiti için kaplama malzemeleri satıyorlar belki ilgilenirsinizhttp://www.omsaline.com/?page=urunler&model=Nissan%20Almera&marka=Nissan&kategori=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 28 Ekim 2014; 19:54:00 >
  • almera almayı düşünürsem 1.5 tekna ları mı tercih etmeliyim?
    onun dışında luxury, comfort vs modelleri de var, 2000-2001 modellerde falan
    2005 civarı 1.5 tekna lardan başka topa girmemeli miyim?
  • Arkadaşlar bende de cd sıkışma sorunu var. İstanbul Pendik te oturuyorum. Bu civarda ya da anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz iyi bir elektronikçi var mı? Birde kırıldıysa maliyet ne olur ??? acil cevap bekliyorum....
  • aracı kullandıkça dikkatimi çeken şeyleri paylaşıyım arkadaşlar, dikkat edilmesi gerekenleri söylerseniz sevinirim.
    araç 70 binde-LPGSİZ- 2003 almera - 1.5 luxury

1- ani kalkışlarımda vites kolu çok fena vuruyor. başka hiç bir aracımda rastlamadım.
    2- vites değişiminde örneğin 2 den 3 geçerken devir 3000 den 3500 e çıkıyor (debriyaja basılı halde) vites geçişi tamamlanınca 2500lere iniyor.
    3- sabah soğuğunda (şu haftalar yani) direksiyon sertleşip birde hafif ses yapıyor. (hidrolik yağı yeterli seviyede, ancak eskimişmidir)
    4- göstergemin km ve saat tarafı iyi ama derece tarafı ışığı yanmıyor ( elektronik kısmın sol kısmı arka ışığı yanmıyor-görüntü net)

#İSTANBUL TOPKAPI San. veya civarında Nissan Özel Servisi Tavsiyeniz var mı?
    (debriyaj seti değişimi vs gerekirse gitmem gerekecek)
  • quote:

Orijinalden alıntı: designerst83

merhaba arkadaşlar.. 10 günlük 2006 model almera kullanıcısıyım. aracım benzinli. ilk aldığımda 50 liralık benzinle 120 km yol yaptım ş.içi. ve yol bilgisayarında yakıt tüketimi 7.61/100 gibi bir değer vardı. fakat bu yavaş yavaş yükseldi yani bir iki gün içinde 7.71/100 , 7.81/100 olarak devam etti ve bugün 8.1/100 hatta bir ara 10.01/100 gibi değerler gördüm.resetledim fakat yine aynı değerlere çıktı.
    kafam karıştı ne oluyor bu değerler, yani öyle agresif kullanan biri değilim kesinlikle. gayet sakin kullanırım aracı yormam hiç. genelde 2500-3000 devir civarı vites değiştiririm. ne olurda bu kadar yükselir bu değerler şaşırdım doğrusu. bunun sebebi ne olabilir. aracımda bir problemmi var yoksa kafaya takılacak birşey değilmidir.
    tecrübe ve bilgilerinizi rica ediyorum. teşekkür ederim.

arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi olan kimse yokmu acaba ?
  • quote:

quote:

merhaba arkadaşlar.. 10 günlük 2006 model almera kullanıcısıyım. aracım benzinli. ilk aldığımda 50 liralık benzinle 120 km yol yaptım ş.içi. ve yol bilgisayarında yakıt tüketimi 7.61/100 gibi bir değer vardı. fakat bu yavaş yavaş yükseldi yani bir iki gün içinde 7.71/100 , 7.81/100 olarak devam etti ve bugün 8.1/100 hatta bir ara 10.01/100 gibi değerler gördüm.resetledim fakat yine aynı değerlere çıktı.
    kafam karıştı ne oluyor bu değerler, yani öyle agresif kullanan biri değilim kesinlikle. gayet sakin kullanırım aracı yormam hiç. genelde 2500-3000 devir civarı vites değiştiririm. ne olurda bu kadar yükselir bu değerler şaşırdım doğrusu. bunun sebebi ne olabilir. aracımda bir problemmi var yoksa kafaya takılacak birşey değilmidir.
    tecrübe ve bilgilerinizi rica ediyorum. teşekkür ederim.

arkadaşlar bu konuyla ilgili bilgisi olan kimse yokmu acaba ?

7.6 civarinda gormus oldugunuz degerler tahminimce uzun suredir olan sehirdisi sehirici karisik toplam ortalama sonucu olan yakit degeridir. Sehir ici trafiginde kullandikca ozellikle surekli dur kalk yapinca surekli 1- 2 - 3. Vitesler kullanilmak zorunda kalindiysa dusuk hizlarda surusler olduysa ve hava da soguksa arac iyice tamamen isinmadan (motor-sanzuman-sensorler) resetlendiginde bu gibi degerleri vermesi cok normal ve dogaldir... ornegin sabah arabayi ilk calistirdiginizda tamamen isinmasini evin onunde kimse bekleyemez. Dogal olarak yola cikar ufak ufak hareket ederiz. O sirada devir ne kadar dusuk olursa olsun resetleme yapin 10 litrenin altina yazma hatta 15 litre bile yazabilir. Ancak motor ve yardimci isindikca tam gorev yapan parcalar yeterli ısındıgından sonra degerler dusmeye baslayacaktir. Hareket halinde sabit vites normal hizlar dusuk viteslerde ornegin 50- 70km h arasi 4. Viteste sabit giden veya ufak yavaslama ufak hizlanmalarda degerler 7 litre civarinda seyredecektir. Kirmizi isiklarda kalkislarda akmayan trafikte asla 8 litre ve altini beklemeyeniz. 10 litre yakacaktir akmayan trafikte. Sonuc olarak biraz daha test yapin ornegin 90 kmh ile 5. Viteste sabit giderken resetleyiniz 10 dakika kadar surmeye calisiniz resetleme ardindan ilk verdigi degerle sonraki verdigi degerleri yaziniz bize. Buna gore yorum yapalim. Benzinde surus 5.5 - 6 litre civarinda olmasi lazim 90km sabit hizla (arac yuklu degil en fazla 3 kişi bagaj boş, orjinal ebatta olan 195/55/r16 olan lastik hava basinclari minimum 31psi- , orjinal ve durumu iyi olan Ngk lfr5-a veya lfr6-a buji olmali, hava filtresi yeni veya durumu iyi olmalidir - kışın soguk gecen memlekette bulunuyorsaniz ornegin; hava sicakligi 10 derece ve altina iniyorsa hatta 0 bile oldugu oluyorsa motor yagini 5w30 kullanilmali )... bu yazdiklarimin bir veya bir kaci olmasa bile yinede asiri fazla yakit gostermeyecektir tabi aracta baska sorun yoksa... bu yazdiklarimin hepsi tam olsa ve diger ufak tefek unsurlarda tam olsa 5 ila 5.5 lt arasi bile gorebilirsiniz 90 ile sabit giderken.. siz bir test ediniz. Ki bana ilk yazdiginiz ortalama 7.6 yaziyorsa normal geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ERDEM

aracı kullandıkça dikkatimi çeken şeyleri paylaşıyım arkadaşlar, dikkat edilmesi gerekenleri söylerseniz sevinirim.
    araç 70 binde-LPGSİZ- 2003 almera - 1.5 luxury

1- ani kalkışlarımda vites kolu çok fena vuruyor. başka hiç bir aracımda rastlamadım.
    2- vites değişiminde örneğin 2 den 3 geçerken devir 3000 den 3500 e çıkıyor (debriyaja basılı halde) vites geçişi tamamlanınca 2500lere iniyor.
    3- sabah soğuğunda (şu haftalar yani) direksiyon sertleşip birde hafif ses yapıyor. (hidrolik yağı yeterli seviyede, ancak eskimişmidir)
    4- göstergemin km ve saat tarafı iyi ama derece tarafı ışığı yanmıyor ( elektronik kısmın sol kısmı arka ışığı yanmıyor-görüntü net)

#İSTANBUL TOPKAPI San. veya civarında Nissan Özel Servisi Tavsiyeniz var mı?
    (debriyaj seti değişimi vs gerekirse gitmem gerekecek)

Debriyaj baski balatasi ile bu yazdiklarinizin hicbir alakasi olamaz. Vites vurmasi motor arka sanzuman takozunun içinin bozulmasi yirtilmasi dagilmasi durumunda vuruntu yapar onemli birşeydir motor arka sanzuman takozunu kontrol ettiriniz. Vites gecerken ornegin 2. Viteste 3000 devire getiriniz sabit giderken once gazi birakin 2900 devire falan dustugu anda yani gaz pedalini biraktiktan 1 en fazla 2 saniye sonra debriyaja basiniz devir yine cikacak mi cikmayacak mi test ediniz. Normalde cok hafif yukselmesi veya bir saniye kadar sabit kalmasi lazim devrin sonra kendiliginden dusmesi lazim. Viteste hareket halindeyken debriyaja basinca arac viteste olursa devrin asla rolantide olmasini (700rpm) atta 1000 rpm de olmasini bile beklemeyiniz. Arac viteste debriyaj basili iken ne kadar giderseniz gidiniz sensorler devri yuksek tutacaktir 1200 devir -1400devir araliginda. Bu zaten normaldir. Siz 3000 de giderne gazi birakinca 2900 a dustugu anda debriyaja basinca devir artacak mi ve artinca kac saniye yukarda kalacak bunu gozlemleyiniz. En fazla 1 saniye falan yukarda kalir sonra 1500 devirlere gerileyecektir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar aracına fotodakine benzer cam kenarına nikelaj çıta yaptıran ya da söktüren varmı? sökülünce iz kalıyor mu?

belki gözden kaçmıştır diye tekrar edeyim dedim. bulunduğum şehirdeki aksesuarcılarda yok sahibindendeki 250 almeradan sadece 3 tanesinde var
    almera sitesindeki üye araçlarında da bir tek onurphl adlı kişide var çıkmacılarda da yok belki bi ihtimal birebir yaptıran vardır diye soruyorum.

Sanırım ilanları tek tek incelemişsiniz. İlanlardaki araçlarda başka hangi aksesuarları gördünüz? Paylaşırsanız sevinirim.

ilanlara bakma sebebim cam çıtası olan araçları favori listesine alıp tek tek arayacaktım aksesuarcıda yaptırmış olan varmı diye... ilanlar bitti listeye baktım sadece 3 araç vardı.

diğer aksesuarlara dikkat etmedim ama çıtayı ararken şöyle bi siteye denk geldim almera kokpiti için kaplama malzemeleri satıyorlar belki ilgilenirsinizhttp://www.omsaline.com/?page=urunler&model=Nissan%20Almera&marka=Nissan&kategori=

Zor bir durum. Geçmiş olsun. Orj krom çıtalı almera olduğunu ilk kez duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Benim sağım solum belli olmaz birgün bakmışın ordayız😃ama sen gelirken mutlaka araba ile gel son halini merak ediyorum

Ben yakında geleceğinizi hissediyorum :=) Bir daha istanbula arabasız gelmek mi? Arabam olmadan asla
  • Teşekkürler kardeşim. Önemli bişeyse değiştirelim o zaman. gidip bi ustaya gösteriyim. ama ben her araca bakan ustadan ziyade nissanlara bakan bir usta arıyorum. maslakta çok, topkapıda bildiğiniz usta varsa yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ERDEM

Teşekkürler kardeşim. Önemli bişeyse değiştirelim o zaman. gidip bi ustaya gösteriyim. ama ben her araca bakan ustadan ziyade nissanlara bakan bir usta arıyorum. maslakta çok, topkapıda bildiğiniz usta varsa yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Hocam ben istanbulda usta sanayi hic bilmem istanbulda pek bildigim bir yer yok istanbullu degilim. Fakat sunu soyleyeyim bu parca her aracta motorun altina yakin yerde olan bir parcadir. Gozle gorulur ve el freni cekili arac 1. Viteste ve geri vitesteyken sert yarim debriyaj vurdurma yoluyla test edilebilir. Ki gozle gormek bile yeter. Her usta anlar herhangi bir nissan ustasina gerek yok bu parcanin bozuk olup olmadigini. Sadece degismek icin iyi bir yan sanayi bulmak veya orjinale para veririm diyorsaniz orjinal urunu alirsiniz bu onemlidir.

• verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. bujileri ve filtreleri değiştirmem gerekiyor zaten. şimdilik sadece şehir içi kısa mesafelerde kullandım aracı, uzun yol için henüz test edemedim. aynen dediğiniz gibi değerler yükselince lambada durduğum zaman resetledim 10 ve üzeri çıktı değer hatta bu sabah işe gelirken 13 civarı bir değerle karşılaştım. lastiklerim orjinal ebatlarda. yaşadığım şehir bursa yani öyle çok soğuk bir yer değil. dediğiniz gibi buji ve filtreleri değiştirince sanıyorum düşer biraz daha. aracı yeni yeni tanımaya başladığımdan değerlerin böyle yükselmesi biraz korkuttu beni. ilk fırsatta bakımları yaptırıp sabit hızda bir deneme yapacağım. ilginize teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dün mesajı uzun yazdım kaza fotolarınıda paylaşmıştım ama mesajı kısaltıp fotoları sildim sonra
    orjinal krom çıta oem: 82820BM700
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

dün mesajı uzun yazdım kaza fotolarınıda paylaşmıştım ama mesajı kısaltıp fotoları sildim sonra
    orjinal krom çıta oem: 82820BM700

Farkettim. Bir bildiğiniz vardır diye düşünerek kısa kestim bende. İnşallah çok uzamadan parça gelir. Fiyatı neymiş?

• ozas_91 kullanıcısına yanıt
    Birçok marka bunun gibi orj. aksesuar satıyormuş parçayı ararken gezdiğim forumlardan birinde opel astra j için 12 parça (4 kapı alt üst ve ön arka küçük 2 şer kelebek) 2500 tl fiyat vermişler nissanda servis arka kapı alt için 219, ön kapı alt için 204 tl fiyat verdi. Yüklediğim kaza fotosundada diğer aracın plakasını silmemiştim galiba... kamyonet geri gelirken vurdu

• almera almayı düşünürsek hangi serilerine ve modelelerine bakmamızı önerirsiniz arkadaşlar?
    2000-2001 modelleri de iyi midir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

almera almayı düşünürsek hangi serilerine ve modelelerine bakmamızı önerirsiniz arkadaşlar?

bütçeniz varsa 2004 -2008 arası 21 ila 25 arası temiz almera Tekna alınız. ben 20 den yukarı çıkamam derseniz 17- 18 verebilirim diyorsanız 2000-2003 arası almera Luxury almalısınız... ancak Luxurye 17 - 18 veren zorlayarak tekna da alabilir temiz bulursa diyorum... Tekna ile luxury arasında fark var doğal olarak yıl ve modernleşme olarak fark var. Ön tamponlar ön farlar komple farklı. Arka tampon arka stoplar komple farklı. Jantlar farklı. İç konsol kısmı orta konsol gösterge panelleri direksiyon simidi vites topuzu tavan döşemesi komple farklılıklar var. Motor kısmında da çok farklılık var teknalar daha elektronik ve sensörlere sahip luxury daha geri. Motor gücü olarak ta teknalar daha güçlüdür. bütçeniz nedir maximum zorlasanız en fazla ne kadarlık bir araç düşünüyorsunuz buna göre daha iyi çözüm bulunabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

almera almayı düşünürsek hangi serilerine ve modelelerine bakmamızı önerirsiniz arkadaşlar?

Temiz 2000-2001 bulursan hic dusunme al ama temizini. Teknayida luxury paketinin her ikisni kullanan biriyim luxury benim daha cok hosuma gitti bugun 80-100 binde bir luxury bulsam alirdik.
    Teknanin gidisi biraz daha iyi 100 kmh da 1 saniye etkiler.

dijital klima,cd calar ve zenon farlar haricinde luxuruy tek gecerim.

• 
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.