Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1384. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aile arabası diye ilan verilmiş, adamlar ın arabayla ilgili bilgisi yok satanın, al sat yapıyorlar yani tavanında boya hasar görmüş, motor sıkıntılı yağ kaçırıyor dışardan fotolar iyi ama yakından öyle değil, zaten satanların tavırlarından anlaşılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim arabadan daha temize benziyor oysaki :)

hatta bi kehanete göre temizmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

benim arabadan daha temize benziyor oysaki :)

hatta bi kehanete göre temizmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emetovicc

Aile arabası diye ilan verilmiş, adamlar ın arabayla ilgili bilgisi yok satanın, al sat yapıyorlar yani tavanında boya hasar görmüş, motor sıkıntılı yağ kaçırıyor dışardan fotolar iyi ama yakından öyle değil, zaten satanların tavırlarından anlaşılıyor.

Aynı model aynı araba aynı seri bende de var. Motor yüzdesi her şeyi ifade etmese de bendeki araba 223 bin km ve en son computest'te motor %86 çıktı. Bu adamlar al-sat yaptıkları halde hatır gönül ilişkisiyle(sözlü notuyla) motora %70 verdirebildiyse demek ki durum cidden çok kötü.
  • Evet zaten fiyatı o yüzden uygun yazmışlar. Ama ilerde temizini bulursam alabilirim, siz arabanızdan memnunmusunuz artıları eksileri nelerdir, fikrim olur.

Şuanda bende 97 fiesta var 1.25 zetec motor var araba çok seri, bundan sonra almera alsam araba bana çok ağır kalırmı. Gerçi konforuyla kalitesiyle kapatır zaten.

• quote:

Evet zaten fiyatı o yüzden uygun yazmışlar. Ama ilerde temizini bulursam alabilirim, siz arabanızdan memnunmusunuz artıları eksileri nelerdir, fikrim olur.

Şuanda bende 97 fiesta var 1.25 zetec motor var araba çok seri, bundan sonra almera alsam araba bana çok ağır kalırmı. Gerçi konforuyla kalitesiyle kapatır zaten.

2.vites de 110km fazla yapıyorsa Fiesta ağır kalır almera 😂

• 3. Vites te zor yapar fiesta 110 u :), motoru gücü karşılaştır mıyorum, ilk kalkış serilik ara hızlanmaları dedim.

• Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. 2006

Almera 1.5 Tekna sedan araç satın aldım , aranıza bende almeracı olarak katılıyorum. Arabayı dün satın aldım bugun internetten parçaları satın aldım , pazartesi de arabayı ve parçaları bırakacağım .

1) Aisin marka baskı balata seti.

2) Sağ - sol salıncak

3) Sağ - sol rot-rotil

4) Sağ - sol z ( viraj denge ) rot kolları.

5) hava , yağ , polen ve benzin filtresi.

6) Petrol ofisi 10W-40 4 litre motor yağı.

Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var , neyine dikkat etmem gerekir bu aracın . Yorumlarınız ne olur.

Üzerinde Michelin 195/55/16 lastik var . Değiştirmek istersem aynı ebat mı yoksa 205/55/16 mı önerirsiniz ?

Vites topuzu ve körüğünü değiştirmek istiyorum ancak internette bulamadım , yardımcı olur musunuz ?

Araç : 155.000 Km ' de , Zavoli tüp var . Manuel vites Sedan.

• samsaka S kullanıcısına yanıt
    merhaba samsaka...kargo imkanın varsa bana uyar...
  • masquereda M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun 👍

Benzin filtresi sorun çıkarmadıkca değişmez.

Süspansiyon biraz serttir, bilmeyen usta değişim der!

Patlak değilse sakın değiştirmeyin.

Lastik orjinali 195 kullanılırsa daha iyi olur.

Kazasız belasız sürüşler...

• masquereda M kullanıcısına yanıt
    Vites topuzu için Ford focus uyduran arkadaşlar vardı.

Körük için ise eski körüğü sökün, yakında ayakkabı tamircisi varsa aynı ebatta deri diksin.

Hem orjinal hemde kaliteli durur.

• quote:

3. Vites te zor yapar fiesta 110 u :), motoru gücü karşılaştır mıyorum, ilk kalkış serilik ara hızlanmaları dedim.
    O konuda motoru diri. Bakımlı almera nal toplayıp. @piyd35 sen ne diyon. Benim araba ile Arkadaşın Fiesta kapışma. Kim kime nal toplatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: masquereda

Arkadaşlar herkese hayırlı akşamlar. 2006

Almera 1.5 Tekna sedan araç satın aldım , aranıza bende almeracı olarak katılıyorum. Arabayı dün satın aldım bugun internetten parçaları satın aldım , pazartesi de arabayı ve parçaları bırakacağım .

1) Aisin marka baskı balata seti.

2) Sağ - sol salıncak

3) Sağ - sol rot-rotil

4) Sağ - sol z ( viraj denge ) rot kolları.

5) hava , yağ , polen ve benzin filtresi.

6) Petrol ofisi 10W-40 4 litre motor yağı.

Sizin yorumlarınıza ihtiyacım var , neyine dikkat etmem gerekir bu aracın . Yorumlarınız ne olur.

Üzerinde Michelin 195/55/16 lastik var . Değiştirmek istersem aynı ebat mı yoksa 205/55/16 mı önerirsiniz ?

Vites topuzu ve körüğünü değiştirmek istiyorum ancak internette bulamadım , yardımcı olur musunuz ?

Araç : 155.000 Km ' de , Zavoli tüp var . Manuel vites Sedan.
    Almera aldıysan ilk önce öğrenmen ve uyan gereken altın kural...

Asla ama asla yan sanayi parça alıp, taktırmayacaksın.

Sonra uyumsuz olunca farklı sorunlar çıkıyor. Çözemiyor usta. Sonra at çamuru. "Bu Almera lar sorunlu"

Yan sanayi parça taktıracaksan hiç bulaşma derim. Şuan sana cevap veren arkadaşlardan yan sanayi mağduru olanlar var.

Motor takoz mağduru. 2.nci alacak. Orjinal parasının fazlası çıktı cebinden. (Bu kişi kim ben demeyim )

Fren balatası jant toz yapıyormuş ve diski ezmiş.

Motor yüksek devirde tam gaz yemiyor. vs vs...

Bu şikayeylerse yan sanayi takınca geleceksen benden laf duyabilirsin.

Orjinal takarsan. Zaten sorun çıkarmaz. Bizde sormaya gerek kalmaz. Keyfini sürersin

• firikvadisi F kullanıcısına yanıt
    Defansagelsenizelan aldı lastikleri hocam.

• samsaka S kullanıcısına yanıt
    ilginize tşk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Evet zaten fiyatı o yüzden uygun yazmışlar. Ama ilerde temizini bulursam alabilirim, siz arabanızdan memnunmusunuz artıları eksileri nelerdir, fikrim olur.

2.vites de 110km fazla yapıyorsa Fiesta ağır kalır almera 😂

Alıntıları Göster
    ben niğdedeyken çok hızlı kalkışla çok hızlı giderken 70 80 di en az hatırladığım yanımdan geçen başka bi almera vardı tahminim o benden bi kaç çok daha kullanmış hepsi o :) tahminim vicdansızlıkda sınır tanımayanlardan :)

arısoysoft un arabası gerçekten gereğinden hızlı bakımlı bi almera fiesta ile kıyaslamanız çok doğru bişey değil ama gelin benim arabamla kıyaslayın hız olarak agırlık çok başka bişey

bana gelince bende size derim ki rahatlık konforluk olarak benim almeram sizin arabanızdan daha iyi hız hariç :)

iddaa ederim sitenin en kötü bakımsız arabası belkide bendedir malesef :)))

• Merhaba,

Benim araçata ortalama 500-1000 km arası yol yaptığında 2 parmak kadar su eksiltiyordu. Aracın su akıtan bir noktası yada kaçağiı görünürde yoktu. Bu şekilde tedirgin bir şekilde kullanıyordum. Haftasonu yağ bakımı yaptırıken ustaya durumu anlattım o liftte incelerken tüp beynine giren hortumun kelepçesinden çok az sızıntı olduğunu farketti. Kelepçeyi düzeltti. Bundan sonra yapmıyacağını düşünüyorum. Başınıza gelirse bilginiz olsun diye paylaşmak istedim.
  • Arkadaşlar selam.
    2006 model almera sahibiyim.

Aracımda bir kaç sıkıntı var. Orijinal parça kullanmak istiyorum ama hangi parça orijinal hangisi değil bunları sorgulayabileceğim bir site var mı?

Şu an lazım olan balata ve park farı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

Arkadaşlar selam.
    2006 model almera sahibiyim.

Aracımda bir kaç sıkıntı var. Orijinal parça kullanmak istiyorum ama hangi parça orijinal hangisi değil bunları sorgulayabileceğim bir site var mı?

Şu an lazım olan balata ve park farı.
    Park farı ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

ben niğdedeyken çok hızlı kalkışla çok hızlı giderken 70 80 di en az hatırladığım yanımdan geçen başka bi almera vardı tahminim o benden bi kaç çok daha kullanmış hepsi o :) tahminim vicdansızlıkda sınır tanımayanlardan :)

arısoysoft un arabası gerçekten gereğinden hızlı bakımlı bi almera fiesta ile kıyaslamanız çok doğru bişey değil ama gelin benim arabamla kıyaslayın hız olarak agırlık çok başka bişey

bana gelince bende size derim ki rahatlık konforluk olarak benim almeram sizin arabanızdan daha iyi hız hariç :)

iddaa ederim sitenin en kötü bakımsız arabası belkide bendedir malesef :)))

Alıntıları Göster
    Senin araba bende 1 ay kallsa. Ben onu şaha kaldırırım. Sen bile tanıyamaz.

Önce Triger zinciri. (850tl) (blueprint)
    Ateşleme Bobini. (650tl /takım) (hanshin)
    İridyum buji. (70tl/takım) (ngk)
    Krank sensör. (170tl/takım) (siemens veya Hitachi)
    Maf sensörü (380tl) (bosch)

Toplam 2.100tl değişimi ile senin araba uçar uçar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 9 Nisan 2018; 22:53:17 >

• 
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.