Şimdi Ara

NİSAN 2014 YENİ MOTORLU TAŞITLAR VERGİ SİSTEMİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
141
Cevap
3
Favori
15.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine devlet hamuduyla alır. Vergi indirimli arabaların fiyatı 5-10 bin lira zamlanır.
  • Madem mtv yi salınıma göre alıyorlar , o zaman ötvyi de ona göre alsınlar.

Yerse tabi
  • Şu anki siyasi ortamda eski araç sahipleri için böyle bir uygulama yapmalarına imkan yok.

Ama en azından kanun çıktıktan sonra devredilen araçlar için uygulanır da eski araçlar piyasadan silinir.
  • biraz sakin olun

olay kısaca eski arabalardan biraz daha fazla vergi alabilmek kısaca

haliyle sayıları çok fazla

kaza falan ise bahane

Allahın Anadolu kasabasında ne işi olur adamın işıkla trafikle evden tarlaya ordan eve..
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

her halükarda vatandaşa girecektir.

ne kadar girer, kaç kişiye girer, nasıl girer kısmı mesele. çıktığında görürüz.

Aynen kardeşim,katılıyorum
  • Cok Yaşlı arabalardan yüksek vergi alınacağını anladik,

Peki modeli ve motor hacmi yüksek (4000cc üzeri) araçlardan ne gibi bir yöntemle vergi alınır

Bilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

Ülke de maşallah iş vergiye, harca, vs. gelirken Avrupa standartları, Milletin cebine yansıtılan ise ne hikmetse hep 3 dünya Ülkesi standartları.

• Bundan sonra bu ülkede yaşayanların yapacakları en mantıklı şey, bu ülkeden gitmenin yollarını aramak olacaktır.

Tabii mantıklı yollarla, mülteci olarak değil.

Devlet halkına düşman olmuştur, tek hedefi halkı soymaktır. Lafım sadece bu hükumete değil, nice hükumetler uluslararası para baronlarının kuklası olmuştur bu ülkede. Ama isteyerek, ama mecburen, sonuçta kaybeden hep halk olmuş ve birilerinin cebi dolmuştur.

Ama artık durum dayanılmaz bir hale gelmiştir. Bugün bu saadet zinciri, yeşil sermayedir, Yimpaş, Deniz Feneri, Doğuş, Çalık'tır, yarın başkası (gerçi ben bu ülkede hep yeşil sermaye gördüm, hiç bir zaman kızıla dönmedi o para )
  • bazı konularda eski model araçların güvenli olmadığını piyasadan kaldırmak gerektiğini söyleyen arkadaşları duyuyoruz.. buyrun konu burda yorumlarınızı bekliyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizhy

Cok Yaşlı arabalardan yüksek vergi alınacağını anladik,

Peki modeli ve motor hacmi yüksek (4000cc üzeri) araçlardan ne gibi bir yöntemle vergi alınır

Bilen var mı

Çevreyi çok kirletenden çok vergi alınacak denildiği zaman insanın aklına yeni araçlardan alınan verginin azalacağı geliyor ister istemez.Bence düzenleme şu şekilde olacak.

MTV+Çevreyi Kirletme Vergisi = Toplam vergi

Şuan ödediğimiz MTV için düzenleme yapıp üzerine çevreyi kirletme vergisi, co2 salınım vergisi gibi bir vergi gelecektir.
  • cevreyı kırletme vergısı 100-110 tl arası bir şeydi açıklanmıştı
  • güvenliksiz diyorlar eski arabalara, yenileri çok mu güvenli ?
    olacak olduktan sonra oluyorlar

biri demiş adam telli taunusla geziyor diye, benim de taunusum var ve o araba içinde ben kendimi güvende hissediyorum, millet 2012 model arabasına nasıl bakıyorsa ben de 92 model aracıma aynı hatta daha fazla özenle bakıyorum
    klasikçiler ne olacak peki ?

eski model araçları şahinden anadoldan ibaret görmeyin...

madem olay çevre,
    motor aralıkları yerine emisyon aralıkları olur
    ölçüm yapılır hangi dilime girerse vergisi ödenir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MIKROP DOGAN

güvenliksiz diyorlar eski arabalara, yenileri çok mu güvenli ?
    olacak olduktan sonra oluyorlar

biri demiş adam telli taunusla geziyor diye, benim de taunusum var ve o araba içinde ben kendimi güvende hissediyorum, millet 2012 model arabasına nasıl bakıyorsa ben de 92 model aracıma aynı hatta daha fazla özenle bakıyorum
    klasikçiler ne olacak peki ?

eski model araçları şahinden anadoldan ibaret görmeyin...

madem olay çevre,
    motor aralıkları yerine emisyon aralıkları olur
    ölçüm yapılır hangi dilime girerse vergisi ödenir

Aynen hocam katılıyorum.
    ayrıca mtv yi emisyona göre düzenlerler.
    sıkıyosa otvyi de düzenlesinler de görelim ortalık 1.2 araba kaynar.20k gibi fiyatlardan ve 2.el piyasası düşer.
    11 bine aldığımız efsane kasa corollayı 13 bine sattık mesela .
    bu araçların fiyatı vergiler ve distribütörler yüzünden böyle oluyor.Surekli sıfırı ulaşılmaz bir hal alırken 10 yıllık araçlar zamlanıyor.Sonra brodwaye şahine 12 bin istiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu zamanda yapamaz hükümet evvelden hurdaları toplaması lazım şahin sahibinden o parayı isterse eğer toplumda huzursuzluk vesilesi olur fakir fakir olduğu için cezalandırılırmı hiç olacak şey değil. bence yürürlüğe girdikten sonraki araçlar için geçerli olur
  • emrecan01 E kullanıcısına yanıt
    tabi ergenin biri bize it desin modlar otursun öyle.sanane kardeş özgür bi ülke değilmi istediğimi dilemekte özgürüm.ayrıca göt kılıyım varmı bi itirazın.ayrıca ekran çıktısını iem.gov.tr ye pasladım kimse bu hükümete gönül verdi diye bu tarz muameleye maruz kalmak zorunda değil.beğenmiyorsanız başka ülkeye gidersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkgs

inş dahada artar vergiler valla böyle haberleri duydukça seviniyorum.yeter kardeşim ya otomobil lüks ulaşım aracı kategorisindedir bu ne herkeste araba sevdası.10 dk lık yolu 45 dk da geldim yine valla sırf bu yüzden akp ye basıyorum oyumu.inş benzinde 6-7 liraları görsede...

Nakliye masrafları artıyor bu da bütün ulaşılabilir gıda, giyim aklınıza ne geliyorsa zamlanmasına neden oluyor. Senin gibi zihniyetler yüzünden trafik var. Ulaşım ağı mı var doğru düzgün? Senin gibi insanlar yüzünden 25 dakikalık mesafeyi toplu taşımalarla 1,5 saatte gidiyorum bu na ne diyeceksin?
  • Akaryakıta zam geldiğinde, iğneden ipliğe, donumuza kadar zam geldiğini bilemeyen, akaryakıt-navlun gideri ilişkisini kuramayan insanların oyları 1/4 oy sayılmalı ki, ben de seçimler adil diyeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muharrem.05

quote:

inş dahada artar vergiler valla böyle haberleri duydukça seviniyorum.yeter kardeşim ya otomobil lüks ulaşım aracı kategorisindedir bu ne herkeste araba sevdası.10 dk lık yolu 45 dk da geldim yine valla sırf bu yüzden akp ye basıyorum oyumu.inş benzinde 6-7 liraları görsede...

Nakliye masrafları artıyor bu da bütün ulaşılabilir gıda, giyim aklınıza ne geliyorsa zamlanmasına neden oluyor. Senin gibi zihniyetler yüzünden trafik var. Ulaşım ağı mı var doğru düzgün? Senin gibi insanlar yüzünden 25 dakikalık mesafeyi toplu taşımalarla 1,5 saatte gidiyorum bu na ne diyeceksin?

aynen katılıyorum. boş boş yazıyorlar. sıkıysa mesai bitiminde metrobüsle mecidiyeköyden avcılara gidin görelim.

• quote:

Tamam AKP'ye basıyorsun özgürsün ama benzin fiyatlarının yüksek olması bir insanın nasıl hoşuna gidebiliyor ?
    Bir de 10 dk'lık yolu 45 dk'da geldim demişsin, o yolu hangi ulaşım aracı ile katettin ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.