Şimdi Ara

Nikon D7000 çıktı! (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
22.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FADNUR
    Sayın striders,

Ürünün hangi versiyonla geldiği ayarlarda var.

Yanlış bilgi vermeyeyim aklımda kaldığı kadarı ile ilk çıkanlar 1.00

Daha sonra çıkanları bilmiyorum benim aldığımda 1.02 yazıyordu.

Fiyat bilgisini Hayyan güncele yazmıştım burda da yazayım.

D7000 1425

18-200Vr2 625

Sandisk Clas 10 16gb 100

Fiyatlar Dolar.

Donanim yazilimi surumunu diyorsunuz sanirim. Eger oysa bildigim kadariyla yeni firmware ile yukseltiliyor o.
  • D7000 de bildiğim kadarıyla yazılım sorunu var. İki defa yazılımı güncellendi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi10
    D7000 de bildiğim kadarıyla yazılım sorunu var. İki defa yazılımı güncellendi.

Bu hotpiksel davasina cikarttilar yazilimi.
  • Nihayet Az önce D7000 için firmware yi makineye yükledim.
    Deneme çekimlerini battaniye altında(Vizörden de ışık girme ihtimali bulunuyormuş) lens kapalıyken değişik iso ve pozlama sürelerinde, f22 de yaptım.
    Güncellemeden sonra
    Yüksek iso lardaki uzun pozlarda, daha önce az da olsa oluşan hotpikseller düzeldi.
    1/2 lerdeki hızlarda oluşan yoğun piksellerde düzeldi
    Video da olan piksellerin çoğu düzeldi. sadece 1 tane var farkedilen. Eskiden 2 3 tane bayağı farkedilir bulunuyordu
    Tabii ki uzun pozlama ka ve yüksek iso ka açık durumdaydı.
    Yani adamlar güncellemeyi iyi yapmış
    Umarım bir fikir vermiştir

• quote:

Sayın striders,

D7000 1425

18-200Vr2 625

Sandisk Clas 10 16gb 100

Fiyatlar Dolar.

Hocam makineyi Hayyam'da hangi dükkandan aldınız acaba? Haftasonuna kadar ben de sizdeki setten almaya karar verdim de fiyat araştırması yapmam lazım hemen.
  • Makinayı geçen hafta Doğubank 2. kattaki Keleş Elektronik'ten aldım. Dükkan sahini sağolsun almadan önce her tür testi yapmama izin verdi. Testler sonucunda hiçbir sorunla karşılaşmadım ama eve geldiğimde video modunda 1 adet hot pixel olduğunu farkettim. Hemen arkasından version güncellediğimde o sorun da ortadan kalktı. Şu an internette bahsedilen sorunların hiçbiri makinada bulunmuyor. Gerçekten çok güzel bir makina. Düşünen arkadaşlar internetteki yorumlara bakarak kafalarını hiç bulandırmasın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sylargray
    Makinayı geçen hafta Doğubank 2. kattaki Keleş Elektronik'ten aldım. Dükkan sahini sağolsun almadan önce her tür testi yapmama izin verdi. Testler sonucunda hiçbir sorunla karşılaşmadım ama eve geldiğimde video modunda 1 adet hot pixel olduğunu farkettim. Hemen arkasından version güncellediğimde o sorun da ortadan kalktı. Şu an internette bahsedilen sorunların hiçbiri makinada bulunmuyor. Gerçekten çok güzel bir makina. Düşünen arkadaşlar internetteki yorumlara bakarak kafalarını hiç bulandırmasın derim.

Hocam gule gule kullanin. Guzel alet gercekten. Sizin makinenizin sorunsuz olmasina cok sevindim. Malun cok olmasada loto denk gelebiliyor maalesef.
    Aklinizi bulandirmayin demissiniz ama siz de o yazanlara gore gidip testinizi yapmissiniz.
    Kronik sorunlar arastirilip ona gore iyice bakilarak alinmali.
    Hele ki anlamayanlar.
    Hotpiksel nedir, nasil farkedilir, af nedir nasil bakilir vs ogrenip herseye bakip almali.
    Sonucta makine yeni, ben alirken sordugum bir yer bile, elinde olmasina ragmen bekle birkac versiyon dedi.
    Yeni makinelerde her zaman dert olabiliyor yani.
    Ama makine gercekten iyi ve guven veren bir makine. Diger makine sahibi arkadaslar imceleyince de performansindan bayagi memnun kaldilar.
    Bu makine sorunlu dememek lazim. Bunlar 7d dede d5000 dede, digerlerindede olmus ilk zamanlar.
    Son guncellemede gayet basarili.
    Yani kronik sorunlari arastirin, test yapin, garanti olsun derseniz bir de servise gosterin sonra keyfini yasayin.
    gercekten iyi makine.

• makine fazla ağırmı acaba d90 la kıyaslarsak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin5555

makine fazla ağırmı acaba d90 la kıyaslarsak ?

D90 703gram
    D7000 780 gram
  • ben ikisinede bakmıştım 7000 daha iyi oturuyor ele
  • amerikadan d90 ya da d7000 getirticez babamla bir tanış aracılığıyla . ben d90 istiyorum fazla profesyonele kaçmamak için çünkü ilk dslr makinem olucak ama babam tutturdu d7000 alıcaz diye kararındanda vazgeçmiyor . sizce aralarında çok fark var mıdır ve bu ağırlıklar fazla etki yaparmı ? birde d7000 in manual ayarları d90 a göre karışıkmıdır sizce ?
  • arada çok fiyat farkı yoksa bence d7000 al. gözün korkmasın d90 kullanımı ile d7000 arasında fark olacağını sanmıyorum.

hafif makina istiyorsan canon d550 falan olabilir, nikon ağırdır ele iyi oturur...

dip not: keşke benim babamda d7000 diye tuttursa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin5555

amerikadan d90 ya da d7000 getirticez babamla bir tanış aracılığıyla . ben d90 istiyorum fazla profesyonele kaçmamak için çünkü ilk dslr makinem olucak ama babam tutturdu d7000 alıcaz diye kararındanda vazgeçmiyor . sizce aralarında çok fark var mıdır ve bu ağırlıklar fazla etki yaparmı ? birde d7000 in manual ayarları d90 a göre karışıkmıdır sizce ?

Hocam baban iyisini demiş. Zaten d 90 ile d7000 arasında giriş seviyesi olarak aşırı fark yok. Fark ayrıntılarda ancak onlar da yeterli bence d7000 seçmek için.
    Bakarsan netten karşılaştırmalara daha iyi anlarsın. Ben aklıma gelenleri söyleyeyim
    Daha yeni teknolojisi var
    Kasası alaşımlı, sadece plastik değil bu da sınıfında ilk
    Yüksek iso performansı
    Türkçe menü
    vs vs...
    Ayarları da Nikonların çok farklı olmaz diye düşünüyorum. Kaldı ki senin zaten ilk dslr mak,nen olacak. Yani daha önnceden alışkanlığın olmadığı için ne alırsan al alışman gerekecek. Bu da günde 3 4 saat bızıklamayla 1 hafta. Sıkma canını en iyisi d7000 olur imkan varsa. Anlamayınca türkçe menü bile yeterli oluyor.
    Hayırlı olsun şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi striders -- 4 Şubat 2011; 18:29:37 >

• teşekkürler cevaplar için . o zaman ben hiç karışmıyorum babama alsın direk d7000 i bu arada #Striders hocam ürün amerika dan gelecek türkçe menü varmıdır ?
  • Sitesinde yazıyordu. Hepsinde vardır diye biliyorum. Zaten burada satanlar da abd den gelenler için türkçe menülü diyor.
    Sen makineyi alınca günellemeyi de yap. sonra çık gez.
    Harika makine. Sorun olursa cevaplamaya çalışırım.
  • quote:

Sayın striders,

D7000 1425

18-200Vr2 625

Sandisk Clas 10 16gb 100

Fiyatlar Dolar.

Hayyam da fiyatlar bu aralıkta sanırım genel olarak ?, D90 dan ise D7000 daha tercih edilesi bir durum oldu benim için.
  • Merhaba

Geçen haftasonu hayyamdan d7000 alarak aranıza katılmış bulunmaktayım. Yalnız testlerin nasıl yapılacağına dair bir fikrim yok, 15 gün deneme süresi verdi bir aksaklık çıkarsa değiştirme hakkım var. Bu hotpiksel, ölü piksel vs teslerini nasıl yapabilirim ya da herhangi bir fotoğrafçıya test ettirsem sağlıklı olur mu ?
  • Hayırlı olsun önce. Güzel seçim.
    Forumda arama yaptırırsan benim açtığım bir konu vardı bu testlerle ilgili.
    http://resim.donanimhaber.com/m_45179318/mpage_1/f_/key_//tm.htm#45179318
    Burada yazıyor. Lensi de çıkartıp body kapağıyla ve vizör koruması da kapalı mümkünse de karanlık yerde deneyin. Bol bol çekim de yapın.
  • Arkadaşlar;

D7000 de Kötü hava şartlarına dayanıklılık özelliği bulunuyormu? yani ''Weather Seal'' ?
    Yağmurlu bir havada çıkıp korkmadan Fotoğraf çekebiliyormuyuz?

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasskabal

Arkadaşlar;

D7000 de Kötü hava şartlarına dayanıklılık özelliği bulunuyormu? yani ''Weather Seal'' ?
    Yağmurlu bir havada çıkıp korkmadan Fotoğraf çekebiliyormuyuz?

Teşekkürler...

Evet D7000 su ve toza karşı dayanıklı bir gövde.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.