Şimdi Ara

★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★ (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
48.374
Cevap
456
Favori
1.649.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: White Room by a Window

İngiltere fiyatının 200 pound olacağı konusuluyordu. 200 poundluk ingiltere fiyatı, tahminen 250 euroluk avrupa fiyatı yapar. Yüzde 20 gumruk vergisi desek 300 euro yaptı. Amazon kurları biraz yüksek alıyor diye biliyorum euroyu 3.70den aldıgını varsayarsak 1110 tl yapıyor. Hadi 90 tl ekstra olsun 1200 tl eder. Bu fiyata kesin alırım.

Almanyada %19 kdv var türkiyeye gönderim yaptıklarında almanyadaki kdv yi düşüp %18 gümrük vergisini ekliyor amazon.de. Yani almanya fiyatına satın alabileceğiz nintendo switch'i.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter007

quote:

İngiltere fiyatının 200 pound olacağı konusuluyordu. 200 poundluk ingiltere fiyatı, tahminen 250 euroluk avrupa fiyatı yapar. Yüzde 20 gumruk vergisi desek 300 euro yaptı. Amazon kurları biraz yüksek alıyor diye biliyorum euroyu 3.70den aldıgını varsayarsak 1110 tl yapıyor. Hadi 90 tl ekstra olsun 1200 tl eder. Bu fiyata kesin alırım.

Amazon dan alışveriş yaparken bence kuru Amazon a aldırmayın,alışveriş yaptığınız sitenin kuruyla ödeme yapın.daha sonra kredi kartına yansıdığı zaman banka kuru alınır bu da daha düşük kur demek olur ;) ben hep öyle yapıyorum

Kuru nasıl alışveriş yaptığımız sitenin kuru ile ödeme yapacağız anlamadım biraz daha açar mısın ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 19 Kasım 2016; 19:50:16 >

• Bundan emin misiniz? Yani direkt yazan fiyattan alabilecek miyiz? Benim bildiğim devlet Almanya yerine de vergi alır.

• Amazon da en son ödeme sayfasına gelindiğinde orada hangi para birimi ile alışveriş yapmak istediğinizi sorar, örneğin Amazon.de de hem euro fiyatı çıkar hemde kredi kartınıza göre TL fiyatı, burda euro fiyatı seçerseniz euro ile alışveriş olur sonra ekstre kesildiğinde banka gerçek kurdan hesaplar

• quote:

Bundan emin misiniz? Yani direkt yazan fiyattan alabilecek miyiz? Benim bildiğim devlet Almanya yerine de vergi alır.

Bundan eminim bir çok defa alışveriş yaptım amazon.de'den. örneğin 400 euro ya satılan ps4 pro 335,25 euro ya düşüyor. avrupa birliğinden geldiği için ülkemize %18 maktu gümrük vergi alınıyor ve kargo ücretide alınmıyor bu sayede almanyada 400 euroya satılan ps4 pro'yu 395,60 eroya satın alabiliyoruz. kargo olarak AmazonGlobal Standart (4-7 iş günü) seçmen gerek ücretsiz olan bu kargo bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 19 Kasım 2016; 22:32:13 >
  • Aynı şekilde ben de ön siparişler başladığı zaman siparişi vermeyi düşünüyorum. Döviz kuru hiç umurumda değil. Fakat konsol çıktığı zaman umarım şuankinden düşük bir döviz kuru olur.
  • Nintendo konusunda önceden yaptığı duyumlar doğru çıkan Laura Kate Dale yeni açıklamalar yapmış.Söylediklerine göre Nintendo Switch e ilk yıl yoğun bir üçüncü parti yazılın desteği olacakmış.Konsolun çıkışıyla birlikte 3D Mario,Mario Rabbits RPG,Splatoon ve Skyrim piyasada olacakmış.İlk 6 ay içerisinde Super Smash Bros ve Zelda Breath of the Wild oyunları gelecekmiş.Nintendo Switch tarihine çok yakın bir zamanda Telltale-Guardians of the Galaxy gelecekmiş.Yine yaza doğru Xenoblade X Port oyunu piyasaya çıkacakmış.Hatta ilk 6 ay içerisinde Mario Maker,Mario Kart 8 ve adı "The Silver Case" olan yeni bir oyun da çıkacakmış.Aynı şekilde 2017 yılında şu anki Pokemon Sun and Moon'un yeni bir versiyonu olan Pokemon Stars da bizimle olacakmış.Bunlardan hariç olarak 2017 sonlarına doğru Pikmin Reboot (pikmin 4) ve 2018 de de Beyond Good & Evil oyunları şimdilik alınan duyumlarmış.

Açıkcası beni heyecanlandırdı

• AB'den geldiği için %18 gümrük uygulanıyor demişsiniz, ABD'den vs gelince değişiyor mu bu oran?

• hunter007 kullanıcısına yanıt
    Çıkış oyunları şuan çok kısıtlı. Nintendo'nun sadece 1 yeni oyunu var. Büyük ihtimal E3 2017'de yeni duyurular olur veyahut Nintendo Direct yaparlar. 2018 olmadan 3. parti konusunda konsol doyuma ulaşacakmış.

Just Dance 2017'de aynı şekilde çıkış oyunu olacak onu yazmamışsın. Ubisoft şuana kadar bütün oyunlarını Nintendo için çıkartmıştır. Nintendo için önemli bir seri.
    ★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Çıkış oyunları şuan çok kısıtlı. Nintendo'nun sadece 1 yeni oyunu var. Büyük ihtimal E3 2017'de yeni duyurular olur veyahut Nintendo Direct yaparlar. 2018 olmadan 3. parti konusunda konsol doyuma ulaşacakmış.

Just Dance 2017'de aynı şekilde çıkış oyunu olacak onu yazmamışsın. Ubisoft şuana kadar bütün oyunlarını Nintendo için çıkartmıştır. Nintendo için önemli bir seri.
    ★★★ NINTENDO® SWITCH ANA KONU ★★★

Çıkış oyunları çooooooooooooooook az, cidden bu kadar az olursa ve Zelda da yetişmesse Wii U gibi patlayabilir

• Çok az, çok azın da azı. 2 exclusive oyun + 1 süslenmiş Nintendo oyunu + 2 üçüncü parti. Üçüncü partiler şöyle uçacak şöyle kaçacak dediler. Wii U'nun çıkış oyunlarından az olursa üzülürüm yani. Gerçi üçüncü parti geliştiricilerin oyun duyurularını konsolun çıkışına saklıyorlardır diye ümit ediyorum. Nintendo'da aynı şekilde saklıyordur Ocak-Mart ayını beklemek lazım.

Ama Zelda'nın muhakkak çıkış oyunu olması lazım. Twilight Princess'te Wii'ye çıkış oyunu yapmışlardı.
  • yalnız şöyle düşünmek lazım bunlar daha sadece sızanlar,esas olay ocak taki sunumdan sonra belli olur,3.parti firmaları daha sadece açıklama olarak heyecanlı olduklarını söylediler,bence esas ortam 2017 başından sonra hareketlenmeye başlayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

AB'den geldiği için %18 gümrük uygulanıyor demişsiniz, ABD'den vs gelince değişiyor mu bu oran?

Avrupa birliği dışında herhangi bir ülkeden gelirse %20 maktu gümrük vergisi alınıyor. Arada sadece %2 fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F5DFA3868 -- 21 Kasım 2016; 19:14:49 >
  • 12 Ocaktaki sunumda herşey netleşecek, sistem bileşenleri, çıkış oyunları, fiyat vs.

Ben her türlü alacagım sanırım, oyun sayısına çok takılmam çünkü zaten senede 3-5 oyun alırım.

Çıkışla beraber o 3d Mario'yu kesin alırım. Daha sonra Zelda BotW kesin. Öyle 10 oyun almam zaten. Benim asıl merak ettiğim MarioKart ve Smash Bros'un Wii U portlarının geleceği söyleniyor. Acaba bunlardan ne bileyim 2-3 yıl sonra Switch e özel MK ve Smash gelecek mi, yoksa portlar ile devam mı edilecek? Bu dedigim Splatoon için de geçerli. Bunu açıklamalarını isterim.

• White Room by a Window kullanıcısına yanıt
    dostum benim gorusumde Switch, Wii U'nun devami degil.Wii U'da az sattigi icin Nintendo degerli Wii U oyunlarini Switch'e port'layacak.zaten bu oyunlari Wii U'su olmayan kisiler alicak.belkide bu oyunlar Wii U'dakikinden cok fazla satacak cunku Wii U'su olandan cok Wii U'su olmayan insanlar Switch alicak.yeni Mario Kart, Smash Bros, Splatoon, Donkey Kong gibi Wii U'ya cikmis serilerin devami Wii U'dan sonkari homr konsoluna gelir ancak.Switch'e ise Wii U'ya cikmamis olan serilerden olan Metroid, F-Zero, Chibi-Robo, Mario Strikers gibi serilerden oyunlar gelir.buyuk olasilikla 2018'de Wii U'ya destek kesilmeye baslar Nintendo'dan ve E3 2018'de Wii U'nun devami olan 9. generation yeni home konsolu aciklanir.buyuk olasiklada 2019'dada 3DS'in destegi kesilmeye baslar ve E3 2019'da 3DS'in devami olan handheld konsolu aciklanir.benim hep dedigim gibi bence Switch, Nintendo'nun 3. konsolu.yani Nintendo artik her zaman 3 konsolla yarisacak.bu yuzden Switch'e oyunlar port'laniyor cunku Wii U'nun devami degil.Wii U'dan baya bi guclu hem home, hem handheld bir konsol Switch.umarim Switch'in 1st party oyunlari Wii U'yada gelir.cunku konsol daha 4. yilini yeni doldurdu.zaten hicbir zaman 3. party oyunlari olmadi.hep last generation XBOX 360 ve PS3 oyunlari cikti Wii U'ya.bi Project Cars gelicekti PS360 oyunu olmayarak onuda cancelled yaptilar.simdi Darksiders Warmastered gelecek oda Darksiders 2'nin yani bir Wii U oyununun ayni generation'da Remaster'i XBOX One ve PS4'e ciktinca Nintendo'da dusuk kalmamak icin baya ugrasmis Darksiders'i getirmek icin o yuzden geliyor yani.zaten altta kalacagimiz kadar kaldik neyse.yani Wii U'ya destek zaten hicbir zaman olmadi bari ortalama konsollarin 6 yil omurunu kisaltmazlar diye dusunuyorum.bu yuzden Switch, Wii U'nun devami olamaz.4 yilda bir konsolun devami gelmez.zaten bu port'larin Switch'e gelecek olmasi bir kaniti bu olayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ScottishJR kullanıcısına yanıt
    İyi de N64-GameCube-Wii neredeyse 5 yıl arayla çıkmış konsollar. 6 yıl Wii'nin çok satmasından dolayı Nintendo'nun şımarıklığından kaynaklanmış bir süre herhalde. Wii U Nintendo'nun en az sattığı konsol malum. Yani satış rakamına göre değerlendirilirse 4 yıl az mı kalıyor? Üstelik Wii U'nun üretimi durdurulmasını neye yorabiliriz?

Portların gelecek olması devam konsolu olmadığının kanıtı demişsin. Wii U'da ki gibi Wii'ye geriye uyumluluk olmadığı için port etmeye mecbur olduklarından olamaz mı? Ki basit bir port olduğunu bilmiyoruz. Splatoon'u gösterdiklerinde karakterlerin üzerinde değişik kıyafetler ve saçlar vardı. Mario Kart'ta Boo karakteri vardı.

Peki neden 3D Mario oyunu için ortalıkta Wii U için bir söylenti yok? İlk defa Switch'te gördük.

Switch'in üzerine home konsol çıkartırlarsa bana kalırsa ne Switch'i ne de yeni home konsolunu kimse almaz. Tamam Wii U'nun devamı değil. Fakat Wii U'nun devamının geleceğine nasıl bu kadar eminsin?

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    oncelikle anlattiklarim, 10 yildir her zamanki gibi yaptigim arastirmalar, yasanmisliklar ve bunlarin sonucunda varilan dusuncelerdir.N64 ve GameCube 5 yil arayla cikti demissin.peki bu konsollarda Nintendo en basarisiz 2. ve 3. konsolu degil mi?bide GameCue 6 yil mukemmel destek gordu.bilmiyorum o zamanlari yasadin mi ama ben Nintendo'nun ulkeye ilk geldigi gunu cok iyi hatirliyorum.2007 yilina kadar nerdeyse butun 3rd party ve 1st party oyunlari GameCube'e geldi.Wii'ye gelecek olursak Wii U'yu gec bile geldi.cunku Wii 480p'ydi ve 200 milyon satacak konsolun 100 milyonda kalmasinin tek sebebi 480p olmasiydi.XBOX 360 ve PS3'un bu kadar cok satmasi Wii'nin 480p olmasindan kaynakli.cunku insanlar HD'yi gorunce SD hicbirseymis gibi kaldi malesef.Wii U, Wii'den 6 yil sonra cikti ama Wii'ye FIFA 15 cikarken Wii U'ya FIFA 14 cikmadi ve haylada oyun cikiyor Wii'ye.yani konsol 10 yil destek gordu.yani oyle bilip bilmeden yazmayin.kisaca Wii'nin 480p olmasi Wii U'yu erken cikartti ama gerekende buydu.cunku 2010'a dunya capinda baya yayginlasmisti HDTV'ler.gec bile cikti Wii U.zaten Wii'de 2011 yilindana kadar 100 milyon satti ondan sonra nerdeyse satmadi.cunku 480p cok goze batar oldu.bence Wii U tam o zamanlar cikmasi lazim.zaten konsolun gucude o zamanlar icin uygun.2012 yili icin Wii U cok gucsuz bir konsol malesef ama dedigim gibi Switch, Wii U'nun devami degil ve zaten gorecegiz o zamanlar gelince.bide neden Wii U'nun devami cikmayacakmis?bir konsolun devami cikmasi kadar dogal ne olabilirki siz gelmis devami cikcagina bu kadar eminsin diyorsun?neyse hayatinda konsol oyunlarini emu'dan oynayan birine yazacaklarim bu kadar.sana kanit sunmak zorunda degilim.sence biraz arastirinca emin ol bu sonuclara cikacaksin.kendin demissin Switch, Wii U yada 3DS ile backyard compatible degil diye.peki neden sence?cunku bu konsollardan farkli bir konsol.yeni bir serinin baslangici.vefat eden baskanimizin Wii U uretilirken ortaya cikartigi bir proje.farkli bir anlayis oyuncular icin.kisaca farkli bir system.burada Wii U uretimleri durdurulmadi hayla uretiliyor.ne zaman durdurulacagi belli degil.daha XBOX 360'in uretimleri yeni durduruldu.E3 2018'dede buyuk olasilikla 4K bir home konsolu gelicek.hatta 2018'de 3DS'in devami konsol gelicekti cunku 3DS 2011 konsolu ama Wii U satislari kotu olunca yer degistirdi Nintendo.3DS'in devami E3 2019'a kaydirildi Wii U'nun devami 2018'e cekildi kisaca.Switch en az 100 milyon belki 150 milyon saticaktir.cunku her iki kesimede hitap ediyor.home ve handheld.zaten insanlar cok sevdi konsoluki Nintendo, Wii U'daki hatalari yapmazsaki yapmayacaktir guzel bir konsol olacaga benziyor Switch.son olarak home konsolu Switch'i etkilemez cunku gelecek olan home konsolu Switch'in devami degil.bu yuzden sorun yapmma o kadar.Switch'in devamida 2020'lere dogru gelir.zaten cok guncellenen bir seri gibi olucak gibi duruyor Switch.ayni Apple'in, Samsung'un her yil telefon cikarmasi gibi.4-5 yilda bir daha guclu CPU ve GPU kullanan Switch'ler gorebiliriz.Switch Nintendo'nun mobil platformu gibi olacaga benziyor Tegra kullanmasindanda dolayi.simdilik gozlemlerim bunlar.

• esmerbuyucu kullanıcısına yanıt
    buarada senin bu yazdigim yoruma cevap yazacagini biliyordum.tamda bekledigim gibi cok ters bir cevap verdin.yani biraz yorumlama kabileyetin varsa hersey cok acik oluyor bazen ama goremiyorsunuz malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScottishJR -- 22 Kasım 2016; 4:27:56 >
  • quote:

12 Ocaktaki sunumda herşey netleşecek, sistem bileşenleri, çıkış oyunları, fiyat vs.

Ben her türlü alacagım sanırım, oyun sayısına çok takılmam çünkü zaten senede 3-5 oyun alırım.

Çıkışla beraber o 3d Mario'yu kesin alırım. Daha sonra Zelda BotW kesin. Öyle 10 oyun almam zaten. Benim asıl merak ettiğim MarioKart ve Smash Bros'un Wii U portlarının geleceği söyleniyor. Acaba bunlardan ne bileyim 2-3 yıl sonra Switch e özel MK ve Smash gelecek mi, yoksa portlar ile devam mı edilecek? Bu dedigim Splatoon için de geçerli. Bunu açıklamalarını isterim.

bende seninle aynı düşüncedeyim dostum,senelik 3 5 oyun alırım ve onlar da nintendo exclusive ler olur.Mario 3D ve Zelda zaten kesin alırım ama diğerlerine de duruma göre bakarım

• ScottishJR kullanıcısına yanıt
    Siz olayı çok yanlış anlamışsınız. Nintendo sırf el ve ev konsollarına ayrı ayrı oyun çıkarmak zahmetli diye Switch'i çıkardı. Artık öyle ayrı ayrı el, ev konsolu yok. Bundan böyle ticari olarak çok büyük başarısızlığa uğramazsa Nintendo hibrit olarak devam edecek.

Ben Wii U'nun devamı demedim zaten. Wii U'ya destek kesildi , konsol üretimi durduruldu. Zelda BotW'dan sonra oyun gelmeyecek.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.