Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1382. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13801381138213831384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: piyd35

tamam ispirizm tanıştırmam denk getirrim ama :)) bugün sağ arka stop camı ufak bi kısmı kırılmış zaten bilen arkadaşlar daha önce bantla yapıştırıldığını biliyor ve görmüştü :) ya bu seferde ben bantlıcam yada çözümü nedir izmirde varmıydı far camcısı vs ?

adem bu arada sahibindende hasarlı araçlarda 1 tane parça satılık nissan var gördüğüm sağ çıtası mevcut sor istersen

Yapan yer var ama gitmediğim için net birşey diyemem.

Uyguna yaptırmak istersen film çektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar kısmet olursa primera ile almera arasında kaldım genel anlamda Nissan sevdiğim bir markadır ama almera hk pek bir bilgim yok geniş bir hatchback olması ilk tercih sebebim aracın geneli ve donanım’ı hk kullanıcıları bilgilendirirse çok memnun olurum saygılarım ile..

• quote:

Orijinalden alıntı: akod73

Merhabalar kısmet olursa primera ile almera arasında kaldım genel anlamda Nissan sevdiğim bir markadır ama almera hk pek bir bilgim yok geniş bir hatchback olması ilk tercih sebebim aracın geneli ve donanım’ı hk kullanıcıları bilgilendirirse çok memnun olurum saygılarım ile..

2004 almera tekna kullanıcısıyım..https://nissan-almera.tr.gg/ALMERA-ARTISI_EKSISI.htm bu siteden pat diye istediğiniz bilgileri alabilirsiniz. primeraya daha ne hikmetse hiç binemedim bende sizin gibi ikisi arasında gidip geldim ama bağaj olayı bende olmadığı için neredeyse suzuki swift 4*2 alıcakken artısı eksisini okuyunca ne gerek var öle şeylere dedim.. genel olarak hiç bişey açıklamamış bi tavsiye olarak önce bu siteyi okuyun aklınızda şu şu diye sorularınızı cevaplamak daha sağlıklı olur çünkü okuyacağınız siteden neredeyse tamamı doğru sizi tatmin eder diye düşünüyorum :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Evet almera ailesi. Bir süre önce uzun uzun yazdığım bir sorunum vardı. Yavaşlarken stop etme sorunu. Uzuuunca bir süredir de bu sorunla uğraşıyorum.

Önce lpg regülatörünü değiştirince çözüldü sandım. Ama ara ara yapmaya devam etti. Geçenlerde tekrar giriştim probleme. LPG sistemini komple yeniledim, sıfır sistem taktırdım. Atikfast OBD'li. Sonra bu stop sorunu tekrar sıklaştı. Bujiler değişti, bobinler değişti, kelebek ve rölanti valfi temizlendi. En son MAF sensörü değişti. MAF'tan sonra baya düzeldi gibi oldu. 3-4 gündür stop sorunum yok ama hala ara ara yavaşlarken durmaya yakın rolanti düşüp yükseliyor. Stop etmese de artık paranoyak olduğum için gözüm devir ibresinde geziyorum. Sinirlerim bozuldu artık.

Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Ama bir kaç fikrim daha var. Kelebeği sökerek tamamen temizletmek, emme hortumlarını baştan kontrol ettirmek gibi. Çok sevdiğim aracımdan da soğumak istemiyorum lakin 3 senedir canımı sıkmayan araç son 1-2 ayda bana 3500 liraya yakın masraf yaptırdı...

• Arkadaşlar Nissan Almera 2001 HatchBack Luxury aracımın Sağ ön kısa(gündüz farı değil) lamba patlamış, yanmıyor. Aliexpress'ten almayı düşünüyorum da hangi kod ile satılıyor bu farlar?
  • defansagelsenizelan D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende 2003 luxury var. Benim araçta kısa far ampülü : H7 , uzun far ampülü : H1.
  • quote:

Orijinalden alıntı: defansagelsenizelan

Arkadaşlar Nissan Almera 2001 HatchBack Luxury aracımın Sağ ön kısa(gündüz farı değil) lamba patlamış, yanmıyor. Aliexpress'ten almayı düşünüyorum da hangi kod ile satılıyor bu farlar?

Hocam yanlış anlamayın da, ben pek anlayamadım kısa far ampulu patladığı için çinden mi sipariş vereceksiniz? Bir ay kadar neden bekleyeceksiniz herhangi bir elektrikçide 5, bilemedin 10 lira tutacak, ve 30 saniyede değiştirilebilecek bir şey için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

quote:

Orijinalden alıntı: defansagelsenizelan

Arkadaşlar Nissan Almera 2001 HatchBack Luxury aracımın Sağ ön kısa(gündüz farı değil) lamba patlamış, yanmıyor. Aliexpress'ten almayı düşünüyorum da hangi kod ile satılıyor bu farlar?

Hocam yanlış anlamayın da, ben pek anlayamadım kısa far ampulu patladığı için çinden mi sipariş vereceksiniz? Bir ay kadar neden bekleyeceksiniz herhangi bir elektrikçide 5, bilemedin 10 lira tutacak, ve 30 saniyede değiştirilebilecek bir şey için?

Hocam farı yaptırdım da kaliteli xenon falan lambasını aliexpress,'ten almayı düşünüyorum. H7 imiş bahsettiğim farın kodu.

• quote:

Evet almera ailesi. Bir süre önce uzun uzun yazdığım bir sorunum vardı. Yavaşlarken stop etme sorunu. Uzuuunca bir süredir de bu sorunla uğraşıyorum.

Önce lpg regülatörünü değiştirince çözüldü sandım. Ama ara ara yapmaya devam etti. Geçenlerde tekrar giriştim probleme. LPG sistemini komple yeniledim, sıfır sistem taktırdım. Atikfast OBD'li. Sonra bu stop sorunu tekrar sıklaştı. Bujiler değişti, bobinler değişti, kelebek ve rölanti valfi temizlendi. En son MAF sensörü değişti. MAF'tan sonra baya düzeldi gibi oldu. 3-4 gündür stop sorunum yok ama hala ara ara yavaşlarken durmaya yakın rolanti düşüp yükseliyor. Stop etmese de artık paranoyak olduğum için gözüm devir ibresinde geziyorum. Sinirlerim bozuldu artık.

Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Ama bir kaç fikrim daha var. Kelebeği sökerek tamamen temizletmek, emme hortumlarını baştan kontrol ettirmek gibi. Çok sevdiğim aracımdan da soğumak istemiyorum lakin 3 senedir canımı sıkmayan araç son 1-2 ayda bana 3500 liraya yakın masraf yaptırdı...

Rolantide valfi. Boğaz kelebeği temizliği ve cihaz ile adaptasyon gerek.

Rolanti valfi eğer orjinal olmazsa tat vermezzzzz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

Evet almera ailesi. Bir süre önce uzun uzun yazdığım bir sorunum vardı. Yavaşlarken stop etme sorunu. Uzuuunca bir süredir de bu sorunla uğraşıyorum.

Rolantide valfi. Boğaz kelebeği temizliği ve cihaz ile adaptasyon gerek.

Rolanti valfi eğer orjinal olmazsa tat vermezzzzz.

Yok hocam rölanti valfinde sıkıntı olmadığını özellikle kontrol ettirdim 2 ayrı ustaya. Kelebeği de söküp temizletecektim ama gerek yok dedi usta.

Potansiyometre mi ne, gaz telini kontrol eden zımbırtının bir hortumu kötü olmuş onu değiştirdik. kelebeğe giren hava hortumunda da ufak bir çatlak vardı onu silikonla ufaktan kapattık. rölantiyi de biraz yükselttirdim kendi isteğim doğrultusunda. Şu an yine %100 olmasa da %80-90 çözüldü sıkıntı. Zaten asıl sıkıntı maf sensöründe imiş. o değişince baya toparlanmıştı araç. Sonuç olarak sanıyorum ki aylardır uğraştığım şeyin sonucuna nihayet ulaştım...

• Bu arada geçenlerde yanlış aldığım direksiyon kılıfının doğrusu geldi. Boşa uğraşıp uyduramıyorum diye sinirlenmişim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ
  • quote:

Bu arada geçenlerde yanlış aldığım direksiyon kılıfının doğrusu geldi. Boşa uğraşıp uyduramıyorum diye sinirlenmişim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Kırmızı ipli olanını alsaydın ya. Daha spor dururdu

• ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Aklıma geldi ama arabam yeşil, başka kırmızı tonlarında bir aksesuar da yok uyar mı diye düşünüp riske girmedim

Bu arada araca marşpiyel ve spoiler düşünüyorum. Ankarada bu işi halledebileceğim yer bilen var mı? Asıl sorunumu çözdüm ya rahatladım nihayet Bir de maliyet ne kadar olur acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

Arkadaşlar bizim Almeralar ve birçok yeni nesil araca uyumlu olan; arıza tespiti, arıza lambası söndürme, yol bilgisayarı verileri okuma gibi işlemleri bluetoothlu android tablet/cep telefonu yada bluetoothlu bilgisayarınızla gerçekleştirebileceğiniz Elm327 cihazlarının satışına başladım. Almera sahibi, klüp üyesi kişilere kampanya yapacağım. Ürün hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar bana ulaşsınlar. Ürünün satış fiyatı 69 Tl. Ürünle ilgili fotoğraflar:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

merhaba ozas 91...5 yıl sonrada olsa sizi burada okudum ve ilgimi çekti sattığınız cihaz...nerede nasıl alma imkanım vardır bu cihazı ...hala mevcutmu? fiyatı vs... yanıtlayabilirmisiniz...

• quote:

quote:

Bu arada geçenlerde yanlış aldığım direksiyon kılıfının doğrusu geldi. Boşa uğraşıp uyduramıyorum diye sinirlenmişim

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

merhaba arısoysoft baskı balatası lazım acil...:) markasını özelliklerini orjinal olup olmadığını anlayamadığım için almera
    üstadlarıma sorma gereğini hissettim... eğer sizlerde satıyorsanız satılan yeri biliyorsanız alayım yada bilgilendirirseniz sevinirim...2005 almera tekna 1,5...

• quote:

Orijinalden alıntı: firikvadisi

quote:

Arkadaşlar bizim Almeralar ve birçok yeni nesil araca uyumlu olan; arıza tespiti, arıza lambası söndürme, yol bilgisayarı verileri okuma gibi işlemleri bluetoothlu android tablet/cep telefonu yada bluetoothlu bilgisayarınızla gerçekleştirebileceğiniz Elm327 cihazlarının satışına başladım. Almera sahibi, klüp üyesi kişilere kampanya yapacağım. Ürün hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar bana ulaşsınlar. Ürünün satış fiyatı 69 Tl. Ürünle ilgili fotoğraflar:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

merhaba ozas 91...5 yıl sonrada olsa sizi burada okudum ve ilgimi çekti sattığınız cihaz...nerede nasıl alma imkanım vardır bu cihazı ...hala mevcutmu? fiyatı vs... yanıtlayabilirmisiniz...

İnternette var. N11 de 25-30tl.. satıcıya sorun motor arıza ışığı söndürebiliyor mu diye. Onlar cevap verir.

• quote:

quote:

quote:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

merhaba arısoysoft baskı balatası lazım acil...:) markasını özelliklerini orjinal olup olmadığını anlayamadığım için almera
    üstadlarıma sorma gereğini hissettim... eğer sizlerde satıyorsanız satılan yeri biliyorsanız alayım yada bilgilendirirseniz sevinirim...2005 almera tekna 1,5...

Aisen KN-008 baskı balata alın.

Not : kn-007 veya cn-007 olmaz. Çapları farklı

• kronk-x kullanıcısına yanıt
    bir denemek isterim. adresimi öm atıyorum..
  • firikvadisi F kullanıcısına yanıt
    bu işi o zamanlar yaptım. 100lerce satıldı. o zamanlar şimdiden bir tık daha bulunması zor ve pahalıydı. Bu işi bırakalı uzun zaman oldu. Alixpressten yada yurtiçinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

İnternette var. N11 de 25-30tl.. satıcıya sorun motor arıza ışığı söndürebiliyor mu diye. Onlar cevap verir.

sana zahmet banada triger zinciri bulsana :) orjinal olduğunu hayatta anlamam çakma ürün olsa bile karttan taksit felan yapayım artık

bişey daha belirteyim niğdeden döneli 1,5 ay oldu hemen hemen ve 7 8 defa arıza ışığı yandı 2 mi 3 mü ne ispirizm söndürdü saolsun bukadar sık yanmasına ihtimal vermiyorum artık

bu hafta içi lpg beynine gidicem yaptırmaya ama obd cihazını takmadım ozamandan beri ispirizm bu arada artık resmen sorunu benim ya cihaz yada benim araçta bi elektrik akım sorunu var diye düşünüyorum hepsi bu hafta yapcam diye düşünüyorum bi sorun yaşamazsam

• 
Sayfa: önceki 13801381138213831384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.