Şimdi Ara

Nisanda kısa donem askere gıtmek ıcın ne zaman basvurmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aöf' ü cok fazla takıp etmedıgımden dolayı 2006'dan berı subede asker kacagı gorunmekteymısım.(ki ben hala okuldan tecıllıyım sanıyorum)..gecen mayıs donemınde subeye gıttıgımde ,ya ben kacak pozısyonundaymısım, nezaman gıderım dıe sordugumda en fazla 2gün yol ıznın var ,ona gore bı yere gondercez demıslerdı , bende subeden cıkıp aof dekı kagıtlarımı alıp gelıcem demıstım tabı gerı subeye gıtmedım , mayıs tan sonra 2 kere eve jandarma gelmıs vs.. subeye kadar gelsın dıye , gitmedım ...mayıs ayından yaklasık 4 ay sonrada yanı gectıgımız yaz sonu aöf 4 senelık bıttı ve kısa donem askerlık ıcın bı ıhtımalım olustu...şubata yetısemem zaten su anda basvursam bıle...
    bu yuzden nısan ayı ıcırsındekı tertıbe yetısmem gerek , kacak pozısyonunda oldugumdan dolayı bunu gıdıp subeye sormak cok akıl karı degıl , cunku kısa yapmak ıcın yaklasık 2 ay oncesınden subeye gıdıp dıplomayı fılan vermek gerekıyor dıye bılıyorum...henuz son yoklamayı olmadım , benım ıcın hazırlanmıs olan bir silüsü yok daha...ki yakın zamanda taksımde 2 kere gbt sorgulamasına gırdım cıkmıyorum , polıs arkadasa sormustum asker kacakları 2 sene sonra duser gbt ye demıslerdı zaten...bu arada 80 dogumluyum...

12ay yapma taraftarı degılım ,5ay ıle aradan cıkartmak benım acımdan daha mantıklı su an ıcın...
    konu hakkında bılgısı olan arkadaslar fıkır verebılırlerse sevınırım....

• Kısa dönem askerlik isteyenlerin kullandığı yöntem şudur:

Kısa-uzun dönem askerliğin belirlendiği sınavın yapıldığı günler sınava girmeyip bir sonraki gün birliğine teslim olabilirsin.Böylece seni kısa dönem olarak herhangi bir yere yollarlar.Lakin bu durum siciline işleyeceğinden devlet dairelerinde istihdam edilme durumun riske girebilir.

Daha az riskli yöntem ise,sınava son gün girmek.Ordu,ihtiyacı olan kişileri ilk 2 günde temin eder,sen de kısa dönem yaparsın.

Yukarıdaki bilgiler ve öneriler tamamen arkadaş çevresinden vb aldığım duyumlardır,ispatlanmış bir geçerliliği yoktur.Bu sınava girmeyen bir askerin bile uzun dönem askerlik yapabildiği düşünülürse,ordu bu sınavı pek de önemsememektedir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aytürk

Kısa dönem askerlik isteyenlerin kullandığı yöntem şudur:

Kısa-uzun dönem askerliğin belirlendiği sınavın yapıldığı günler sınava girmeyip bir sonraki gün birliğine teslim olabilirsin.Böylece seni kısa dönem olarak herhangi bir yere yollarlar.Lakin bu durum siciline işleyeceğinden devlet dairelerinde istihdam edilme durumun riske girebilir.

Daha az riskli yöntem ise,sınava son gün girmek.Ordu,ihtiyacı olan kişileri ilk 2 günde temin eder,sen de kısa dönem yaparsın.

Yukarıdaki bilgiler ve öneriler tamamen arkadaş çevresinden vb aldığım duyumlardır,ispatlanmış bir geçerliliği yoktur.Bu sınava girmeyen bir askerin bile uzun dönem askerlik yapabildiği düşünülürse,ordu bu sınavı pek de önemsememektedir.

Günler ile ilgili duyum tamamen şehir efsanesi sallamadır ben ve 5 arkadaşım ilk gün girdik ve kısa dönem olduk.İş ordunun ihyiyacına kalıyor ama yüksek lisans falan varsa onlar genelde uzun dönem oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.