Şimdi Ara

NISSAN ALMERA KLÜBÜ (1364. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28.184
Cevap
201
Favori
1.718.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KOMANDO ASTEĞMEN

Merhaba. Güncel yakıt tüketimleriniz nasıl?
    Benim araç son zamanlarda fazla tüketiyor gibi geldi. Son ölçümde 10.65 LT/ 100 km (0,28 kr civarı) çıktı.
    Depoyu full yaptıktan sonra 390 km civarı giden araç 310-320 gitmeye başladı.
    (Yakın zamanda regülatör ve buji değişimi yaptım)

Buji ve enjektör değişince gaz ayarı yapılmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ARISOYSOFT kullanıcısına yanıt
    Ecuda safefast nanofasttan ziyade şuanki soket sistemine uygun olanın o oldugunu düşündüğüm için öyle ornek olsun diye göstermiştim. Aşagıda fotoları eklıyorum. Onun haricinde atiker enjektör ve mimgasın regulatörü alıyorum uygunmudur, ısı sensorune baktım üstündeki regülatorden cıkıyor ucu ecu ya gıden kablo demetinin içinde ecuya kadar gidiyor sanırım. anladıgım kadarıyla o kabloyu kesıp yeni isi sensorunu buna bağlamak, fakat hangı marka ustundekı yada hangi marka uyar orası belli değil

• quote:

Orijinalden alıntı: muraterr

Ecuda safefast nanofasttan ziyade şuanki soket sistemine uygun olanın o oldugunu düşündüğüm için öyle ornek olsun diye göstermiştim. Aşagıda fotoları eklıyorum. Onun haricinde atiker enjektör ve mimgasın regulatörü alıyorum uygunmudur, ısı sensorune baktım üstündeki regülatorden cıkıyor ucu ecu ya gıden kablo demetinin içinde ecuya kadar gidiyor sanırım. anladıgım kadarıyla o kabloyu kesıp yeni isi sensorunu buna bağlamak, fakat hangı marka ustundekı yada hangi marka uyar orası belli değil

Gasitaly f3 veya f5 compact ve AKL type900 ile soketleri aynı. Ancak pin yerleşimleri uyumlu mu bilemiyorum. Denemeden anlaşılmaz ama lpg ecu sağlam ise değiştirmeyin.

Eklediğiniz resimlerden birisi Map sensörü. Kırmızı ve yeşil kablo sıyrılmış. Siyah ve beyaz ile toplam 4 kablo bağlı. Regülatör ile enjektör seti arasına bağlı olan. Bu ısı sensörü değil. (Aldesa ve brc ile aynı)

Lpg enjektörü üzerinde de böyle bir ısı sensör bağlantısı göremedim. Yaa enjektörün arkasında yada Yağ filtresi gibi lpg filtresi bağlantı rekoru üzerindedir.

Eğer lpg filtre üzerinde ise her türlü regülatör takılabilir. Değilse bile ısı sensörünün yerini değiştirmek basit.

Yalnız lpg filtresinin de resmi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 13 Eylül 2017; 13:8:54 >

regülatörün sol tarafından bir kablo çıkıyor bu kablo diğer beyne giden kablo demetinde sarılı bu kablo sanırım ısı sensörü yoksa enjektörde yada filtrede vs başka bişi yok, lpg filtresi alimunyum tüp şeklinde olandan, gördüğünüz üzere regülatör üstünde kesici mevcut, regülatörü üstü kesici takılan altta linki olanı alıyorum o zaman, enjektör olarakta atiker

https://www.lpgyedekparca.com/mimgas-toros-sirali-beyin
  • quote:

regülatörün sol tarafından bir kablo çıkıyor bu kablo diğer beyne giden kablo demetinde sarılı bu kablo sanırım ısı sensörü yoksa enjektörde yada filtrede vs başka bişi yok, lpg filtresi alimunyum tüp şeklinde olandan, gördüğünüz üzere regülatör üstünde kesici mevcut, regülatörü üstü kesici takılan altta linki olanı alıyorum o zaman, enjektör olarakta atiker

https://www.lpgyedekparca.com/mimgas-toros-sirali-beyin

Bir tane kesici kablosu görüyorum... regülatöre 2pin şeklinde 2 adet kablo olması gerekiyor. Ben resimde 1 çift görüyorum. Diğer çifti göremiyorum

Linkde aldığınız ürün kaç kw. 100kw mı yoksa 150kw mı. 150kw olursa daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARISOYSOFT -- 13 Eylül 2017; 13:56:28 >

• Arkadaşlar merhaba,
    aşağıdaki aracı almayı planlıyorum. dip fiyat 22.500 TL anlaştık gibi.
    değişeni yok. parça parça boyaları var.
    muadil ilanlara baktığımda aynı model yıl olanların fiyatları 30 bine kadar var.
    kafamda soru işaret oluşturdu.
    normal midir 22.500 sizce?
    bir de genel olarak aracı nasıl bilirsiniz :)

şimdiden herkese teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-satilik-uygun-aile-araci-478619167/detay/
    Resimde tam gözükmüyor kesici tarafında değil diğer boruların girdiği taraftan bir kablo geliyor ince sanırım ikili kablo var içinde oda kablo demetine gidiyor. 100 kw yeterli olur demişti diğer görüştüğüm satıcı, zaten bizim araçlar 72 kw fln zaten neden 150kw iyi olur dediniz bildiğim kadarıyla daha büyük regülator ayarları zorlaştırıyormuş. linteki regülatör sanırım 100 kw
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperdemirel61

Arkadaşlar merhaba,
    aşağıdaki aracı almayı planlıyorum. dip fiyat 22.500 TL anlaştık gibi.
    değişeni yok. parça parça boyaları var.
    muadil ilanlara baktığımda aynı model yıl olanların fiyatları 30 bine kadar var.
    kafamda soru işaret oluşturdu.
    normal midir 22.500 sizce?
    bir de genel olarak aracı nasıl bilirsiniz :)

şimdiden herkese teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-satilik-uygun-aile-araci-478619167/detay/

Söylenenlere göre bakılırsa fiyat iyi ancak dışı seni içi beni yakar demişler. Yolcu airbag kabı çok dışarda. Bu şüpheli...

Aracı yakından görmeden hiç kimse net birşey söylüyemez... her kafadan ses çıkar... fırıncısıda usta olur... hocasıda usta olur... memuruda...

Ama araçlarının acaba kaç kere sökmüşlerdir bilinmez...

Ama sana şunu söylüyeyim... motoru iyi sadece kaporta ve döşeme yıpranmış bir aracı eski haline getirmek 2500-4000tl arası masrafla sofır gibi araç yapabilirsiniz. Motor rektefiye isterse 2500-5000 arası masraf ile canavar bir araç olur...

Kısacası motoru iyi ise aracın... keyfi masrafınız 1000tl gözden çıkarmaya hazır olun... kim ne derse desin her araç alanlar araçları kullanmaya başlayınca şurası garip... sorun ne? Değilecek ne kadar 500.... şurasında da var 400... yağ vs... bakım 100tl... 1000tl gitti...

Çünkü daha önce farklı araç kullanmış birisine almera alınca farklı bir ses veya tekleme vs de masraf ister...

Önceki sahibi yaa o ses veya soruna alışmıştır yada satacam nasılsa deyip masraf yapmak istemez...

Umarım demek istediklerim anlatabilmişimdir.

• quote:

Resimde tam gözükmüyor kesici tarafında değil diğer boruların girdiği taraftan bir kablo geliyor ince sanırım ikili kablo var içinde oda kablo demetine gidiyor. 100 kw yeterli olur demişti diğer görüştüğüm satıcı, zaten bizim araçlar 72 kw fln zaten neden 150kw iyi olur dediniz bildiğim kadarıyla daha büyük regülator ayarları zorlaştırıyormuş. linteki regülatör sanırım 100 kw

Şimdi regülatör LPG li araçlarda bulunan gaz tankından ön tarafa gönderilen basınçlı ve sıvı LPG yi motor suyundan aldığı sıcaklık ile ısıtarak genleşmesi ve buhar haline dönüşmesini sağlamasıdır.

Buhar haline dönüşen LPG'yi regülatör içerisinde bulunan (diyafram) motorun yakıt isteğine göre LPG enjektörlerine göndermesini sağlar.

Şimdi 100 ile 140kw aynı göreve sahip... sadece 140 biraz fazla yakıt gönderir...

100kw örneğin 100lt... 140kw 140lt üretmez... sistemin ihtiyacına göre üretir... eğer 100kw sabit sn veya dk da 100lt üretse araç rolantide boğulması gerekiyor...

İşte regülatör enjektörlerin ihtiyacına göre üretir. Yani 100 ile 140kw gaz üretimde farkı yok... sadece maksimum devirde 100kw örneğin 100lt... 140kw 140lt üretir.

Şimdi bizim araç 72kw... yani son gazda 100kw regülatörün %75 ... 140kw ise %50 güç ile çalışmasına neden olur.

Şimdi gaz ayar konusunda evet kalibrasyon zor oluyor.

Ama bazı regülatörlerde basınç ayar ventili var... eğer aldığınız regülatör böyleyse 140 alın... ayarını düşürün... hem regükatör 100lüğe göre daha az yorulur hemde tam gazda çekişi daha iyi olur...

Ama ayar ventili varsa bu dediklerim geçerli.

Zaten almera atmosferik motor olduğu için 140lık roket yapar...

• Arkadaşlar bende de 2005 nissan almera var aracım 140.000'de aracımı dün ne yaptıysam çalıştıramadım, çalıştırdıktan sonra da motor teklemeye başladı, bir türlü gaz yemedi, bilgisayara bağladığımızda Ekzantrik pozisyon sensörü (kam mili sensörü) hatası verdi, usta ya zincirden yada sensördendir dedi, başka bir almeradan sensör takip deneyelim dedi, bakalım bir arkadaşın aracındaki sensörü benim aracıma takıp yarın denicem, inşallah sensör bozukturda 300 TL ile atlatırız. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismayil007

Arkadaşlar bende de 2005 nissan almera var aracım 140.000'de aracımı dün ne yaptıysam çalıştıramadım, çalıştırdıktan sonra da motor teklemeye başladı, bir türlü gaz yemedi, bilgisayara bağladığımızda Ekzantrik pozisyon sensörü (kam mili sensörü) hatası verdi, usta ya zincirden yada sensördendir dedi, başka bir almeradan sensör takip deneyelim dedi, bakalım bir arkadaşın aracındaki sensörü benim aracıma takıp yarın denicem, inşallah sensör bozukturda 300 TL ile atlatırız. :)

Egzantrik ile kam mili sensörü farklıdır ve farklı yerlerdedir. Hangisi arızalıymış?

• bu chiptuning dedikleri beygir artirma meselesi gercekten var mi bir de almera 1,5 primera 1,6 gelmisti aslinda ayni motor bir kac degisikle almera da primera motoru oluyor deniyor bazi yerlerde. sehir efsanesi mi ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Km sayacındaki rakamlar yine göstermemeye başladı.

Lehimleri de yenilettim ama yine çare olmadı.

• herkese hayırlı günler. 2006 model nissan almera 145.000 km 1.5 lpg araç sahibiyim. aracımda 1000 km yarım litre yağ eksiltme vardı. uzun yolda biraz daha artış oluyordu. yağ değişiminde nissan servisinden aracıma uygun olan noypa marka yağ filtresini alıp Motul 6100 Synergie+ 10W40 Motor Yağını koydurdum. yağ değişiminden sonra 2500 km yol yaptım aracımda yağ eksiltme şimdilik yok. 10.000 km olunca tekrar bilgi paylaşacağım.aracım yağ filtresiyle beraber 3 lt yağ alıyor.
  • Herkese Merhaba konudaki mesajlarınızı okuyarak 2005 nissan almera sahibi oldum Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.

Kontak kapalıyken araba içinde anahta simgesi yanıp sönüyor arabayı çalışırınca kayboluyor Bu uyarının anlamı nedir ne yapmam gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Zakkum14 Z kullanıcısına yanıt
    immobilizer ışığı

• aracım motor yağ kapağından yağ kaçırıyor gibi nasıl çözüm bulabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sq4

aracım motor yağ kapağından yağ kaçırıyor gibi nasıl çözüm bulabilirim.

Kapağın içinde conta var... uygun bir conta tak sorun çözülür... komple yağ kapağı almana gerek yok.

• aracımda klimayı açtığım zaman 18 derece sıcaklıkta soğuk üflüyordu fakat 18.5 ve üstü yaptığımda klima kapanıp direk kaloriferden en sıcak dereceye almış gibi sıcak üflüyordu.
    sorunu direksiyonun altını açarak iç sıcaklık ölçerin fişinin çıktığı gördüm taktığımda sorun ortadan kalktı.

• arkadaslar gecen sordugum sagolsun arisoysoftun ozenle detayli anlattigi on tampon ve far ayagi tamirini ankara'da 2002 stopa yaptirdim ayrica far temizligini yaptilar. fena olmadi. yeri gelmisken arisoysofta tekrar tesekkur ederim degerli bilgi ve paylasimlari icin. sofor kapisi icten acmiyordu pencereyi indirip disaridan aciyordum. kilitciye goturdum kalfa kapi icini acti metal cubuklar saglamdi onlari biraz buktu duzeldi gibi oldu ama yine tutukluk yapiyor bu tip sıkıntı yaşayan var mı?

• 
Sayfa: önceki 13621363136413651366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.