Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1381. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.183
Cevap
201
Favori
1.716.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13791380138113821383
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar benim mod düğmesi düştü düğmeyi buldum ama yaymış var bunda yerine takamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeycan1

Selamlar benim mod düğmesi düştü düğmeyi buldum ama yaymış var bunda yerine takamadım

Mod düğmesi için yay mı var içinde

artık ön taraftan takılabilir mi yoksa paneli söküp mü takmak gerek

• Sayın ARISOYSOFT,
    Almera hatchback 2005, artık görev yapmayan bagaj amotisörünü değiştirmek istedim.
    Size sitem ediyor gibi alamayınız. Mesajlarınızın birinde "Fiat Tipo" tam uyumlu olduğu bilgisine göre n11 den aldım. Gelen parça uymadı, üzerinde "MGA93115 Bagagage Gas Spring (FIAT TIPO)" yazıyor, boyu 60 cm.
    İade etmem gerekiyor sanırım, ne dersiniz. Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kronk-x

quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Büyük hevesle aldığım direksiyon kılıfını satmak durumunda kaldım. Çünkü çok zeki ben(!) alırken dikkat etmeden benden bir sonraki kasanın direksiyon kılıfını almışım. Aynı olur sanmıştım ama kılıf gelip de 1 defa geçirip dikmeye çalışınca fark ettim az da olsa farkı var, çünkü o kasa direksiyonuna göre bire bir tam uyumlu kesilmiş.

Resimdeki direksiyonu olanlar için tam uyumludur. Aldığım fiyatın yarısından biraz yukarı vereceğim. Birinizin işine yarasın yoksa kalacak kenarda. 1,5 ay da kargo bekledim hevesli hevesli... Ankarada elden verebilirim. Ya da havala+kargo yapabilirim. Fiyat olarak da 45 düşündüm. 70e mi ne almıştım. Kullanamadım zaten. Kutusu aparatları vs var komple.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Artık satılık değil, az önce tekrar denedim ve olmadı, olmasının imkanı da yoktu zaten ama...

Sonuç olarak sinirlenip parçalayarak direksiyonun üzerinden aldım, sizlere ömür :)

Keskin sirke küpüne zarardır... geçmiş olsun...

İşte bu şekilde deneye deneye öğreneceksiniz.

Tabii biraz paranız gidecek

Yok Hocam ben “ben neden beceremiyorum” diye sinirlendim kaldı ki el becerime güvenirim. Böyle isleri de çok yaptım eski araçlarıma da buna da. Ama dediğim gibi uyumlu değil şimdi aliexpressteki satıcı ile de bire bir konuştuk ikisini de karşılaştırdık dediğim gibi yanlış almışım. Sizin diktiğiniz kılıfla aynı değil bu. Bende değilmiş problem onu öğrenince rahatladım. Hani sundurerek gerdirerek yapılacak bir şey olsa uğraşırım ama bunun uyumsuzluğu 1, kollara bire bir denk geliyordu deri, arkasına bile sıkıştıracak pay yoktu, ve dikilen kısımlar üst üste geliyor pot kalıyordu. Kollar arasındaki mesafede de milimetrik farklar var ya da direksiyon kalınlığı az da olsa farklı. Tam uyumlu olmayınca zaten göz zevkimi bozar takmam ben onu. Yoksa şöyle böyle yapılırdı elbet.

Ve gelin görün ki adamlar da baya iyi niyetli ve dürüst çıktılar. İsterseniz geri gönderin doğrusunu gönderelim, ya da size özel buyuk bir indirim yapalım direk alın dediler sagolsunlar. O gelsin dikip tekrar paylaşırım burayla da. Esnaflık süper gerçekten tebrik ettim adamları.

parçalamasaymışsınız ben alırdım :)
  • hhuguler kullanıcısına yanıt
    Almera bagaj amortisör boyutu 56 cm.

Yakınlarda sanayi var ise gidin eskisini söküp yerine yenisini takarlar.

20-25₺ gibi adet fiyatı vardır.

• ispirizm kullanıcısına yanıt
    Merhaba, çok teşekkür ediyorum ayrıntılı bilgileriniz için.
    Dediğiniz gibi yapmaktan başka çare yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hhuguler

Sayın ARISOYSOFT,
    Almera hatchback 2005, artık görev yapmayan bagaj amotisörünü değiştirmek istedim.
    Size sitem ediyor gibi alamayınız. Mesajlarınızın birinde "Fiat Tipo" tam uyumlu olduğu bilgisine göre n11 den aldım. Gelen parça uymadı, üzerinde "MGA93115 Bagagage Gas Spring (FIAT TIPO)" yazıyor, boyu 60 cm.
    İade etmem gerekiyor sanırım, ne dersiniz. Saygılar

Kusura bakmayın foruma pek vakit ayıramıyorum.

Mesajda bahsedilen yere benim ismimi yazmadığınız için mesaj iletisi gelmemiş.

Normalde tipo uyuyor ama işte aldığınız yan sanayi olduğu için ölçüsü daha büyüktür. Yoksa bendeki tipo amortisörü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. 2006 almeraya a118 c kamerayı takacağım. Çakmaklığa taktığımızda herhangi bir sorun olur mu? Başka bir yöntem mi denemeliyim? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: dasey

Selamlar. 2006 almeraya a118 c kamerayı takacağım. Çakmaklığa taktığımızda herhangi bir sorun olur mu? Başka bir yöntem mi denemeliyim? Teşekkürler

benimde gözlük kabını bas aç kapat yeri kırıldı gerçi 1 2 yeri kırıldı o sorun değil internetten 1 tane buldum oda 150 tl çok geldi bildiiğiniz yer varmı uygun fiyat yada akıllı vida ile kapağı kapatıp orayı iptal edicem..

dasey geri vites camerasını nekadar maliyet oldu
  • Arkadaşlar iyi akşamlar. Almera sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum. Öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: ozas_91

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ARISOYSOFT

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba.

Büyük hevesle aldığım direksiyon kılıfını satmak durumunda kaldım. Çünkü çok zeki ben(!) alırken dikkat etmeden benden bir sonraki kasanın direksiyon kılıfını almışım. Aynı olur sanmıştım ama kılıf gelip de 1 defa geçirip dikmeye çalışınca fark ettim az da olsa farkı var, çünkü o kasa direksiyonuna göre bire bir tam uyumlu kesilmiş.

Resimdeki direksiyonu olanlar için tam uyumludur. Aldığım fiyatın yarısından biraz yukarı vereceğim. Birinizin işine yarasın yoksa kalacak kenarda. 1,5 ay da kargo bekledim hevesli hevesli... Ankarada elden verebilirim. Ya da havala+kargo yapabilirim. Fiyat olarak da 45 düşündüm. 70e mi ne almıştım. Kullanamadım zaten. Kutusu aparatları vs var komple.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ NISSAN ALMERA KLÜBÜ

Artık satılık değil, az önce tekrar denedim ve olmadı, olmasının imkanı da yoktu zaten ama...

Sonuç olarak sinirlenip parçalayarak direksiyonun üzerinden aldım, sizlere ömür :)

Keskin sirke küpüne zarardır... geçmiş olsun...

İşte bu şekilde deneye deneye öğreneceksiniz.

Tabii biraz paranız gidecek

Yok Hocam ben “ben neden beceremiyorum” diye sinirlendim kaldı ki el becerime güvenirim. Böyle isleri de çok yaptım eski araçlarıma da buna da. Ama dediğim gibi uyumlu değil şimdi aliexpressteki satıcı ile de bire bir konuştuk ikisini de karşılaştırdık dediğim gibi yanlış almışım. Sizin diktiğiniz kılıfla aynı değil bu. Bende değilmiş problem onu öğrenince rahatladım. Hani sundurerek gerdirerek yapılacak bir şey olsa uğraşırım ama bunun uyumsuzluğu 1, kollara bire bir denk geliyordu deri, arkasına bile sıkıştıracak pay yoktu, ve dikilen kısımlar üst üste geliyor pot kalıyordu. Kollar arasındaki mesafede de milimetrik farklar var ya da direksiyon kalınlığı az da olsa farklı. Tam uyumlu olmayınca zaten göz zevkimi bozar takmam ben onu. Yoksa şöyle böyle yapılırdı elbet.

Ve gelin görün ki adamlar da baya iyi niyetli ve dürüst çıktılar. İsterseniz geri gönderin doğrusunu gönderelim, ya da size özel buyuk bir indirim yapalım direk alın dediler sagolsunlar. O gelsin dikip tekrar paylaşırım burayla da. Esnaflık süper gerçekten tebrik ettim adamları.

parçalamasaymışsınız ben alırdım :)

Aslında derisinde sorun yok, iplikleri biraz tak çıkar gevşedi gibi oldu. Ama tekrar gerdirerek takılırsa düzgün durur sanırım.

İsterseniz kargoya vereyim müsait olduğunuzda. Sadece kargoyu ödeyip alabilirsiniz. Ya da Ankaradaysanız elden vereyim.
  • Adem3940 A kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz.

Hayırlısı olsun.

Kazasız belasız sürüşler

• Tesekkür ederim. Yaklaşık 3 ay oldu. Gerçekten sürüşü zevkli.3000 km yaptım. Arabadan hiç inmek istemiyorum nedense.

• Merhaba arkadaşlar, 2004 Teknamı dün sattım, 25000 civarı bütçem var uygun bir almera arıyorum. Elazığ'dayım. İlgilenen arkadaş varsa lütfen yazsın.teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adem3940

Arkadaşlar iyi akşamlar. Almera sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum. Öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

hayırlı olsun aramıza hoşgeldin

ege üniye gittim arkadaşın yanına ordaki bi memur aracıma 22 verdi satma taraftarı olmadığımı belirttim kendi aracımın olumsuz tarafını belirttim yinede daha sonra oturup uzun uzun konuşalım dedi 10 dklık konuşmada durum böyle :)

bu arada son zamanlar aracımında arıza lambası daha sık yanmaya başladı ispirizm bugün yarın yeni obd cihazım gelicek bekliyorum

• quote:

Tesekkür ederim. Yaklaşık 3 ay oldu. Gerçekten sürüşü zevkli.3000 km yaptım. Arabadan hiç inmek istemiyorum nedense.

Almera bilmeyenler geliyor arabaya binince bilgi ekranına bakıyor.

Sen mi taktırdın diyor

Orjinalinde var diyorum.

Eleştiri oranı çok yüksek olan tanıdığımda özellikle ön konsolu çok beğendi.

Arabalarımız güzel ya, Allah kaza bela vermesin...

• quote:

Orijinalden alıntı: piyd35

quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar. Almera sahibi olarak aranıza katılmak istiyorum. Öğreneceğim çok şey olduğunu biliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

NISSAN ALMERA KLÜBÜ

hayırlı olsun aramıza hoşgeldin

ege üniye gittim arkadaşın yanına ordaki bi memur aracıma 22 verdi satma taraftarı olmadığımı belirttim kendi aracımın olumsuz tarafını belirttim yinede daha sonra oturup uzun uzun konuşalım dedi 10 dklık konuşmada durum böyle :)

bu arada son zamanlar aracımında arıza lambası daha sık yanmaya başladı ispirizm bugün yarın yeni obd cihazım gelicek bekliyorum

O arkadaşı benimle tanıştırma

• Gerçekten yorumlarda aradığım çok şeyi buldum. Yorum yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

• Değerli arkadaşlar size bir iki sorum olacak. Lastiklerim orjinal den 16 inç. Bir arkadaşımda 15 inç jant var 4x114.3 bizim araçlara uyuyomu merak ediyorum.

Birde ön panjurdaki nikelajlı çıtanın biri yok bulabileceğim bir yer varmı. Veya çıtaların yerine nikelajlı bant uygulasam nasıl olur. Saygılarımla.

• tamam ispirizm tanıştırmam denk getirrim ama :)) bugün sağ arka stop camı ufak bi kısmı kırılmış zaten bilen arkadaşlar daha önce bantla yapıştırıldığını biliyor ve görmüştü :) ya bu seferde ben bantlıcam yada çözümü nedir izmirde varmıydı far camcısı vs ?

adem bu arada sahibindende hasarlı araçlarda 1 tane parça satılık nissan var gördüğüm sağ çıtası mevcut sor istersen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi piyd35 -- 7 Mart 2018; 23:58:48 >
  • 
Sayfa: önceki 13791380138113821383
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.