Şimdi Ara

*** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi *** (417. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61.727
Cevap
91
Favori
2.392.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon makinalar suya ne kadar dayanıklı deneyenininiz varmı.Yağmurlu havada kullanan oldu mu hiç.Pentax gibi değil herhalde ama kullanan arkdaşların yorumu cok onemli.
  • ben hafif yagmur çiseliyordu kullandım..yarı yarıya korumalı yani.(üzerimde bulunan montun içine saklayarak)
    bir boşluk bulup baktım..puslanma başladı..kuşkulandım..birşey yoktu ama....bıraktım çekimi..fönle kuruttum sonra..
    bence denememek lazım..
  • unstoppable hangi nikon makineden ve lensden bahsettiğine bağlı olarak dayanıklı olabiliyorlar.

Bu arada makine arayanlara d80 kit kullanılmamış gibi kart ve okuyucu ile 1200 ytlye verebilirim, alanı çabuk çıkar kaçırmamak lazım :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: MP4

Sigma 70-200 f/2.8 ile Nikon 70-300 VR'yi denedim geçen gün son kararı vermek için. Sigma ile çekim yapmak zevkli, kaliteyi de beğendim ANCAK lensle 20 dk kadar deneme çekimi yaptım ve kolum ağrımaya başladı. Bu lens ile bütün gün gezemeyeceğime karar verdim. 70-300 VR'si olan bir arkadaşımdan lensi 1 günlüğüne aldım ve denedim. Görüntü kalitesi, ağırlığı, VR etkisi, keskinlik, bokeh bakımından beni oldukta tatmin etti diyebilirim. Sonuç olarak 70-300 VR satın aldım :) Tamron 17-50'yi de ekipmana kattığımda lens alımını bir süreliğine bitirmiş oluyorum :)

Görüşmek üzere...

sigma 70-200 aldığını düşünmeye başlamıştım, neyse 70-300 VR daha iyi bir seçim bana göre.. hayırlı olsun
  • direk makinayı yağmurun altında bırakırsak anladığım kadarıyla hoş olmayacak müdür. d40lar ne alemde acaba bu su geçirgenliği konusunda.
  • 50mm 1.4 - iso100 - 1/250 - f2
     *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

quote:

Orjinalden alıntı: MP4

Sigma 70-200 f/2.8 ile Nikon 70-300 VR'yi denedim geçen gün son kararı vermek için. Sigma ile çekim yapmak zevkli, kaliteyi de beğendim ANCAK lensle 20 dk kadar deneme çekimi yaptım ve kolum ağrımaya başladı. Bu lens ile bütün gün gezemeyeceğime karar verdim. 70-300 VR'si olan bir arkadaşımdan lensi 1 günlüğüne aldım ve denedim. Görüntü kalitesi, ağırlığı, VR etkisi, keskinlik, bokeh bakımından beni oldukta tatmin etti diyebilirim. Sonuç olarak 70-300 VR satın aldım :) Tamron 17-50'yi de ekipmana kattığımda lens alımını bir süreliğine bitirmiş oluyorum :)

Görüşmek üzere...

sigma 70-200 aldığını düşünmeye başlamıştım, neyse 70-300 VR daha iyi bir seçim bana göre.. hayırlı olsun

teşekkür ederim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

50mm 1.4 - iso100 - 1/250 - f2

yaş daha 24ken şimdiden cocuk olmayı özledim

• özgürlük parkı sakinlerinden tekir abi :D

• @yildiz

bizim kılesede dh geldııı way be x)
  • Polarize filtrede sunpak nasıl arkadaşlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: emrcan

Polarize filtrede sunpak nasıl arkadaşlar?

Bilgisi olan yokmu arkadaşlar dükkanda bekliyor:)
  • SUNPAK oldukça kaliteli ürünleri olan ve piyasada fazla bilinmeyen gizli japon markalardan biridir.
    Polarizesi kalitelidir tavsiye ederim.
  • Amerikadan alıyor şimdi 30$ 77 mmhttp://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8006356&st=77mm+lenses&lp=2&type=product&cp=1&id=1155848385902 baya ucuz:) uv filanda aldırayim o zaman
  •  *** Nikon SLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi ***
  • bugünkü pınarbaşı yarış pisti gezimden taze taze kareler...

D80 + 70-300vr

yorumları eksik etmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 8 Haziran 2008; 19:12:03 >
  • bu fotolarda geçen ayki Çeşme - Ilıca gezimden.

D80 + 70-300 vr

canınız deniz çeksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 8 Haziran 2008; 19:41:35 >
  • sanki alttakiler daha kaliteli bi lensle cekilmiş gibi...
  • Arkadaşlar sizce Nikon D40 mı yoksa Nikon D70s mi?

- Body boyutu benim için sorun değil, D40'ı ellerim tam olarak kavrıyor.
    - Fotoğraf kalitesi olarak D40'ı bir adım önde görüyorum. Sizin görüşleriniz nedir?
    - İçerik açısından hangi cihaz daha zengin ve başarılı?
    - Gövde kalitesi olarak D40'tan çok memnunum, D70s'te durum nedir?
    - D70s'e geçersem hangi avantajlarım/dezavantajlarım olur?
    - Öğrenciyim, lens sıkıntısı çekeceğim. Bu da beni düşündürüyor.

Kısacası her iki makine arasından tercihiniz ne olur? Oy çokluğuna göre makineyi alacağım ya da elimde olanla devam edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katze -- 8 Haziran 2008; 20:05:23 >
  • katze d70s daha kalite bilmem farkındamısın.
  • 
Sayfa: önceki 415416417418419
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.