Şimdi Ara

Nikon D7000 çıktı! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
22.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

adorama'dan guvenlı bır sıtedır canon eos 7d+18-135 mm ıs lens+ batarya canta temızleme kitini afganıstana kargo dahıl 1930 usd'ye halletık :) afganıstan dıyorum cunku asker olan kayınbıradere aldırdım :) makına 3 hafta ıcınde sanırım ele gecer...herkese secımınde saygı duymakla beraber umarım sorunsuz alısverıs yasarsınız dıyorum :)
  • Hayırlı olsun..

Bu arada; acaba Nikon, d7000'in düzelmiş, güncel ve sorunsuz bir sürümünü piyasaya sürer mi acaba bir fikriniz var mı? Atıyorum d7000s gibi mesela.
  • Yeni versiyonlar geldikçe sorunu hallederler.
    Beklemekte fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

quote:

Orijinalden alıntı: H.G.A

Cromartie
    d7000 le 7D arası gerçekten de 400 dolar fark varmı ki ?

7D yi ciddi ciddi düşünmeni yavaştan tavsiye edebilirim. : ) Hız a ihtiyacım yok deme. O yok = şimdilik tir : )

An itibari ile baktım 7D 1700Dolar, d7000 1200 dolar. 500 dolar fark var.
    Canonu tebrik ediyorum hemen arttırmış fiyatı. b&h photo favori sitemdir. hal böyle olunca o farka güzel lensler alınır.

Nerden buluyorsunuz bu fiyatları anlamıyorum?

http://cameras.pricegrabber.com/digital/canon+7d/p/48/form_keyword=canon+7d/st=query/sv=findit_top/rd=1

1669 dolara 28-135 IS lensli modeli varken 1700$ a body mi olur?

1335 usd yazıyor ya ıcerıgıne gırmeyı bır deneyın abd dısına bır satıs var mı bır bakın ? o fıyatlar ulke ıcınde oluyor..ornek 42photo.com mesela..
    suan newegg b&h gıbı adorama gıbı guvenılır sıtelerde o fıyatlara asla bulamazsınız.helekı d7000 pıxel olayından sonra...

• quote:

Orijinalden alıntı: RugbyUnion

Hayırlı olsun..

Bu arada; acaba Nikon, d7000'in düzelmiş, güncel ve sorunsuz bir sürümünü piyasaya sürer mi acaba bir fikriniz var mı? Atıyorum d7000s gibi mesela.

sagolasın...
    cıkarsa bır dert cıkarmasa bır dert yanı asagı tukurse sakal yukarı tükürse bıyık.bu iş canonu bu sene ıhya eder..hemen yenı modellerı pıyasaya surmelerı lazım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: love this game
    1335 usd yazıyor ya ıcerıgıne gırmeyı bır deneyın abd dısına bır satıs var mı bır bakın ? o fıyatlar ulke ıcınde oluyor..ornek 42photo.com mesela..
    suan newegg b&h gıbı adorama gıbı guvenılır sıtelerde o fıyatlara asla bulamazsınız.helekı d7000 pıxel olayından sonra...

Sonuçta Amerikada o fiyata satılıyor mu? Satılıyor. Yurtdışına göndermek zorunda değil, Amerikan üssünü mü kayıracak bu firmalar?
    Amerikadan getirtme imkanı olana SÜPER fiyat. D7000 ile arasında $135 dolar fark var ise hangi ürünün daha alınabilir olduğu açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

quote:

Sonuçta Amerikada o fiyata satılıyor mu? Satılıyor. Yurtdışına göndermek zorunda değil, Amerikan üssünü mü kayıracak bu firmalar?
    Amerikadan getirtme imkanı olana SÜPER fiyat. D7000 ile arasında $135 dolar fark var ise hangi ürünün daha alınabilir olduğu açık.

satılıp scatılmadıgına degıl burdan oturdugun yerden alıp alamayacagına bakacaksın.orda tanıdıgın yoksa o fıyata alamazsın.ben bu yorumu o yuzden yazdım.yanı orda evet 1350 usd^ye adamlar satıyor dersın ama o fıyata alamazsın.kısaca ben aldıgım fıyata bakarım.ben 7d aldım. d7000 alacak arkadslarada tavsıyem işlerını sansa bırakmasınlar sonucunda o kadar para vereceksınız.valla ben o rıskı alamadım.umarım d7000 alacak arkadasların cameraları sorunsuz cıkar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi love this game -- 11 Ocak 2011; 2:38:21 >

• Arkadaşlar merhaba. Belki nikon konusunda takip etmişsinizdir ama orada ben bayağı bir danışmıştım herkese bu hotpixel mevzuunda. Bu gece ulaştığım sonucu buraya da yazmak istiyorum belki sizlerin kararına yardımcı olur.
    Öncelikle fotoğraftan anlamadığımı ve özellikle Iso mantığını ve makineyi daha yeni anladığımı belirtmek isterim.
    Ve bir firmware yayınlandığını da göz önüne alalım.

D7000 hakkında bu gece ulaştığım sonucu açıklıyorum.......
    Gerek fotoğraf olayını bilmemem, Gerek makineyi tanımamam, Gerekse de panik ve pimpiriklilik durumum olduğu için ancak anlayabiliyorum sanırım durumu.
    Ben genede bir kaç fotoğrafçıya da göstermek istiyorum, ama mantığı anladıktan sonra bir sıkıntı olmadığını anladım.
    Şöyleki; Iso 800 e kadar makinede hiçbir sıkıntı olmuyor.
    Sadece 800 den yukarıda makinenin hızı 1/2 ile 1/5 arasında ise o zaman bu hotpiksel(yada kırmızı mavi beyaz noktalar diyeyim) çoğalıyor. Ama onun haricindeki hızlarda herhangi bir yoğun sorun yaşanmıyor.
    Benim ilk panik yaptığım fotoları( ) incelediğimde Iso3200 ve 1/2 hızla çekilmiş olduklarını gördüm. Ve anladığım kadarıyla bu değerlerde bu sonuçlar normal.

Iso 100 200 başta olmak üzere 800e kadar(800 dahil) ne normal nede karanlık veya objektif kapalı fotolarda bir sıkıntı yok. 800 üzerinde de perde hızı 1/2 - 1/5 değilse gene sıkıntı yok.
    Bu arada her Iso da her perde hızını ve her f değerini ayrı ayrı denedim. ve daha 3. gün makine 800e geldi anlayın artık

Fotoğrafçılıktan biraz anlayan bir tanıdığımla baktık bayağı uzun uzun, hem bilgisayarda, hem makinada inceledik fotoları, herhangi bir sorun yok dedi ve resmen hayran kaldı makineye. Kendisi canoncu dur bu arada.

Video dada sadece 1 tane deneme atışı yaptım objektif kapalıyken, 1 kırmızı ve 1 mavi nokta vardı. O da sorun değil zaten fullhd cam olduğu için video özelliğini kullanmayacağım. Zaten onada firmware çıktı.

Sadece neden yüksek Iso da 1/10 da veya 1 sn de ve üstlerinde sorun yaşanmazken 1/2 veya1/5 te sıkıntı oluyor onu anlayamadım(Yüksek Iso da). Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    yani sonuç olarak şimdilik makinede bir hotpiksel ya da AF sorunum yok.
    Biraz fazla yorum yaptım, şu an misafir olduğumdan burada danışacak kimse de bulamadığımdan biraz panik oldum kusura bakmayın.
    Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diyerek cehaletime verin diyorum
    Eğer almayı düşünen arkadaşlar varsa kontrol etmeden almamalarını(Gerçi sadece bu d7000 için değil her makine için geçerli) şiddetle tavsiye ederim.
    İyi fotoğraflarda buluşmak üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 11 Ocak 2011; 3:29:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: striders

Arkadaşlar merhaba. Belki nikon konusunda takip etmişsinizdir ama orada ben bayağı bir danışmıştım herkese bu hotpixel mevzuunda. Bu gece ulaştığım sonucu buraya da yazmak istiyorum belki sizlerin kararına yardımcı olur.
    Öncelikle fotoğraftan anlamadığımı ve özellikle Iso mantığını ve makineyi daha yeni anladığımı belirtmek isterim.

Gerek fotoğraf olayını bilmemem, Gerek makineyi tanımamam, Gerekse de panik ve pimpiriklilik durumum olduğu için ancak anlayabiliyorum sanırım durumu.
    Ben genede bir kaç fotoğrafçıya da göstermek istiyorum, ama mantığı anladıktan sonra bir sıkıntı olmadığını anladım.
    Sadece 800 den yukarıda makinenin hızı 1/2 ile 1/5 arasında ise o zaman bu hotpiksel(yada kırmızı mavi beyaz noktalar diyeyim) çoğalıyor. Ama onun haricindeki hızlarda herhangi bir yoğun sorun yaşanmıyor.
    Benim ilk panik yaptığım fotoları( ) incelediğimde Iso3200 ve 1/2 hızla çekilmiş olduklarını gördüm. Ve anladığım kadarıyla bu değerlerde bu sonuçlar normal.

Iso 100 200 başta olmak üzere 800e kadar(800 dahil) ne normal nede karanlık veya objektif kapalı fotolarda bir sıkıntı yok. 800 üzerinde de perde hızı 1/2 - 1/5 değilse gene sıkıntı yok.
    Bu arada her Iso da her perde hızını ve her f değerini ayrı ayrı denedim. ve daha 3. gün makine 800e geldi anlayın artık

Fotoğrafçılıktan biraz anlayan bir tanıdığımla baktık bayağı uzun uzun, hem bilgisayarda, hem makinada inceledik fotoları, herhangi bir sorun yok dedi ve resmen hayran kaldı makineye. Kendisi canoncu dur bu arada.

Video dada sadece 1 tane deneme atışı yaptım objektif kapalıyken, 1 kırmızı ve 1 mavi nokta vardı. O da sorun değil zaten fullhd cam olduğu için video özelliğini kullanmayacağım. Zaten onada firmware çıktı.

Sadece neden yüksek Iso da 1/10 da veya 1 sn de ve üstlerinde sorun yaşanmazken 1/2 veya1/5 te sıkıntı oluyor onu anlayamadım(Yüksek Iso da). Bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
    Biraz fazla yorum yaptım, şu an misafir olduğumdan burada danışacak kimse de bulamadığımdan biraz panik oldum kusura bakmayın.
    Eğer almayı düşünen arkadaşlar varsa kontrol etmeden almamalarını(Gerçi sadece bu d7000 için değil her makine için geçerli) şiddetle tavsiye ederim.

Okadar söyledik onlar hotpixel değil yüksek asa nedeni ile renklerde oluşan pixellerdir hotpixel öyle olmaz diye neyse kendinizin görerek ögrenmenize sevindim.iç rahatlığı ile güle güle kullanın,elinizde gerçekten iyi bir makine var..

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgecik

quote:

Orijinalden alıntı: striders

Arkadaşlar merhaba. Belki nikon konusunda takip etmişsinizdir ama orada ben bayağı bir danışmıştım herkese bu hotpixel mevzuunda. Bu gece ulaştığım sonucu buraya da yazmak istiyorum belki sizlerin kararına yardımcı olur.

Okadar söyledik onlar hotpixel değil yüksek asa nedeni ile renklerde oluşan pixellerdir hotpixel öyle olmaz diye neyse kendinizin görerek ögrenmenize sevindim.iç rahatlığı ile güle güle kullanın,elinizde gerçekten iyi bir makine var..

Baba sizler dedikten sonra uyandik tabi ise. Ama insan kendi gozuyle iyice bi gorup iyice bi inanmak istiyor. Ne yapalim en azindan icim rahatladi

• striders aydınlatma için teşekkürler bakalım biz o kadar şanslı olabilecek miyiz?

şimdi çektiğiniz fotoğrafları(hot pixelden bahsetmiyorum) burada paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie
    striders aydınlatma için teşekkürler bakalım biz o kadar şanslı olabilecek miyiz?

şimdi çektiğiniz fotoğrafları(hot pixelden bahsetmiyorum) burada paylaşabilir misiniz?

Hocam burada misafir oldugumdan cok cikip ugrasamadim. Yegenlerin fotolari var bi adam gibi o da auto modda. İsterseniz onlari yukleyeyim
  • olur hocam gerçi pek bir bilgi vermez ama gene de görmek isterim. lens nedir ve de ne kadar mal ettiniz?
  • 18-105 kit ve 50mm 1.8 var. Set hesabi yapmaya calistim. Zaten bunlar bayagi goturur herhalde beni
    ben kitli makineyi 1750$ lensi 125$ dan aldim
  • quote:

satılıp scatılmadıgına degıl burdan oturdugun yerden alıp alamayacagına bakacaksın.orda tanıdıgın yoksa o fıyata alamazsın.ben bu yorumu o yuzden yazdım.yanı orda evet 1350 usd^ye adamlar satıyor dersın ama o fıyata alamazsın.kısaca ben aldıgım fıyata bakarım.ben 7d aldım. d7000 alacak arkadslarada tavsıyem işlerını sansa bırakmasınlar sonucunda o kadar para vereceksınız.valla ben o rıskı alamadım.umarım d7000 alacak arkadasların cameraları sorunsuz cıkar..

O fiyata alan adam satarkende daha uygun satar. Alabilen alıyor, bu makinanın amerikada $1335 dolara bulunabildiği gerçeğini değiştirmez. 1700 dolar derken çok emin konuşuluyordu ya!
  • Hayyamdan bugün D7000 VE 18-200 Vr2 aldım. Yapılabilecek tüm testleri yaptım, yaptırdım. Hotpiksel, ölüpiksel, artık luzumsuz ne varsa makinada yoktu.
    Elektronikte elbette şans faktörü vardır. Lakin ürünü almadan gerekli incelemeler yapılırsa şans faktörünün can sıkmasının da önüne geçilmiş olunur.
    D7000'in son versiyonu yüklü makinalarında herhangi bir şikayet olmadığının da altını özellikle çizdi, hemen hemen dolaştığım tüm esnaf.
    İşinizi şansa bırakmazsanız bence muhteşem bir alet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FADNUR

Hayyamdan bugün D7000 VE 18-200 Vr2 aldım. Yapılabilecek tüm testleri yaptım, yaptırdım. Hotpiksel, ölüpiksel, artık luzumsuz ne varsa makinada yoktu.
    Elektronikte elbette şans faktörü vardır. Lakin ürünü almadan gerekli incelemeler yapılırsa şans faktörünün can sıkmasının da önüne geçilmiş olunur.
    D7000'in son versiyonu yüklü makinalarında herhangi bir şikayet olmadığının da altını özellikle çizdi, hemen hemen dolaştığım tüm esnaf.

Yeni D7000'iniz hayırlı olsun.
  • Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FADNUR
    Hayyamdan bugün D7000 VE 18-200 Vr2 aldım. Yapılabilecek tüm testleri yaptım, yaptırdım. Hotpiksel, ölüpiksel, artık luzumsuz ne varsa makinada yoktu.

Hayirli olsun gule gule kullanin.
    Yalniz bu son versiyon hangisi ve nereden anasiliyor?
    Birde kaca aldiniz ogrenebilirmiyim?
  • Sayın striders,

Ürünün hangi versiyonla geldiği ayarlarda var.

Yanlış bilgi vermeyeyim aklımda kaldığı kadarı ile ilk çıkanlar 1.00

Daha sonra çıkanları bilmiyorum benim aldığımda 1.02 yazıyordu.

Fiyat bilgisini Hayyan güncele yazmıştım burda da yazayım.

D7000 1425

18-200Vr2 625

Sandisk Clas 10 16gb 100

Fiyatlar Dolar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.