Şimdi Ara

NİSAN 2014 YENİ MOTORLU TAŞITLAR VERGİ SİSTEMİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
15.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Orijinalden alıntı: fortunasuper

quote:

Orijinalden alıntı: alaattin(bjk)

Şahin'in yıllık vergisinin 2000 tl olması gibi bir durum olamaz.ŞAhini satsan zaten 6-7 bin civarında oynar..DÜzenleme çok büyük ihtimalle yeni çıkan araçlara uygulanacak ama Bu durumda bile 2-3 yıllık 2.0 motor ile yeni araçlardaki aynımotordaki vergi farklılığını nasıl girecekler muamma.Bİzlere yarayacak bir şey beklemiyorum açıkçası.VErgiler dahamda yükselecek.

20 yaş üstü bütün araçlar bu yeni temizlik sistemiyle piyasadan temizlenecek.(Bakan deyişi)

Iyi iyi eski araçları falan da temizlesinler, bu euro ve ötv zammının üzerine tam olsun. Artık hepimiz mini mini motorlu A-B sınıfı araçlara bineriz.
    Ya bu ötv, yeni taksit sistemi falandır filandır satışı azaltıp cari açığı düşürmek içindi hani? Bu düzenlemeden sonra otomobil satışları coşmayacak mı? Her şekilde olan vatandaşa olacak.

ben A veya B sınıfına bile razı olurum ama bu vergilerle sıfır araç sahibi olamayacağım kesin olduğuna göre böyle bir uygulama yaparlarsa en ucuz yöntem tabanvay olacak :)

hatta bu ülkede eskisi gibi sadece zenginler araba sahibi olacaktır , rahmetli Özal (1990 lı yıllarda) çağ atlatıyoruz diyerek herkesi araba sahibi yaparken şimdikiler ortadireğe arabayı bile çok görüyor

tüm abd. ve ab. ye yeten petrol ne hikmetse bize yetmiyor vs.vs.

• FLASH FLASH FLASH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YENİ VERGİLER İÇİN TARİH BELLİ OLDU sıkı durun HÜKÜMET 1 NISAN DA ÖYLE BİR ... ŞAKASI YAPACAK Kİ ACISI 31 TEMMUZ DAN önce geçmeyecek.
  • quote:

FLASH FLASH FLASH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YENİ VERGİLER İÇİN TARİH BELLİ OLDU sıkı durun HÜKÜMET 1 NISAN DA ÖYLE BİR ... ŞAKASI YAPACAK Kİ ACISI 31 TEMMUZ DAN önce geçmeyecek.

arkadaşım yukarda yazdığın bende merak uyandırdı bir habermi duydun acaba yoksa sende benim gibi buda yalan oldu sadece lafta kaldı diye düşündüğün içinmi yazdın bilgilendiririsen sevinirim.
  • Yazdığınız ülkelerde emisyon vergisi uygulanıyor güzelde orada otomobil satın alırken otomobil fiyatı kadar kollama vergi ÖTV varmı ?. Üzerine birde kdv ? Verginin tekrar vergisi ?..Aldığın yakıtın iki katı fiyatına vergi varmı ? Her yıl tekeri dönen her otomobil bu devlete para basıyor...Aylık 250 Lira benzin koysanız..En mütevazi rakam..Yıllık 3000 Lira..Bunun 2000 Lirası devlete vergi....yetmedi, MTV her yıl, muayene 2 yılda bir, kaskao, sigorta , tamir servis , lastik, köprü, otyol.....BU KAZIKLAR YETMEDİ ŞİMDİDE EMİSYONA GÖRE VERGİ ALACAĞIM.....Binlerce hakim avukat var...dava açıp kazanırlar..ÖNCE BU KAZIKLARI KALDIR...ELİNİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEK...SONRA DEKİ OTOMOBİLDE EMİSYONA GÖRE VERGİ ALACAĞIM...Kimse itiraz etmez...Bu soygun devam ederken emisyon vergisi çok büyük isyana neden olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 12 Ocak 2014; 9:29:39 >

• eko_sol kullanıcısına yanıt
    nisan ın 1 i ile 15 arasında herşey detaylı açıklanacak.HÜKÜMETİN Nisan 1 şakası TARİHE GEÇECEK SAĞLAM KAYNAKLARDAN GELEN BİLGİLER BÖYLE.
  • umarim guzel bi duzenleme olur da camry altima gibi buyuk hacimli motorlu arabalara bineriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garadayı265

umarim guzel bi duzenleme olur da camry altima gibi buyuk hacimli motorlu arabalara bineriz.

artık şahinden bile köşe bucak kaçacaksınız
  • quote:

nisan ın 1 i ile 15 arasında herşey detaylı açıklanacak.HÜKÜMETİN Nisan 1 şakası TARİHE GEÇECEK SAĞLAM KAYNAKLARDAN GELEN BİLGİLER BÖYLE.

açıklama için çok teşekkür ederim gelecek sistem ile ilgili bilgiye ulaşa bildinizmi peki mevcut düzen deki araçlar etkilenecekmi yoksa denildiği gibi sadece uygulamanın yürürlüğe girecegi tarihten sonra üretilen araçlar içinmi ğeçerli olucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: eko_sol

quote:

açıklama için çok teşekkür ederim gelecek sistem ile ilgili bilgiye ulaşa bildinizmi peki mevcut düzen deki araçlar etkilenecekmi yoksa denildiği gibi sadece uygulamanın yürürlüğe girecegi tarihten sonra üretilen araçlar içinmi ğeçerli olucak

daha öncede belirttiğimiz gibi bütün 2. el araçlar için geçerli olacak.Hükümetin bile bile derin açıklar vererek bitmez tükenmez bütçe denkleme sevdasının en ama en iyi örneğini bu yeni vergide göreceğiz.5 yıllık şahin vergisiyle yeni bir şahin alabileceksiniz.yapılası geren varsa özellikle büyük hacimli mtrlu aracınızı hazır değeri artmışken biran önce elden çıkarmak,yeni sistem açıklanmadan araç almamak,bu süre zarfında elektrik,mekanik yada toplu taşım araçlarını tercih etmek.

• zaten eldeki aracı sattım yenisini alıcaktım bu yeni yasanın çıkmasını bekledim zarar etmiyim diye nisana kadar beklemek de zor gelir bana ama ne yapalım bekliycem artık bilgilendirme için çok teşekkürler.
  • bence bu sistemi kolay kolay uygulamaya geçiremezler

aslında keşke geçirseler de millet bir uyansa artık
  • memlekette halkı düşünerek iş yapan bir bakanlık görmedim. AB tokmağı olmasa çevreyi düşünecekleride yok zaten.

madem vergi sistemi istiyorlar alın size vergi sistemi:

kasko fiyatının % 1 kadar vergi alın. zenginden fazla fakirden az vergi

örnek:
    mercedes; c180 fiyat130 bin, vergisi yıllık bin 300 lira
    golf; fiyat 60 bin lira vergisi yılık 600 lira...

araç eskidikçe kaskosu düşer vergisi düşer....

düzeltme yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyaz-siyah -- 12 Ocak 2014; 19:48:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

memlekette halkı düşünerek iş yapan bir bakanlık görmedim. AB tokmağı olmasa çevreyi düşünecekleride yok zaten.

kasko fiyatının % 10 kadar vergi alın. zenginden fazla fakirden az vergi

örnek:

hocam senin dediğin oran %10 değil %1

ve devlet yıllık %1 vergi almaz belki 6 aylık taksidi %1 olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyaz-siyah B kullanıcısına yanıt
    amaçları adil vergi almak değil ki :)

bu uygulamadaki asıl amaç herkes araba sahibi olamasın ,25-30 yıl önce ki gibi sadece zenginler araba sahibi olsun ve böylece trafik derdi de azalacaktır diye düşünüyor olmalılar

Ab. uyum yasaları amaç için değil araç olarak kullanılıyor ,bir gün Ab. ye girmemiz için bunlar şart diyorlar ,diğer gün Ab. de kim oluyor diyorlar ,gerçek amaç Ab. ye girmek olsa onlarda kim oluyor ki gibi bir söz ederler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Orijinalden alıntı: beyaz-siyah

memlekette halkı düşünerek iş yapan bir bakanlık görmedim. AB tokmağı olmasa çevreyi düşünecekleride yok zaten.

kasko fiyatının % 10 kadar vergi alın. zenginden fazla fakirden az vergi

örnek:

hocam senin dediğin oran %10 değil %1

ve devlet yıllık %1 vergi almaz belki 6 aylık taksidi %1 olabilir.

uyarı için teşekkürler... sıfırı fazla koymuşum. saygılar.

• Adil vergi sistemi için kasko değerine göre vergi alınmalıdır. Yeter artık millet ile dalga geçmeyin. 2004 model 4.7 aracımız var. Emisyonu Euro 5'tir. Ya dünyanın vergisini ödüyoruz 10 yaşında araca yeter artık. Köy de yaşıyorum belki güçlü motorlu 4x4 şart bu yollarda. Neden fazla vergi veriyorum anlamak güç!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

Adil vergi sistemi için kasko değerine göre vergi alınmalıdır. Yeter artık millet ile dalga geçmeyin. 2004 model 4.7 aracımız var. Emisyonu Euro 5'tir. Ya dünyanın vergisini ödüyoruz 10 yaşında araca yeter artık. Köy de yaşıyorum belki güçlü motorlu 4x4 şart bu yollarda. Neden fazla vergi veriyorum anlamak güç!

Ne desek boş... teknik işleri beceren devlet değiliz. Teknik işin kıyısına gelince daha çuvallarız.

Dünyanın vergisini almak bir şey, vergiyi bir günde üç katına çıkarmak var bir de.
  • şubat geldi yok mu yeni sistemle ilgili bir açıklama ?
  • quote:

FLASH FLASH FLASH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!YENİ VERGİLER İÇİN TARİH BELLİ OLDU sıkı durun HÜKÜMET 1 NISAN DA ÖYLE BİR ... ŞAKASI YAPACAK Kİ ACISI 31 TEMMUZ DAN önce geçmeyecek.

arkadaşım birşey biliyorsan yaz da bilgilenelim. fotomaç gibi şok şok diyip bilgi vermezsen neye yaradı mesajın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

85 model Şahin'in sigorta fiyatı 2.000 TL olmaz olamaz. Zaten arabanın değeri ne kadar ki gideri 2.000TL olsun ?

Konu vergiyse bizim maliye aracın fiyatıyla vergiyi asla oranlamaz. Benzindeki vergi oranını mtv ye getirdiklerini düşünsenize. O şahinden 5000 lira bile vergi alırlar. Devletin vergiden başka gelir kaynağı olmadığından ve en kolay tahsilat yöntemi olduğundan Özal dan bu yana kullanılmaktadır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.